Menu

The Bealtes „Revolver” w nowym wydaniu

The Bealtes „Revolver” w nowym wydaniu
„Revolver” to album The Beatles z 1966 roku, który zmienił wszystko: zapoczątkował nową erę eksperymentalnej, awangardowej psychodeliki dźwiękowej, przyniósł kulturową zmianę i zaznaczył ważny zwrot w twórczej ewolucji The Beatles. 28 października płyta ukazała się w nowej wersji.

– To najbardziej rewolucyjny album The Beatles. Szok kulturowy wywołany „Eleanor Rigby” czy „Tomorrow Never Knows” w momencie jego wydania przebija nawet „Sierżanta Pieprza”. W kategorii klasycznych trzyminutowych piosenek, jego eklektyzm od „Taxmana” i „Love You To” po „Got To Get You Into My Life” i „I’m Only Sleeping” nie ma sobie równych. Od tego momentu muzyka pop nigdy już nie była taka sama – pisze Piotr Metz.

To właśnie dzięki płycie „Revolver”, John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr wyruszyli w nową muzyczną podróż. 14 utworów z albumu zostało na nowo zmiksowanych przez producenta Gilesa Martina i inżyniera Sama Okella w stereo i Dolby Atmos, a oryginalny mono miks albumu pochodzi z taśmy z 1966 roku. Nowa edycja specjalna jest następstwem powszechnie uznanych, zremiksowanych i rozszerzonych edycji specjalnych „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” (2017), „The BEATLES” („The White Album”) (2018), „Abbey Road” (2019) i „Let It Be” (2021).

Wszystkie nowe wydawnictwa „Revolver” zawierają nowy miks stereo albumu, pochodzący bezpośrednio z oryginalnych czterościeżkowych taśm. Dźwięk został odtworzony z oszałamiającą czystością, za pomocą najnowocześniejszej technologii opracowanej przez wielokrotnie nagradzany zespół dźwiękowy pod przewodnictwem Emile de la Rey z WingNut Films Productions Ltd Petera Jacksona. Fizyczne i cyfrowe kolekcje „Super Deluxe” zawierają również oryginalny mono miks, 28 wczesnych nagrań z sesji i trzy domowe dema oraz czterościeżkową EP-kę z nowymi miksami stereo i zremasterowanymi „Paperback Writer” i „Rain”. Ponadto w wersji cyfrowej ukaże się także nowy miks Dolby Atmos.

źródło: Umiversal Music

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.