Menu

APOCALYPTICA "Cell-0"

Apocalyptica powraca z nową, dziewiątą w dorobku, płytą. Kwartet nagrał pierwszy od siedemnastu lat album instrumentalny, który jest zatytułowany „Cell-0”. Krążek dzisiaj ma swoją premierę. Jedną z kompozycji promujących album jest utwór „En Route To Mayhem”, do którego powstał także teledysk: https://youtu.be/MEcGDwWYyj4

Cztery lata, jakie minęły od wydania ostatniej płyty tego multi - platynowego zespołu, pozwoliły muzykom znaleźć nowe spojrzenie i wpłynęły na sposób, w jaki podeszli do tworzenia nowej muzyki. Finowie na „Cell-0” odkryli nowe smaki i kolory swoich instrumentów, nie koncentrowali się na tworzeniu singli, tylko stworzyli prawdziwe dzieło sztuki wypełnione frapującymi detalami.

Eicca Toppinen opowiada: „Nowe utwory mają tyle warstw i są tak złożone, że czasem ciężko dokładnie stwierdzić o czym są. Ale myślę że na tym polega piękno muzyki instrumentalnej, że słuchacz może doświadczać tych samych utworów na różne sposoby. To też jeden z powodów, dlaczego nie chcemy opowiadać o czym są nowe numery, zanim ludzie ich nie posłuchają”.

Za produkcję „Cell-0” odpowiada sam zespół, miksem zajął się Andrew Scheps (Red Hot Chili Peppers, Metallica, Lana Del Rey, Black Sabbath) a całość została nagrana w Sonic Pump Studios w Helsinkach. Płyta jest dostępna jako CD Mediabook, 2 LP, pakiety Deluxe oraz w formie elektronicznej.

Apocalyptica razem z Sabaton zagra koncert na warszawskim Torwarze 24. stycznia.


źródło: http://openeyepr.pl
Czytaj dalej...

Marillion With Friends From The Orchestra

Nagrany w The Racket Club i Real World Studios Petera Gabriela, trwający prawie 80 minut, album „With Friends From The Orchestra” zawiera dziewięć klasycznych utworów Marillion na nowo zaaranżowanych z towarzyszeniem Kwartetu smyczkowego In Praise Of Folly z Sam Morris (waltornia) i Emma Halnan (flet).

Tracklista:

1. Estonia
2. A Collection
3. Fantastic Place
4. Beyond You
5. This Strange Engine
6. The Hollow Man
7. The Sky Above The Rain
8. Seasons End
9. Ocean Cloud
Czytaj dalej...

The Who - Who

Najnowszy album The Who – „Who” – już w sprzedaży! Krytycy są zgodni – to powrót w wielkim stylu. Jedni twierdzą, że to najlepsze wydawnictwo od czasów „Qadrophenii”, drudzy porównują do „The Who By Numbers”. „Who” od dziś w sklepach i serwisach cyfrowych.

Najlepsze wydawnictwo od czasów Quadrophenii – UNCUT 9/10

The Who nie zamierzają odejść po cichu – MOJO 4/5

Najlepsza płyta od „The Who By Numbers” wydanej w 1975 – THE TIMES

„Who” zajmie godne miejsce pośród klasyków The Who – NME

Wściekłe medytacje na temat starzenia się – Q

Powrót do formy i przypomnienie, dlaczego należy im się miejsce w historii rock n rolla – CLASH

Monumentalny, współczesny album dla wszystkich fanów The Who – The Express

W piątek, 6 grudnia, do sklepów i serwisów cyfrowych trafił pierwszy po 13-letniej przerwie premierowy album The Who zatytułowany „Who”. Krążek promowały single „Ball & Chain”, „All This Music Must Fade” oraz „I Don’t Wanna Get Wise”.

Nagrania odbyły się w Londynie oraz Los Angeles, latem i wiosną 2019. Za produkcję odpowiadają Pete Townshend oraz D. Sardy (Noel Gallagher, Oasis, LCD Soundsystem Gorillaz). Produkcją wokali zajął się Dave Eringa (Manic Street Preachers, Roger Daltrey, Wilko Johnson).

Wokalista Roger Daltrey i gitarzysta oraz kompozytor Pete Townshend nagrali album z wieloletnim perkusistą The Who, Zakiem Starkeyem, basistą Pino Palladino oraz gościnnymi występami Simona Townshenda, Benmonta Tencha, Carli Azar, Joeya Waronkera, Gusa Seyfferta i Gordona Gilltrapa.

Autorem okładki „Who” jest uznany artysta Sir Peter Blake, który poznał zespół w 1964 roku w trakcie nagrań legendarnego programu „Ready Steady Go”. Blake wcześniej zaprojektował okładkę „Face Dances” (1981).

Utwory na „Who” poruszają szereg tematów, od pożaru Grenfeel Tower, poprzez duchowość, reinkarnację, aż po potęgę wspomnień. Roger Daltrey przyznaje: – Myślę, że zrobiliśmy najlepszą rzecz od czasów „Quadrophenii” z 1973. Pete wciąż jest wybitnym kompozytorem, wciąż ma pazura. The Who – „Who” – lista utworów:All This Music Must Fade

źródło: Universal Music
Czytaj dalej...

Lipali. „Mosty, rzeki, ludzie”

22.11. oficjalna premiera szóstego studyjnego albumu Lipali. „Mosty, rzeki, ludzie” to 10 różnorodnych utworów, które otwierają nowy, jeszcze bardziej dojrzały rozdział w historii zespołu.

Najnowszy krążek to jak wejście do nieznanego nocnego baru w porcie. Na początku czujesz zakłopotanie, niepewność. Po chwili dostajesz zastrzyk adrenaliny i pozbywasz się wszelkich obaw i zahamowań. Na końcu wylatujesz z hukiem tylnymi drzwiami, ale wiesz, że musisz tam wrócić - można przeczytać w opisie płyty.

Album „Mosty, rzeki, ludzie” niesie ze sobą największą zmianę stylistyczną w historii Lipali. Zespół zrezygnował prawie z siarczystych riffów, rozbudował warstwę klawiszy i basu, dzięki czemu na albumie odnaleźć można sporo harmonii i interesujących brzmień. Na płycie znajduje się 10 bardzo różnorodnych utworów - z jednej strony lekkich i przyjemnych, z drugiej - ciężkich i mocnych. Album jest pełen kontrastów jak dzisiejsze społeczeństwo. Tytułowe rzeki to odniesienie do światopoglądów, religii i potrzeb. Mosty natomiast są elementami łączącymi ludzi, których dzielą rzeki. „To eklektyczna płyta z jednym źródłem inspiracji, jaką jest nadzieja. Słodko - gorzkie historie o człowieku: o mnie, o tobie, o nich” – mówi lider zespołu, Tomasz Lipnicki.

Pierwszym singlem z najnowszego wydawnictwa był utwór „Kim jestem?”, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem fanów. Obecnie grupa Lipali jest w trasie koncertowej promującej nową płytę. Wystąpiła już w Tychach, Bielsku-Białej i Mogilnie. Na liście są jeszcze: Wojkowice (22.11), Poznań (23.11), Gdańsk (30.11 - sold out, 01.12), Białystok (06.12), Bydgoszcz (07.12), Kraków (14.12), Łódź (15.12) oraz Warszawa (16.12).

Patronami medialnymi albumu „Mosty, rzeki, ludzie” są: Interia, Antyradio, Men’s Health, Gitarzysta.

Lista utworów:
1. Będzie dobrze
2. Kim jestem?
3. Od brudu
4. PA
5. Trzy serca
6. Ocalimy nas
7. Stoimy na ramionach skał
8. Zapasy w błocie
9. Świat upada
10. Przed siebie, od siebie, za siebie

Zespół Lipali powstał w 2000 roku na bazie solowego projektu Tomka „Lipy” Lipnickiego, rok po rozpadzie legendarnej grupy Illusion. Obecnie, poza liderem, zespół tworzą także Łukasz „Luk” Jeleniewski, Roman Bereźnicki i Łukasz „Gajowy” Gajowniczek. Lipali 13 razy był nominowany do Fryderyka, dwukrotnie zdobywając statuetkę w kategorii wokalista roku.

Więcej o zespole:
https://lipali.net
https://www.facebook.com/Lipali
Czytaj dalej...

Fall Out Boy - Believers Never Die - Volume Two

„Greatest Hits: Believers Never Die - Volume Two” to zbiór największych przebojów z trzech ostatnich albumów Fall Out Boy: „Save Rock & Roll”, „American Beauty/American Psycho” oraz „MANIA”. Na krążek trafiło 10 utworów oraz 3 dodatkowe piosenki, w tym niewydany wcześniej „Bob Dylan”. Pełna tracklista poniżej.

1. My Songs Know What You Did In The Dark (Light Em Up)
2. The Phoenix
3. Alone Together
4. Young Volcanoes
5. Centuries
6. Immortals
7. Uma Thurman
8. Irresistible
9. Champion
10. The Last Of The Real Ones
11. I’ve Been Waiting (with Lil Peep & iLoveMakonnen)
12. Dear Future Self (Hands Up) ft. Wyclef Jean
13. Bob Dylan


źródło: Universal
Czytaj dalej...

INXS - Live Baby Live: Wembley Stadium

13 lipca 1991 INXS zagrało na słynnym stadionie Wembley jeden z najlepszych koncertów w całej karierze. Widowisko podziwiało 74 tys. fanów w ekstazie. Po kilkunastu latach na scenie, zespół był w szczycie formy.
Przed zdecydowanie przedwczesną śmiercią Michaela Hutchence’a, INXS zagrało ponad 2000 koncertów, jednak Wembley było niepowtarzalnym doświadczeniem. Zarówno zespół, jak i publiczność zachowywali się tak, jakby mieli świadomość doniosłości chwili. Co ciekawe, na koncercie nie było ramp, ekranów z widowiskowymi wizualizacjami, chórków, scenografii i – co oczywiste – telefonów komórkowych. Scena należała do sześciu facetów, którzy grali tak, jakby od tego zależało ich życie. W setliście hit gonił hit, a cały spektakl trwał niemal dwie godziny. Dzięki wydawnictwu „Live Baby Live” możemy odtworzyć ten niesamowity wieczór w domowym zaciszu.
Oryginalne wydanie albumu „Live Baby Live” (1991) trafiło do pierwszej dziesiątki list sprzedaży w Australii oraz Wielkiej Brytanii. Nowe wersje zostały zremiksowane przez Sama Okella w Abbey Road Studios. Do CD i LP dołączono m.in. niepublikowane wcześniej zdjęcia czy eseje autorstwa muzyków INXS.

źródło: Universal
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS