Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

Rock Noc 15.04.2017 g.22.00

W Wielka Sobotę chciałbym zaproponować progresywną Rock Noc z płytami, które ostatnio nie były odtwarzane na radiowej antenie. Wystąpią formacje: Rare Bird, Yes, Collage, Abraxas i Pendragon. Po północy zapraszam na koncert Raya Wilsona i grupy Stiltskin.

Lista utworów:
Rare Bird: Beautiful Scarlet, What You Want To Know, As Your Mind Flies By
YES: Magnification, Dreamtime, In The Presence Of
Collage: Jeszcze jeden dzień, Baśnie, Stare ścieżki
Abraxas: Excalibur, Pokuszenie
Pendragon: Guardian Of My Soul, Come Home Jack
Ray Wilson Stiltskin „Live”: Sunshine And Butterflies, Sarah, Fly High, Constantly Reminded, Gypsy, Another Day, Yellow Lemon Sun, Taking Time, She, Adolescent Breakdown, Some Of All My Fears

Wszystkim słuchaczom moich audycji życzę pogodnych i Wesołych Świąt !

Premierowy singiel DIVINE WEEP z nowym wokalistą

Heavymetalowy zespół Divine Weep udostępnił właśnie premierowy utwór zatytułowany „Austere Obscurity”, który zobrazowany został dodatkowo teledyskiem. Singiel zarejestrowano na przełomie stycznia i lutego w białostockim Dobra 12 Studio pod okiem realizatora Piotra Polaka, który wziął na siebie także miks i mastering. Zespół współpracował już z Polakiem przy rejestracji ścieżek gitar, basu i wokalu podczas sesji nagraniowej płyty „Tears of the Ages”, która ukazała się nakładem Metal Scrap Records w lipcu minionego roku.

Teledysk zrealizowany przez Wojtka Zalewskiego z FilmItUp.PL można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=fPODcYQ_dUQ

„Austere Obscurity” to efekt wspólnej pracy muzyków Divine Weep z nowym wokalistą - Mateuszem Drzewiczem z warszawskiego zespołu Hellhaim, który zastąpił na tym stanowisku Kamila Budzińskiego. Szeroka skala głosu Matta i jego różnorodność, pozwoliły zespołowi na wprowadzenie nowych elementów do jego stylu muzycznego. Oprócz przebojowego heavy czy power metalu, w warstwie gitarowej pojawiły się wpływy thrash, a nawet black metalu, nawiązujące do korzeni formacji. Niewykluczone, że jest to zapowiedź kierunku, w jakim Divine Weep podąży na nowej płycie.

Tymczasem ekipa Divine Weep w dalszym ciągu promuje album „Tears of the Ages” na koncertach w ramach drugiej części trasy „Tour of the Ages 2017”. W najbliższym czasie będzie można ich zobaczyć i posłuchać w tych miastach:


15.04. - Bydgoszcz - Estrada [polski finał Wacken Metal Battle]
05.05. - Rzeszów - Vinyl
06.05. - Skarżysko Kamienna - Semafor [z Blazem Bayleyem]
19.05. - Wrocław - Liverpool
20.05. - Łódź - Krańcoofka
09.06. - Gdańsk - Hi-Fi
10.06. - Olsztyn - Carpenter Inn
23.06. - Warszawa - VooDoo
24.06. - TBA

INCUBUS NOWY ALBUM „8” JUŻ 21 KWIETNIA!

Założony w 1991 roku zespół z Kalifornii, ma na koncie swoim koncie pasmo sukcesów komercyjnych z przebojami takimi jak „Make Yourself” z 1999 roku, czy późniejsze „Nice To Know You” i „Wish You Were Here”. 6 lat po pojawieniu się studyjnej płyty zatytułowanej
„If Not Now, When?”, Incubus wraca z ósmym albumem zatytułowanym "8" i udowadnia, że jest w najlepszej formie od lat!

Za produkcję "8" odpowiedzialny jest Dave Sardy, współtwórca brzmienia klasycznych albumów Oasis, Marilyn Manson czy System Of A Down. Singiel „Nimble Bastard” zwiastuje powrót do ostrzejszego grania, dzięki czemu album z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy cenią Incubus za płyty z początkowego okresu zespołu. Jednak zgodnie z zapowiedziami wokalisty Brandona Boyda, nowy album to fuzja różnych, niejednokrotnie zaskakujących gatunków. Wśród gości pojawi się m.in. Skrillex oraz wokalista Deftones, Chino Moreno.

Universal
Subskrybuj to źródło RSS