Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

BOKKA NA JESIENI W TRASIE „LIVE ON PLANET B”

Na ten moment czekają wszyscy fani BOKKI. Na jesieni zespół wyrusza w trasę „Live On Planet B” !!! Rozkład jazdy poniżej:

12.10 Poznań - CK Zamek

13.10 Szczecin - Trafostacja Sztuki

19.10 Zabrze - CK Wiatrak

25.10 Gdynia - Atlantic

26.10 Olsztyn - Nowy Andergrant

 

15.11 Zielona Góra - Kawon

16.11 Wrocław - Sala Wielofunkcyjna (przy Hali Stulecia)

17.11 Opole - NCPP

18.11 Kraków - Forty Kleparz

22.11 Łódź - Wytwórnia

23.11 Ostrów Wlkp. - Stara Przepompownia

30.11 Warszawa - Niebo


20 kwietnia do sprzedaży trafił trzeci album BOKKI „Life On Planet B”  . Płyta ukazała się za sprawą [PIAS] Poland and Eastern Europe. Jest to następca dobrze przyjętego krążka „Don’t Kiss and Tell”  z 2015 r. Na płycie znalazło się 10 autorskich kompozycji zarejestrowanych w Little Studio w Konstancinie. Współproducentem albumu jest Daniel Walczak (producent debiutanckiej płyty Curly Heads, współproducent drugiego albumu Dawida Podsiadło). Za miks całego materiału odpowiedzialny jest Daniel Walczak, Rafał Smoleń oraz sam zespół. Najnowsza płyta grupy wymyka się gatunkowym kategoryzacjom. Bywa eteryczna i zmysłowa, to znów emanuje żywym pulsem i niekłamaną energią. BOKKA nie przestaje się rozwijać, pozostając jednym z najciekawszych reprezentantów rodzimej muzyki avant pop.

 

Bieżące informacje o koncertach zespołu dostępne są na stronie BOKKI, Outrave i All About Music.

 PIAS

"Garaż 2018" zakończony

Zespoły P.A.G.E z Rymanowa i P.PIG z Rzeszowa laureatami trzeciej edycji przeglądu kapel “Garaż”. Indywidualne nagrody także powędrowały do muzyków z tych zespołów - najlepszym gitarzystą został Marcin Chodorowski (P.A.G.E), a najlepszym perkusistą Jakub Bandura (P.PIG). Wyróżnienie trafiło do The Endless River z Leska.

Zwycięskie zespoły w nagrodę zarejestrują swój materiał w profesjonalnym studio nagraniowym - P.A.G.E w studiu Radia Rzeszów, P.PIG w Studiu Muzycznym "Stodoła". Dodatkową nagrodę przyznało Starostwo Powiatowe w Sanoku - zespół Kapitał z Krosna zagra podczas tegorocznej edycji Bartnika Ziemi Sanockiej, który odbędzie się w sanockim skansenie.

W trzeciej edycji przeglądu kapel “Garaż” wystartowało sześć kapel z Podkarpacia: The Endless River (Lesko), P.A.G.E (Rymanów), Kapitał (Krosno), Key Story (Rzeszów), Emil Bonk And The New Band in Town (Sanok) oraz P.PIG (Rzeszów). Występy oceniało jury, któremu przewodniczył Eugeniusz “Siczka” Olearczyk - założyciel i wokalista zespołu KSU.

Tegorocznej edycji towarzyszyła akcja rejestrowania potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS. W kilka godzin zarejestrowało się blisko 40 osób, w tym także muzycy, którzy wzięli udział w przeglądzie.

Organizatorem "Garażu" jest Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku.

LOW POWRACA Z NOWYM MATERIAŁEM

„Double Negative” to tytuł najnowszego krążka Low, który trafi do sprzedaży 14 wcześnia. Płyta ukaże się pod szyldem wytwórni Sub Pop.

Grupa ujawniła aż trzy utwory z nowego wydawnictwa. Klipy do nich można obejrzeć naraz tutaj bądź oddzielnie:

„Quorum” - https://youtu.be/1z1ETYnTB7Y

„Dancing and Blood” - https://youtu.be/TzMo-EpWcPA

“Fly” - https://youtu.be/Q5Enxzh-O9Y

Za produkcję nowego krążka odpowiedzialny jest B.J. Burton (Bon Iver, Lizzo, Fancis and the Lights, James Blake). Utwory zostały zarejestrowane w studiu Justina Vernona April Base w Eau Claire, w stanie Wisconsin. Sparhawk, Parker i basista Steve Garrington wiedzieli, że chcą iść o krok dalej wraz z Burtonem i paletą jego dźwięków. Jednocześnie byli ciekawi co może zdziałać z ich muzyką „facet of hip-hopu”. Zamiast obsesyjnie komponować w domu w Duluth w Minnesocie zespół udawał się do studia z nowymi pomysłami, nad którymi wspólnie pracowali z Burtonem przez dwa lata. Autorem szaty graficznej albumu jest brytyjski artysta Peter Liversidge.

29 czerwca Low zagra koncert w Białymstoku w ramach Halfway Festival.

Oto tracklista:

1 Quorum

2. Dancing and Blood

3. Fly

4. Tempest

5. Always Up

6. Always Trying to Work It Out

7. The Son, The Sun

8. Dancing and Fire

9. Poor Sucker

10. Rome (Always in the Dark)

11. Disarray

Katarzyna Lewando

PIAS

Nowy teledysk Tune

Zespół Tune prezentuje nowy, czwarty już singiel z wydanego w grudniu ubiegłego roku albumu zatytułowanego „III”. Teledysk do utworu „Cocaine” można obejrzeć pod poniższym linkiem:

https://youtu.be/bLOufFejy4M

Tune to pochodzący z Łodzi zespół grający szeroko pojętego rocka alternatywnego. Od 2011 roku nagrali dwa doskonale przyjęte krążki: „Lucid Moments” oraz „Identity”. Na każdym albumie zaskakują, zmieniając i rozwijając swoje brzmienie. Na „III” ponownie nie zabrakło innowacyjnych połączeń takich stylów muzycznych jak: rock alternatywny, pop, psychodelia, czy też muzyka elektroniczna.

Tracklista „III” przedstawia się następująco:

1. Monster
2. Higher
3. My Way
4. Cocaine
5. Big Bang Theory

6. Sky High
7. Icarus
8. Zero-G

Mystic
Subskrybuj to źródło RSS