Menu

maj 2019

Nosowska, Igo, Organek, Zalewski – oto Męskie Granie Orkiestra 2019!

Skład tegorocznej Męskie Granie Orkiestry utrzymywany był w wielkiej tajemnicy, stanowiąc przedmiot licznych spekulacji i olbrzymiego zainteresowania fanów. Czas odkryć karty! Specjalnie z okazji dziesiątej edycji trasy Męskie Granie stworzono wyjątkową orkiestrę, na czele której staną: Nosowska, Igo, Organek i Zalewski. Dziś premierę ma także singiel i teledysk promujący trasę – „Sobie i Wam”.

Męskie Granie od 10 lat nieustannie promuje polską muzykę. W tym roku na fanów trasy również czekać będzie to, co w niej najlepsze. Wszystko za sprawą czwórki artystów, którzy połączyli siły, aby stworzyć wyjątkowy materiał specjalnie na potrzeby dziesiątej edycji trasy Męskie Granie. Katarzyna Nosowska to artystka, której nie trzeba przedstawiać nikomu – pierwsza dyrektor artystyczna w historii Męskiego Grania, która otworzyła projekt na kobiety, podnosząc jego muzyczną wartość. Igo – jedyny debiutant w składzie orkiestry. Jego obecność nie powinna jednak dziwić nikogo, kto oglądał finał trasy 2018 w Żywcu i widział, co Bass Astral x Igo zrobili na Scenie Ż. Organek – charyzmatyczny muzyk, który dwukrotnie stał na czele Męskie Granie Orkiestry, każdorazowo porywając tłumy. Krzysztof Zalewski – autor ubiegłorocznego singla „Początek”, który w zeszłym roku nuciła cała Polska. W zespole towarzyszyć będzie im jeszcze pięciu fantastycznych muzyków: Marcin Macuk, Michał FOX Król, Piotr Pawlak, Michał „Malina” Maliński oraz Bartek Pająk.

Życzymy sobie i wam, by nas było stać na święty spokój. Szczęścia, ile się da, miłości w bród, mądrych ludzi wokół – śpiewają artyści w refrenie singla „Sobie i Wam” promującego tegoroczną trasę. Autorką tekstu jest Katarzyna Nosowska, muzykę skomponowali Marcin Macuk i Katarzyna Nosowska. Dziś premierę ma również teledysk do singla zapowiadającego dziesiątą edycję projektu, którego reżyserem jest Allan Willmann.


Tego lata Męskie Granie odwiedzi następujące miasta:

Poznań, Cytadela, 13 lipca

Kraków, Muzeum Lotnictwa, 20 lipca

Gdynia, Park Kolibki, 27 lipca

Wrocław, Partynice, 3 sierpnia

Katowice, Strefa Kultury, 10 sierpnia

Warszawa, Służewiec, 17 sierpnia

Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem, 24 sierpnia

żródło: Kaya
Czytaj dalej...

Założyciel Kasabian w solowym projekcie z Little Simz

Założyciel uwielbianego przez fanów muzyki indie Kasabian, Serge Pizzorno, zostawił na chwile swoje codzienne zajecia by stworzyć niespodziewaną kooperację z Little Simz. Uważajcie, ta piosenka potrafi uzależnić swoją energią. „Favourites” wprowadza swieży oddech do twórczości obu artystów i jest pierwszą zapowiedzią większej całości, ktora narodziła się w głowie brytyjczyka. Skorzystał z rocznej przerwy w działalności swojego zespołu i jako S.L.P. (Serge Lorenzo Pizzorno) zaczął pracować nad własną twórczością.

„Fabourites” jest o identyfikacji w erze cyfrowej. Zaciekawiło mnie to, że randkowanie online stało się wycinkiem kryzysu osobowości. Przez prędkość i strukturę piosenki chciałem złapać uczucie tego jak podczas pierwszej randki prawdziwy ty chce się wydostać i uciec. To dialog pomiędzy dwójką ludzi, którzy próbują się pogodzić ze sobą i przenieść interakcję z cyfrowej na fizyczną – mowi Serge.

Pizzorno zwraca też uwagę na Little Simz, która podbiła jego serce.

To jest coś, co zawsze chciałem zrobić. Robić muzykę z grime’owymi albo hip-hopowymi artystami. Czuję, że w takiej muzyce dzisiaj można dużo namieszać pod względem produkcyjnem. To powrót do czegoś co zawsze robiłem – dziwnych piosenek, które w połowie zmieniają swoje oblicze. Mały dziwny hałas – dodaje artysta.

Więcej informacji na temat The S.L.P.:

http://www.THE-SLP.com

https://www.instagram.com/the_s.l.p

https://twitter.com/THE_SLPofficial

źródło: Sony Music Polska
Czytaj dalej...

Zetrzyj krew i graj dalej - Historia zespołu Turbo. Nowa książka Wydawnictwa Kagra.

Nakładem poznańskiego Wydawnictwa Kagra ukazała się książka "Zetrzyj krew i graj dalej - Historia zespołu Turbo", której autorem jest Filip Bogaczyk.

Kilkanaście płyt. Prawie czterdzieści lat na scenie. Masa wzlotów i upadków, niewykorzystanych szans, zaprzepaszczonych okazji. Historia wielkiego poświęcenia muzyce i wycierania scen w każdym zakątku kraju. Oto historia Turbo - bez retuszu, oczami samych członków zespołu, których przez te wszystkie dekady przewinęła się niezliczona ilość. Historia czasem zabawna, czasem smutna, nierzadko niewiarygodna. W końcu legenda, jeden z wielkiej trójcy rodzimego heavy metalu. Oto historia twórców "Dorosłych Dzieci", "Kawalerii Szatana" i "Ostatniego Wojownika".

- Autor w bardzo dobry sposób podszedł do tematu. Ta książka to opowieść prawdziwa w każdym rozumieniu tego słowa. Historia opowiedziana przez ludzi, którzy pracowali ze sobą i tworzyli przez wiele lat, a ich wspomnienia, często różniące się, dają czytelnikowi możliwość ustalenia wypadkowej. Polecam i życzę miłej lektury - podkreśla Grzegorz Kupczyk.

- Książka napisana przez Filipa z polotem i bez ubarwień. Przeczytałem z wypiekami na twarzy jakbym czytał pierwszy raz biografię innego rockmana lub zespołu. Będę do niej często wracać - dodaje Wojciech Hoffman.

Książka "Zetrzyj krew i graj dalej - Historia zespołu Turbo" liczy aż 528 stron i jest bogato ilustrowana.

Więcej: http://kagra.com.pl/turbo/zetrzyj-krew-i-graj-dalej-historia-zespolu-turbo
Czytaj dalej...

„Empire” – nowy utwór Tension Zero już w sieci!

Rzeszowski zespół Tension Zero z okazji udziału na 13. Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Toruniu opublikował w serwisie Youtube nowy utwór „Empire”.

Zespół planuje właśnie na tej wyjątkowej imprezie nakręcić do niego klip live.

Dodatkowo każdy kto nakręci (nawet telefonem) fragment ich występu w Toruniu lub inne ciekawe ujęcia z festiwalu, ma szansę aby jego materiały znalazły się w teledysku, a imię i nazwisko w tzw. creditsach!

Zespół Tension Zero wystąpi w towarzystwie znakomitych kapel:

LESS IS LESSIE, SMASH THE CRASH, AMAROK, TIDES FROM NEBULA, LET SEE THIN, CEREUS, FRONTAL CORTEX, BELIEVE.

Miejscem imprezy ponownie będzie malowniczy Amfiteatr przy Muzeum Etnograficznym w Toruniu. Zapraszamy 6 i 7 lipca 2019!

 

Link do Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=lcf5FMQFWXY&feature=youtu.be
Czytaj dalej...

Rock Radio 29.05.2019 r. g.19.08

W środę 29 maja audycja Rock Radio będzie mieć dwie odsłony: pierwsza "ostra" to m.in. nowa płyta zespołu Black River "Humanoid" a druga "spokojna" to nowy album zespołu Amarok "The Storm".Telefonicznie w Waszych głośnikach pojawi się Michał Wojtas twórca nowego Amaroka. Zagram też z nowej płyty klasyka o nazwisku Alan Parsons. Zapraszem zatem do słuchania od godz. 19.08 w Polskim Radiu Rzeszów.

Lista utworów:

Black River: Flying High, Q, World In Black, 7
Leash Eye: Bones, On Fire
Tension Zero: Empire
The National: Not In Kansas, So Far So Fast
Alan Parsons: The Sorcerer's Apprentice, One Note Symphony, Soiree Fantastique
Amarok: Affinity, Warm Coexistence
Lunatic Soul: Impression III, Impression VI
Czytaj dalej...

Castle Party 2019 - news !

Drodzy Fani, do festiwalu pozostało 1,5 miesiąca i z tej okazji chcielibyśmy przekazać Wam dwie informacje: Po pierwsze w tym roku w piątek i w sobotę między godziną 19 a 20 (w przerwie pomiędzy koncertami) będziemy chcieli Wam zrobić zdjęcie na zamku z drona! Będziecie mogli się szukać na zdjęciu i oznaczać :)

Po drugie aby jeszcze bardziej podgrzać atmosferę zobaczcie jak na festiwalu było rok temu! Tu serdeczne podziękowania dla ekipy z Aesir Film!

https://www.youtube.com/watch?v=2dmUb2ffyZA

pozdrawiamy :)

castleparty.team
Czytaj dalej...

NOWY ALBUM KENNY WAYNE SHEPHERDA

Nowy album Kenny Wayne Shepherda, zatytułowany „The Traveler” ujrzy światło dzienne 31 maja bieżącego roku. Album promują utwory: „Woman Like You”: https://youtu.be/0XVGeAuIsjw oraz „Tailwind”: https://youtu.be/hq_3U-EjmJE

Kenny Wayne Shepherd pojawił się na muzycznej scenie we wczesnych latach 90-tych i od razu zyskał popularność dzięki swoim ognistym gitarowym solówkom. Swój pierwszy album opublikował w wieku 18-tu lat. Dziś artysta, dojrzały 41-letni ojciec, jest nadal niezwykle sprawny technicznie, ale przy okazji jest o wiele bardziej świadomym muzykiem. Shepherd wyjaśnia tytuł swojego nowego krążka:

„Wszyscy podróżujemy razem przez coś, co nazywamy życiem. Świat w którym przyszło nam żyć jest dość zwariowanym i bardzo podzielonym miejscem. Przejdźmy przez to wszystko razem, doceńmy się nawzajem i nie próbujmy ciągle ze sobą walczyć”.

Nowe utwory zaczynały się zazwyczaj od surowego riffu, który Kenny rejestrował na swoim telefonie komórkowym, a potem rozwijały się i przybierały właściwą formę w studiu Neptune Valley w Los Angeles. Krążek wyprodukował sam Shepherd oraz Marshall Altman.

Jeśli chodzi o zawartość muzyczną albumu „The Traveler”, Kenny Wayne Shepherd mówi:

„Czas nie stoi w miejscu, ja również się starzeję i dziś bardziej skłaniam się ku maksymie , że mniej znaczy więcej”. Nadal nie brzmię jak Muddy Waters, ale na przykład zdecydowanie poczyniłem postępy jako wokalista. Wiele zawdzięczam Stephenowi Stillsowi za to, że namówił mnie do śpiewania większej ilości utworów w zespole Rides”.

Spis utworów na „The Traveler”:

1. Woman Like You

2. Long Time Running

3. I Want You

4. Tailwind

5. Gravity

6. We All Alright

7. Take It On Home

8. Mr. Soul

9. Better With Time

10. Turn To Stone


żródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

Z okazji 40-lecia, klasyk Joy Division na czerwonym winylu

15 czerwca 1979 roku ukazała się jedna z najważniejszych płyt w historii muzyki alternatywnej, debiutanckie dzieło brytyjskiej formacji Joy Division "Unknown Pleasures". Z okazji okrągłej 40. rocznicy płyta ukaże się ponownie ale tym razem na limitowanym, 180-gramowym, czerwonym winylu. W sprzedaży pojawi się 14 czerwca.

"Unknown Pleasures" to jedyna płyta Joy Division, jaka ukazała się za życia charyzmatycznego frontmana zespołu, Iana Curtisa. Płyta zainspirowała tysiące wykonawców na całym świecie i od dawna jest kanonem muzyki niezależnej. Uznawana jest za jeden z najwspanialszych debiutów w historii muzyki, a przez serwis NME za jeden z najlepszych albumów, jakie kiedykolwiek powstały.

żródło: Warner Music Poland
Czytaj dalej...

S.P. RECORDS ŚWIĘTUJE 30-LECIE ISTNIENIA NIEZWYKŁĄ KOMPILACJĄ

S.P. Records, niezależna polska wytwórnia płytowa, w 2019 roku obchodzi 30-lecie! . Od założenia przez Sławka Pietrzaka firmy w Berlinie Zachodnim w roku 1989 label intensywnie i nieprzerwanie działa na polskim rynku fonograficznym - wydając, promując, dystrybuując, a także działając na rzecz zwiększenia świadomości praw autorskich w Polsce i rozwoju rodzimej fonografii.
Sławek Pietrzak z ekipą współpracuje stale lub od wielu lat z czołówką polskich artystów – wydaje m. in. Kult, Kazika Staszewskiego, Strachy na Lachy, Pidżamę Porno, Kaliber 44, Braci Figo Fagot… Nakładem wytwórni ukazały się albumy takich formacji, jak Happysad, Lao Che, T. Love Alternative, Pudelsi, Blade Loki, Kuba Sienkiewicz, Bielizna, Zacier, Hurt, Armia, Kobranocka, Houk, Apteka, Shamboo + Muniek, Oberschlesien i wielu innych - od początku działalności S.P. Records wydało ponad 150 albumów studyjnych i koncertowych. Wiele z tych wydawnictw ma status złotej, platynowej, a nawet multiplatynowej czy diamentowej płyty.

Trzydziestolecie to szczególny moment w działalności wytwórni, nie tylko okazja do podsumowań, ale także do hucznego świętowania. Choć jubileusz przypada jesienią, już teraz S.P. Records przygotowało kompilację, zawierającą najlepsze, najważniejsze utwory w historii wytwórni. Wśród wybranych kawałków znajdą się m. in. Kult, Kazik, Pidżama Porno, Strachy na Lachy, Kaliber 44, Pudelsi, Kazik i Kwartet ProForma, Abradab, Happysad, Lao Che, DKA, Bracia Figo Fagot, Blade Loki, Romantycy Lekkich Obyczajów, Wzgórze Ya-Pa-3… Wszystkie piosenki były niekwestionowanymi hitami i podbiły serca tysięcy słuchaczy. Selekcja hitów, dokonana osobiście przez szefa wytwórni Sławka Pietrzaka, to zarazem krótki przegląd historii polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich trzydziestu lat.

Wydawnictwo ukaże się na CD (edycja rozszerzona, zawierająca niemal 40 utworów na dwóch płytach) oraz na winylu. Nośnik ten jest niezwykle popularny wśród słuchaczy, a S.P. Records proponuje kompilację winylową w czterech wersjach kolorystycznych wosku - żółtej, czerwonej, czarnej i przezroczystej.

Premiera płyty zapowiadana jest na 18 czerwca 2019 roku.

To tylko przedsmak urodzinowych prezentów od S.P. Records dla fanów - wkrótce odsłonimy kolejne niespodzianki :)

żródło: SP REcords
Czytaj dalej...

Slipknot - We Are Not Your Kind - album już dostępny w pre-orderze

16 maja legendarna grupa Slipknot ogłosiła tytuł i datę premiery nowego albumu "We Are Not Your Kind". Płytę, która swoją premierę ma 9 sierpnia już teraz można zamówić w przedsprzedaży w największych sklepach muzycznych w Polsce.

Wraz z ogłoszeniem daty premiery płyty ośmioosobowa amerykańska grupa opublikowała nowy utwór "Unsainted", do którego teledysk wyreżyserował M. Shawn "Clown" Crahan.

Gitarzysta Jim Root, tak mówi o płycie:

"Nigdy wcześniej nie mieliśmy tyle czasu na pracę nad płytą i wspólne jej dopracowanie. Tym razem jedną z głównych inspiracji dla mnie byli artyści, którzy myśleli w kontekście całych albumów, nie tylko pojedynczych piosenek. Choć przemysł muzyczny zmierza w stronę singli, Slipknot idzie wbrew temu trendowi. Zależy nam na doświadczeniu przez fanów całej płyty".

Wraz z muzykami nad brzmieniem płyty pracował Greg Fidelman (m.in. Metallica, Slayer). "We Are Not Your Kind" ukaże się pięć lat po znakomitym albumie ".5: The Gray Chapter", który zadebiutował na szczycie listy "Billboardu" oraz w 18 innych krajach świata, w tym w Niemczech i Japonii.

"Obecnie sztuka, którą tworzymy, spotyka się z największym uznaniem, ponieważ docenienie jej zajmuje sporo czasu" – tłumaczy Clown.

Są jeszcze dwie dobre wiadomości dla fanów. Koncert Slipknot z 9 czerwca podczas festiwalu Rock am Ring w Niemczech będzie streamowany na żywo, a występ będzie można obejrzeć, wchodząc na witrynę slipknot1.com. Może to być świetne preludium do zobaczenia kapeli w Polsce. Możliwość taka nadarzy się 25 czerwca 2019 roku w krakowskiej Tauron Arenie podczas kolejnej edycji Mystic Festival.


Tracklista

1. Insert Coin
2. Unsainted
3. Birth Of The Cruel
4. Death Because Of Death
5. Nero Forte
6. Critical Darling
7. Liar's Funeral
8. Red Flag
9. What's Next
10. Spiders
11. Orphan
12. My Pain
13. Not Long For This World
14. Solway Firth

źródło: Warner Music Poland
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS