Menu

Gitary i energia. To jest rock Sinplus

7 maja ukazał się nowy album szwajcarskiego duetu Sinplus „Break The Rules”. Płytę wypełnia pełne energii, chwytliwe, rockowe brzmienie. Dokładnie tak, jak zapowiadali bracia Broggini.

Wydawnictwo promowały wcześniej wydany tytułowy singiel „Break The Rules”, „Give It Away” oraz najnowszy - „Private Show (My RnR)”. Ta płyta to list miłosny do rock’n’rolla ­– mówią tworzący zespół Sinplus bracia Gabriel i Ivan Broggini. Album dostępny jest we wszystkich serwisach streamingowych.

Album „Break The Rules” powstawał głównie w domowym studiu muzyków. Bracia zaprosili do współpracy producenta JT Daly z Nashville. Tytułowy singiel „Break The Rules” zdobył już uwagę najważniejszych rockowych rozgłośni na świecie, również w Polsce. Kolejny singiel – „Private Show (My RnR)” – pnie się obecnie na rockowych listach przebojów. Utwór dostępny jest pod adresem: https://youtu.be/SjM35NZPhQE

Tracklista:

Private Show (My RnR)
Escape
Break the Rules
You Get What You Give
Don't Wanna Waste My Time
Van Gogh
Bonnie Rox
Never Coming Down
Pick Your Poison
The Cure
Burning Man
Give It Away
Till The End


żródło: Spontan Productions
Czytaj dalej...

KULT Z MOCNYM UTWOREM! KAZIK ZNÓW CELNIE UDERZA!

Wielki powrót KULTU! Jedna z najsłynniejszych polskich kapel przedstawia nowy album - jego premiera już 28 maja! Promuje go jeden z najodważniejszych utworów Kultu - "Wiara". To trzeba usłyszeć!

"Ostatnia płyta", jak głosi przewrotny tytuł, to wydawnictwo wyjątkowe i przede wszystkim długo oczekiwane - to pierwszy od prawie pięciu lat album studyjny KULTU.
Będzie to wydawnictwo różnorodnye stylistycznie, pełen rozmaitych inspiracji muzycznych - od bluesa, jazzu, po cięższe rockowe utwory. W nagraniach albumu udział brali dwaj muzycy niezwiązani wcześniej z grupą - saksofonista Mariusz Godzina (wcześniej m. in. Buldog) oraz klawiszowiec Konrad Wantrych (współpracujący z Kazikiem przy albumie "Zaraza").

"Ostatnia płyta" ukaże się między innymi w wersji winylowej - limitowana edycja, w sprzedaży tylko do 12 maja.
Premiera płyty zaplanowana jest na 28 maja.

Mamy przyjemność zaprezentować pierwszy utwór zapowiadający album - jest to kawałek "Wiara". Bardzo emocjonalny, bardzo nietypowy - a przede wszystkim z odważnym, wyrazistym przesłaniem! Tekst autorstwa Kazika w mocnych słowach odnosi się do kwestii wiary i kleru. Kazik, artysta, który zawsze śpiewa to, o czym myśli, i tym razem nie zostawia żadnych złudzeń i niedopowiedzeń.


źródło: S.P. Records & Publishing Company
Czytaj dalej...

POLSKI ZESPÓŁ HORE ZAPREZENTOWAŁ DRUGI SINGIEL Z DEBIUTANCKIEGO ALBUMU SIOSTRY WIEDŹMY

Hore to stosunkowo nowy projekt muzyczny powstały w 2018 roku. Muzycy, choć doświadczeni i pochodzący ze znanych zespołów, postanowili nie podawać żadnych danych osobowych.

Przez ostatnie trzy lata muzycy powoli przygotowywali swój debiutancki materiał. Teraz nadszedł czas ujawnić, że trwająca ponad 30 minut płyta jest połączeniem post-black metalu, awangardowego jazzu i muzyki filmowej. Inspirowana jest starymi opowieściami ludowymi i twórczością Słowackiego, Mickiewicza, Broniewskiego i Goethego. Muzyka zespołu Hore to niesamowity rollercoaster emocji.

Debiutancki album zatytułowany Siostry wiedźmy jest mocno zakorzeniony w starej polskiej szkole black metalu, koresponduje z twórczością Morowe, Furii, Odraza czy KAT.

Premiera albumu zaplanowana jest na 14 maja 2021 roku.

Nowy utwór "Pieśń ma była już w grobie": https://youtu.be/GeEc38L6PdU
Zapraszamy do odsluchu singla Drwimy jak grom: https://youtu.be/vTSc07l0m4U

Tracklista:
1.Drwimy jak grom
2.Bije raz, dwa, trzy…
3.Siostry wiedźmy
4.Król Olch
5.W chrustach
6.Pieśń ma była już w grobie
7.Biesy
8.Księżnę dziś pochowano

źródło: Witching Hour Productions
Czytaj dalej...

Mariusz Duda prezentuje kolejny singiel z nowego albumu „Claustrophobic Universe". Premiera albumu na kasecie magnetofonowej!

Znany z Riverside i Lunatic Soul - Mariusz Duda, postanowił swój najnowszy solowy album wydać w dość kontrowersyjny sposób umieszczając nagrania najpierw w całości w sieci, a teraz wydając je jedynie na kasetach magnetofonowych. Na serwisie YT pojawiło się video do najnowszego singla „Escape Pod", które można obejrzeć pod tym linkiem: https://youtu.be/949Uhx7uBpI

„Escape Pod" jest chyba najlepszą wizytówką tego albumu - mówi Duda - i symbolem jego przesłania. Ucieczką od codzienności, która powoli zmienia się na lepsze, ale pozostawia jeszcze dużo do życzenia.

Mariusz Duda w wersji solo postanowił tworzyć głównie albumy instrumentalne z minimalistyczną elektroniką. „Claustrophobic Universe" to druga część lockdownowej trylogii zapoczątkowanej ubiegłorocznym i nominowanym do Fryderyka „Lockdown Spaces". Duda gra tutaj jedynie na syntezatorach, samplerach i automatach perkusyjnych.

„W Riverside pielęgnuję jeden styl muzyczny, w Lunatic Soul drugi. Kiedy w pandemii zacząłem trzeci projekt, postanowiłem, że nie będę się powtarzał. Jako Mariusz Duda chciałem odwołać się do moich początków muzycznych, a te nie są raczej związane z graniem na basie w Riverside, tylko z graniem na klawiszach, w wieku lat 16, i nagrywaniem własnych kaset z muzyką inspirowaną Tangerine Dream i Vangelisem. Do tego nawiązuję teraz, po latach, grając taki właśnie muzyczny styl i prezentując kasetę magnetofonową jako jedyny dostępny nośnik fizyczny."

źródło: Mystic
Czytaj dalej...

ARCHIVE ZAPOWIADA NOWY KRĄŻEK "#ARCHIVE12"

Kolektyw Archive rozpoczął pracę w RAK Recordings Studio w Londynie nad swoim 12 studyjnym albumem. Za produkcję krążka odpowiedzialny jest ich wieloletni współpracownik Jérome Devoise. Album o roboczym tytule „#Archive12” będzie zawierał 17 utworów i jest dostępny w przedsprzedaży w różnych formatach tutaj: https://archive.tmstor.es/

Edycja deluxe zostanie wzbogacona o bonusowy soundtrack z nowymi i ekskluzywnymi utworami instrumentalnymi, które powstały jako ścieżka dźwiękowa do filmu dokumentalnego zespołu, który zostanie uwieczniony na taśmie Super 8. Obraz będzie towarzyszył premierze albumu, który ukaże się na początku przyszłego roku. Projekt jest w trakcie powstawania, a za jego realizację odpowiedzialny jest reżyserski duet Ben Sommers i Dean Austin. Artyści będą śledzić proces twórczy zespołu i towarzyszyć muzykom w trakcie nagrań w studio.


„#Archive12” jest pierwszym studyjnym wydawnictwem zespołu od czasu „The False Foundation” z 2016 r. Ukaże się nakładem należącego do zespołu labelu Dangervisit za pośrednictwem [PIAS].

Mówiąc o nowym albumie członek-założyciel Archive, Darius Keeler, powiedział: "Gdy świat każdego dnia stawał się coraz dziwniejszy i bardziej niepokojący, pisanie stało się rozwijającą się narracją. Z ograniczoną wolnością jednostki wystawioną na wielką próbę, cierpieniem spowodowanym przez COVID-19 ,strasznymi wydarzeniami w USA pod wodzą Trumpa i wzrostem wpływów prawicy, wszystko wydawało się możliwe. Te wydarzenia wywołały w nas gniew, ale również dziwny rodzaj inspiracji. Doceniliśmy siłę muzyki i uświadomiliśmy sobie, jakie mamy szczęście, że możemy wyrażać nasze uczucia w ten sposób. Wydaje się, że na końcu tunelu jest światło, ale nawet w tym świetle zawsze obecne są w nim cienie”

Zespół będzie intensywnie koncertował po całej Europie w ramach supportu tego wydawnictwa, daty zostaną ogłoszone wkrótce.

źródło: PIAS
Czytaj dalej...

Trwa realizacja najnowszego klipu AnVision

Grupa AnVision po krótkiej przerwie spowodowanej perturbacjami covidowymi, powróciła do pracy nad klipem do utworu "Homeless Heart" z najnowszego albumu "Love & Hate".

Reżysera czyli basistę kapeli Karola Karaluza Wadowskiego i realizatora Marcina Brudnego możemy podejrzeć podczas pracy z aktorem Mariuszem Gagatkiem, grającym głównego bohatera "Bezdomnego Serca".

Mariusz Gagatek to absolwent podyplomowego studium w kierunku Aktorstwo Filmowe na AMA Film School, którego możemy zobaczyć m.in. w takich produkcjach jak słynne seriale

"Pitbull"czy "Święty" a także superprodukcjach takich jak "Gwiazdy" Kidawy-Błońskiego,"Kler" Smarzowskiego czy "Piłsudski" Michała Rosy. Rezultaty ich wspólnej pracy do obejrzenia już niedługo.


źródło: Monika Gąsiorek
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS