Menu

HYPNOSAUR - Premiera nowej EP zespołu “Undead Invaders Born to Die in a Maze”

HYPNOSAUR - Premiera nowej EP zespołu “Undead Invaders Born to Die in a Maze”
Nowa EPka Hypnosaur - „Undead Invaders Born to Die in a Maze” ma właśnie swoją premierę. Zespół kontynuuje jurassic punkową przygodę na scenie. Po zapowiadających to wydanie singlach: ‘Inwazja z Plutona’, która była coverem utworu Kombi oraz najcięższym brzmieniowo kawałkiem Hypnosaur ‘Undead’, EPka jest już dostępna na streamingu oraz w formie CD i limitowanego 10-calowego winyla .

Pierwszy singiel był niemałym zaskoczeniem - ‘Inwazja z Plutona’ to jedna z pierwszych kompozycji Kombi i pierwszy zaśpiewany przez Hypnosaur utwór po polsku. Potem zespół powrócił do języka angielskiego w swoim najcięższym brzmieniowo utworze ‘Undead’.

Trzecim i zarazem ostatnim singlem promującym wydawnictwo jest ‘The Maze’, do którego powstał teledysk utrzymany w klimacie staromodnych gier FPP/FPS, takich jak Wolfenstein 3D, Doom, Duke Nukem 3D czy Quake. Klip, podobnie jak ten do ‘Inwazji z Plutona’ nakręcił, wyreżyserował i zmontował Kamil Kwieciński (Camel Studio), a sama realizacja to znowu idea DIY i hołdowanie rozwiązaniom znanym z kina klasy B. Teledysk, wraz z oprawą graficzną EPki zabierają nas do świata pozamuzycznych inspiracji zespołu, będącego połączeniem filmów sci-fi, horrorów, komiksów czy gier wideo - zarówno staromodnych, jak i tych wypuszczanych obecnie.

Materiał na “Undead Invaders Born to Die in a Maze” powstał niedługo po wydaniu debiutanckiej płyty i został zarejestrowany przez Marcina Klimczaka (Mustache Ministry Studio), a następnie zmiksowany przez Haldora Grunberga (Satanic Audio) latem 2023 roku.

Utwory to według zespołu naturalna ewolucja i rozwijanie stylu Hypnosaur - zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej znaleźć można wiele różnych inspiracji, odniesień czy stylów, które finalnie wpływają na wspólną wizję członków zespołu. Bez względu na to czy jest to otwierający wydawnictwo, przebojowy “Undead”, mroczny “Born to Die” czy mający wiele oblicz “The Maze” - nadal słuchamy jurassic punka.

Autorem okładki EP “Undead Invaders Born to Die in a Maze” jest Rafał Wechterowicz (TOO MANY SKULLS) - światowej klasy grafik i rysownik, który na koncie ma współpracę z takimi zespołami jak Slayer, Ghost, Anthrax, Ozzy Osbourne, Mastodon, Machine Head czy Kreator.

Po świetnym przyjęciu debiutanckiej płyty Hypnosaur “Doomsday” (Teraz Rock określił ich mianem ‘zjawiska’, dając 4 na 5 gwiazdek w recenzji, Metal Hammer 4 / 5, Kvlt: 8.5 / 10, Metalnews: 8.3 / 10) zespół wydaje nową EPkę pt. „Undead Invaders Born to Die in a Maze”.

Lista utworów EP “Undead Invaders Born to Die in a Maze”:

1. Undead
2. Inwazja z Plutona
3. Born to Die
4. The Maze

EP “Undead Invaders Born to Die in a Maze” dostępna jest w wersjach: CD, limitowany winyl 10’ calowy, w digitalu oraz na platformach streamingowych.

Hypnosaur to warszawski zespół grający jurassic punka. Ich muzyka to rock and roll ze skandynawskim klimatem. W skład zespołu wchodzą: Bartosz Kulczycki - główny wokal i klawisze, Michał Siedlecki - chórki i gitara, Marcin Jastrzębski - bas, Marcin Szóstakowski - perkusja. Muzycy grali w przeszłości jak i obecnie w wielu różnych grupach (m.in. Jane Doe, The Assblasters, Saint Hex, Toxxxik Flash).

Hypnosaur założony został w 2017 roku w Warszawie, a dwa lata później wydał EP “Illusion”. W 2022 roku wydał debiutancki album “Doomsday”.

źródło: Filip Sarniak

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.