Menu

Wznowienie „Blind Existence” – SCEPTIC

Niezmiernie miło nam poinformować, że nakładem szataniec.pl ukaże się długo oczekiwane wznowienie kultowego już albumu SCEPTIC – „Blind Existence”.  Data premiera albumu przewidziana jest na 29.04.2020r. Pre-order rusza od 16.04.2020r.
Dodatkowo informujemy że szataniec.pl stał się oficjalnym producentem i dystrybutorem merchu zespołu SCEPTIC. Na stronie można będzie kupić: płyty CD, wydania regularne i boxowe, koszulki, naszywki , czapeczki , piny i wiele innych.
Bądźcie na bieżąco:
https://www.facebook.com/ScepticBand
https://www.facebook.com/szataniecpl
Czytaj dalej...

"Lovely Day To Die" pierwszy singiel do nachodzącej płyty AnVision

Pierwszy singiel z nadchodzącej płyty "Love & Hate" formacji ANVISION, nosi tytuł "Lovely Day To Die". Jego premiera odbyła się 23 marca na stronie FB zespołu a obecnie rozpoczyna on swoją podróż po mediach m.in pojawiają się pierwsze premiery radiowe. Autorem tekstu utworu jest Marek "MarQus" Ostrowski a za muzykę odpowiada cały zespół. Lyric video, które możecie obejrzeć w internecie oraz samo nagranie zrealizowali - Mateusz "Dolbi" Lupa - inżynier dźwięku, za edycje utworu odpowiada Radek Tardel a za mix & mastering - Leszek Łuszcz.

źródło: M-ART Artistic Agency
Czytaj dalej...

Hedone wraca po 15 latach

Łódzka grupa kierowana przez Macieja Werka opublikowała pierwszy premierowy utwór od 15 lat. Utwór "What Dickens Says About Loneliness" jest nawiązaniem do starego brzmienia zespołu, który jak twierdzi jego lider Maciej Werk gra aktualnie „industrial dub music”. W chórkach usłyszeć możemy m.in. Petera „Dydę” Guellarda z zespołu Blitzkrieg, miksem zajął się wieloletni współpracownik zespołu Sebastian Binder.

Ilustruje go teledysk autorstwa Wojtka Bryndela, który nakręcony został w nowej rzeczywistości pustych łódzkich ulic w czasach pandemii.

Premierowy materiał planowany jest na ten rok, większość kompozycji jest już gotowa.

Równocześnie z premierą singla pojawi się w wersji cyfrowej album „Rare 93-20”, zawierający dotychczas niepublikowane wersje i utwory zespołu Hedone, w tym legendarne nagrania demo z 1993 roku.

Ostatni album studyjny Hedone to "Playboy" z 2005 roku.

www.facebook.com/Hedoneofficialmusic

https://hedone.bandcamp.com/


źródło: Cantaramusic
Czytaj dalej...

#zostanwdomu z IAMX

 
IAMX proponuje swoim fanym akustyczne koncerty i spotkania online podczas izolacji domowej. Wydarzenia mają odbywać się przez cały kwiecień.

Chris Corner, który otwarcie opowiada o swoich problemach z depresją, postanowił zorganizować serię spotkań terapeutycznych dla fanów. Jak tłumaczy, wszystko po to, abyśmy znowu mogli poczuć bliskość i więź z drugim człowiekiem. Ponadto w harmonogramie znalazła się seria koncertów akustycznych. W repertuarze pojawią się zupełnie nowe interpretacje utworów z najnowszego albumu „Echo Echo”.

Aby wziąć udział w wydarzniach, należy zarezerwować sobie miejsce pod adresem: https://www.crowdcast.io/iamx

1 kwietnia – spotkanie
2 kwietnia – koncert akutyczny
8 kwietnia – spotkanie
15 kwietnia – spotkanie
16 kwietnia – koncert akustyczny
22 kwietnia – spotkanie
29 kwietnia – spotkanie
30 kwietnia – koncert akustyczny

IAMX wystąpi w Warszawie w klubie Stodoła 27 października 2020. Koncert będzie promował akustyczny album „Echo Echo”, na którym znalazły się największe hity IAMX w zupełnie nowych aranżacjach. Podczas występu nie zabraknie takich klasyków jak „Kiss And Swallow”, „I Come With Knives” czy „The Power And The Glory” w zupełnie nowych aranżacjach. Jest to wydarzenie obowiązkowe dla każdego fana twórczości Chrisa Cornera. Bilety w cenach 129 do 169 zł są już dostępne przez fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Going.pl, stodola.pl, w Empikach i w kasie klubu.

źródło: Spontan Productions
Czytaj dalej...

Naked Root zapowiada nowy album

Pod koniec kwietnia do sklepów trafi nowy album łódzkiej grupy Naked Root zatytułowany "The Maze". Na płycie “The Maze” 9 utworów stanowi pewną całość, historię bohaterki tekstów. Nie jest to “concept album”, ale opowiada o młodej kobiecie, o jej związkach (Joy Toy, Numb Affection), o zmaganiach z koszmarnymi wspomnieniami z dzieciństwa i młodości (Thorn), bezsennością (Howling Moon), ze swoimi ograniczeniami wynikającymi z wychowania i otoczenia w którym dorastała (The Maze, Folk Wisdom), z fałszywymi ludźmi (Fair Weather Friends). Nasza postać czasami ucieka w świat marzeń (Stardust), ale wreszcie znajduje swoją drogę i miejsce w życiu, zostawiając za sobą złe doświadczenia (I Won’t Give Up).

"Toy Joy": https://youtu.be/AQ3Olgvsa7k

Naked Root to zespół działający na łódzkiej scenie muzycznej od początku 2011 roku. Stylistykę zespołu można określić jako szeroko pojęty hard rock z progresywnymi inklinacjami. Każdy z muzyków słucha różnej muzyki i nie jest to tylko rock, choć większość wychowywała się na muzyce Rush, The Police, Marillion, Yes oraz hard and heavy. Te dość odległe od siebie fascynacje muzyczne znalazły wspólny cel: granie muzyki mocnej i energetycznej, ale jednocześnie melodyjnej.

Po dość długim okresie poszukiwań muzycznych i kilku zmianach w składzie, na początku 2016 r. ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana po prostu „Naked Root”. Wiosną 2017 r nastąpiła zmiana perkusisty i od tego czasu muzycy koncertowali prezentując materiał z pierwszej płyty i jednocześnie pracowali nad materiałem na drugi album. Jesienią 2019 r. zespół dokonał nagrań w studiu
“Manximum Records” i w najbliższym czasie nastąpi premiera płyty “The Maze”.

Skład: Jola Górska – wokal, Tomek Krawczyk – gitara, Arek Wieczorkowski – klawisze, Tomek Hubicki – bas, Grzegorz Szelewa – perkusja.

źródło: Cantaramusic
Czytaj dalej...

Premiera teledysku „kArmageDoom"! Zobacz klip zespołu Hunter, dedykowany premierze gry DOOM Eternal!

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że swoją premierę miał teledysk - „kArmageDoom”, stworzony wspólnie z zespołem Hunter oraz Mania Studio, specjalnie z okazji  premiery gry DOOM Eternal. Piekielnie mocna muza dla wszystkich fanów ostrego grania i soczystych gitarowych riffów. Palimy piekło!

źródło: CENEGA
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS