Menu

AnVision realizuje nowy klip - zobacz zdjęcia !

Znamy tytuł kolejnego klipu do albumu "Love & Hate" AnVision.

Pomimo trudnych czasów zespół AnVision nie zwalnia tempa i właśnie rozpoczął pracę nad realizacją kolejnego klipu do swojego najnowszego krążka "Love & Hate". Pierwszy klip w formie lyric video powstał w roku 2020 i został zrealizowany do utworu "Lovely Day To Die". Teraz wybór padł na balladę "Homeless Heart". Realizatorem obrazu do "Bezdomnego serca" jest Marcin Brudny, natomiast sama idea klipu to dzieło basisty kapeli Karola Karaluza Wadowskiego, który jest również współreżyserem. Pracę właśnie się rozpoczęły. Nagrania materiałów do klipu wystartowały w piątek 26 marca 2021. Dołączamy kilka ujęć z planu. Zdjęcia realizowane będą w kilku miejscach. O postępie prac informować będziemy na bieżąco.


źródło: M-ART Artistic Agency
Czytaj dalej...

Zespół Altered - zobacz galerię

Zespół Altered został założony w maju 2018 r. Pomysł powstał po koncercie charytatywnym na którym graliśmy w składzie legendarnego białostockiego zespołu Markiz de Sade. Od Czerwca 2018 r zaczelismy grać próby w Studio Profesjonalnego Dźwięku Jacka Bartnickiego, w składzie: Mariusz Piotrkowski -"Necron" na perkusji i Daniel Studziński na gitarze.

Po licznych 1,5 rocznych roszadach przewinęło się mniej lub bardziej zaangażowanych muzyków, z którymi się rozstaliśmy ...

Pod koniec roku 2019 dołączyła do nas Kaśka Gutowska wnosząc swój niesamowity wokal i nastawienie. Prace nad płytą trwają i na początku 2020 roku zaczęliśmy pracę nad pierwszym singlem zespołu Altered - Never be Good

https://youtu.be/LOHgE7HEZDU

Niedawno nazwaliśmy drugi numer nosi nazwę -Klepa

https://youtu.be/J84fQNGUJwM

Pozdrawiam Katarzyna Gutowska

Galeria

View the embedded image gallery online at:
https://rockblog33.pl/galeria-2#sigProId5a63560a32
Czytaj dalej...

Why Bother? - nowy zespół Bora z Lonker See

Why Bother? to nowy trójmiejski twór założony przez Bartosza "Boro" Borowskiego (Lonker See, B3-33) Macieja Szkudlarka (Lastryko, Logophonic) oraz Łukasza Kumańskiego (Me and That Man, Mulk). Zespół kształtował się w trakcie pandemii, bardzo powolnym tempem, do momentu wybuchu Strajku Kobiet na końcu października. Można powiedzieć że te wydarzenia dały zespołowi niezbędny impuls dzięki któremu weszli do studia Macieja, White Noise Studio, gdzie samodzielnie zarejestrowali cały materiał. Proces komponowania i nagrywania zajął dwa dni, w efekcie czego powstała muzyka na pograniczu noise rocka, punka i psychodeli. Okładkę płyty zaprojektował Adam Bejnarowicz, muzykografika.com. Płyta ukażę się nakładem legendarnej Anteny Krzyku, www.http://www.antenakrzyku.pl/, wiosną 2021.
Boro o płycie: "Już w trakcie nagrywek wiedzieliśmy że chcemy zabrać głos w sprawach które doprowadziły nas do studia i które sprawiły, że nagraliśmy taką a nie inną muzykę. Podjęliśmy wspólną decyzję, że "wokale" chcemy oddać gościom, więc do każdego numeru zaprosiliśmy innego artystę. W ten sposób powstał album bardzo emocjonalny, bardzo aktualny i dla mnie najważniejszy w życiu. Na płycie swoich głosów użyczyli Paula Rebellato (Rakta), Joanna Kucharska (Lonker See), Bibi (Hanako), Barbara Jackiewicz (Radio Tczew) Louis Jucker (Coilguns) Rafał Jurewicz (Formy Planet)."

źródło: Antena Krzyku

Galeria

View the embedded image gallery online at:
https://rockblog33.pl/galeria-2#sigProIdd849748302
Czytaj dalej...

Pomóżmy Mirkowi Gilowi i jego żonie !

My dla Ani - na 3letnie leczenie

https://pomagam.pl/mydlaani?fbclid=IwAR3tp8rrNGEvx6qD65-MEt1vDtHOBO6ywx2C-5upaoIK2yxC2Ig6BafIcqk

Kochani, zdecydowałem się opisać to, co spędza nam od kilku miesięcy sen z powiek. Nie było to łatwe, kosztowało nas oboje wiele emocji, ale jednak było konieczne by móc założyć tę zbiórkę. Potrzebujemy Waszej dobrej energii, myśli i wsparcia finansowego, by Ania miała szansę na powrót do zdrowia, mogła dochodzić sprawiedliwości przed sądem w sprawie zaniedbań ZUSu i nie została całkowicie pozbawiona środków do życia.

Kilka lat temu moja żona przebyła ciężką chorobę – wirus zapalenia wątroby typu B i WZW typu C. Już wtedy przeżyliśmy bardzo ciężki czas – wyłączenie z życia, leczenie wirusa typu C standardowe i eksperymentalne w ramach badań klinicznych, problemy finansowe. Potem schorzenia Ani poszerzyły się o wielopoziomowe zwyrodnienie kręgosłupa, leczone w taki sposób, by nie musiała rezygnować z pracy, a kiedy wybuchła pandemia, także o zaburzenia nerwicowe i lękowe, wywołane obawą o swoje nadszarpnięte już zdrowie. Po przejściu ciężkich chorób zakaźnych układ immunologiczny Ani jest bardzo słaby, dlatego wybuch pandemii zupełnie rozbił żonę i wywołał silne lęki.

Myśleliśmy, że już gorzej być nie może, jednak życie pokazało nam, że się myliliśmy.

O pierwszych podejrzeniach najgorszego dowiedzieliśmy się w lipcu 2020 roku. Na początku sierpnia Ania otrzymała druzgocącą diagnozę, popartą badaniami USG i rezonansem magnetycznym – złośliwy rak narządów rodnych, niestety już z przerzutami. Szczęśliwie operacja odbyła się jeszcze w sierpniu, w Centrum Onkologii w Warszawie, pod okiem profesora, będącego ekspertem w tej dziedzinie. Operacja, mimo że radykalna i bardzo rozległa, udała się. Po 1,5 tygodnia hospitalizacji Ania wróciła do domu, gdzie przez pierwsze miesiące wymagała intensywnej opieki, opatrywania szwów pooperacyjnych i zastrzyków przeciwzakrzepowych.

Obecnie żona jest w trakcie chemioterapii. Jeśli szczęście dopisze, ten etap leczenia zakończy się w połowie lutego. Nie możemy jednak być tego pewni, ponieważ organizm Ani bardzo źle znosi chemioterapię. Już kilkukrotnie kolejna chemia musiała zostać odsunięta w czasie, a poziom neutrocytów sztucznie podniesiony ze względu na neutropenię, tak by organizm żony mógł przyjąć chemię.

Jak w przypadku leczenia WZW C, również tym razem Ania bierze udział w leczeniu eksperymentalnym, mającym na celu przebadanie leku, zanim będzie on mógł pomóc kolejnym chorym. Testowany lek podawany jest od pierwszej tradycyjnej chemii, a jego przyjmowanie przewidziane jest na okres do 3 lat. Po zakończeniu tradycyjnej chemioterapii, żona będzie musiała co trzy tygodnie stawiać się w szpitalu na badania i immunoterapię, będzie także brała tabletki, a całe eksperymentalne leczenie ma na celu podtrzymywanie i uzupełnianie działania chemioterapii podstawowej.

Przyjmowanie silnej chemioterapii i wlewów leku testowanego, ogromne osłabienie układu immunologicznego, jak i występowanie wszystkich skutków ubocznych leczenia, spowodowało, że Ania wyjątkowo źle znosi całą sytuację i bardzo źle się czuje. Jest osobą leżącą i wymaga całodobowej opieki.

W dochodzeniu do zdrowia po chorobie nowotworowej najważniejszy jest spokój i brak stresu, a stabilność finansowa taki stan umożliwia. By wrócić do normalnego funkcjonowania żona potrzebuje wsparcia psychologa i terapii wspomagającej, jak również rehabilitacji ogólnoustrojowej.

Wojewódzki Zespół Do Spraw Orzekania O Niepełnosprawności W Warszawie orzekł w przypadku żony znaczny stopień niepełnosprawności, oznaczający niezdolność do samodzielnej egzystencji i pracy na okres 2 lat. ZUS orzekł całkowitą niezdolność do podjęcia pracy przez rok.

Orzekając o niezdolności do podjęcia pracy, jednocześnie ZUS zdecydował nie przyznać świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji 500+. Nie przyznał także świadczenia rehabilitacyjnego, co jest niezgodne z Ustawą z czerwca 1995 roku, co do której wypowiedział się Sąd Najwyższy w sposób korzystny dla ubezpieczonego, uznając działanie ZUSu za niezgodne z prawem (Uchwała z 02.02.2016 roku sygn. Akt 3UZP16/15).

W ten sposób bezduszny urząd pozbawił żonę jakichkolwiek środków do życia. Urzędy, licząc na bezradność osób chorych, nie mają zamiaru wywiązywać się ze swoich zobowiązań wobec nich. Czują się zupełnie bezkarne.

Sam, jako artysta muzyk, w czasach pandemii mam bardzo ograniczone możliwości zarabiania, nie mogąc koncertować. Muszę na co dzień opiekować się Anią, co również utrudnia mi pracę zarobkową i wsparcie finansowe żony. Kolejną niesprzyjającą nam rzeczą, jest fakt, że w związku z pandemią, urzędy nie działają w należyty sposób. Załatwienie jakiejkolwiek urzędowej sprawy bardzo rozciąga się w czasie. Sprawę żony, zanim została rozpatrzona, przetrzymano w ZUSie 4 miesiące, a w tym czasie żona została bez jakichkolwiek dochodów.

Niezgodną z prawem decyzję odmówienia przyznania świadczeń przez ZUS, żona ma zamiar skierować do sądu. Nie ma jednak sił, by samodzielnie zająć się przygotowywaniem dokumentów, formułowaniem pism, żadne z nas nie ma również niezbędnych do tego kompetencji. Dlatego potrzebna jest nam profesjonalna pomoc prawna w przygotowaniu dokumentacji, pism i pozwów oraz zastępstwo procesowe w postaci profesjonalnego radcy prawnego.

Potrzebujemy więc wsparcia finansowego nie tylko w związku ze specjalną dietą Ani, dodatkowymi lekami, witaminami, maściami, przejazdami do szpitala i wszystkim, czego wymaga jej powrót do zdrowia przez najbliższe nawet 3 lata, ale również w związku z potrzebą zatrudnienia radcy prawnego, który będzie reprezentował żonę w sprawie przeciwko ZUSowi.

Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą wpłatę, każdą złotówkę, wsparcie w postaci udostępniania linku do zbiórki, za Wasze pozytywne fluidy i dobre serducha! Może ktoś z Państwa mógłby zaoferować żonie wsparcie prawne, również bylibyśmy bardzo wdzięczni za tego typu pomoc.

Dziękuję w imieniu żony i swoim!

Mirek

kontakt/contact: https://www.facebook.com/mirekgil
Czytaj dalej...

Witek Łukaszewski prezentuje “12 Godzin”

“Najlepsza muzyka “pink-floyd” od czasów Pink Floyd”. Zarazem najlepsza płyta w dorobku Witka Łukaszewskiego. Wyrafinowany rockowy concept album będący współczesną historią uwikłania w manipulację koncernów i mediów, utraconej miłości i osobistej przemiany “mężczyzny po przejściach”.

Album wzbogacony o scenariusz autorstwa Witka Łukaszewskiego.

Witek Łukaszewski – “12 Godzin“

Czwarta w nocy – Oczekiwanie
Piąta w nocy – Walka
Szósta nad ranem – Koszmar
Siódma rano – Hłasko
Ósma rano – Kawiarnia
Północ – Znów oczekiwanie
Pierwsza w nocy – La Valette
Druga w nocy – Bunt
Trzecia w nocy – Miasto
Znów czwarta w nocy – Miłość
Znów piąta w nocy – Wiara
Znów szósta nad ranem – Nadzieja
Muzyka i słowa: Witek Łukaszewski

Muzycy:

Wokal, gitary elektryczne, gitary klasyczne, bas fretless: Witek Łukaszewski
Piano, organy, instrumenty klawiszowe: Marek Manowski (poza 4 – Jacek Winkiel)
Perkusja: Mariusz „Bobek” Bobkowski
Wiolonczela (4): Agnieszka Kowalczyk
Bas (8): Przemysław Ślużyński
Chórki: Kasia Czarnecka
Producent muzyczny: Witek Łukaszewski

Nagranie: Studio MM w Poznaniu (grudzień 2019 – listopad 2020)

Reżyser nagrań / realizacja: Przemysław Ślużyński

Projekt graficzny: Rafał Paluszek / Margareta Wysocka

Fotografia tytułowa: Monika Zachara

Pozostałe fotografie: Witek Łukaszewski

Rok wydania: 2020

Galeria

View the embedded image gallery online at:
https://rockblog33.pl/galeria-2#sigProIdf21f9fe737
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS