Menu

DEAD STAR TALK zapowiadają nową płytę!

DEAD STAR TALK zapowiadają nową płytę!
fot. press
Zespół DEAD STAR TALK jest rozpoznawalny dzięki swojemu potężnemu i melodyjnemu brzmieniu opartemu na gitarach, a jego korzenie są równie wielokulturowe, jak jego miejsca bazowania – Hamburg (Niemcy) i Kopenhaga (Dania). Na jego czele stoi dwóch gitarzystów: Christian Buhl, urodzony w Niemczech w rodzinie duńskiej, wychowany w Brukseli i osiadły w Hamburgu, oraz Günes Kocak, urodzony w Turcji w tureckiej rodzinie, lecz od dzieciństwa mieszkający w Danii.

Podstawą zespołu jest sekcja rytmiczna czyli urodzeni i wychowani w Kopenhadze Erik Jensen (gitara basowa) i Claus Nielsen (perkusja).

"Solid State Chemicals" podąża śladami debiutanckiej płyty zespołu "Too Many Too Much", będącej pełnym 10-utworowym albumem wyprodukowanym, nagranym, zmiksowanym i zmasterowanym w Sweet Silence Studios w Kopenhadze przez legendarnego zdobywcę nagrody Grammy, producenta Metalliki Flemminga Rasmussena (Ride The Lightning", Master Of Puppets", "...And Justice For All").

Rezultatem tych działań jest najlepsze dzieło zespołu do tej pory.

DEAD STAR TALK pozostają wierni melodyjnemu, polifonicznemu i gitarowemu brzmieniu, jednocześnie wkraczają na nowe terytoria dźwiękowe, mianowicie włączają unikalne, psychodeliczne dźwięki tureckiej gitary Saz. Jak mówi sam Flemming Rasmussen:

"Praca nad "Solid State Chemicals" naprawdę mnie zachwyciła, to wciąż jest DEAD STAR TALK, ale materiał jest bardziej wielowarstwowy i złożony niż poprzednia płyta, nad którą pracowaliśmy. Myślę, że ten album sprawi, iż wiele osób zda sobie sprawę, że ten zespół to coś więcej niż zwykła gitarowo-rockowa nostalgiczna podróż, którą czasami spisuje się na straty". Piosenki bez wysiłku przechodzą od zawadiackich shoegaze'owych hymnów w stylu "ściany dźwięku" do refleksyjnych i delikatnych ballad, jednocześnie bawiąc się lirycznym uniwersum, które czerpie oczywistą inspirację z ruchu Pop Art, z jego zamiłowaniem do ukrywania głębszego znaczenia za zwodniczo prostymi, rozpoznawalnymi, ironicznymi i typowymi chwytami .

Drugi singiel z albumu i tytułowy utwór "Solid State Chemicals" ukazał się 26 stycznia 2024 roku i jest świadectwem bardziej melancholijnej, refleksyjnej i marzycielskiej strony zespołu, ale także kolejnym przykładem na ich zdolność do pisania kawałków, które pozostają z Tobą na długo po wygaśnięciu ostatniego akordu.

POLVINYL RECORDS odpowiada za tłoczenie KULT "XLI" oraz Dagadana "Meridian 68". Obie produkcje odznaczają się najwyższą jakością tłoczenia. Płyta winylowa DEAD STAR TALK, również tłoczona z najlepszych materiałów i z należytą dbałością o każdy detal.

Link do wydawnictwa: https://polvinyl.pl/deadstartalkpl/


źródło: Zespół ds. promocji POLVINYL

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.