Menu

Planet of Zeus na jedynym koncercie w Polsce!

Skoro atrybutem Zeusa był piorun, to dla greckiego zespołu Planet of Zeus będą to wysokiej jakości riffy. Grupa zawita do warszawskiego klubu VooDoo 21 marca w ramach promocji swojej najnowszej płyty “Afterlife”.

Planet of Zeus powstał w Atenach wraz z początkiem nowego milenium. Heavy rockowy zespół na przestrzeni swojej kariery występował u boku takich nazw jak np. Kvelertak, Mastodon i Clutch, a także na największych festiwalach Starego Kontynentu (Wacken Open Air, Mystic, Resurrection, czy Hellfest). Formacja z każdym kolejnym albumem coraz szerzej eksploruje płaszczyzny rocka, a ich twórczość napromieniowana jest groovem, riffem oraz inspiracjami wspomnianymi wyżej zespołami, ale też klasykami jak choćby Lynyrd Skynyrd. 11 października ukaże się ich piąty w kolekcji krążek “Afterlife”, który promują single “Baptized In His Death” i “No Ordinary Life”. Jeśli w koncertach najbardziej lubicie połączenie energii i wywalających z butów riffów, to 21 marca widzimy się w VooDoo!

PLANET OF ZEUS

21.03.2025 / Warszawa, VooDoo

źródło: Winiary Bookings
Czytaj dalej...

MYSLOVITZ „WIECZORAMI CHŁOPCY WYCHODZĄ NA ULICE. 25 LAT MIŁOŚCI W CZASACH POPKULTURY”

Rok 2024 upływa zespołowi Myslovitz pod szyldem i w rytmie „Miłości w czasach popkultury". Grupa celebruje ćwierćwiecze wydania kultowego albumu, kamienia milowego nie tylko w historii Myslovitz, ale także w historii polskiej muzyki rozrywkowej. 14 lutego rozpoczęła się jubileuszowa trasa „Wieczorami chłopcy wychodzą na ulice", podczas której zespół zagrał szesnaście wyprzedanych do ostatniego miejsca koncertów w piętnastu miastach. Obecnie trwa jej druga część obejmująca dwadzieścia cztery miasta.

Płynąca ze sceny magia muzyki oraz energia, jaką muzykom dawała zgromadzona przed scenami publiczność zainspirowała zespół do zarejestrowania wczesnowiosennych koncertów. Z tych nagrań powstała płyta „Wieczorami chłopcy wychodzą na ulicę. 25 lat Miłości w czasach popkultury", czyli pierwszy w historii Myslovitz album koncertowy! Premiera albumu „Wieczorami chłopcy wychodzą na ulice" zaplanowana jest na 11 października.


- Dzięki płycie „Miłość w czasach popkultury" staliśmy się mocno zgraną, prawdziwą grupą. I w sumie, w jej konsekwencji, na długie lata przestaliśmy być zespołem. Ale takie jest życie, coś daje i coś zabiera. Kiedyś pewien jasnowidz, pan Staszek, powiedział Wojtkowi, że musimy się mocno trzymać razem, bo on nas, gdzieś tam w przyszłości, widzi szczęśliwych, spełnionych, osiągających wielkie sukcesy. Ale musimy być razem. I nie rezygnować. Śmialiśmy się z tego przez wiele lat... Czasem szczerze, a czasem przez łzy. I właściwie nie wiadomo, który dokładnie dzień, rok i moment on tam zobaczył, ale już od dawna nie byliśmy tak zgraną paczką jak teraz, dawno nie rozumieliśmy się tak dobrze na scenie i dawno tak dobrze nam się ze sobą nie grało. Dawno też na nasze koncerty nie przychodziło tylu ludzi i nie tworzyli takiej wspaniałej i gorącej atmosfery. Postanowiliśmy więc podzielić się tymi nagraniami z wszystkimi, którzy razem z nami przeżywali te wyjątkowe koncerty, jak i tymi, którzy nie mogli w nich uczestniczyć. Dziękujemy Wam. Sprawiacie, że pojawia się jakiś sens w tym całym bałaganie, który nas otacza od tak dawna.

RUSZYŁ PRE-ORDER LP I CD. PREMIERA 11 PAŹDZIERNIKA


źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

PROWL - jedyny koncert w Polsce!

