Menu

sierpień 2023

Pendragon "Everyone is a VIP" weekend w Polsce!

Kiedy w 2020 roku przerwano trasę zespołu, nikt nie spodziewał się, że do koncertów wrócą dopiero za trzy lata. Pamiętny koncert w Poznaniu i nocna ucieczka w kierunku Wielkiej Brytanii w obawie przed zamknięciem granic pozostała w pamięci na długo. Dzisiaj możemy jednak już odetchnąć, a zespół przygotował wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się właśnie w naszym kraju!

Everyone is a VIP weekend czyli:
- 2 dni wypełnione wydarzeniami z udziałem zespołu
- 3 niepowtarzalne koncerty
- sesja tzw. "Meet&Greet" czyli możliwość osobistego spotkania z zespołem
- sesja „Q&A" czyli pytania od publiki, na które muzycy będą odpowiadać osobiście, na żywo
- wspólna, grupowa sesja zdjęciowa, z której każdy otrzyma pamiątkową fotografię
- upominki dla weekendowych VIPów!
- dedykowana strona internetowa po wydarzeniu, na której zebrane zostaną wspomnienia i galerie z tego wydarzenia!

I co najważniejsze, wszystkie powyższe punkty dotyczą każdego uczestnika posiadającego bilet na dany dzień!

źródło: OSKAR Records
Czytaj dalej...

STEAMACHINE (prog/nu-metal): nowy klip

Zespół Steamachine jest owocem twórczej pasji Krystiana "Jurasa" Jurkiewicza i Konrada "Gałązek" Gałązka, której początki sięgają roku 2020. Powstał na terytorium Olsztyna, zespół wkroczył na muzyczną scenę z intensywnym brzmieniem na pograniczu groove metalu, charakteryzującym się dynamicznymi kompozycjami i agresywnymi riffami, czerpanymi z różnorodnych gatunków metalowych.

Debiutancki album "Arktyczny ogień" (2022) wprowadził słuchaczy w uniwersum thrash/groove metalu, które zespół tak kreatywnie zgłębiał. Po drobnych zmianach personalnych w tym samym roku światło dzienne ujrzały nowe single - "Koszmar" i "Bloodstream", które wprowadziły świeżą energię do repertuaru zespołu.

W 2023 roku zespół przekształcił swoje brzmienie, ewoluując od thrash/groove metalu do mieszanki metalcore'a, deathcore'a i nu metalu z progresywnym zacięciem. W tym samym roku zespół wprowadził swoją publiczność w nową erę, nazwaną "The Book of War". Ten cykl utworów stanowił muzyczne odzwierciedlenie wojen światowych 1, 2 i symbolicznej "3", nawiązując do skomplikowanej i burzliwej historii świata, ale też pokazując potężne możliwości ewolucji i przekształcania się muzyki metalowej.

"City of Death" to płyta inspirowana jest mrocznymi zakamarkami ludzkiego umysłu, stanowiła głębokie zgłębienie koszmarów i strachów, które drzemią w nas wszystkich. Na "City of Death", formacja przewodzi słuchacza przez morderczy lunapark, w którym każda atrakcja jest przedsmakiem makabrycznego końca.

Zespół nie tylko opowiada historie pełne grozy, ale również pokazuje swoją muzyczną dojrzałość i zdolność do eksperymentowania z różnorodnymi gatunkami. Album łączy w sobie elementy groove metalu z wpływami nu metalu i nawiązaniami do mroczniejszych gatunków, takich jak deathcore czy death metal. Kawałki takie jak "Monsterland" czy "Acrobats Of The Abyss" prezentują nie tylko muzyczne umiejętności zespołu, ale również głęboką refleksję nad ludzką naturą i naszymi najgłębszymi lękami.

Nowy album zatytułowany "City of Death" miał swoją premierę wczoraj - 30 sierpnia 2023 roku. Za oprawę graficzną odpowiada Sylwia Adamczyk. Proces rejestracji, miksu i masteringu dokonano w Records Workshop. Album jest dostępny do odsłuchu na najpopularniejszych platformach streamingowych (Spotify, Apple, Bandcamp). Płytę CD można zakupić bezpośrednio od zespołu przez fanpage oraz wkrótce na Bandcampie.

Komentarz zespołu: "Krocz przez bramy miejsca, które czai się w najmroczniejszych zakątkach twojego umysłu: morderczy lunapark, gdzie każda atrakcja jest przepowiednią straszliwego końca. W "City Of Death", Steamachine zabiera Cię w krętą drogę pełną przerażających atrakcji - od mrocznych klaunów rzeźbiących tłum po akrobatów tańczących na krawędzi otchłani. Ten album to nie tylko zbiór utworów, to narracja przerażającego świata, gdzie koszmary dzieciństwa stają się rzeczywistością.

Zanurz się w "City Of Death", jeśli masz odwagę i przekonaj się, czy uda Ci się wydostać z tego mrocznego lunaparku w jednym kawałku."

Wczoraj, w dniu premiery zespół zaprezentował w sieci klip
do tytułowej kompozycji "City of Death" ⤵


Tracklista:

1. City Of Death
2. Show Of Death
3. Monsterland
4. Sinister Reflection
5. Acrobats Of the Abyss
6. Journey Of Madness
7. Toys Factory

Line-up:

Krystian „Juras" Jurkiewicz – gitara, wokal
Konrad „Gałązek" Gałązka – gitara
Dominik „Biały" Gałązka – gitara basowa
Olek Prusinowski – perkusja


źródło: Solid Rock PR
Czytaj dalej...

Within Temptation z nowym klipem - ZOBACZ VIDEO DO “BLEED OUT’’

Zespół Within Temptation udostępnił teledysk do najnowszego singla „Bleed Out”. Klip stworzony przy pomocy sztucznej inteligencji przedstawia animowaną historię kobiety uciskanej i ściganej przez wielką potworną istotę.

Przy tworzeniu tego teledysku zespół współpracował ze swoim wieloletnim przyjacielem i kamerzystą SetVexy oraz projektantem cyfrowym RART. SetVexy uchwycił występ zespołu na żywo, a RART przekształcił ten występ w animowaną fabułę przy wsparciu sztucznej inteligencji. Within Temptation wyjaśnia, że AI pomaga im realizować ich kreatywne pomysły, a dzięki tej nowej technice umożliwia tworzenie animacji i filmów w stylu CGI w jakości, która wcześniej była nieosiągalna.

Tytułowy utwór z nadchodzącego albumu zespołu “Bleed Out”, (premiera krążka: 20 października 2023 roku) porusza trudną sytuację kobiet walczących o swoje prawa w Iranie po morderstwie Mahsy Amini. Sharon wyjaśnia: „Kiedy byłam dzieckiem, mieszkałam w Jemenie. Moi rodzice rezydowali w kilku krajach na Bliskim Wschodzie i często ich odwiedzałam, kiedy tam byli. To inny świat. Dzięki spędzonemu tam czasowi czuję się związana z tą częścią świata. Byłam pod niesamowitym wrażeniem odwagi młodych kobiet, które paliły swoje szale, wiedząc, że zostaną wtrącone do więzienia lub gorzej – to łamie serce”.

Premiera nowej płyty – 20 października.

To pełne pasji i polityczne skupienie znajduje odzwierciedlenie w intensywności i ciężkości muzyki na nowym, ósmym w dorobku albumie zespołu. Wkraczając w nową erę muzycznej eksploracji i lirycznej głębi, Within Temptation przesunęli granice i zademonstrowali swoją artystyczną ewolucję, ogłaszając z pięścią w powietrzu zarówno swoje przekonania moralne, jak i nieustraszone podejście do muzyki.

Przesiąknięty szerokim zakresem dynamiki, która sięga głębi symfonicznej ciężkości, ”Bleed Out” jest zarówno żywiołowo ciężki, jak i politycznie intensywny. Płyta “Bleed Out” zostanie wydana w wielu formatach na całym świecie 20 października za pośrednictwem wytwórni Within Temptation, Force Music Recordings, we wspólnym przedsięwzięciu z Bertus Distribution oraz we wszystkich serwisach streamingowych. Aby uzyskać więcej informacji i zamówić album w przedsprzedaży, odwiedź stronę Within-temptation.com.

Lista utworów:

1: We Go To War
2: Bleed Out
3: Wireless
4: Worth Dying For
5: Ritual
6: Cyanide Love
7: The Purge
8: Don't Pray For Me
9: Shed My Skin (feat. Annisokay)
10: Unbroken
11: Entertain You

źródło: Asia Szyra
Czytaj dalej...

Uwaga ! startuje nowy projekt rockowy o nazwie M I P !

Epka Black Winter/ Look Left Look Right zapowiedziana przez witrynę Requiem Records zwiastuje nowy album kooperacji Artura Hajdasza, Sławomira Dżabiego Leniarta oraz Bodka Pezdy czyli muzykóow występujacych kiedyś w Made In Poland. Nazwali się MIP !

To nieobecność w składzie Potra Pawłowskiego spowodowała zmianę nazwy na M I P ale jest to raczej zupełnie nowy zespoł. W nagraniach wziął także udział legndarny basista Maanam, Bodek Kowalewski. Nagrania zespół wyprodukował samodzielnie ale mastering powierzył Timowi Debney @ Fluid Mastering znanego z pracy z Killing Joke.

Epkę promują 2 vieoklipy.

Muzycy do końca roku planują zakończyć produkcję albumu, na którym znajdzie się 9 utworów utrzymanych w stylistyce Sexy Warm Wave jak nazywa to Artur Hajdasz.


Artur Hajdasz znany z Made In Poland, Homo Twist, Pudelsi.

Bodek Pezda i Sławomir Leniart – muzycy znani z zespołów Agressiva 69, Heart & Soul, 2Cresky a także producenci muzyczni ostatniego albumu Edyty Bartosiewicz.
Ostatnio także ta formacja producencka współprodukowała album 1984 z projektem Loebl.

źródło: MIP 2023 are Artur Hajdasz, Sławomir Leniart, Bodek Pezda
Czytaj dalej...

DAVID CROSS BAND - trasa ,,Larks’ Toungues in Aspic at 50’’

DAVID CROSS, angielski skrzypek, klawiszowiec, kompozytor, wykładowca London Metropolitan University. Znany jako muzyk super grupy King Crimson, z którą współpracował w latach 1972-1974. Pozostawił wkład w trzech klasycznych albumach King Crimson: ,,Larks’ Tongues in Apic”, „Starless and Bible Black” oraz „Red”. Po współpracy z King Crimson dużo podróżował, ostatecznie wrócił do muzyki poprzez pracę w teatrze. W 1987 roku wraz z Keithem Tippettem (eks-King Crimson) zespół o nazwie Low Flying Aircraft. W ostatnich latach Cross wydał serię nagrań w duecie z Robertem Frippem, Andrew Keelingiem, Andrew Bookerem (z No-Man), Davidem Jacksonem (dawniej Van der Graaf Generator) i Peterem Banksem (dawniej Yes). Cross komponował muzykę teatralną i pracował jako aktor. Prowadzi własną wytwórnię płytową Noisy Records. Na polskiej trasie DAVID CROSS BAND zaprezentują materiał z płyty King Crimson “Larks's Tongues In Aspic”, od wydania której, w tym roku mija dokładnie pięćdziesiąt lat!

21.02.2024 godz. 19.00 - Katowice, Kinoteatr Rialto (parter miejsca siedzące nienumerowane, balkon miejsca siedzące numerowane)
22.02.2024 godz. 19.00 - Wrocław, Sala koncertowa Radia Wrocław (miejsca siedzące nienumerowane)
23.02.2024 godz. 19.00 - Poznań, Centrum Kultury Zamek (miejsca siedzące nienumerowane)
24.02.2024 godz. 19.00 - Bydgoszcz, Kuźnia (miejsca siedzące nienumerowane + miejsca stojące)
25.02.2024 godz. 19.00 - Warszawa, Hybrydy (miejsca siedzące nienumerowane + miejsca stojące)

Bilety:
179 zł przedsprzedaż, 199 zł w dniu koncertu.
Eventim, eBilet, Rock Serwis, Ticketmaster, CK Zamek, Kinoteatr Rialto, Klub Kuźnia.

Skład zespołu:
David Cross - skrzypce elektryczne
Jonathan Casey - śpiew, gitara
Sheila Maloney – instrumenty klawiszowe
Mick Paul - bas, śpiew
Jack Summerfield - perkusja

Wybrana dyskografia:
Memos from Purgatory 1989
The Big Picture 1992
Testing To Destruction 1994
Exiles 1997
Closer Than Skin 2005
Alive In The Underworld 2008
Sign Of The Crow 2016
Crossing The tracks 2018

DAVID CROSS online:
https://www.davidcrossband.com/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063465880269


źródło: Art. Muza Sp. z o.o. / Kuźnia Bydgoszcz
Czytaj dalej...

DOKTÓR HAŁABAŁA & SIEDMIU ZBÓJÓW powraca singlem

DOKTÓR HAŁABAŁA & SIEDMIU ZBÓJÓW wystartował w marcu 2003 roku z inicjatywy znanych, doświadczonych muzyków polskiej sceny rockowej...

Na swój radiowy debiut zespół nie musiał czekać długo. Singiel z piosenką pochodząca z serialu telewizyjnego „Czterej Pancerni i Pies" pt. " Piosenka Radiotelegrafistki " miał swoją premierę w radiowej Trójce - właśnie w programie Piotra Kaczkowskiego - Minimax oraz największych krajowych stacjach radiowych.

W imieniny Świętego Mikołaja, czyli 6 grudnia 2003 roku na rynku ukazała się płyta: "Piotr Kaczkowski prezentuje minimax pl", na której znalazła się także wspomniana "Piosenka Radiotelegrafistki" Doktora. W kwietniu 2004 roku w sklepach muzycznych pojawiła się kolejna składankowa płyta z udziałem zespołu pt. "Rock Atak" z gościnnym udziałem tuza perkusji Marka Surzyna.

W tym czasie grupa występowała z sukcesem na największych, polskich scenach muzycznych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

Album zespołu dostępny jest na nawiększych platformach streamingowych oraz sklepach internetowych.

źródło: DOKTÓR HAŁABAŁA & SIEDMIU ZBÓJÓW
Czytaj dalej...

Andareda - powraca po 12 latach! "Eksperyment człowiek" - nowy teledysk zespołu!

Jedna z najciekawszych polskich progresywnych grup powraca po 12 latach z nowym albumem! Już 10 września ukaże się nowy studyjnych krążek Andaredy, „Eksperyment człowiek”. Jak zapowiada sam zespół, to najdojrzalsza, a zarazem najbardziej subtelna płyta w dorobku tej śląskiej grupy.

Formacja ujawniła właśnie kolejny po utworze „Fałszywy cel” nowy teledysk, który promuje to wydawnictwo, tytułowy „Eksperyment człowiek”. Klip można zobaczyć w tym miejscu. Natomiast cały album można już zamawiać pod tym linkiem.
„’Eksperyment Człowiek’ to powrót do samego początku. Próba zmierzenia się z przyczynami i celem naszego istnienia.” – wyjaśnia Piotr Skałka, wokalista i autor tekstów Andaredy -
„Oczywiście można wierzyć, że jesteśmy przypadkowo powstałym zlepkiem aminokwasów, jednakże wielu z nas odczuwa potrzebę poszukiwania swojej genezy i celu swego istnienia. W tym wariancie trochę prowokacyjnie założyłem, że jesteśmy rodzajem eksperymentu, co z kolei prowadzi do poszukiwanie autora i celu, jakiemu miał służyć. Czy eksperyment się powiódł? A może wymknął się spod kontroli i sam twórca nie jest zadowolony z efektu? Pewna siła powoduje potrzebę stawiania coraz to trudniejszych pytań w indywidualnych i zbiorowych poszukiwaniach swojego pochodzenia.”

I dalej kontynuuje: „Chciałem, aby wokale zabrzmiały trochę tak jak u Ozzy’ego Osbourne’a. Remik doskonale zapulsował rytmicznie i rozpracował bębny, synchronizując się świetnie z nastrojem i etapami napięć w utworze. W końcowej fazie utworu postawiliśmy na hipnotyczny trans, który zapewniły pasaże gitarowe Arka. Elementy klasyki gitarowej miały spowodować nawiązanie do początku muzyki i metaforycznie być spójne z całą koncepcją. Emocjonalnie mocno przeżyliśmy ten utwór, ale na koniec byliśmy zachwyceni całością.”

Nad swoim najnowszym albumem zespół rozpoczął prace już 6 lat temu i na przestrzeni tego czasu członkowie grupy przetrwali niejedną burzę w swoich szeregach, a pandemia, która opanowała i sparaliżowała świat, również skutecznie opóźniła premierę krążka. Finalnie formacja dokończyła nagrania studyjne albumu w ciągu 3 letnich miesięcy tego roku pod czujnym okiem Jarosława Toifla w gliwickim MAQ Records.
Piotr Skałka: „’Eksperyment Człowiek’ w dużej mierze koncentruje się na sprawach najistotniejszych. To zmierzenie się z najtrudniejszymi kwestiami, to prowokowanie do zadawania coraz to odważniejszych pytań, a także próba zrozumienia końca, jako cyklu a zarazem etapu w przygotowaniu do dalszej drogi. To także rozważanie koncepcji wyboru istnienia… Mam wrażenie, że cała poprzednia ponad dwudziestoletnia droga artystyczna była zaledwie przygotowaniem do tego, aby zmierzyć się z tymi tematami, które poruszamy na płycie. Także o tym co nieuniknione – mówimy tu o koncepcji wyboru istnienia, miłości, cierpieniu, wzlotach, upadkach a finalnie również o śmierci.”

Natomiast perkusista formacji, Remigiusz Szewczyk tak mówi o nadchodzącym krążku: „Wielowymiarowa, nietuzinkowa, zjawiskowa wypowiedź słowno – muzyczna, o wielu warstwach zarówno pod względem tekstu, jak i rytmiki, melodii, barw…Życie, czy wiemy, czym ono jest?” A Piotr Skałka podsumowuje: „Pamiętaj, że nie jest to płyta dla każdego. Nie spodziewaj się na niej tylko rozrywki, raczej zmuszania do refleksji i osobistego trudu zmierzenia się z tym, co czasem najtrudniejsze. Jednakże nie lękaj się podejmowania takiego trudu. To też jest piękne”.

Zespół swoją działalność rozpoczął w 1995 roku pod nazwą Blockheads. Formacja zadebiutowała w 2004 roku za sprawą krążka „Zmierzam”, a kolejna płyta grupy ukazała się w 2011 roku, album zatytułowany „W pobliżu rzeczywistości” został już wydany pod nazwą

Andareda. Zespół działa obecnie w składzie:
Piotr Skałka - wokal, instrumenty klawiszowe, gitara akustyczna, autor słów,
Arkadiusz Jóźwik - gitary,
Remigiusz Szewczyk – perkusja,
Tomasz Pieprzny – klawisze,
Marcin Pęczak – bas.

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/andaredaofficial
https://andareda.pl

źródło: Asia Szyra
Czytaj dalej...

"Muzyczna Łódź - 600" – Koncert Hedone i Renaty Przemyk

Po wielu latach Renata Przemyk i zespół Hedone ponownie na jednej scenie! Będzie to również okazja do wysłuchania na żywo utworu „Zapach”, który Hedone nagrało z Renatą na swój album „SancT.V.arium” (1998 r.). Niepowtarzalny koncert odbędzie się 17 września w łódzkim Klubie Wytwórnia. Tego samego dnia w Kinie Charlie odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego o zespole Hedone – „Rozkosz”. Rozpoczynają one nowy cykl muzycznych wydarzeń - "Muzyczna Łódź - 600".
Będę zobowiązany za poinformowanie Państwa odbiorców o tym wydarzeniu.

źródło: Biuro Prasowe Międzynarodowego Festiwalu
Producentów Muzycznych SOUNDEDIT
Czytaj dalej...

Amarok rusza w jesienną trasę koncertową po Polsce!

Już w październiku na scenie pojawi się jeden z najbardziej niekonwencjonalnych i charakterystycznych zespołów rockowych polskiej sceny muzycznej! Nowatorskie techniki i łączenie najlepszych elementów różnych gatunków muzycznych to znak rozpoznawczy tej warszawskiej formacji. Ich teksty są nasycone ukrytym sensem i przesłaniami, a ciekawe muzyczne motywy czarują i przyciągają zarówno starych, jak i nowych fanów.

Podczas swojej trasy Amarok będą promowali płytę „Hero", która została wydana w listopadzie 2021 roku i osiągnęła już ponad 1 000 000 streamów na Spotify!

Gościem specjalnym będzie krakowski zespół The POKS, który w maju tego roku wydał swój debiutancki album „Ja człowiek". To utalentowana grupa muzyczna, która nie boi się eksperymentować z różnymi gatunkami. Tworzy rock alternatywny inspirowany brytyjską sceną indie, folk oraz islandzkim post-rockiem. Podstawą ich wyrazu jest autentyczność przekazywanych emocji podczas koncertów.

Bilety w cenie 60 zł (75 zł w dniu koncertu) dostępne na Bilety24 oraz jako bilety kolekcjonerskie na IndependentMusicMarket.com

Koncerty odbędą się:

04.10.2023 Wrocław - Klub Muzyczny Liverpool

05.10.2023 Łódź - Klubopiwiarnia

06.10.2023 Bydgoszcz - Centrum Artystyczne El Jazz

07.10.2023 Szczecin - SCK Nowa Dekadencja

08.10.2023 Gdynia - Klub Ucho

12.10.2023 Bełchatów - Młodzieżowe Centrum Kultury

13.10.2023 Grudziądz - Festiwal ProgRockowy Akcent

14.10.2023 Gliwice - Centrum Kultury Victoria

źródło: OSKAR Records
Czytaj dalej...

Rock Rolla 30.08.23 g.21.00 proradio.pl

Kolejna audycja Rock Rolla w proradio.pl wystartuje w środę o godz.21.00. Zagram z nowej płyty króla horror rocka, którego znacie bo nazywa się Alice Cooper i wydał swój nowy album zatytułowany "Road". Będą też "dźwiekowe emocje" zwycięzców 18 edycji Rockowej Nocy oraz rozmowa z muzykiem rzeszowskiego bandu Diaboł Boruta, który był jurorem w konkursie zespołów. Zaczyna się jesienny sezon wydawniczy, zagram kilka nowości zapowiadających nowe płyty. fot. Ilona Matuszewska Photography.

Lista utworów:

Alice Cooper- Welcome To The show
Alice Cooper- Rules Of The Road
Alice Cooper- The Big Goodbye
Whitesnake- Walking In The Shadow Of The Blues
Whitesnake- Love Hunter
BlackJob- Kształt
Gar Wolanda- Sławomires
Animations- Visions
Helmet- Holiday
Nameless Creations- Plague Party
Penthouse- The Ticket
Penthouse- Soul Rebel (Song For Red)
Diaboł Boruta- Stare Ględźby
Diaboł Boruta- Wietrznik
Pearl Jam- Alive
Pearl Jam- Garden
Charlie Watts- Long Ago
Charlie Watts- Good Morning Heartache
Cree- Możesz na mnie liczyć
The Mission- Butterfly On A Wheel
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS