Menu

25-lecie albumu „Draconian Times” zespołu Paradise Lost

W 1995 roku zespół Paradise Lost opublikował swoje muzyczne arcydzieło, album „Draconian Times”, który zdefiniował ich twórczo i uczynił z nich jeden z najlepszych zespołów heavymetalowych, które kiedykolwiek powstały w Wielkiej Brytanii.
Celebrując 25-lecie tego przełomowego wydawnictwa, Music For Nations zapowiada na 4 grudnia rocznicową premierę albumu „Draconian Times”.

We współpracy z Simonem Efemy (Napalm Death The Wildhearts, Obituary), Paradise Lost nagrał ten przełomowy album w Surrey Studio Ridge Farm, a także w gotyckiej rezydencji Great Linfield Manor w Bedfordshire. „Draconian Times” uważa się za najbardziej udany album zespołu.
Gitarzysta Aaron Aedy powiedział: Era „Draconian Times” to dwa niesamowite lata '95 i '96, kiedy to po raz pierwszy koncertowaliśmy w Ameryce Południowej i Japonii oraz graliśmy z Ozzym, Sex Pistols i innymi. Na koncert kończący trasę chciał pójść każdy młody fan metalu lat 80-tych i 90-tych. 25 lat później nadal jesteśmy z tego bardzo dumni i cieszymy się, że ten album ponownie ukaże się na winylu, ponieważ od dawna nie był dostępny w tym formacie – sam chciałbym go zdobyć!
Nick Ruskell z Kerranga, autor opisów do opisuje „Draconian Times” jako „zbiór piosenek, które były ciężkie, ale z chłodnym, gotyckim połyskiem; które były genialnie wykonane i zaprojektowane tak, aby brzmiały ostro i efektownie.”
Rocznicowy album „Draconian Times” ukaże się na dwupłytowym CD oraz na audiofilskim, kolorowym albumie winylowym.

źródło: Sony Music Poland
Czytaj dalej...

„Songs of Faith and Devotion” | The 12" Singles. Premiera 30 października!

Depeche Mode prezentuje kolejne wydawnictwo w serii kolekcjonerskich boxów winylowych. 30 października na sklepowych półkach znajdzie się następny box z kolekcji „Songs of Faith and Devotion” | The 12" Singles.
Wydawnictwo „Songs of Faith and Devotion” | The 12 "Singles to kolekcjonerski box, w którym znalazło się osiem 12 calowych płyt winylowych prezentujących single: „I Feel You”, „Walking In My Shoes," „Condemnation" oraz „In Your Room” oraz strony B, miksy i nagrania koncertowe.
Od początku swojego istnienia zespół Depeche Mode jest orędownikiem 12-calowych płyt winylowych i wykorzystuje w pełni wyjątkową moc i potencjał tego formatu. 12-calowy singiel pozwolił zespołowi odkrywać nowe możliwości w sferze dźwięków a opakowanie dało zespołowi możliwość opracowania wyrafinowanej i imponującej estetyki projektu.
Depeche Mode wykorzystało single, jako środek do prezentacji remiksów, singli ze stron B, wyjątkowych nagrań koncertowych i innych ekskluzywnych „przysmaków” dla fanów.
Songs of Faith and Devotion kontynuuje tradycję Depeche Mode polegającą na wydawaniu fenomenalnych 12-calowych singli w korelacji z albumami. Wydawnictwo przedstawia fanom utwory będące muzycznym kanonem grupy, w tym: „I Feel You” (najwyżej notowany singiel zespołu), „Walking In My Shoes," „Condemnation" oraz „In Your Room" w oryginalnych i specjalnych wersjach.
Sony Music Entertainment dwa pierwsze zestawy w serii: „Speak & Spell i „A Broken Frame opublikowało w sierpniu 2018 roku, następnie ukazały się: „Construction Time Again, „Speak & Spell, „A Broken Frame”, „Black Celebration” i „Music For The Masses”. Najnowszy tytuł z serii „Violator” | The 12" Singles został wydany w lipcu 2020 roku.
Każdy zestaw z serii zawiera single albumów Depeche Mode na 12-calowych winylach w audiofilskiej jakości. Dźwięk zremasterowany został z oryginalnych taśm. Grafika każdego zestawu opiera się na ikonografii inspirowanej oryginalnymi wydaniami.
Seria ta będzie kontynuowana w nadchodzących latach w podobnych, luksusowych, audiofilskich edycjach kolekcjonerskich.

źródło: Sony Music Poland
Czytaj dalej...

Zespół ØRGANEK ogłasza nową trasę koncertową.

„Rok 2020 zmienił świat. Zatrzymał nas, wybił z rytmu, zmusił do refleksji nad tym, co ważne. Także dla nas ten rok jest podróżą w nieznane. Nowym etapem, w którym musieliśmy zmienić zasady swojego życia, przebudować przestrzeń, przearanżować oswojony już świat.

Marząc o lepszych czasach, starujemy z projektem ØRGANEK W NOWYM ŚWIECIE. Nowe aranżacje piosenek z repertuaru zespołu ØRGANEK, nowa elektro-akustyczno-gitarowa odsłona, nowe dla nas miejsca i nowy język. Mamy dla Was muzykę na nowe czasy!

Niech symbolem nadziei na lepsze jutro będzie drzewo, które posadzimy w każdym mieście naszej trasie koncertowej. Drzewom nadajemy imiona, tak aby o nich nigdy nie zapomnieć. Początek dała Maria, od prof. Marii Janion, pierwsze z drzew, które zasadziliśmy przed siedzibą Radia Nowy Świat w Warszawie.

Może będzie nas mniej, ale to nie znaczy, że nas nie zauważą. Może będzie ciszej, ale to nie znaczy, że nas nie usłyszą. Może zabrzmimy inaczej, ale to nie znaczy, że nie powiemy Wam tego, co zawsze. Damy sobie radę. Poczekamy. Jesteśmy cierpliwi. Spotkamy się w nowym lepszym świecie".
Tomasz Organek

Oto szczegóły nadchodzącej trasy koncertowej:

16.10 Kielce / Kieleckie Centrum Kultury

17.10 Przybysławice / Dwór na Wichrowym Wzgórzu

23.10 Wodzisław Śląski / Wodzisławskie Centrum Kultury

24.10 Bydgoszcz / Fabryka Lloyda

08.11 Grudziądz / Centrum Kultury Teatr

13.11 Bielsko Biała / Bielskie Centrum Kultury

14.11 Katowice / Miasto Ogrodów

15.11 Kraków / Nowohuckie Centrum Kultury

22.11 Gdańsk / B90

28.11 Gomunice / Klub Muzyczny Bogart

12.12 Wrocław / A2

19.12 Konin / Centrum Kultury i Sztuk

źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...

Luxtorpeda nowa płyta 1 października

"Patyna, miedź, metal, czasami rdza, to taka muzyka, ten rodzaj muzyki gramy" - tak najnowszy krążek Luxtorpedy zapowiada Robert "Litza" Friedrich. Nowy album Luxtorpedy "Anno Domini MMXX" ukaże się już 1 października!

Na nowy album Luxtorpedy fani musieli czekać 4 lata. W tym czasie zostało zbudowane całkowicie nowe profesjonalne studio OKOLITZA, a pierwszym albumem tam zrealizowanym jest właśnie Luxtorpeda "Anno Domini MMXX".

Na płytę "Anno Domini MMXX" składa się 12 nowych kompozycji. Wyjątkowy dodatek do każdego albumu CD stanowić będzie płyta DVD ze wszystkimi utworami zarejestrowanymi w studio granymi na żywo oraz dokument o powstawaniu studia OKOLITZA, a także specjalny kod do pobrania mp3 albumu, wersji instrumentalnych oraz wielu różnych niespodzianek i niepublikowanych materiałów. Na albumie pojawiło się grono znakomitych gości: Joszko Broda, Piotr Fronczewski, Maciej Jahnz, Deep (52).

Okładkę nowej płyty namalowały czas, deszcz i wiatr. Jak tłumaczy sam zespół: "Wszystko potrzebuje czasu i dojrzewania. Proces starzenia może być piękny i twórczy". A w realizacji strony graficznej albumu Litzę wspomagał Jakub Śpikowski, Jacek Gulczyński i Maciej "Zuch".

Lista utworów:

PROGRES NIE PROBLEM
INSTRUMENTALNIE
BONĘDZA CITY
EKOPLAN
CEL
HOŁD
NA CZWORAKACH
KOD GENETYCZNY DDA
MATARAPATYTAPARATAM
OPTY PESY
LIST
SĘK
Więcej informacji:

www.metalmind.com.pl

https://www.facebook.com/metalmindproductions/

https://www.facebook.com/LUXTORPEDA/

źródło: Metal Mind Productions
Czytaj dalej...

AnVision promuje koncertowo nowy album "Love & Hate" - 26 i 27 września

AnVision rozpoczyna promocję koncertową swojego najnowszego albumu "Love & Hate".Czwarty w historiii zespołu album został znakomicie przejęty przez fanów i media i właśnie nadszedł czas prezentacji koncertowej materiału zawartego na płycie. Znając zespół będzie to znakomicie przygotowane show a będzie się można o tym przekonać już w weekend 26 i 27 września. Pomimo panującej wciąż pandemii zespół zdecydował się spotkać z fanami i zagrać dwa koncerty w Krakowie i Dąbrowie Górniczej oczywiście hołdując wszelkim zasadom jako część akcji środowiska muzycznego #otwieramykoncerty i #grajmybezpiecznie. Dodatkowo AnVision zaprosiło do udziału w swoich koncertach gości specjalnych, dwa znakomite zespoły, które z pewnością dodatkowo uatrakcyjnią planowane wydarzenia. Będą to grupy Ciryam i Animations.Koncerty odbędą się w klubach: 26.09 - Zaścianek w Krakowie oraz 27.09. Rock Out w Dąbrowie Górniczej. W Zaścianku z AnVision zagra Ciryam a w Rock Out Animations. Bilety można kupować online na stronie agencji zespołu M-ART: www.m-artartisticagency.com (dział bilety ) i w dniu koncertu w klubach.

Klub Zaścianek -Kraków
26.09.20 godz.20.00
Promocja nowego albumu
AnVision " Love & Hate"
gość: Ciryam
więcej na FB : https://www.facebook.com/events/301787970933837/
bilety: 35,-zł

Klub Rock Out - Dąbrowa Górnicza
27.09.20.godz.19.00
Promocja nowego albumu
AnVision "Love & Hate"
więcej na FB: https://www.facebook.com/events/234066474536005/
bilety 35,-zł

źródło: M-ART Artistic Agency
Czytaj dalej...

KAZIK PRZEDSTAWIA AUTORSKI TELEDYSK - "NIE MAM NA NIC CZASU, BO OGLĄDAM SERIALE"!

Nowość od Kazika! „Nie mam na nic czasu, bo oglądam seriale”! Album „Zaraza” Kazika, pierwsze solowe wydawnictwo Kazika od 2008 roku, zyskuje kolejną odsłonę! Tym razem teledysk do utworu stworzył osobiście sam Kazik Staszewski.

„Nie mam na nic czasu, bo oglądam seriale" to zabawny, nieco autoironiczny utwór o spędzaniu czasu w kwarantannie i nie tylko.. Kazik przedstawia w żartobliwy sposób zagadnienie uzależnienia od seriali i binge-watchingu, kompulsywnego oglądania produkcji serialowych w serwisach takich, jak Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video. Przy okazji zdradza fanom kilka tytułów, które sam poleca.

Kawałkowi towarzyszy teledysk według koncepcji i w wykonaniu Kazika Staszewskiego - składają się na niego ujęcia nagrane osobiście przez artystę w różnych, także prywatnych sytuacjach, dokumentujące m. in. jego wyjazdy w Polsce i nie tylko.

Album "Zaraza" ukazał się 5 czerwca i jest pierwszym solowym albumem Kazika od 2008 roku. Współtwórcą płyty jest Wojtek Jabłoński, multiinstrumentalista i kompozytor - odpowiada za warstwę muzyczną oraz aranżacje, gra m. in. na perkusji, gitarach, basie. Prócz tego gościnnie występuje Konrad Wantrych, klawiszowiec i kompozytor, odpowiedzialny za brzmienie instrumentów klawiszowych. Producentem płyty jest natomiast Adam Toczko.

Na płytę składa się piętnaście premierowych kompozycji, w tym wręcz legendarny już utwór "Twój ból jest lepszy niż mój", który w ciągu kilkunastu dni od premiery w serwisie YouTube zebrał prawie 12 milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy. Utwory z "Zarazy" dotyczą kwestii związanych z pandemią, społeczeństwem, ale nie tylko - nie brakuje także mocniejszych politycznych akcentów. Muzyczna różnorodność "Zarazy" to także jej zaleta - od gitarowych brzmień i wyrazistej perkusji w stylu KNŻ po stylistyczne zabawy, jak utrzymany w klimacie kapeli podwórkowej "Twój ból jest lepszy niż mój".

"Zaraza" już na ponad tydzień przed premierą uzyskała status Złotej Płyty, a tuż po wydaniu - stała się Platynową Płyta.

źródło: S.P. Records & Publishing Company
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS