Menu

Wraca Jerzy Szlachta i audycja "Rock Radio" - wyjaśnienie dla słuchaczy !

Wraca Jerzy Szlachta i audycja "Rock Radio" - wyjaśnienie dla słuchaczy !
fot. archiwum JSZ
Drodzy słuchacze !

35 lat temu przyszedłem do Polskiego Radia Rzeszów jak młody, niedoświadczony człowiek z zamiarem zostania dziennikarzem muzycznym. Zaopiekowała się mną wtedy pani red Zofia Stopińska, wspaniała osoba pełna życzliwości i chęci pomocy młodym, którzy chcieli zmierzyć się z medium o nazwie radio. Wiele się od niej nauczyłem.

Ponieważ najbliższą mi od lat była muzyka rockowa, wymyśliłem prosty tytuł audycji "Rock Radio". Potem doszła do tego zestawu jeszcze sobotnia "Rock Noc" jako suplement do tego co nie zmieściło się w środę. Przez wiele lat, życie tej audycji toczyło się spokojnie, prezentowałem nowości płytowe, wracałem do klasyki rocka. Przychodziło do mnie wiele zespołów zarwno z Podkarpacia jak i z całej Polski. W tych spotkaniach zawsze towarzyszyła mi chęć poznania ich twórczości czasem lepszej a czasem gorszej. Zawsze jednak wyznawałem zasadę, że każdy ma prawo do swych 15 minut na antenie, zwłaszcza radia publicznego. To słuchacze dokonują ostatecznej weryfikacji i oceny.

W miedzyczasie do radia przychodzili nowi dziennikarze, mniej lub bardziej życzliwi dla mnie i moich występów antenowych. Ale jakoś to wszystko się kręciło, było w miarę spokojnie i miło. Wszystko się zmieniło osiem lat temu. Niektórzy koledzy poczuli "wiatr w żagle" i zaczęły się podjazdy, lizusostwo oraz inne działania mające zdyskredytować moją osobę. Jeden z rzeszowskich muzyków o imieniu Jacek pisał na mnie do rządzącego wtedy prezesa obrzydliwe paszkwile. Po stylu tych maili wywnioskowałem, że są inspirowane przez kogoś z mojego otoczenia. Mam je wszystkie, a w przypadku dlaszych ataków napewno je opublikuję. Nie chcę już się rozpisywać o życiu w nieustannym strachu oraz zakazach grania takiego czy innego utworu lub wykonawcy. Napiszę tylko o zakazie nałożonym na zesół U2 gdyż niejaki Bono "krzywo" wypowiedział się o Polsce. Były też polecenia nieustannego grania utworu The Police "De Do Do Do, De Da Da Da" przed wyborami prezydenckimi. 

25 kwietnia 2023 roku przeszedłem na emeryturę. "Panujący" wtedy prezes zapewniał mnie, że zostawia mi obie audycje czyli "Rock Radio" i "Rock Noc" bo są dobre i słuchane. Cieszyłem się bardzo bo kocham to co robię. Niestety w ostatnim dniu, czyli w środę 25 kwietnia 2023 r dowiedziałem się od jednego z moich kolegów, że audycja "Rock Radio" przechodzi jednak w inne ręce a mnie proponuje się jakieś inne programy. Niestety, nie mogłem się na to zgodzić bo brutalnie zabrano mi moje "dziecko", które stworzyłem i prowadziłem przez 35 lat.

Moje pożegnanie z radiem 26 kwietnia 2023 r. po 35 latach pracy trwało ok. 30 sekund, wręczono mi świadectwo pracy, jakiś kosz z winem i produktami reklamowymi. Pan Prezes niestety nie zaszczycił swoją obecnością. Może to i dobrze, ponieważ nie jest wart tego aby podać mu rękę na pożegnanie. Walory jego a także współpracowników szeroko w ostatnich miesiącach opisywała prasa.

Postanowiłem to wszystko Państwu wyjaśnić, ponieważ w związku z moim powrotem do audycji "Rock Radio" mam wiele zapytań a także dowodów sympatii, za które serdecznie dziękuję.

Szczególne podziękowania kieruję do:

Andrzeja Kusego szefa www.proradio.pl za to, że dał mi szansę...Andrzeju wszystkiego dobrego...
Obecnych władz Polskiego Radia Rzeszów za propozycję powrotu oraz miłe ciepłe słowa pod moim adresem...
Wszystkich słuchaczy, którzy swoją życzliwość wyrazili pod postem na facebooku...
Szczególnie dziękuję Szefowi ochrony Radia Rzeszów za to, że przechował mój oryginalny identyfikator a po jego uaktualnieniu będę go dalej używał...Szacun Wielki !!!

Zapraszam zatem na "Rock Radio" 7 lutego o godz.18.05 Poprowadzimy je razem z Piotrem Zajdlem, który dzielnie podczas mojej nieobecności trwał na antenie i propagował moją ukochaną muzykę rockową.

A zatem do usłyszenia... Jerzy Szlachta

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.