Menu

Shinedown z ważnymi przesłaniami na nowej płycie "Planet Zero"

- Supergwiazdy, jakimi są Shinedown kontynuują kreatywną ewolucję... Jako całość, "Planet Zero" to kolejna znakomita propozycja zespołu, ale z poszerzonymi horyzontami. Większość utworów robi wrażenie już w pojedynkę , ale razem tworzą dzieło zespołu, który nie boi się zbaczać z jednej strony życiowej drogi, na drugą, dzieło gwiazdorów rocka, którzy doskonale rozumieją ludzi, którzy im kibicują - Kerrang

- "Daylight" to potężna, pop-rockowa piosenka, stworzona, by przypomnieć nam, że naprawdę tkwimy w tym razem - People

- Mamy szczęście, bo "Planet Zero" to raca ostrzegawcza. To jak dotąd najbardziej zdecydowany głos Shinedown. Od zjawiska "cancel culture", przez uzależnienie od Twittera, po dzielącą społeczeństwa politykę, Shinedown wymierzają ciosy siłom podważającym nasze wspólne człowieczeństwo - Grammy.com

- Mocne ostrzeżenie - koniec więzi oznacza koniec człowieczeństwa - Parade.

- ...ambitna rozprawa na temat kwestii społecznych z ostatnich 22 miesięcy, w tym o trudach życia w czasach pandemii, pułapkach mediów społecznościowych, problemach ze zdrowiem psychicznym, podziałach politycznych, partyzantce w mediach i tzw. "cancel culture" - Billboard

-... porywające dźwięki i inspirujące myśli. To wspaniałe połączenie sztuki i postawy - American Songwriter.

- Utwory Shinedown zawsze mają znaczenie społeczne, a "Planet Zero" nie jest wyjątkiem... wracają z jeszcze mocniejszym przesłaniem na temat ludzkości... - Spectrum News

Rockowa, multiplatynowa grupa Shinedown przedstawia znakomicie oceniony przez krytyków nowy album "Planet Zero".

Promowany singlami "Daylight" czy tytułowym, album "Planet Zero" oferuje przenikliwy komentarz społeczny, przyglądając się głębokim podziałom i punktując wady nowoczesnego społeczeństwa, jednocześnie wskazując drogę poprzez empatię i otwartą rozmowę.

W utworach takich, jak "No Sleep Tonight", "The Saints of Violence and Innuendo" czy "Sure Is Fun", Shinedown bierze pod lupę aktualne problemy, od zjawiska "cancel culture", przez toksyczne media społecznościowe, po potrzebę szczerości w dialogu publicznym oraz zdrowej dyskusji, którą powinniśmy prowadzić. "Planet Zero" niesie ze sobą przesłanie nadziei, wytrwałości, triumfu i przypomnienia, że wszyscy potrzebujemy siebie nawzajem, co słychać w takich utworach, jak "A Symptom of Being Human", "Hope" czy potężnym hymnie "Daylight". Singiel przypomina nam, że nigdy nie jesteśmy sami i odzwierciedla znaczenie empatii oraz relacji w naszym życiu, które pomagają nam przejść do następnego dnia.

"Planet Zero" to najnowsza propozycja w imponującym dorobku zespołu Shinedown, który zdobył uznanie za aktualne i trafne przesłania, kryjące się za hitam pobijającymi listy przebojów oraz wywierającymi wpływ nie tylko na rockową społeczność, ale na kulturę w ogóle.

Z ponad 6,5 miliardami streamów, platynowymi i złotymi certyfikatami za wszystkie płyty, które rozeszły się w ponad 10 milionach egzemplarzy, Shinedown ugruntował pozycję jednego z najbardziej zaangażowanych i postępowych zespołów na rockowej scenie.

źródło: Warner Music Poland
Czytaj dalej...

PREMIERA: ŻURKOWSKI FEAT. SWIERNALIS - „PIWNICA U DOWGIERDÓW”, PIERWSZY SINGIEL I TELEDYSK Z PŁYTY “LIPCOWI” / 1.07

„Piwnica u Dowgierdów” to pierwszy singiel promujący album „Lipcowi”, stworzony przez zespół Żurkowski we współpracy z Instytutem Pileckiego z okazji 77. rocznicy Obławy Augustowskiej. W ramach projektu powstały utwory inspirowane prawdziwymi historiami ofiar, opowiedzianymi przez świadków tamtych wydarzeń. Koncert, podczas którego te piosenki zabrzmią na żywo po raz pierwszy, odbędzie się 9 lipca w Augustowie w ramach Festiwalu „Lipcowi”. Płyta ukaże się jesienią 2022 roku.

Tak o genezie powstania singla oraz płyty mówi Łukasz Żurkowski:

-Jako dzieciak każde wakacje spędzałem u mojego wujostwa pod Augustowem. Pamiętam nasze wyprawy ze Swiernalisem i kumplem Dawidem - włóczyliśmy się po tamtejszych ulicach. Byłem też harcerzem i wiele razy biwakowałem w Puszczy Augustowskiej. Pamiętam jak pewnej nocy zostałem w lesie kompletnie sam, żeby zdobyć sprawność harcerską. Bardzo się wtedy bałem. Bałem się wiatru, trzasku połamanej gałęzi. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie tego, jak ogromny strach musieli czuć ludzie, którzy tam zginęli. Obława Augustowska była ogromną tragedią. Zostawiła po sobie rany, które nie miały nawet szansy się zabliźnić. Dlatego trzeba o tym mówić!

Żurkowski i Swiernalis są przyjaciółmi z dzieciństwa i mają wiele wspólnego z bohaterami singlowej opowieści. Tak swoją motywację do udziału w projekcie tłumaczy Swiernalis

Lubię Suwałki, w których się urodziłem, ale Augustów zawsze wydawał mi się bliższy. Spędziłem tu dzieciństwo i dorastałem. Pierwsza miłość, bieganie po zamarzniętej rzece z kolegami, niezliczone ilości godzin nad jeziorem, nastoletnie przygody, pierwsze bijatyki… Do dzisiaj mam tam babcię i dużą część rodziny. Drugą babcię odwiedzam na augustowskim cmentarzu. W zasadzie wystarczyłoby pewnie przesunąć czas o kilkadziesiąt lat wstecz, a trudna historia, o której śpiewamy z Łukaszem, mogłaby traktować o nas. Na przekór temu, niezależnie od tego czy to zima, czy lato - ładuję się energią tego pięknego, portowego miasta, które pozwala mi wierzyć, że gdzieś tam w głębi, jakaś malutka moja część potrafi generować dobro.

„Piwnica u Dowgierdów” opowiada historię trzech 18-letnich przyjaciół z Augustowa, którzy w lipcu 1945 roku wracali razem ze spotkania u znajomych. Jeden z nich niósł na plecach swoją nieodłączną gitarę. Teoretycznie było już po wojnie – każdy z nich miał swoje marzenia i plany na dorosłe życie. Zostali aresztowani przez sowiecki patrol i uwięzieni w piwnicy domu Dowgierdów, gdzie Sowieci przetrzymywali, przesłuchiwali i brutalnie bili osoby zatrzymane w trakcie Obławy Augustowskiej. Świadkowie opowiadali później, że jeden z chłopaków przez cały czas miał ze sobą gitarę. Kilka dni później trafili razem z innymi więźniami na ciężarówki odjeżdżające w stronę lasu. Na pace każdej z nich leżały łopaty. Gitary już nie było.

Nie mogłam uwierzyć w to, jak niewiele wiedziałam na ten temat wcześniej. A przecież skala Obławy Augustowskiej była ogromna! Nigdy nie zapomnę, jak na jednym z nagrań wideo zobaczyłam starszą kobietę - wyglądała na opanowaną, dopóki historyk nie zaczął zadawać jej pytań o ojca, który zginął w Obławie. W ciągu jednej sekundy przeobraziła się w tamtą małą dziewczynkę. Zaczęła płakać i mówić językiem dziecka: „I wtedy tatuś…”, „mamusia mnie zabrała”, „czekaliśmy na tatusia, ale nie wrócił”… Uświadomiłam sobie, jak wielką krzywdą dla bliskich ofiar było to wieloletnie, przymusowe milczenie. W mojej osobistej żałobie jednym z największych lęków jest zapomnienie. A wobec ofiar Obławy postąpiono tak, jakby ci ludzie nigdy nie istnieli. Nie wiadomo nawet, gdzie są ich ciała… Dlatego cieszę się, że mogłam zrobić cokolwiek, by tę pamięć o nich przywrócić. - opowiada Aleksandra Górecka, autorka tekstów na płycie „Lipcowi”.

Jest to jedna z setek historii ofiar Obławy Augustowskiej – największej zbrodni w powojennej historii Polski, o której przez prawie 50 lat nie można było mówić. W jej wyniku zamordowanych zostało co najmniej 600 mieszkańców północno-wschodniej Polski. Los kolejnych 900 jest wciąż nie wyjaśniony. Między innymi dzięki temu projektowi te opowieści mają szansę ujrzeć światło dzienne. Okazują się aktualne również dziś – szczególnie w kontekście ludobójczych metod, które Rosja stosuje w wojnie z Ukrainą.

Singiel zapowiada koncert „Lipcowi", który odbędzie się 9 lipca w Augustowie na Błoniach nad rzeką Nettą. Jako goście zespołu Żurkowski pojawią się również: Ana Andrzejewska, Meek, Oh Why?, Robert Cichy, Swiernalis i Olena Yanchuk - liderka ukraińskiego zespołu Rosava. Wszystkie piosenki inspirowane są autentycznymi historiami z Obławy - 10 piosenek, 10 historii.

źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...

Voivod OGŁASZAJĄ ‘FORGOTTEN IN SPACE’ GRA WIDEO NA PLATFORMACH FACEBOOK/INSTAGRAM

Voivod z dumą ogłasza wyjątkową grę/filtr na Facebook/Instagram, która zapowie wydanie ich deluxe box setu ‘Forgotten In Space’.

ZAGRAJ TU: https://voivod.lnk.to/FilterPR

Czy będziesz potrafił/ła sterować statkiem kosmicznym przemierzając galaktykę Mörgoth i odpierać ataki ze strony Twojego największego wroga, którym jest Korgüll The Exterminator? Przerażający cyborg-wojownik stworzony przez Voivod, którego celem jest zniszczyć wszystko, co stanie na jego drodze, będzie próbować Cię zmiażdżyć i zmielić w kosmiczny pył, a ty za każde uniknięcie jego ciosów zbierać będziesz punkty. Gotowi do walki? Włączyć wszystkie systemy!

‘Forgotten In Space’ to celebracja czasów Voivod w szeregach Noise Records i kolekcja płyt nagranych dla tej wytwórnia oraz materiał, który nigdy nie został wydany, a także dużo dodatków dla fanów i kolekcjonerów.

‘Forgotten In Space’ zawiera:

RRRÖÖÖAAARRR
Zremasterowany album na czerowno-czarnym plamionym winylu
KILLING TECHNOLOGY
Zremasterowany album na zielono-purpurowym rozmazanym winylu
DIMENSION HATRÖSS
Zremasterowany album na szaro-czerwonym plamionym winylul
NO SPEED LIMIT LIVE ‘86
Pierwszy raz na winylu! Zielono-czarny plamiony winyl
DIMENSION HATRÖSS – THE DEMOS
Pierwszy raz na winylu. Niebiesko-biały plamiony winyl

COSMIC DRAMA, 40 stronicowa książeczka okładkowa
40 stron z nowymi zapiskami okładkowymi, które zawierają m.in. wywiad w którym Michel ‘Away’ Langevin opowiada historię wczesnych lat Voivod oraz rzadko publikowane i nigdy nie pokazywane zdjęcia.

CHAOSMONGERS DVD
Mini dokument filmowy z wywiadami, występami na żywo i nagraniami zakulisowymi oraz wideo promocyjne z 1985 roku. Zawiera nigdy niepublikowany koncert z Chicago, zarejestrowany w 1988 roku oraz koncert w wersji audio zespołu na festiwalu World War III z 1985 roku.

KORGÜLL THE EXTERMINATOR USB
Zawiera wszystkie utwory z albumów studyjnych znajdujących się w tej kolekcji oraz nagrania z koncertów i demo.

‘Forgotten In Space’ będzie dostępne również w wersji 5 CD + DVD box set, które zawierać będzie wszystkie albumy studyjne, utwory bonusowe i demo wersje , a także DVD zawierające mini dokument oraz nigdy niepublikowane

źródło: BMG
Czytaj dalej...

PREMIERA: „O JEDEN MOST ZA DALEKO", KOLEJNY TELEDYSK ZESPOŁU NOCNY KOCHANEK Z UDZIAŁEM JOANNY KOŁACZKOWSKIEJ

Po premierze "Cudzesów" i "Wampira" Nocny Kochanek opublikował trzeci singiel i teledysk z nadchodzącego, czwartego studyjnego albumu grupy. "O Jeden Most Za Daleko" to tytułowy numer z płyty, który od północy 27 czerwca jest dostępny do odsłuchania w serwisach streamingowych.

Kawałek przestrzega przed tym, co może się stać, kiedy uczestnicy zakrapianej imprezy pójdą... o jeden most za daleko. Sytuację obrazuje wakacyjny teledysk z gościnnym udziałem Joanny Kołaczkowskiej z kabaretu Hrabi. To nie pierwsza współpraca aktorki z Nocnym Kochankiem. Na debiutanckiej płycie zespołu słyszymy głos Kołaczkowskiej w utworze "Andżeju...".

Premierę płyty "O Jeden Most za Daleko" zaplanowano na 23 września 2022 roku. Album będzie dostępny do nabycia w preorderze od poniedziałku 27 czerwca o godzinie 14:00 za pośrednictwem strony sklep.nocnykochanek.pl oraz w sklepie dystrybutora – Mystic Production - www.mystic.pl

"O Jeden Most za Daleko" to płyta zawierająca szeroki przekrój muzyki rockowo-metalowej - od akustycznych rockowych klimatów w stylu Boston, przez rock and rolla à la Van Halen, heavymetalową klasykę rodem z płyt Iron Maiden i Judas Priest, po bardziej agresywne granie spod znaku Iced Earth czy Metalliki. Tematyka tekstów na albumie pozostaje typowa dla Nocnego Kochanka: miłość. Nie zabrakło także eksperymentów, zaskakujący dla słuchaczy może być szczególnie "Numer z Banjo", w którym pierwsze skrzypce gra... banjo. Dystrybutorem płyty "O Jeden Most za Daleko" jest Mystic Production.


"O Jeden Most za Daleko" – Tracklista płyty:

1. Otwieracz

2. Cudzesy

3. Pornolistonosz

4. O Jeden Most za Daleko

5. Ranny Ptaszek

6. Romantyczny Książę Metalu

7. Numer z Banjo

8. Serce za Szkłem

9. Wampir

10. Alkoman

Utwory z najnowszej płyty Nocnego Kochanka będzie można usłyszeć na żywo już jesienią podczas trasy koncertowej promującej album. Muzycy rozpoczną serię występów 8 października w Zabrzu i odwiedzą 30 polskich miast. Finał trasy tradycyjnie odbędzie się w warszawskiej Progresji.

Lista koncertów:

08.10.2022 Zabrze - WIATRAK

09.10.2022 Wrocław - A2

14.10.2022 Piła - BARKA

15.10.2022 Szczecin - KOSMOS

16.10.2022 Poznań - B17

21.10.2022 Radom - RESURSA

22.10.2022 Gomunice - BOGART

23.10.2022 Łódź - WYTWÓRNIA

28.10.2022 Koszalin - G38

29.10.2022 Gdynia - UCHO

30.10.2022 Bydgoszcz - FABRYKA LLOYDA

04.11.2022 Toruń - ODNOWA

05.11.2022 Białystok - ZMIANA KLIMATU

11.11.2022 Kielce - TARGI KIELCE

12.11.2022 Rzeszów - POD PALMĄ

13.11.2022 Opole - NCPP

18.11.2022 Włocławek - BROWAR B

19.11.2022 Grudziądz - AKCENT

20.11.2022 Gdańsk - B90

25.11.2022 Lublin - STUDIO IM. BUDKI SUFLERA

26.11.2022 Przemyśl - CK PRZEMYŚL

27.11.2022 Katowice - P23

02.12.2022 Jarocin - JOK

03.12.2022 Częstochowa - RURA

04.12.2022 Chełm - CHEŁMSKI DOM KULTURY

10.12.2022 Zielona Góra - KAWON

11.12.2022 Kraków - STUDIO

16.12.2022 Nowy Sącz - MOK

17.12.2022 Skarżysko Kamienna - SEMAFOR

18.12.2022 Warszawa - PROGRESJA


źrodło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

HEILUNG ZAPOWIADA NOWY ALBUM!

Jedna z gwiazd tegorocznej edycji Mystic Festival, enigmatyczny zespół Heilung, zapowiada nowy album, zatytułowany „Drif”. Płyta ukaże się już 19 sierpnia 2022.

Zespół udostępnił już pierwszy singiel z albumu, „Anoana”: https://youtu.be/SVbc_Fwbt50


Muzycy Heilung mówią o nowym utworze:

„W „Anoana” słuchacz ma możliwość zagłębienia się w pewne zaszyfrowane zaklęcia magiczne z okresu tak zwanych ciemnych wieków. Intencją utworu jest połączenie się przy pomocy tajemniczego języka z okresem, w którym Północ była o wiele bogatsza w złoto niż jakikolwiek inny region. Nasi przodkowie prawdopodobnie cieszyli się ogromnym dobrobytem i to może nas skłonić nas do ponownych przemyśleń o tym, jak wyglądały te ciemne wieki”.

Tak natomiast tłumaczą tytuł swojego najnowszego dzieła:

"Drif" oznacza zgromadzenie - tłum ludzi, hordę lub watahę. Używając tej nazwy w kontekście tytułu albumu, mamy na myśli zbiór utworów, które można porównać do małych płomieni. Płomieni, które dążą do siebie, aby się połączyć w jedną większą i silną całość.

Tak więc tytuł należy odczytywać nie tylko jako bramę, która łączy historię ze współczesnym społeczeństwem, ale także jako wyraz siły jedności i wspólnoty, co nie będzie zaskoczeniem dla tych, którzy doświadczyli naszych rytuałów na żywo, kiedy to każda uroczystość zaczyna się od przypomnienia, że ​​„wszyscy jesteśmy braćmi”. Ten album od samego początku żył własnym życiem. Nasze próby oswojenia go były bezowocne - wydawało się wręcz, że nowe utwory napisały się same. Wszystkie kompozycje na płycie mają swoje własne historie. Są inspirowane nie tylko Europą Północną, ale także starożytnymi cywilizacjami”.

Od momentu powstania w 2015 roku, tajemniczy Heilung swoim unikalnym i niesamowitym brzmieniem wytycza mroczne ścieżki do odkrywania przeszłości. Wymykając się wszelkim szufladkom i klasyfikacjom gatunkowym, grupa opisuje swoją twórczość jako „poszerzanie historii”, umiejętnie łącząc zagadnienia związane ze współczesnym społeczeństwem z okresem początków ludzkości.

Heilung wraz z nowym materiałem ponownie zabiera słuchacza w podróż w czasie, jednak w przeciwieństwie do poprzednich albumów, które koncentrowały się wokół prehistorycznej północnej Europy, trzecia płyta eksploruje inne wielkie cywilizacje poza Europą.

„Śpiewając te pieśni, chcemy oddać hołd tym kulturom, ponownie połączyć się z początkami i pamiętać, że wszyscy, od Wschodu do Zachodu, od przeszłości do teraźniejszości, jesteśmy połączeni poprzez wymianę pomysłów i wzajemne inspiracje”. – dodają muzycy Heilung.

Według greckiego filozofa Pitagorasa, trzy to boska liczba, która oznacza harmonię, mądrość i zrozumienie. Pitagoras wierzył również, że jest to liczba czasu: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość; narodziny, życie, śmierć; początek, środek, koniec. Trzeci album „Drif” doskonale obrazuje tę filozofię – dzieło łączy początek cywilizacji z dzisiejszym współczesnym światem. Heilung nadal nie reprezentuje żadnej nowoczesnej ideologii politycznej ani religijnej, ale raczej przypomina o tym, skąd pochodzimy.

„Pamiętajcie - wszyscy jesteśmy braćmi. Wszyscy ludzie, zwierzęta, drzewa, kamień i wiatr, wszyscy pochodzimy od jednej wielkiej istoty, która zawsze tam była, zanim ludzie ożyli i ją nazwali, zanim wykiełkowało pierwsze ziarno…”.


Pomimo iż Heilung używa autentycznego, archaicznego instrumentarium, od grzechotek i rytualnych dzwonków, po ludzkie kości, ich zniewalająca muzyka jest daleka jest od prymitywizmu. Producent i założyciel kolektywu, Christopher Juul, wdraża do twórczości Heilung subtelne elementy elektroniczne, które zapewniają brzmieniu Heilung wielowarstwowe bogactwo.

Heilung, pomimo niedługiego stażu, odniósł już niesamowity sukces komercyjny. O zespole zrobiło się głośno po tym, kiedy samodzielnie opublikowali swój pierwszy pełnometrażowy album „Ofnir” (2015), a ich kariera nabrała zawrotnego tempa w momencie pojawienia się na Castlefest w 2017 roku.

Drugi album, „Futha” zadebiutował na trzecim miejscu listy Heatseekers Charts i na czwartym na liście Billboard World Music Chart, spotykając się z uznaniem fanów i krytyków muzycznych na całym świecie.

Po koncertach w Europie, Heilung ogłosił swoją pierwszą w historii trasę po Ameryce Północnej (2020), która to wyprzedała się całkowicie w ciągu 72 godzin! Zespół powrócił później do Stanów Zjednoczonych i odprawił na żywo wyprzedany rytuał przed publicznością składającą się z 10 000 osób, w historycznym amfiteatrze Red Rocks w Denver w stanie Kolorado. W tym samym czasie muzyka zespołu zaczęła pojawiać się w znanych serialach telewizyjnych, takich jak „Gra o Tron” i „Wikingowie”, a także w bardzo popularnych grach komputerowych.
Tracklista „Drif”:
1. Asja (5:17)

2. Anoana (4:57)

3. Tenet (13:05)

4. Urbani (2:55)

5. Keltentrauer (8:26)

6. Nesso (7:54)

7. Buslas Bann (5:03)

8. Nikkal (3:04)

9. Marduk (8:34)


źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...

WaluśKraksaKryzys atakuje winylem!

"ATAK" nagrodzony drugim miejscem w konkursie na najlepszą okładkę płytową w Polsce w 2021, trafi wreszcie na płytę winylową!  Premiera klasycznego, 12'' longplaya będzie miała miejsce 16 września 2022. Zasadniczo wersje będą dwie: pomarańczowa, dostępna tylko w preorderze, czyli teraz, a potem już tylko czarna. Za każdym razem 180 gr i 33 rpm. Każda z wersji opakowana będzie w rozkładaną okładkę (typu gatefold), a płyta zabezpieczona wewnętrzną kopertą zadrukowaną tekstami. Projekty wyglądają pięknie.

Okładka płyty "ATAK" zdobyła właśnie drugie miejsce podczas 8. edycji Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową w Polsce w 2021 roku. Tym bardziej wypada potrzymać w ręku to LP, bo 30/30 cm to rozmiar okładki płyty winylowej. Za oprawę graficzną LP odpowiada ten sam człowiek, co za wyróżnione w Poznaniu wydawnictwo CD - Jakub Tokarz, zdolny grafik, prywatnie perkusista w WKK.

Za specjalny miks i mastering w związku z wydaniem LP odpowiada Michał Kupicz, ten sam, co ukręcił wcześniej CD. Nie zmieniamy zwycięskiej ekipy, nie dlatego, że okazała się zwycięska.

Tracklista:

Strona A:

BEZ ZAŁOŻEŃ I ZAMIARÓW

UŚMIECH CHELSEA

GŁĘBOKO SCHOWANE (OS. KOLOROWE)

TO CO MIĘDZY NAMI

WSZELAKIE WADY

KAŻDE NOWE ZDANIE

Strona B:

NAJGORSZE RZECZY

ATAK

TUŻ PRZED PÓŁNOCĄ FT. KRÓL

MUSZĘ ROBIĆ TE GŁUPOTY

DLACZEGO DAWNIEJ BYŁEM INNY

KROK PO KROKU
Płytę docenili:

- w Teraz Rock: 1. miejsce w zestawieniu "Nadzieja 2021" wg. ich dziennikarzy;

- w Rytmy.pl przyznając 1. miejsce w zestawieniu najlepszych polski płyt rockowych;

- znów w Rytmy.pl, bo okrzyknęli nas "Zespołem Roku 2021";

- w Onet.pl przyznając 2. miejsce w zestawieniu najlepszych polskich płyt 2021;

- w serwisie Polska Płyta - Polska Muzyka gdzie "ATAK" WKK to 3. miejsce w TOP10 najlepszych polskich płyt 2021 roku;

- w Gazeecie Wyborczej, która umieściła "ATAK" na 4. miejscu w plebiscycie na Polską Płytę Roku 2021;

- w Teraz Rocku uznali, że należy się 4. miejsce w zestawieniu najlepszych polskich płyt 2021(!);

- ...a "Najgorsze Rzeczy" dali na 6. miejscu TOP10 najlepszych polskich 2021(!!!);

- w portalu Antyradio.pl płyta "ATAK" wylądowała w TOP10 najlepszych polskich płyt rock/metal 2021;

- RedBull Music ocenił, że utwór "Tuż Przed Północą" ft Król mieści się w TOP 10 najciekawszych featów 2021r;

- last but not least Akademia Fonograficzna ZPAV nominując album do nagrody Fryderyka 2021 w kategorii "Rock / Metal".

I jeszcze raz, pomarańczowy LP tylko w preorderze i może jesienią na koncertach, a czarny do końca świata.

Premiera LP "ATAK" zaplanowana jest na 16 września 2022 r. Wcześniej WKK będzie można zobaczyć na kilku koncertach na trasie Męskiego Grania, samego Walusia w każdym finałowym koncercie jako m.in wirtuoza gry na klapach w Męskie Granie Orkiestra 2022, na OFF Festiwalu zagra koncert specjalny z pierwszym wydawnictwem pt. "MiłyMłodyCzłowek" i na kilku jeszcze letnich festiwalach. Szczegóły na http://waluskraksakryzys.pl


źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS