Menu

Muzyczne podróże Victora Czury !

Koniec tygodnia prowokuje by zrobić szybki RNR-ollowy rachunek sumienia zwłaszcza, że bieżący tydzień minął wyjątkowo dobrze i bynajmniej nie mam tu na myśli własnego zakładu pracy, któremu bliżej do Alternatywy 4 niż Royal Albert Hall ?. Zaczęło się 5 marca 2019 r. w Katowicach gdzie w tamtejszym Teatrze Ślaskim im. St. Wyspiańskiego wystąpił Maciej Lipina z gronem przyjaciół pod hasłem: "Ścigany Głupi Pan z Katowic". W składzie same asy z ekstraklasy i tak oprócz lidera na gitarze zagrał Marcin Zaleś, na basie Wojciech Chrobak, a rytm wyznaczał Seweryn Piętka. Na scenie pojawili się też zaproszeni goście specjalni, a mianowicie: Tomek Organek (g, voc) Paweł Ambroziak (g), Miuosh, oraz zespół wokalny Autokorekta. Set lista liczyła 21 hitów w tym utwory z najnowszej solowej płyty Maćka zatytułowanej "Ścigany", wydanej w ubiegłym roku, której premiera radiowa odbyła się w Polskim Radiu Rzeszów 28 grudnia 2018 r. Oprócz autorskich kompozycji bardzo stylowo zabrzmiał też flagowiec Allmanów - "Statesboro Blues", oraz utwory grupy Dżem, jak również evergreeny z repertuaru Organka. Wystarczy rzec, że dwie godziny minęły zdecydowanie za szybko i niedosyt towarzyszył bodaj wszystkim opuszczającym Teatr Śląski co dobrze wróży kolejnej podróży w głąb RNR spod gwiazdy M.Lipiny. To że Maciek jest bardzo wyrazistym i sumiennym artystą nie od dziś wiadomo, jak to że świetnie czuje scenę i generuje zawodowe brzmienie. Posiada osobowość i potrafi z niej korzystać w relacji z publicznością za co jest adorowany i oklaskiwany. Dysponuje też świetnymi muzykami, którzy nie są tylko tłem dla popisów lidera tylko kreatywną grupa wsparcia. Jednym słowem gdybym nie wierzył w to co piszę o muzyce Maćka to nawet Carmen Electra nie wyrwała by mnie z domu na koncert rodzimego wykonawcy. U Ściganego jest wszystko co cenię w RNRollu i polecam Państwu to sprawdzić osobiście przy najbliższej okazji, bo to jest światowy poziom!

Dziękuję Maćkowi za zaproszenie, gościnę, hotelowe rozmowy i pozytywne dźwięki piosenki którymi to sprawił, że praca w New PRL-u teraz mniej boli.
Czytaj dalej...

TIM BOWNESS - zobacz galerię !

“Flowers At The Scene” is the brilliant fifth solo album by Tim Bowness (no-man) and follow-up to the Prog award winning “Lost In The Ghost Light”  11 new songs between propulsive Art Rock and heartbreaking ballads combining cinematic storytelling with disarmingly direct lyrics

First joint production of Tim Bowness and Steven Wilson in over a decade!

Features stunning performances by special guests such as Peter Hammill (Van Der Graaf Generator), Andy Partridge (XTC), Kevin Godley (10cc), Colin Edwin (Porcupine Tree), Jim Matheos (Fates Warning/OSI), David Longdon (Big Big Train), co-producer Brian Hulse (Plenty), Australian trumpeter Ian Dixon, and drummers Tom Atherton and Dylan Howe.

Mixed by Steven Wilson and mastered by Steve Kitch (The Pineapple Thief).

Czytaj dalej...

COMA PREZENTUJE SIĘ Z BLISKA dwa odcinki fot. Artur Rawicz i Ewelina Wójcik

Jesienią 2018 roku zespół COMA obchodził 20 lecie swojej działalności. Z tej okazji grupa odbyła trasę koncertową pt. "Blisko". Było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ zespół postanowił wrócić do korzeni, grając koncerty w małych salach "Blisko" ludzi.

„Chcieliśmy pozostawić po tej trasie wyjątkową pamiątkę. Powspominać i pogadać o 20 latach zespołu. Artur Rawicz podczas jednej z rozmów opowiedział nam o swoim pomyśle, o Photo Podcast. Uznaliśmy, że skoro wracamy do małych sal i w pewnym sensie cofamy się w czasie to dlaczego nie zastąpić popularnych dzisiaj nagrań video zdjęciami”.

Artur Rawicz i Ewelina Wójcik za pomocą zdjęć i rozmów telefonicznych z każdym członkiem zespołu stworzyli COMA „XX lat - Historie Prawdziwe", które w nieoczywisty sposób, bardzo precyzyjnie opisują zespół COMA. To opowieść ujęta w trzech odcinkach m.in o początkach, koncertach, wizerunku zespołu, fanach i życiu w trasie. Jest więc "Blisko". Zapraszamy na trzy odcinki:

https://youtu.be/3Chy_eAAdjc

https://youtu.be/Q6hn1jLhET0

https://youtu.be/UlIMYNJ0F9U

Twórcy dokumentu, Artur Rawicz i Ewelina Wójcik tak mówią o projekcie:

"Mamy szczególny stosunek do tego materiału. Szalenie wdzięczni jesteśmy, za zaufanie i wolną rękę. Koncepcja ewoluowała w trakcie prac, ale założenia pozostały niezmienne: szczerość, prawda, żadnego "podkręcania" rzeczywistości.

W "Coma - XX lat - Z bliska" chcieliśmy pokazać jak faktycznie wygląda życie zespołu rockowego w trasie. Rozprawić się z mitami, zderzyć z baśniami i uszczypnąć rzeczywistość. Zajrzeć na backstage, do garderoby, busa, hotelu. Posłuchać, o czym gadają przed wyjściem na scenę i po koncercie. Co ich uwiera, męczy i jak sobie z tym radzą. I co takiego w tym całym cyrku jest, że mimo wszystkich uciążliwości, wad i niedostatków życie w zespole i w trasie wciąż ich kręci...? Zabraliśmy się więc w trasę "Blisko" z Comą. A jak już żeśmy się napatrzyli, tośmy sobie bez żadnej cenzury pogadali...
"Z Bliska" to bardzo rzadka próba autorskiego połączenia kilku dziedzin: dokumentu, słuchowiska, fotoreportażu... serwowanego w formie podcastu.
Fotografujemy muzykę od wielu lat, ale pierwszy raz w trakcie koncertów mogliśmy złapać oddech, bo interesowało nas wszystko, poza tym, co można zobaczyć na scenie. Na co dzień zajmujemy się fotografią lub video, zazwyczaj muzyką. Tu, dzięki przewrotności formy, wszystkie te dziedziny spotykają się generując nową jakość. Taką przynajmniej mamy nadzieję."

„Coma – XX lat – Z Bliska” to nie tylko wspomniany Podcast, ale również specjalna galeria zdjęć. Autorami zdjęć są Artur Rawicz i Ewelina Wójcik.

MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

Sandomierz - NON IRON koncert fot. Victor Czura

W niedzielę 20 stycznia 2019 r. o godz. 21 w sandomierskim klubie "Lapidarium" mieszczącym się w piwnicach renesansowego ratusza (pierwotnie obiekt gotycki z XIV w.) odbył się koncert NON IRON, legendy polskiego rocka, która po reaktywacji wystąpiła w oryginalnym składzie.
Jako support zagrała formacja Thermit. Zapraszamy do obejrzenia kilku fotek autorstwa Victora Czury.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
https://rockblog33.pl/galeria-2#sigProIdc62afc768f
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS