Menu

TSA MNKWL – walentynkowy teledysk z udziałem fanów!

TSA MNKWL – walentynkowy teledysk z udziałem fanów!
fot.Piotr Makowiec
Właśnie na rynku ukazał się najnowszy album TSA MNKWL „NIEZYCIĘŻONY” w wersji LP i zespół przygotowuje kolejną niespodziankę dla swoich fanów! Z okazji tegorocznych Walentynek grupa pracuje nad specjalnym klipem – niespodzianką, w którym będzie mógł wystąpić każdy(!), kto nagra home-video z własną, wizualną interpretacją utworu „TYLKO” i prześle video Messengerem na facebookowym profilu TSA MNKWL. Zespół przygotował specjalne zaproszenie do uczestnictwa w teledysku.

Warto wziąć udział. Każdy uczestnik klipu otrzyma pamiątkowy certyfikat!

„Kompozycja „TYLKO” jest idealnym utworem na Walentynki – mówi Damian Michalski, wokalista TSA MNKWL. Dlatego warto nauczyć się jego tekstu (lub nawet podglądać z kartki), zaśpiewać go dla ukochanej osoby, zarejestrować na video i wysłać do nas Messengerem. Najbardziej oryginalne interpretacje zostaną zamieszczone w naszym specjalnym teledysku, który opublikujemy w Międzynarodowym Dniu Zakochanych, 14 lutego. To niezwykły dzień, dlatego taki niezwykły klip.”
---
Fani TSA mają więc unikalną okazję wystąpić w specjalnym klipie zespołu TSA MNKWL!

Aby nagrane home-video dostało się do klipu, musi spełniać kilka warunków:

- video musi być bardzo dobrej jakości technicznej, o rozdzielczości HD (1920x1080px), choć można je nagrać własnym telefonem komórkowym;
- kadrowanie, tzn. proporcje obrazu "pion" lub "poziom" są obojętne;
- śpiewająca osoba musi być dobrze doświetlona oraz widoczna, co najmniej w ujęciu portretowym (tak, jak na przykładowym video zespołu);
- utwór „TYLKO”, musi być zaśpiewany (wizualnie zinterpretowany) w tempie identycznym do utworu z płyty (nie wolniej, ani szybciej), aby idealnie zsynchronizować głos Damiana z interpretacją wizualną, gdyż w finalnym teledysku będzie słychać tylko głos wokalisty TSA MNKWL...Nawet jeżeli ktoś nie ma głosu jak Pavarotti, nie należy się martwić, bo w klipie będzie śpiewać głosem wokalisty TSA MNKWL... ;)
- przy wyborze nagrań video do teledysku, zespół zwracać będzie uwagę na kreatywność interpretacji słów utworu (ubiór, scenografię i choreografię wykonawców);
Zespół na zgłoszenia czeka do soboty, 10 lutego, do godz. 24:00.
---
W opisie home-video należy podać imię i nazwisko śpiewającego oraz dla kogo dedykowane jest wykonanie utworu.
---
Przypomnijmy, że 22 stycznia 2024 ukazała się winylowa, efektownie wydana edycja płyty w wersji gatefold. Bogata grafika, wiele oryginalnych fotografii zespołu i ciekawostek graficznych. A do tego unikalne inserty dla fanów: 1) grafika z okładką 3D w stylowym passe-partout, 2) plakat z okładką wersji winyl LP w skali 1:1, 3) kalendarz TSA MNKWL 2024 w bardzo efektownym, dwustronnym wydaniu oraz niespodzianka(!) 4) unikalny, KOLEKCJONERSKI BILET wstępu na wybrany przez siebie koncert TSA MNKWL! LP można nabyć w trzech różnych wersjach kolorystycznych winyli. Zestaw jest limitowany, więc warto się pospieszyć z zakupem.

„Winyle zawsze robiły o wiele większe wrażenie niż CD, chociażby z racji formatu płyty i okładki. – wspomina perkusista grupy, Marek Kapłon – I właśnie wielkość okładki, która była taką formą dzieła artystycznego, do tego zawarcie na płycie wielu informacji i fotografii – wszystko to sprawiało, że winyl był zawsze bardziej ekscytujący niż CD. A w dodatku wszystkie płyty TSA w latach osiemdziesiątych wyszły właśnie na winylach. Ważnym aspektem wydania naszej płyty na winylu jest również to, że docierały do nas poprzez nasz profil w mediach społecznościowych liczne prośby – i było ich naprawdę sporo - o wydanie „Niezwyciężonego” na czarnej płycie. Chcieliśmy więc spełnić prośby naszych fanów i dlatego przygotowaliśmy specjalną, niezwykle efektowną wersję nowej płyty na winylu. Płyta zawiera nie tylko muzykę, ale i niespodzianki. Dzięki winylom wracamy do czasów, kiedy okładka, była tak samo istotna, jak sama płyta, gdzie na okładce było masę ukrytych informacji dla ludzi, którzy lubią się wnikliwie doszukiwać tajemnic ukrytych w oprawie graficznej winyli. A w oprawie graficznej „Niezwyciężonego” jest ich wiele…”

Na krążku znalazło się 9 premierowych utworów, które wpisują się w legendarne brzmienie TSA: „Koncepcja nie zmieniła się i była zawsze taka sama w TSA od lat: naturalne, przesterowane, ciężko grające gitary na wzmacniaczach lampowych, solidnie brzmiąca sekcja i rasowy, rockowy wokal – takie były założenia i tego nie chcieliśmy zmieniać” – komentuje Marek Kapłon, a Janusz Niekrasz, basista grupy dodaje – „TSA MNKWL gra, stosując te same założenia, te same zasady brzmieniowe, którym byliśmy wierni przez dziesiątki lat i robią to ci sami ludzie, tzn. Marek Kapłon i ja pilnujemy pewnych standardów, które obowiązywały kiedyś w zespole. Jesteśmy gwarantem,
że nowe kompozycje są kontynuacją tego, co tworzyliśmy kiedyś.” Natomiast Piotr Lekki, obecny gitarzysta formacji uzupełnia: „Nie było naszym celem to, żeby coś kopiować z przeszłości i żeby na siłę dostosowywać się do, nazwijmy to – ‘stylu TSA’. Chodziło o to, żeby ten wspólny „kręgosłup muzyczny” pozostał, natomiast to, co robimy nowego, żeby też było nasze, w naszym stylu – mówię o nowych gitarzystach, tzn. Maćku Westerze i mnie. Z wielu powodów jesteśmy zupełnie innymi gitarzystami niż Stefan czy Andrzej, więc nasze granie na pewno poszerzyło styl TSA o inne spojrzenie.”

Nowy materiał zarejestrowany został między lutym 2020 a kwietniem 2023 w studio Leonardo 27 oraz w studio KWART w Bochni, natomiast partie bębnów nagrano w domowy studio Marka Kapłona w Opolu. Za produkcję płyty odpowiadali muzycy zespołu, Marek Kapłon oraz Piotr Lekki, a krążek ukazał się w barwach wytwórni Black Mustache Records. Okładkę i szatę graficzną wydania LP i CD płyty zaprojektował wieloletni grafik zespołu TSA, Piotr Makowiec. Sygnowana przez niego oprawa graficzna LP oraz insertów spotkała się z wielkim uznaniem.

Wersję winylową płyty promują: klip do utworu „TYLKO”, oraz klip do utworu ŻARŁACZ.

Lista utworów LP „NIEZWYCIĘŻONY”:
1. Jak jest? [STRONA A]
2. Żarłacz [STRONA A]
3. Ostatni pociąg [STRONA A]
4. Ciężar czasu [STRONA A]
5. Tylko [STRONA A]
6. Zmora [STRONA B]
7. Choroba [STRONA B]
8. Na śmierć! [STRONA B]
9. Niezwyciężony [STRONA B]
10. Jak jest? (Utwór bonusowy – wersja orkiestrowa) [STRONA B]

Skład zespołu TSA MNKWL:
Damian Michalski – wokal
Janusz Niekrasz – bas
Marek Kapłon – perkusja
Maciej Wester – gitara
Piotr Lekki – gitara

źródło: press

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.