Świetnie mieszają crossover thrash z hardcorem, a ich koncerty to istne szaleństwo, które wręcz zmusza do moshu i headbangingu pod sceną. Kanadyjczycy z Prowl już 12 listopada zagrają koncert w warszawskich Chmurach!

Prowl powstali i zadebiutowali w 2016 roku, a pierwszym wydawnictwem załogi z Montrealu była demówka “Hell Breaks Loose”. Na przestrzeni następnych dwóch lat zespół wydał złożone z dwóch utworów promo “Waging War” oraz koncertówkę “Live in Calgary”. W 2022 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album formacji, “The Forgotten Realms”. W ich twórczości słychać inspiracje Slayerem, Exodusem czy Cro-Mags, a ich surowa mieszanka zaraża swoją pierwotnością i agresją.

Kanadyjczycy zjeździli Kanadę, Stany i Europę (supportując m.in. Comeback Kid) oraz występowali na takich festiwalach jak Wild Rose, Ieper czy Superbowl of Hardcore. 12 listopada wystąpią na jedynym koncercie w Polsce, podczas którego udowodnią Wam, że pod kątem koncertów są bezkonkurencyjni.

PROWL

12.11.2024 / Warszawa, Chmury

drzwi 19:00, start 20:00

źródło: Winiary Bookings
Czytaj dalej...

GEORDIE GREEP (black midi) - The New Sound nowy singiel

Tuż przed piątkową premierą (04.10.24.) swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego "The New Sound" (Rough Trade Records), Geordie Greep, lider grupy black midi, udostępnił drugi singiel zapowiadający jego solowy materiał. Po wcześniej opublikowanym (wraz z teledyskiem) singlu "Holy, Holy", kolejnym fragmentem tej wyśmienitej płyty jest otwierająca ją kompozycja "Blues", która w sieci pojawiła się wraz z jej koncertową wersją nagraną w Nowym Jorku.

źródło: sonicrecords
Czytaj dalej...

THE HARD QUARTET premiera 04.10.24. !

Zespół The Hard Quartet, będący indie-rockową supergrupą, wyda swoją debiutancką już płytę 4 października 2024 roku nakładem Matador Records!

W skład zespołu wchodzi czterech znakomitych muzyków:
Emmett Kelly - autor piosenek, gitarzysta i wokalista, najbardziej znany ze swojej pracy w zespołach The Cairo Gang i The Double, a także ze współpracy z artystami takimi jak Bonnie "Prince" Billy, Ty Segall, Rob Mazurek i wieloma innymi.

Stephen Malkmus - to ceniony autor piosenek, gitarzysta i wokalista, rozpoznawalny głównie dzięki działalności w zespołach Pavement, The Jicks, Silver Jews oraz Straw Dogs. Oprócz tego prowadzi udaną karierę solową, zyskując uznanie w świecie muzyki alternatywnej.

Matt Sweeney - uzdolniony gitarzysta, wokalista, producent i autor tekstów. Największą popularność zdobył dzięki współpracy z Chavez oraz Superwolf, a także dzięki tworzeniu muzyki do gry Red Dead Redemption 2. Współpracował z szerokim gronem artystów, od Guided by Voices i Cat Power, po Johnny'ego Casha i Adele.
Jim White - perkusista i autor tekstów, zdobył sławę jako członek Dirty Three oraz Xylouris White. Grał również m.in. z PJ Harvey i współpracował z takimi ikonami jak Guy Picciotto, Cat Power, Bill Callahan i Venom P Stinger.

Mając tak wielkie doświadczenie muzyczne z pracy przy różnych projektach, członkowie The Hard Quartet określają swoje wspólne dzieło jako wyjątkowe połączenie talentów, z których każdy wnosi do niego indywidualną perspektywę. To album, który także jest wynikiem wzajemnego słuchania się i współpracy, co pozwoliło im przekroczyć granice ich indywidualnych stylów i stworzenie czegoś unikalnego.

źródło: sonicrecords
Czytaj dalej...

Skalpel, Jacaszek i Dobrawa Czocher na alternatywnej scenie Eufonii – odkryj Alterfonie

Od początku istnienia Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej Eufonie oprócz koncertów muzyki klasycznej w wielkich salach koncertowych, odbywają się wydarzenia o charakterze alternatywnym, ogniskujące się przeważnie na rozmaitych odmianach muzyki elektronicznej i improwizowanej. W 2024 roku ten nurt zyskał nową nazwę: „Alterfonie".

W ramach tegorocznych „Alterfonii" wystąpią m.in. Skalpel, Jacaszek i Kwartludium oraz Dobrawa Czocher.

Pierwsza edycja Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej Eufonie odbyła się w 2018 roku. Od początku zainteresowanie organizatorów festiwalu ogniskowało się na obszarze szeroko rozumianej Europy Środkowo-Wschodniej oraz twórczości muzycznej, która w mniejszym lub większym stopniu nawiązywała do tego terytorium. I tak np. duet Biosphere / Deathprod w 2018 roku prezentował nagraną w dwadzieścia lat wcześniej interpretację kompozycji Arne Nordheima zarejestrowanych pod koniec lat 60. XX w. legendarnym Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia, a w 2019 roku Francesco Tristano przetwarzał wybrane kompozycje Wojciecha Kilara.

W 2024 roku ten alternatywny nurt otrzymał swoją oficjalną nazwę w ramach festiwalu. Brzmi ona „Alterfonie" i stanowi połączenie słów „alternatywny" i „Eufonie". W ten sposób dotychczasowe festiwalowe rubieże potwierdzają swoje znaczenie i istotne miejsce na mapie Eufonii. Tradycją festiwalu są wieczorne godziny alterfonicznych koncertów.

Trzy z nich odbędą się w praskiej Małej Warszawie.

15 listopada o godz. 22.00 odbędzie się koncert duetu Skalpel. Będzie to wydarzenie wyjątkowe. W połowie czerwca br. odbył się w Warszawie koncert Adama Struga i Monodii Polskiej, który w całości został zarejestrowany przez legendarnych elektroników z Wrocławia. Po kilku miesiącach autorzy „Konfusion" przedstawią muzykę opartą na nagranym wówczas materiale. Jak to ujął Igor Pudło „Tak jak dziś można oświetlić światłem elektrycznym średniowieczne katedry uzyskując niezwykły efekt, my chcielibyśmy w autorski sposób 'oświetlić' utwory wykonane przez Adama Struga i Monodię Polską". Premierowym utworom będą towarzyszyły specjalnie na tę okazję przygotowane wizualizacje i oprawa świetlna.

20 listopada o godz. 20:00 w Małej Warszawie zagości Dobrawa Czocher. Oprócz utworów z płyty Dreamscapes w programie znalazły się zupełnie nowe kompozycje artystki. Po sukcesie nominowanego do prestiżowej nagrody Opus Klassik albumu, wiolonczelistka zwraca się ku wspólnemu muzykowaniu. Do nowego projektu zaprosiła pianistkę Natalię Czekałę oraz Agnieszkę Podłucką. Jak mówi: „Samotnie nie da się zbudować na takiej energii, jak wtedy gdy ma się obok drugą osobę, która jest innym typem artysty, która wprowadza nową jakość... (...)". Koncert w ramach Festiwalu Eufonie będzie też okazją do powrotu do Suit wiolonczelowych Jana Sebastiana Bacha – utworów kanonicznych dla wiolonczelistów. Dobrawa Czocher wejdzie w dialog z barokowym mistrzem, wplatając w swoje nowe kompozycje motywy znane z jego dzieł.

22 listopada o godz. 22.00 Michał Jacaszek i Kwartludium zaprezentują koncertowe wykonanie materiału z płyty „Kolchida". Jak piszą artyści: „Muzyka zawarta na tej płycie inspirowana jest gruzińskimi pieśniami polifonicznymi oraz niezwykłą historią starożytnej Kolchidy, krainy, której ślady świetności mozolnie odkrywają od kilku lat polscy archeolodzy. (...) W Gruzji do dziś zidentyfikowano niektóre starożytne pieśni, które wg. etnomuzykologów sięgają swoimi czasami mitologii i kultury starożytnej Kolchidy. Utwory te są dla nas inspiracją do przypomnienia w nowej formie, bogactwa nieznanej tradycji, która paradoksalnie, o czym wciąż wiemy bardzo mało, tkwi u źródeł europejskiej kultury." Muzyka z albumu wydanego w 2022 roku jest prezentowana bardzo rzadko, a Eufonie są najlepszym miejscem by na nowo zagrać ją przed publicznością.

źródło: Narodowe Centrum Kultury
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS