Menu

TINARIWEN PREZENTUJE TELEDYSK DO NOWEGO UTWORU

Zespół Tinariwen ujawnił nowe video, które ukazuje ich nomadyczny proces powstawania muzyki. Teledysk powstał do utworu „Kel Tinawen” feat. Cass McCombs. Kompozycja opowiada o buncie Tauregów i jego krytykach. Ibrahim Ag Alhabib, założyciel grupy, potępia zdradę i korupcję kładąc nacisk na odporność swojego ludu, który zawsze pozostanie wierny swoim przekonaniom, nigdy się nie podda i nie zapomni o przeszłości.


Utwór zwiastuje najnowsze wydawnictwo grupy "Amadjar", które trafi do sprzedaży 6 września nakładem Wedge/PIAS. Historia albumu rozpoczęła się pod koniec października 2018 r. podczas Taragalte Festival na marokańskiej Saharze. Po występie zespół wyruszył w drogę przez południowe Maroko, Saharę Zachodnią i wybrzeże Atlantyku, aby dotrzeć do Mauretanii, by spotkać się z wokalistką Nourą Mint Seymali i nagrać nowy materiał.

W towarzystwie francuskiej ekipy produkcyjnej, która przyjechała starym camper vanem przekształconym w prowizoryczne studio, zespół podróżował przez kilkanaście dni zanim dotarł do Nouakchott, stolicy Mauretanii. Każdego wieczoru karawana zatrzymywała się, by rozbić obóz, a członkowie Tinariwen pracowali pod gwiazdami, przygotowując się do nagrania, dyskutując, pozwalając, by przyszły myśli i długo zakopane piosenki.


Następnie, podczas ostatniego dwutygodniowego obozu na pustyni wokół Nouakchott, zespół, do którego dołączyła mauretańska wokalista Noura Mint Seymali z mężem gitarzystą Jeiche Ould Chigaly, zarejestrowali swoje utwory pod dużym namiotem w kilku ujęciach na żywo, bez słuchawek i efektów.

Po nagraniu wielu muzyków z Zachodu dodało swoje instrumentaria - Warren Ellis z the Bad Seeds (skrzypce), Micah Nelson (mandolina i charango), Stephen O’Malley z Sunn O))) (gitara), Cass McCombs (gitara) oraz Rodolphe Burder (gitara).

Album jest wymownym i poruszającym dziełem, szczególnie podkreślającym przeszkody, z którymi boryka się społeczność Tuaregów, począwszy od upadku infrastruktury i usług publicznych, poprzez zmiany klimatyczne i trwający konflikt polityczny i militarny, który prześladuje kraj od momentu uzyskania niepodległości w 1960 roku.

Oto tracklista „Amadjar”:

1. Tenere Maloulat (feat Warren Ellis)

2. Zawal (feat Warren Ellis, Noura Mint Seymali & Jeiche Ould Chighaly)

3. Amalouna (feat Noura Mint Seymali & Stephen O’Malley)

4. Taqkal Tarha (feat Micah Nelson)

5. Anina

6. Madjam Mahilkamen

7. Takount (feat Noura Mint Seymali)

8. Iklam Dglour (feat Warren Ellis & Rodophe Burger)

9. Kel Tinawen (feat Cass McCombs)

10. Itous Ohar (feat Cass McCombs)

11. Mhadjar Yassouf Idjan (feat Warren Ellis)

12. Wartilla (feat Warren Ellis & Stephen O’Malley)

13. Lalla

źródło: PIAS
Czytaj dalej...

Legenda metalcore'u wróciła. Killswitch Engage prezentuje "Atonement" i klip z byłym wokalistą!

Płyta „Atonement” to kulminacja starań z ostatnich dwóch lat. Killswitch Engage zaczęło pracę nad albumem na początku 2017 roku. Zespół nagrał mocny materiał na obu wybrzeżach Stanów Zjednoczonych. Niestety w połowie tego procesu okazało się, że Jesse Leach ma na gardle zabliźnioną tkankę, na której pojawił się polip, zmuszając go do przejścia operacji. Po intensywnej rekonwalescencji zakończonej terapią mowy, śpiewu i krzyku, udało mu się wyzdrowieć. Dzięki temu możemy być świadkiem wydania kolejnej płyty legendarnego zespołu, który od dwóch dekad prezentuje najwyższej jakości metalowe utwory. Za ilustracje na krążku „Atonement” odpowiadał Richard Backett, który współpracował m. in. z Metallicą i Mastodonem, a Mike D’Antonio nadzorował cały proces.

Razem z wydaniem nowej płyty, Killswitch Engage udostępniło klip do trzeciego singla – „The Signal Fire”, w którym zobaczymy nie tylko pierwotnego i zarazem aktualnego wokalistę – Jessiego Leecha, ale także głos, który był słyszalny na trzech albumach od 2004 do 2009 roku, czyli Howarda Jonesa. Wideo do tego utworu stworzył Ian McFarland znany ze współpracy m.in. z Meshuggah. Jesse mówi o nim „To wideo to demonstracja solidarności i jedności. To wideo dla fanów. To nasza deklaracja. W czasach, w których żyjemy, to ważna wiadomość – nie tylko dla nas i naszych fanów, ale dla wszystkich ludzi. To wezwanie do empatii, współczucia i zrozumienia. Jedność jest siłą.

Zespół ogłosił także swoją europejską trasę koncertową. W ciągu 5 tygodni odwiedzą 21 miast w 10 krajach. Warszawski koncert odbędzie się w Stodole 4 listopada.

źródło: Sony Music Polska
Czytaj dalej...

Wrześniowy Metal Hammer już jest!

Do sprzedaży trafiło właśnie najnowsze wydanie miesięcznika Metal Hammer. Gwiazdką z okładki jest tym razem Mikael Akerfeldt i zespół Opeth. Jak we wstępniaku tłumaczy redaktor naczelny: „Opeth przeszedł długą drogę. Zespół zaczynał od death metalu, flirtował też z blackiem aż w końcu odnalazł własny styl na płycie ‘Blackwater Park’. Tymczasem Opeth AD 2019, to jeszcze inny zespół – Mikael Akerfeldt nie zrezygnował z muzycznych poszukiwań a nowy album ‘In Cauda Veneum’ jest tego niezbitym dowodem.”

W numerze znajdziecie także wywiad z Ianem Gillanem, którego znakomity koncertowy album (w trzech odsłonach, w tym jednej nagranej w Warszawie) właśnie się ukazał oraz rozmowy z Darkthrone, Sum41, Joe Satrianim, Heilung, The 69 Eyes, Entombed AD, Annihilator, Twillight Force i Blind Guardian. Do tego polecamy Wam lekturę koncertowych relacji i naszych stałych rubryk.

źródło: Metal Mind Productions
Czytaj dalej...

TWO DOOR CINEMA CLUB PREZENTUJE TELEDYSK DO "ONCE"

Grupa Two Door Cinema Club podzieliła się nowym teledyskiem, który powstał do utworu "Once".

"Praca nad tym klipem była czystą przyjemnością. Utwór traktuje o narcyzmie w erze Instagrama. Wpadliśmy na pomysł wykorzystania postaci brzuchomówców, którzy w dość dziwny sposób odzwierciedlają sposób w jaki działamy w mediach społecznościowych tworząc persony, które mówią za nas i żyją tak jak byśmy sami chcieli" - mówią reżyserzy Mathy & Fran.

„Once” promuje najnowsze wydawnictwo zespołu „False Alarm”. Płyta trafiła na półki sklepowe pod koniec czerwca nakładem Prolifica Inc/PIAS. Nowy materiał został zarejestrowany w trakcie sesji w Londynie i Los Angeles. Za jego produkcję odpowiedzialny jest Jacknife Lee (U2, R.E.M., The Killers). „False Alarm” skanuje i ośmiesza społeczne i środowiskowe bolączki współczesnego świata. Zawiera w sobie elementy popu, funku, disco, rocka i soulu.


Grupa powróciła na scenę latem w zeszłym roku grając koncert w ramach londyńskiego Community Festival, gromadząc ponad 35 000 widownię.Two Door Cinema Club ma na swoim koncie ponad 2 mln sprzedanych płyt, ponad 2 milardy odtworzeń na platformach streamingowych oraz 300 mln odsłon na Vevo i Youtube.

Zespół tworzą: Alex Trimble, Sam Halliday oraz Kevin Baird.

Tracklista "False Alarm":

1. Once
2. Talk
3. Satisfaction Guaranteed
4. So Many People
5. Think
6. Nice
7. Break
8. Dirty Air
9. Satellite
10. Already Gone

źródło: PIAS
Czytaj dalej...

Zespół The Offspring wystąpi na Wargaming Fest 2019: Dzień Czołgisty Największy, rodzinny festiwal w ojczyźnie World of Tanks!

Już za miesiąc, 15 września 2019 w Mińsku na Białorusi odbędzie się Wargaming Fest 2019: Dzień Czołgisty. Będzie to największy, rodzinny festiwal o charakterze międzynarodowym dla wszystkich fanów World of Tanks i innych gier firmy Wargaming. Na odwiedzających czeka moc atrakcji – granie w ulubione tytuły, upominki, zawody, konkursy, strefy zdjęć, zawody najlepszych europejskich graczy kontra zawodnicy ze Wspólnoty Niepodległych Państw. A wszystko to w fantastycznej oprawie największych sław różnych nurtów muzycznych. Swój koncert potwierdziła legenda punk rocka – The Offspring!

Wargaming traktuje muzykę w grach jako istotny element całości doświadczenia. Nie inaczej będzie na festiwalu, gdzie wystąpi legendarny The Offspring. Poza kalifornijskimi muzykami koncerty dadzą lokalni, znani artyści. Pośród nich założyciele ukraińskiego folk rocka Vopli Vidoplyasova, głos generacji Zveri oraz białoruska pop-rockowa formacja Krambambulya.

Wejście na Wargaming Fest 2019: Dzień Czołgisty jest darmowe dla odwiedzających. Festiwal odbędzie się w Parku Zwycięstwa (Mińsk, Białoruś) w godzinach 14:00 – 23:00 na ponad 200 hektarach powierzchni. Organizatorzy spodziewają się przybycia ponad 200 000 miłośników gier i dobrej zabawy z Białorusi oraz Polski, Francji, Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Izraela czy USA. Na odwiedzających będzie czekać kilkaset komputerów z grami firmy Wargaming, w tym największa ilość komputerów wystawiona jednocześnie pod gołym niebem na całej Białorusi – na specjalnej platformie będzie czekać ponad 200 komputerów z World of Tanks. Wargaming Fest 2019: Dzień Czołgisty to wydarzenie dla całych rodzin, także można będzie spodziewać się stref dla najmłodszych, kilkadziesiąt różnych aren rekreacyjnych z rozmaitymi aktywnościami, gdzie do wybrania będą nagrody. Nikt nie powinien być głodny i spragniony, gdyż w specjalnej strefie gastronomicznej czekać będzie mnóstwo różnych miejsc, gdzie będzie można zjeść i odpocząć. A jeśli chcecie mieć z wydarzenia jeszcze więcej, można pokusić się o zakup biletu VIP, który daje dostęp do specjalnej strefy na festiwalu, zestaw fizycznych upominków oraz wirtualnych rzeczy do World of Tanks i innych gier firmy Wargaming. Szczegóły dostępne są pod tym adresem - https://eu.wargaming.net/shop/wot/specials/14674/?utm_source=wot-portal

Polacy mogą przebywać na Białorusi do 30 dni bez wiz jeśli przylecą korzystając z portu lotniczego w Mińsku. Nie potrzeba żadnych zaproszeń ani nie ma innych obostrzeń. Warunkiem jest powrót do kraju w ciągu 30 dni lub innego kraju samolotem (wykluczając Rosję). Polacy są jednym z trzech nacji, które korzystają z tego systemu. Tylko w pierwszej połowie 2019 roku skorzystało z tego rozwiązania ponad 240 000 tysięcy osób. Więcej szczegółów dotyczących podróżowania na Białoruś można znaleźć na stronie ambasady - http://poland.mfa.gov.by/pl/

Warto zauważyć popularność tytułów firmy Wargaming w Polsce. Do pierwszego kwartału 2019 w Polsce utworzono ponad 7 141 641 milionów kont dla wszystkich tytułów tej firmy. Jeśli porównamy to z ilością obywateli polskich (38 400 000 według Głównego Urzędu Statystycznego) okazuje się, że ponad 18% Polaków miało styczność z jedną lub więcej gier produkowanych lub wydawanych przez Wargaming. Najpopularniejszym tytułem jest World of Tanks na komputerach osobistych, gdzie zarejestrowanych jest dokładnie 3 684 546 Polaków, co stanowi prawie 10% populacji naszego kraju.

źródło: wargaming.net
Czytaj dalej...

PRONET MUSIC PRZEDSTAWIA: Łan Tajm z Opola

Zespół Łan Tajm z Opola, powrócił na muzyczną ścieżkę z płytową niespodzianką. Grupa w składzieBłażej Błaszko Kurnikowski - gitara, wokal, Tomasz Żelasko - gitara Andrzej Wolak- bas, Andrzej Krukowski - bębny przygotowała długo oczekiwana płytę - "Emocje"
Na tym pieczołowicie przygotowywanym wydawnictwie znalazło się 12 nowych utworów oraz 4 utwory jako dodatkowy bonus w sumie 16 muzycznych propozycji. Premiera płyty 20 sierpnia!


 "Wolność", promującego płytę "Emocje" https://youtu.be/vyXCBhDF0Bo

źródło: Pronet Music
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS