Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

Rock Noc 23.10.2021 r g.22.00

Sobota po godz.22.00 to dobry czas na spokone słuchanie muzyki. Zapraszam zatem na audycję Rock Noc w Polskim Radiu Rzeszów w której zagra nowy, momentami ostry Santana, melodyjny Johan Band, prawdziwy do bólu Iggy Pop i Bill Wyman's Rhythm Kings.
Usłyszycie też nowe nagrania Tension Zero, Emigrate i Raduga. Tradycja i nowoczesność to dobra mieszanka na jesienny wieczór.

Lista utworów:

Santana: America For Sale, Breathing Underwater, Mother Yes
Santana: Whole Lotta Love, Sunshine Of Your Love, While My Guitar Gently Weeps, Smoke On The Water, Little Wing
Tension Zero: Disobey
Emigrate: Always On My Mind
Raduga: Oddech
Johan Band: Ikar, Za horyzontem, Modlitwa, Sól i pieprz
Iggy Pop: I Wanna Be Your Dog, Search And Destroy, Raw Power, Kill City
Smashing Pumpikns: Doomsday Clock, 7 Shades Of Black, Bleeding The Orchid
Cochise: The World Upside Down, Czarne serca

Bill Wyman's Rhythm Kings "Double Bill"

Long Walk To DC
Hot Foot Blues
Hit That Jive Jack
Love Letters
Love’s Down The Drain
I Can’t Dance
Medley: Snap Your Fingers/What A Friend We Have In Jesus
Get In The Kitchen
Boogie Woogie All Night Long
Medley: Do You Or Don’t You/ I Wanna Know
Trust In Me
Turn On Your Lovelight
The Joint Is Jumping
Brown Skin Girl

IDLES PREZENTUJĄ DRUGĄ CZĘŚĆ TELEDYSKU, KTÓRA POWSTAŁA DO UTWORU "THE BEACHLAND BALLROOM" POBIERZ "THE BEACHLAND BALLROOM"

fot. Tom Ham
IDLES ogłosili niedawno datę premiery nowego krążka. „Crawler”, czwarte wydawnictwo w dyskografii zespołu, ukaże się 12 listopada nakładem Partisan Records. Będzie to następca „Ultra Mono” z 2020 r., który trafił na sam szczyt najlepiej sprzedających się płyt. Na nowym krążku znajdzie się 14 utworów, które zostały zarejestrowane w słynnym Real World Studios w Bath podczas pandemii COVID-19, a współproducentami są Kenny Beats (Vince Staples, Slowthai, Freddie Gibbs) i gitarzysta IDLES Mark Bowen.

Pierwszy singiel "The Beachland Ballroom", zatytułowany na cześć kultowego miejsca w Ohio, to prawdziwie soulowa piosenka z porywającym wokalem frontmana Joe’go Talbota. Dzisiaj zespół prezentuje drugą część klipu, który powstał do utworu.


"To naprawdę najważniejsza piosenka na albumie. Jest tak wiele zespołów, które występują na małych scenach i marzą o tych wielkich. Możliwość napisania takiego soulowego kawałka sprawiła, że pomyślałem, kurwa - jesteśmy w miejscu, w którym możemy wejść do tych wielkich sal koncertowych i być kreatywni i naprawdę docenić to, co mamy. Piosenka jest alegorią poczucia zagubienia i radzenia sobie z nim. Naprawdę uwielbiam ją śpiewać”- tak o utworze mówi Joe.

źródło: PIAS

Niemoc "Kilka najlepszych dni w życiu"

Swoją premierę ma najnowsze wydawnictwo tria Niemoc "Kilka najważniejszych dni w życiu"!!! Niedawno zespół ujawnił singiel "Dwa tygodnie". Piosenka została nagrana z gościnnym udziałem Michała Wiraszki, znanego między innymi jako frontman zespołu Muchy.

Za teledysk do utworu odpowiada Korbusje.

“Kilka Najlepszych Dni w Życiu” zawiera 10 nowych kompozycji. Oprócz charakterystycznych dla Niemocy instrumentali na płycie znalazły się utwory z wokalnym udziałem Kachy Kowalczyk (Coals), Misi Furtak, Michała Wiraszko (Muchy), Tęskno oraz Próżni (Undadasea). Dystrybucją cyfrową zajął się PIAS Poland, za nośniki fizyczne odpowiada Asfalt Records.


Oto list utworów "Kilka Najlepszych Dni w Życiu":


1. Plankton (feat. Kacha)

2. Sport za Pieniądze

3. Potop (feat. tęskno)

4. Wrażenie (feat. Próżnia)

5. Kalambury

6. Dwa Tygodnie (feat. Michał Wiraszko)

7. Lekkie Góry

8. Polowanie na Mnie (feat. Misia Furtak)

9. Sołacz

10. Seans Chmur

“Notoryczni debiutanci” - mówią sami o sobie z ironią, bo choć zespół Niemoc istnieje 7 lat, to wciąż określani są jako “młodzi zdolni”.

W 2014 w Zielonej Górze poznali się Filip Awłas i Michał Drozda. Wkrótce po dołączeniu do nich Radka Reguły, Niemoc rozpoczęła wydawanie kolejnych singli i EPek oraz dość szybko zyskała miano koncertowej maszyny. Wkrótce elektroniczno-gitarowe dźwięki zespołu można było usłyszeć ze scen największych festiwali, a okres ten zwieńczyła wydana w 2019 pierwsza płyta długogrająca “Baśnie”. Wkrótce wszyscy członkowie Niemocy przenieśli się do Poznania i rozpoczęły się prace nad “kolejnym debiutem”. Poza poszerzeniem i zróżnicowaniem muzycznych wpływów i palety brzmień, zespół zdecydował się także na zaangażowanie do współpracy wokalistów.

źródło: PIAS

Rzeszowski Tension Zero wypuszcza nowego singla !

Tension Zero powraca z kolejnym nowym utworem. Po świetnie przyjętym debiucie („Human.exe” z 2017 roku) grupa zapowiedziała drugi album pod tytułem „Choices”, który ma ukazać się zimą. Nowy materiał to równowaga pomiędzy ewolucją, a wiernością wobec progresywnych, rockowych i metalowych korzeni.

Tension Zero to pięć osób, muzycznych światów, spojrzeń przez pryzmat dźwięków na emocje i otaczającą rzeczywistość. Za mikrofonem stoi ćwierćfinalistka jednej z edycji Voice Of Poland Dominika Kobiałka. Nowy singiel "Disobey!” to artystyczny wyraz nieposłuszeństwa!

Link do YT:

https://www.youtube.com/watch?v=ys_ic8DswPU

Tension Zero:

https://www.facebook.com/TensionZeroBand

https://tensionzero.bandcamp.com/releases

https://www.instagram.com/tensionzeroband

https://twitter.com/TensionZero

Tension Zero „Disobey”

Muzyka: Dariusz  Łebek, Dominika Kobiałka, Michał Urban, Piotr Zajdel, Krystian Bartusik

Słowa: Dominika Kobiałka
Subskrybuj to źródło RSS