Menu

Tension Zero feat. Derek Sherinian & Miłek "Polop" Piątek - "I quit"

Tension Zero feat. Derek Sherinian & Miłek "Polop" Piątek - "I quit"
fot. press
Końcówka lat 90’. Młodzi, gniewni i pełni buntu, powoli znudzeni klasycznymi rockowymi brzmieniami, rozpoczynamy poszukiwania. Wertując gazety muzyczne trafiamy na Dream Theater. Znajomy przynosi „Falling Into Infinity”. Nasza muzyczna wrażliwość eksploduje! Sami dopiero stawiamy pierwsze kroki z instrumentami w rękach. Przerabiamy całą dostępną dyskografię i zanurzamy się w świat muzyki progresywnej. Szczęka ląduje na ziemi w obliczu albumu Planet X „Moonbabies”. Co łączy te albumy? Derek Sherinian!

Rok 2022. Derek Sherinian z gościnną solówką w utworze Tension Zero „I quit”! Nikt z nas nie przypuszczał, że po latach tak wybitny i uznany muzyk pojawi się w naszym utworze. Człowiek grający z Billym Idolem, Alicem Cooperem, Dream Theater, Whitesnake, Black Country Communion czy Sons Of Apollo wyczarował kilka wspaniałych dźwięków także dla Tension Zero!

Marzenia się spełniają.

Utwór „I quit”, który oddajemy w Wasze ręce, nie byłby tak kompletny gdyby nie udział drugiego gościa, znakomitego wokalisty, naszego Przyjaciela, Miłka "Polopa" Piątka (Broken Songs)!"
"I quit" promuje drugi album grupy "Choices", który ukaże się pod koniec 2022 roku.

Początki działalności zespołu Tension Zero sięgają 2006 roku. W obecnym składzie, z ćwierćfinalistką The Voice Of Poland Dominiką Kobiałką za mikrofonem, zespół w 2017 roku wydał debiutancką płytę "Human.exe", nagrodzoną Nagrodą Publiczności Werbel 2017 w plebiscycie Polskiego Radia Rzeszów. Zespół ma na swoim koncie także koncert u boku Raya Wilsona (ex. Genesis) oraz występ na Festiwalu Rocka Progresywnego im. T. Beksińskiego w Toruniu.

Social Media:
https://www.facebook.com/TensionZeroBand
https://tensionzero.bandcamp.com/releases
https://www.instagram.com/tensionzeroband

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.