Menu

Koncertowy przewodnik od winiary Bookings

1. THE CASUALTIES - 30.06/ Poznań, 2Progi oraz 1.07/ Warszawa, Hydrozagadka

Największe irokezy i kolce na amerykańskiej scenie street punk? To oczywiście The Casualties! Grupa pod dowództwem Marca Eggersa i Jake'a Kolatisa wystąpi 30 czerwca w 2Progach w Poznaniu oraz 1 lipca w Hydrozagadce w Warszawie. The Casualties powstali w 1990 roku z misją wskrzeszenia prawdziwego, ulicznego punk rocka - tego bardziej zadziornego, a przede wszystkim krytycznie podchodzącego do rzeczywistości. Muzycznie grupa wzorowała się na brytyjskiej scenie i takich zespołach jak The Exploited, GBH, The Varukers czy Sex Pistols. Formacja z Nowego Jorku łączy agresję z przebojowością oraz wyrazistym przekazem, którego braku dopatrywała się wśród nowo powstających zespołów określających się jako punkrockowe.

2. GEORDIE GREEP - 4.07/ Kraków, Hype Park; 5.07/ Warszawa, Niebo oraz 10.08/ Poznań, 2Progi

Geordie Greep zagra latem trzy koncerty w Polsce! Wizjoner brytyjskiej alternatywy wystąpi 4 lipca w krakowskim klubie Hype Park, dzień później w warszawskim Niebie oraz 10 sierpnia w klubie 2Progi w Poznaniu. Gdy Frank Zappa wydawał swój pierwszy album z The Mothers of Invention, miał wówczas 26 lat. Często porównywany do niego Geordie Greep w tym wieku zdążył już zapracować na miano jednej z najbardziej wyrazistych postaci współczesnej alternatywy - zaczynając od współtworzenia z Black Midi sceny Windmill, z której wywodzą się też m.in. Black Country, New Road, Squid, Shame czy Maruja, po działalność solową. Dwa lata temu Geordie zadebiutował płytą "The New Sound", na której porusza się we własnym muzycznym świecie - prog rock spotyka się tu z jazzem, funkiem czy art rockiem, a przy tym daje upust swojej niepohamowanej wyobraźni.

3. STARBENDERS - 5.07/ Warszawa, VooDoo oraz 6.07/ Kraków, Gwarek

Starbenders wracają do Polski z rock'n'rollowym show pełnym bezczelnej energii i przebojowych melodii! Zespół zagra 5 lipca w warszawskim VooDoo oraz dzień później w krakowskim klubie Gwarek. Dowodzeni przez charyzmatyczną Kimi Shelter, Starbenders od lat poruszają się na styku glam i alt rocka, czerpiąc z ducha Joan Jett, Blondie i Davida Bowiego, ukazując te wpływy w swoim kreatywnym, nowoczesnym wydaniu. Silną stroną zespołu z Atlanty są przede wszystkim koncerty - dzielili sceny m.in. z Alice In Chains i Palaye Royale, a część z Was mogła zobaczyć ich na żywo w 2023 roku, gdy otwierali dwa koncerty Palaye Royale w naszym kraju i zostali przyjęci bardzo entuzjastycznie.

źródło: Winiary Bookings

Czytaj dalej...

Alestorm na trzech koncertach w Polsce!

Piraci z Alestorm powrócą tego lata na 3 koncerty do Polski i wystąpią: 9 sierpnia w poznańskiej Tamie, dzień później w Kosmosie w Szczecinie i 11 sierpnia w FK Zgrzyt w Lublinie. Fińska grupa Metal De Facto otworzy wszystkie wieczory.

By poznać początki Alestrom musimy cofnąć się o 20 lat do wschodniej Szkocji, gdzie w małym miasteczku Perth grupa przyjaciół postanowiła założyć epicki zespół metalowy, którego utwory miały się skupiać na pirackiej tematyce. Działając jako Battleheart grupa wydała kilka demówek i zwróciła na siebie uwagę - początkowo lokalnej publiczności, jednak chwilę później również renomowanej w gatunku wytwórni Napalm Records. To wtedy formacja zmieniła nazwę na Alestorm i podpisała z austriackim potentatem kontrakt na kilka płyt.

W ciągu blisko dwudziestu lat Alestorm stali się gigantem w świecie pirackiego metalu. Ich kariera obfituje w świetnie przyjęte płyty, trasy z takimi zespołami jak Turisas, Sabaton, Dragonforce i Eluveitie oraz występy na największych metalowych festiwalach, w tym m.in. na Wacken, Bloodstock, Graspop, czy Sweden Rock. W zeszłym roku Szkoci wydali ósmy w swoim dorobku album "The Thunderfist Chronicles", po którym zagrali w naszym kraju 2 szalone koncerty. W sierpniu wrócą do naszego kraju na 3 sztuki, na których możecie spodziewać się ogromu dobrej zabawy!

Po zmianach w składzie i wymuszonej przez pandemię przerwie, Metal De Facto powraca z odnowioną energią i poczuciem jedności. Po debiucie „Imperium Romanum" (2019) i pierwszym rozdziale sagi „Rising Sun", zespół jest teraz silniejszy niż kiedykolwiek, w pełni definiując swoje brzmienie: potężne, dynamiczne i żarliwie wierne duchowi klasycznego power metalu.

ALESTORM
support: Metal De Facto
09.08.2026 / Poznań, Tama
10.08.2026 / Szczecin, Kosmos
11.08.2026 / Lublin, FK Zgrzyt

źródło: Winiary Bookings

Czytaj dalej...

Black Veil Brides na dwóch koncertach w Polsce!

Black Veil Brides powracają do Polski! Amerykanie zagrają 30 stycznia w warszawskiej Stodole oraz 4 lutego we wrocławskim A2, gdzie przyjadą z nową płytą "Vindicate".

Black Veil Brides to zespół, za którym stoi armia fanów rozproszona po całym świecie. Koncept na niego kształtował się w głowie Andrew Biersacka od najmłodszych lat - już wtedy jego wyobraźnię kreowali Kiss, Batman czy Misfits. Dziś BVB należą do grona największych współczesnych zespołów gitarowych. Co za tym stoi? Ponadprzeciętny dryg do przebojowych melodii oraz hymnicznych refrenów, a to wszystko osadzone w mieszance hard rocka, melodyjnego metalcore'a i glamu. Amerykanie niedawno powrócili z pierwszym od pięciu lat albumem „Vindicate", wydanym nakładem wytwórni Spinefarm. Kompozycje z niego oraz największe hity, takie jak "In The End" i "Knives and Pens", usłyszymy na początku roku w Warszawie oraz we Wrocławiu!

BLACK VEIL BRIDES
30.01.2027 / Warszawa, Stodoła
04.02.2027 / Wrocław, A2

źródło: Winiary Bookings
Czytaj dalej...

The Ocean na koncercie w Polsce!

The Ocean ruszają w kosmiczną eskapadę z nowym albumem i w odświeżonym składzie. Grupa wystąpi z materiałem z nadchodzącego "Solaris" 8 grudnia w krakowskim Hype Parku oraz dzień później w warszawskim klubie Proxima. W obu miastach zobaczycie też Hypno5e oraz Pothamus.

The Ocean powracają z nową płytą, "Solaris", która swoją premierę będzie miała 25 września. Krążek inspirowany między innymi filmem Andrieja Tarkowskiego o tym samym tytule, zarejestrowany został w kultowym Hansa Studio w Berlinie, gdzie powstały takie materiały jak "Heroes" Davida Bowiego, "Lust for Life" Iggy'ego Popa czy "Construction Time Again" Depeche Mode. Charakterystyczny dla The Ocean styl, oparty na atmosferycznym post-metalu, zyskuje na nim nowy wymiar za sprawą zmian w składzie - szeregi zespołu zasilili w ostatnim czasie perkusista Jordi Farré z Crippled Black Phoenix i Dolch, wokalistka Lane Shi z Elizabeth Colour Wheel, gitarzyści Emmanuel Jessua z Hypno5e i Marco Gennaro oraz wokalista Enrico Tiberi z Dark Side Bright Side. „Solaris" to miejsce, w którym fikcja zderza się z rzeczywistością, a zarazem zaproszenie do dalszej wędrówki z The Ocean - w kosmos, ale też w nieznane. Taką wycieczkę formacja z Robinem Stapsem na czele zaserwuje Wam dwukrotnie w grudniu!

Na koncertach w Krakowie i Warszawie w roli gościa specjalnego wystąpią francuski Hypno5e - jeden z najprężniej działających w ostatnich latach zespołów progmetalowych, w muzyce którego usłyszeć można dodatkowo echa post-hardcore'a i filmowych kompozycji. Jego dyskografię zamyka wydany w 2023 roku i bardzo dobrze przyjęty krążek "Sheol".

Oba koncerty otworzy belgijska formacja Pothamus, mieszająca sludge z post-metalem. W zeszłym roku, nakładem Pelagic Records, ukazał się ich drugi w dorobku album "ABUR".

THE OCEAN
Support: Hypno5e, Pothamus
08.12.2026 / Kraków, Hype Park
09.12.2026 / Warszawa, Proxima

źródło: Winiary Bookings
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS