Menu

październik 2022

Pierwsze nagrania na nową płytę i koncerty Toguslav Brandt.

Toguslav Brandt motocyklowy band z Gołdapi nie spoczywa na laurach, ledwo zakończyli koncerty promocyjne debiutanckiego krążka "Stara Gwardia" a już biorą się do pracy nad kolejnym materiałem. Przypominamy , że ich nowy album nosić będzie tytuł "Motoroll" a pierwsze realizacje rozpoczną sie z początkiem grudnia. W nowym roku ruszą natomiast na kolejne koncerty. Dziś możemy potwierdzić, że w styczniu pojawią się w Suwałkach, Bartoszycach i Węgorzewie, w lutym zaplanowany jest koncert w Warszawie i Łomży, a następnie zaplanowany jest Białystok, a to dopiero początek koncertowych planów kapeli. Koncerty w Warszawie, Łomży i Białymstoku zagrają wspólnie z zespołem Cavum.

źródło: M-ART Artistic Agency & M-ART Mundus
Czytaj dalej...

The Bealtes „Revolver” w nowym wydaniu

„Revolver” to album The Beatles z 1966 roku, który zmienił wszystko: zapoczątkował nową erę eksperymentalnej, awangardowej psychodeliki dźwiękowej, przyniósł kulturową zmianę i zaznaczył ważny zwrot w twórczej ewolucji The Beatles. 28 października płyta ukazała się w nowej wersji.

– To najbardziej rewolucyjny album The Beatles. Szok kulturowy wywołany „Eleanor Rigby” czy „Tomorrow Never Knows” w momencie jego wydania przebija nawet „Sierżanta Pieprza”. W kategorii klasycznych trzyminutowych piosenek, jego eklektyzm od „Taxmana” i „Love You To” po „Got To Get You Into My Life” i „I’m Only Sleeping” nie ma sobie równych. Od tego momentu muzyka pop nigdy już nie była taka sama – pisze Piotr Metz.

To właśnie dzięki płycie „Revolver”, John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr wyruszyli w nową muzyczną podróż. 14 utworów z albumu zostało na nowo zmiksowanych przez producenta Gilesa Martina i inżyniera Sama Okella w stereo i Dolby Atmos, a oryginalny mono miks albumu pochodzi z taśmy z 1966 roku. Nowa edycja specjalna jest następstwem powszechnie uznanych, zremiksowanych i rozszerzonych edycji specjalnych „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” (2017), „The BEATLES” („The White Album”) (2018), „Abbey Road” (2019) i „Let It Be” (2021).

Wszystkie nowe wydawnictwa „Revolver” zawierają nowy miks stereo albumu, pochodzący bezpośrednio z oryginalnych czterościeżkowych taśm. Dźwięk został odtworzony z oszałamiającą czystością, za pomocą najnowocześniejszej technologii opracowanej przez wielokrotnie nagradzany zespół dźwiękowy pod przewodnictwem Emile de la Rey z WingNut Films Productions Ltd Petera Jacksona. Fizyczne i cyfrowe kolekcje „Super Deluxe” zawierają również oryginalny mono miks, 28 wczesnych nagrań z sesji i trzy domowe dema oraz czterościeżkową EP-kę z nowymi miksami stereo i zremasterowanymi „Paperback Writer” i „Rain”. Ponadto w wersji cyfrowej ukaże się także nowy miks Dolby Atmos.

źródło: Umiversal Music
Czytaj dalej...

Rock Noc 30.10.2022 r g.22.00

I co tu wybrać na sobotnią Rock Noc ? Zapraszam do słuchania od godz.22.00 - Polskie Radio Rzeszów !

Lista utworów: 

Budgie: Working Man, Here Again
Judas Priest: Desert Plains, Solar Angels
Andrzej Citowicz: Mirrors Lie
KSU: Dziwne drzewa, Wojna niewojna
R.E.M.: Drive, Man On The Moon
Sisters Of Mercy: Vision Thing, This Corrosion
Collage: What About The Pain
OBRASQUI: Świt co znajdzie głos
Pixies: No Matter Day, Vault Of Heaven, Doggerel
The Beatles: Taxman
Camel: Three Wishes, Rejaz, Lawrence

Po północy:

Richard Wright "Wet Dream"

1. "Mediterranean C"
2. "Against the Odds"
3. "Cat Cruise"
4. "Summer Elegy"
5. "Waves"
6. "Holiday"
7. "Mad Yannis Dance"
8. "Drop In From the Top"
9. "Pink's Song"
10. "Funky Deux"

"Broken China"

"Breaking Water"
"Night of a Thousand Furry Toys"
"Hidden Fear"
"Runaway"
Czytaj dalej...

Celtic Frost: Danse Macabre. Box set ze wszystkimi nagraniami z okresu Noise Records

Celtic Frost to zespół tak legendarny jak jego lider - Tom Gabriel Warrior. Pomysł na zespół powstał w 1984 roku, zaraz po rozwiązaniu równie legendarnego, poprzedniego projektu Warriora: Hellhammer. Dzięki uporowi, pracowitości i silnej wiary w swoją muzykę, muzykom udało się przekonać ówczesnego wydawcę słynnej 'Apocalyptic Raids', wytwórnię Noise Records aby pozostał z nimi i płynnie z Hellhammer, przeszedł do współpracy z nowym tworem: Celtic Frost.

To początek niesamowitej historii jednego z najbardziej płodnych, bezkompromisowych i eksperymentujących kapel w historii metalu. Przez następne 3 lata zespół wydał trzy płyty długogrające i trzy EP, dla wytwórni Noise Records.

Wszystkie trzy płyty: ‘Morbid Tales’, ‘To Mega Therion’ i ‘Into The Pandemonium’ (zremasterowane), jak i trzy EP (zremasterowane specjalnie na tę okazję): ‘Emperor’s Return’ (ponownie na winylu od 37 lat!), ‘Tragic Serenades’ i ‘I Won’t Dance’ (ponownie na winylu po raz pierwszy od 35 lat!) znajdują się w wydawanym przez BMG i Noise Records 7 płytowym (a 5 płytowym w przypadku wersji CD) box secie.

Jednakże standardowe albumy to jak zwykle nie wszystko co czeka na tych, którzy zakupią ów box set. Będą tam także: kompilacja ‘The Collectors Celtic Frost’ (ponownie na winylu po raz pierwszy od 35 lat!), 7 calowy ‘Visual Aggression’ oraz kaseta z nagraniami z prób w Grave Hill Bunker zespołu. Nie zabraknie ciekawych dodatków: 12 calowa książka ma 40 stron i znaleźć w niej można nigdy niepublikowane zdjęcia z tamtego okresu oraz nowe wywiady, których udzielili: Tom Gabriel Warrior i Reed St Mark, nośnik USB w kształcie heptagramu, a na nim wszystkie utwory z albumów oraz utwory bonusowe w mp3. Poza tym: naszywka Danse Macabre, dwustronny plakat i przypinka fan clubu Necromaniac Union.

‘Danse Macabre’ w wersji 5 CD box setu jest z 40 stronicową okładką, przypinką i naszywką.

Uwaga! Dostępna jest także ściśle limitowana do 1000 sztuk wersja box setu ze świecącymi się ciemnościach winylami - tylko na stronach EMP oraz Nuclear Blast.

źródło: BMG
Czytaj dalej...

SURRENDER – POLSKA PREMIERA AUTOBIOGRAFII BONO

W listopadzie 2022 na całym świecie ukaże się autobiografia Bono – legendarnego wokalisty i lidera irlandzkiego zespołu rockowego U2, muzyka i aktywisty. Książka „Surrender. 40 piosenek, jedna opowieść” ukaże się w Polsce 23 listopada nakładem Wydawnictwa Agora. Jej tłumaczem jest Paweł Lipszyc. Oprócz wydania papierowego w twardej i miękkiej oprawie, planowany jest ebook i audiobook.

„Kiedy zaczynałem pisać tę książkę, miałem nadzieję, że uda mi się z detalami nakreślić to, co wcześniej tylko szkicowałem w piosenkach. Ludzi, miejsca i możliwości, które dało mi życie. Kapitulacja jest dla mnie słowem ciężkim od znaczeń. Kiedy dorastałem w Irlandii w latach siedemdziesiątych z pięściami gotowymi do walki (w sensie muzycznym), idea “poddania się” nie była dla mnie czymś naturalnym. Jednak wróciłem do niej, kiedy zacząłem zbierać myśli do książki. Nakaz kapitulacji wymaga skrajnej pokory. Zmagam się z nim do dziś. W zespole, w moim małżeństwie, w mojej wierze, w mojej działalności społecznej. Surrender to opowieść o braku postępu pewnego pielgrzyma ... z niezłą dawką zabawy po drodze”- Bono.


Kariera Bono, jednego z najbardziej kultowych artystów świata muzyki, jest obszernie udokumentowana. Jednak w książce SURRENDER Bono po raz pierwszy opowiada własnymi słowami o swoim niezwykłym życiu i ludziach, z którymi je dzielił. Wspomina, jak wkrótce po stracie matki poznał swoją przyszłą żonę oraz członków kapeli. Zabiera nas w niezwykłą podróż, która uczyniła z U2 jeden z najbardziej wpływowych zespołów rockowych świata. Bono opowiada też o dwudziestu latach działalności na rzecz walki z AIDS i ubóstwem. Z poczuciem humoru i głęboką autorefleksją rozlicza się z życiem, wiarą, rodziną i przyjaciółmi, którzy wspierali go, rywalizowali z nim i kształtowali.

Podtytuł Surrender, „40 PIOSENEK, JEDNA OPOWIEŚĆ” nawiązuje do 40 rozdziałów książki - każdy z nich nosi tytuł jednej z piosenek U2 i ilustruje go rysunek wykonany przez Bono. W maju zostało opublikowane wideo zrealizowane na podstawie kilku z tych rysunków. Jego narratorem jest Bono. Wideo zawiera fragment rozdziału „Out of Control” z książki Surrender - Bono opowiada w nim o tym, jak 10 maja 1960 roku, w dniu swoich osiemnastych urodzin napisał piosenkę, która stała się pierwszym singlem U2. [SURRENDER: 40 Songs, One 
- Całą pasję, jaką Bono wnosi do swojej muzyki i życia, przelewa też na strony książki - mówi Reagan Arthur, redaktor Bono. - Siedem lat temu inny legendarny człowiek, zmarły redaktor wydawnictwa Knopf, Sonny Mehta nabył prawa do książki, bo wiedział, że Bono wpisuje się w tradycję irlandzkich opowiadaczy literackich. Mamy to szczęście, że posiadamy notatki Sonny’ego, naniesione na wczesny szkic rękopisu. Tym bardziej, że Bono ma do opowiedzenia nie tylko dramatyczną historię osobistą, ale jest też prawdziwie utalentowanym pisarzem. „Surrender” to szczery, intymny, obrazoburczy i doniosły - olśniewający pamiętnik niezwykłego życia.

O BONO
Bono, lider i wokalista U2, urodził się w Dublinie jako Paul David Hewson. Edge’a, Larry’ego Mullena i Adama Claytona poznał w szkole, a w 1978 roku założyli U2. W 1980 roku wytwórnia Island Records wypuściła pierwszy album zespołu zatytułowany Boy. Od tamtej pory U2 wydał 14 albumów studyjnych, które sprzedano na świecie w nakładzie 157 milionów egzemplarzy. Pismo muzyczne Rolling Stone nazwało koncerty U2 „show, z którym nic nie może się równać”. Trasa koncertowa 360º (2009-2011) ustanowiła, niepobity dotąd rekord pod względem dochodów brutto. U2 otrzymało liczne nagrody, w tym 22 Grammy, nominację do Academy Award, Amnesty International Ambassador of Conscience Award oraz nagrodę BRIT za „Wybitny wkład w muzykę brytyjską”. Po raz pierwszy wyróżniono w ten sposób nie-brytyjski zespół. W 2005 roku U2 wprowadzono do Rock n’Roll Hall of Fame.
Równolegle do występów w U2 Bono podejmował ważne inicjatywy jako aktywista i działacz społeczny. W 2000 roku stanął na czele kampanii Drop the Debt. Następnie, w ramach walki z HIV/AIDS oraz skrajnym ubóstwem, został współzałożycielem siostrzanych organizacji ONE i (RED)ONE. ONE zrzesza miliony ludzi pragnących walczyć ze skrajnym ubóstwem i chorobami, którym można zapobiec. W ramach ONE Bono lobbował u przywódców i prawodawców na całym świecie, pomagając wdrożyć takie programy jak U.S. PEPFAR AIDS, dzięki któremu na przestrzeni minionych 20 lat uratowano życie dziesiątków milionów ludzi. Program (RED) współpracuje z firmami na rzecz podniesienia świadomości publicznej na temat AIDS i zbiera datki na rzecz walki z tą chorobą. Dotychczas wygenerowano ponad 700 milionów dolarów dla Światowego Funduszu Zdrowia, aby walczyć i zapobiegać AIDS w Afryce. Od 2020 roku ONE i (RED) walczą też z COVID-19 i negatywnymi wpływami tej choroby na kraje rozwijające się.
W 2016 roku Bono stał się współzałożycielem The Rise Fund, funduszu o zasięgu światowym, inwestującego w przedsiębiorcze firmy, wywierające pozytywny wpływ społeczny i klimatyczny, działając wspólnie z Sustainable Development Goals.
Za swoją muzykę i działalność Bono został uhonorowany licznymi nagrodami, w tym: Freedom of the City of Dublin (z U2), Medalem Honorowym Chile imienia Pablo Nerudy, Orderem Legii Honorowej Republiki Francuskiej. Honorowym tytułem szlacheckim Wielkiej Brytanii, Fulbright Association Prize za International Understanding oraz Tytułem Człowieka Roku Czasopisma TIME (razem z Billem i Melindą Gates). Bono mieszka w Dublinie z żoną Ali Hawson.źródło: Meet Your Local
Czytaj dalej...

The Damned prezentują „Neat Neat Neat – Bela Lugosi’s Dead”

The Damned sięgają po swój drugi w karierze singiel „Neat Neat Neat” i łącząc go z utworem Bauhausu „Bela Lugosi's Dead”, prezentują jako zapowiedź albumu „A Night Of A Thousand Vampires". Utworowi towarzyszy nakręcony na żywo teledysk.

28 października 2019 roku The Damned przyjechali do prestiżowego londyńskiego teatru Palladium, aby wziąć udział w wyjątkowym muzyczno-teatralnym wydarzeniu. Podczas koncertu, którego zapisem jest wydawnictwo „A Night Of A Thousand Vampires”, obok The Damned wystąpili artyści The Circus of Horrors. David Vanian zmieniał się z Draculi w Nosferatu, połykacze ognia olśniewali, a wszystko okraszone było zestawem utworów zawierającym takie klasyki, jak „Wait For The Blackout”, czy covery utworów „People Are Strange” i „Eloise”.

Niezapomniana noc dla żywych… i wszystkich innych!

„A Night Of A Thousand Vampires” ukaże się 28 października na dwóch CD w zestawie z Blu-rayem oraz na dwóch płytach winylowych.

Lista utworów:

1. Beaty Of The Beast

2. Wait For The Blackout

3. Plan 9 Channel 7

4. Standing On The Edge Of Tomorrow

5. Grimly Fiendish

6. Dr Jekyll And Mr Hyde

7. Absinthe

8. Under The Floor Again

9. I Just Can’t Be Happy Today

10. 13th Floor Vendetta

11. Eloise

12. People Are Strange

13. Curtain Call

14. Tightrope Walk

15. The Dog

16. Neat Neat Neat – Bela Lugosi’s Dead

17. Black Is The Night


źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

Tension Zero feat. Derek Sherinian & Miłek "Polop" Piątek - "I quit"

Końcówka lat 90’. Młodzi, gniewni i pełni buntu, powoli znudzeni klasycznymi rockowymi brzmieniami, rozpoczynamy poszukiwania. Wertując gazety muzyczne trafiamy na Dream Theater. Znajomy przynosi „Falling Into Infinity”. Nasza muzyczna wrażliwość eksploduje! Sami dopiero stawiamy pierwsze kroki z instrumentami w rękach. Przerabiamy całą dostępną dyskografię i zanurzamy się w świat muzyki progresywnej. Szczęka ląduje na ziemi w obliczu albumu Planet X „Moonbabies”. Co łączy te albumy? Derek Sherinian!

Rok 2022. Derek Sherinian z gościnną solówką w utworze Tension Zero „I quit”! Nikt z nas nie przypuszczał, że po latach tak wybitny i uznany muzyk pojawi się w naszym utworze. Człowiek grający z Billym Idolem, Alicem Cooperem, Dream Theater, Whitesnake, Black Country Communion czy Sons Of Apollo wyczarował kilka wspaniałych dźwięków także dla Tension Zero!

Marzenia się spełniają.

Utwór „I quit”, który oddajemy w Wasze ręce, nie byłby tak kompletny gdyby nie udział drugiego gościa, znakomitego wokalisty, naszego Przyjaciela, Miłka "Polopa" Piątka (Broken Songs)!"
"I quit" promuje drugi album grupy "Choices", który ukaże się pod koniec 2022 roku.

Początki działalności zespołu Tension Zero sięgają 2006 roku. W obecnym składzie, z ćwierćfinalistką The Voice Of Poland Dominiką Kobiałką za mikrofonem, zespół w 2017 roku wydał debiutancką płytę "Human.exe", nagrodzoną Nagrodą Publiczności Werbel 2017 w plebiscycie Polskiego Radia Rzeszów. Zespół ma na swoim koncie także koncert u boku Raya Wilsona (ex. Genesis) oraz występ na Festiwalu Rocka Progresywnego im. T. Beksińskiego w Toruniu.

Social Media:
https://www.facebook.com/TensionZeroBand
https://tensionzero.bandcamp.com/releases
https://www.instagram.com/tensionzeroband
Czytaj dalej...

PHILIP SELWAY, PERKUSISTA RADIOHEAD, POWRACA Z NOWYM SOLOWY PROJEKTEM

Philip Selway, członek kultowego zespołu Radiohead, powraca z nowym solowym albumem „Strange Dance”, na którym gościnnie pojawiają się Hannah Peel, Adrian Utley, Quinta, Marta Salogni, Valentina Magaletti i Laura Moody. Płyta ukaże się 24 lutego nakładem Bella Union. W związku z zapowiedzią Selway udostępnił wizualizację do wiodącego utworu "Check For Signs Of Life”.

Kiedy Philip Selway zwrócił się do kilku swoich ulubionych muzyków z propozycją zagrania na jego trzeciej solowej płycie, powiedział, że wyobraża ją sobie jako płytę Carole King współpracującą z pionierską kompozytorką muzyki elektronicznej Daphne Oram. Nie dziwi więc, że wszyscy się zgodzili i tak rozpoczęło się spotkanie niezwykłej liczby utalentowanych ludzi, w tym Hannah Peel, Adriana Utleya, Quinta, Marty Salogni, Valentiny Magaletti i Laury Moody.


Na pierwszym planie tej niezwykłej unii muzycznych osobowości znalazło się 10 piosenek napisanych przez Selwaya w domu na pianinie i gitarze. To bogate dźwiękowe bogactwo zbudowane jest z mieszanki smyczków, instrumentów dętych i syntezatorowych dźwięków. "Skala tego muzycznego krajobrazu była zamierzona, od samego początku" - mówi. "Chciałem, aby pejzaż dźwiękowy był szeroki i wysoki, ale w jakiś sposób owijał się wokół tego intymnego wokalu w jego sercu". Ten filmowy efekt ma sens, biorąc pod uwagę ostatnie dokonania Selwaya, w tym napisanie partytur dla Rambert Dance Company i ścieżek dźwiękowych do filmów „Let Me Go” i „Carmilla”.


Bogactwo płyty powiększają wieloletnie relacje Selwaya z muzykami, takimi jak wiolonczelistka Laura Moody i Quinta, centralna postać w jego twórczości, oraz nowsze wsprółprace, jak z Adrianem Utleyem. "Była tam naprawdę piękna dynamika. Pomysły pojawiały się z łatwością. Między nami wszystkimi panowało naprawdę niesamowite porozumienie” - mówi artysta.


Za produkcję albumu odpowiedzialna jest Marta Salogni. Podczas nagrań w Evolution Studios, przybył malarz Stewart Geddes, aby nasycić się atmosferę w studiu, w wyniku czego stworzył spektakularną serię impresjonistycznych obrazów w odpowiedzi na muzykę, z których jeden jest okładką albumu.


Selway - znany głównie jako jeden z najsłynniejszych perkusistów na świecie, grający przez dekady w Radiohead - właściwie "zwolnił się" z perkusji w ciągu kilku godzin od nagrania. Zamiast tego Valentina Magaletti wniosła swój "charakterystyczny ton" grając na bębnach i perkusji. Innym ważnym głosem są aranżacje Laury Moody, które uzupełniają produkcję Salogni.


Ta dźwiękowa ekspresja jest pięknie odtwarzana przez LCO pod dyrekcją Roberta Amesa, chór Assemble z aranżacjami Juliet Russell oraz Elysian Collective.


W miarę jak „Strange Dance” rozwija się, zabiera słuchacza w podróż przez różne pogody i pory roku. Selway ma dar pisania serdecznych tekstów, które mogłyby odnosić się do dowolnej liczby ludzkich doświadczeń.


"Jedną z rzeczy, które spodobały mi się na tej płycie jest to, że to ja jako 55-latek nie próbuję ukrywać tego faktu" - mówi Selway. I jest w tej płycie pogoda ducha i ciepło, poczucie optymizmu i nadziei.

Lista utworów "Strange Dance":


1. Little Things

2. What Keeps You Awake At Night

3. Check For Signs Of Life

4. Picking Up Pieces

5. The Other Side

6. Strange Dance

7. Make It Go Away

8. The Heart Of It All

9. Salt Air

10. There’ll Be Better Days

źródło: PIAS
Czytaj dalej...

Rock Radio 26.10.2022 r g.18.05

Zapraszam do słuchania środowej audycji Rock Radio w Polskim Radiu Rzeszów w której zagrają nowe rockowe płyty. Album wieczoru to " The Gang's All Here" Skid Row. Na łączach będzie Wes Gałczyński, który wraz z zespołem Power Train nagrał album "Illegal". Zapraszam od godz. 18.05

Lista utworów:

Skid Row: Hell Or High Water, The Gang's All Here, Resurrected, October'r Song
Alter Bridge: Silver Tongue, Sin After Sin
Ricerside: I'm Done With You
Tension Zero: I Quit
The Cult: Mirror, Under The Midnight Sun
Suede: She Still Leads On me
Wes Gałczyński & Power Train: Rat Race, Dirty Mind, Illusion
Bjorn Riis: A Voyage To The Sun
Rush: The Camera Eye
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS