Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

Depeche Mode „101” – film dokumentalny i koncert na nośnikach fizycznych

W dniu dzisiejszym do sklepów trafia film dokumentalny i koncert Depeche Mode „101” z niepublikowanymi wcześniej materiałami.

Dostępny w specjalnym boxie 2 CD + 2 DVD + 1 BLU-RAY, oraz oddzielnie 1 BLU-RAY oraz 2 DVD. Był to sto pierwszy koncert w ramach światowej trasy „Music For The Masses”, który odbył się 18 czerwca 1988 roku na stadionie Rose Bowl w Pasadenie.

Przełomowy film dokumentalny „101” został wyreżyserowany przez team D.A. Pennebaker oraz Chris Hegedus, w kreatywnej współpracy z członkami zespołu Depeche Mode. To właśnie oni byli odpowiedzialni za zorganizowanie specjalnego konkursu dla swoich fanów, w którym główną nagrodą była możliwość wystąpienia właśnie w tym filmie. Wspomniany dokument w idealny sposób pokazał synergię między zespołem, a jego fanami. Była to niesamowita akcja specjalna, kiedy zwycięzcy konkursu podróżowali po Ameryce, aby wziąć udział w przełomowym koncercie Depeche Mode na Rose Bowl.

Nowe wydanie filmu „101” zostało odświeżone do jakości 4K przy użyciu oryginalnych taśm filmowych, aby stworzyć zupełnie nowe wrażenia wizualne. Wydanie Blu-Ray zawiera niepublikowane wcześniej bonusowe wykonania „A Question of Lust”, „Sacred” oraz „Something To Do” oraz promocyjne video „Everything Counts”.
Zamów „101”

Ekskluzywny box zawierający 2 CD + 2 DVD + 1 BLU-RAY został wzbogacony o 48-stronicową książeczkę, plakat promujący trasę, 16-stronicowy album ze zdjęciami holenderskiego fotografa Antona Corbijna – „Photo Mode”. Dodatkowo w zestawie znalazła się karta ze specjalnym kodem umożliwiającym pobranie filmu, materiałów dodatkowych w jakości 4K oraz 24-bitowego audio.
„To niesamowite móc zobaczyć film D.A. Pennebakera, jak również ten okres naszej kariery w nowym świetle i niesamowitej jakości” powiedzieli członkowie zespołu Depeche Mode.
„Byliśmy bardzo podekscytowani współpracą z Sony Music przy cyfrowym odświeżaniu ‘Depeche Mode 101’. Zdecydowanie jest to jeden z naszych ulubionych filmów wszech czasów i jedno z najbardziej niesamowitych filmowych doświadczeń” – powiedziała współreżyserka „101” – Chris Hegedus. „To idealne zwieńczenie trasy koncertowej ‘Music For The Masses’, kiedy legendarna, brytyjska formacja szturmem zdobyła Amerykę. A wszystko to działo się na oczach zagorzałych młodych fanów podczas niezapomnianej wycieczki do Rose Bowl w Pasadenie. Pod koniec trasy staliśmy się ich największymi fanami. Cieszymy się, że możemy to przedstawić w nowym wydaniu dla fanów z całego świata”.

źródło: Sony Music Poland

Volbeat – Servant of the Mind

Volbeat ze swą najmroczniejsza i najcięższą płytą

Volbeat, multiplatynowa rockowa grupa wydała ósmy studyjny album „Servant Of The Mind”, który magazyn „Revolver” już określił najmroczniejszym i najcięższym w karierze Duńczyków.

Nad materiałem Volbeat pracował w składzie Michael Poulsen (gitary, wokal), Jon Larsen (perkusja), Rob Caggiano (gitary) i Kaspar Boye Larsen (bas). Jak zapewniają muzycy, „Servant Of The Mind” to charakterystyczna dla zespołu mieszanka heavy metalu, psychobilly oraz punk'n'rolla połączona oczywiście z drygiem Poulsena do pisania wciągających historii.

- Rzadko się zdarza, by tak popularny zespół brzmiał tak drapieżnie - chwali nowy album dziennikarz magazynu „Kerrang!”.

Wraz z premierą albumu, Volbeat zaprezentowali klip do otwierającego zestaw nagrania „Temple of Ekur”. Wcześniej fani mieli okazję obejrzeć teledyski do „Shotgun Blues” i „Wait A Minute My Girl”. Ostatni z nich został dziewiątym numerem 1 Volbeat na liście Billboard Mainstream Rock.

- Napisałem całą płytę w ciągu trzech miesięcy - wspomina Poulsen. - Czułem się dobrze, miałem dobry humor, przebywając w domu i zaangażowaną publiczność we własnej osobie. Znajdziecie tu wiele charakterystycznych dla Volbeat elementów. Jeśli porównacie nowy album z naszą pierwszą płytą, usłyszycie, jak rozwinął się styl zespołu, choć nie zniknęły jego kluczowe elementy.

Na płycie nie brakuje innych fascynujących opowieści. „The Sacred Stones” to historia istoty, która przeszła na ciemną stronę mocy, a „The Devil Rages On” opowiada o diable, który przyjmuje ludzką postać. Otwierający całą płytę „Temple of Ekur” odnosi się do starożytności i zamierzchłych czasów, podobnie zresztą jak „The Gates of Babylon”. Tematem zamykającego zestaw nagrania „Lasse’s Birgita” jest pierwsze palenie czarownic, do których doszło w Szwecji w 1471 roku.

Zespół Volbeat powstał w 2001 roku. Na początku działalności występował w małych klubach w Kopenhadze, a teraz wypełnia wielkie hale, w tym słynny stadion Telia Parken w Danii (to jedyny miejscowy artysta, któremu udało się wyprzedać obiekt). Grupa wcześniej wydała 7 albumów, za sprawą których wielokrotnie trafiała na szczyty list przebojów (w tym 9 piosenek #1 w zestawieniu US Mainstream Rock). Duńczycy mają ponadto na koncie multiplatynowe odznaczenia, nagrody i wyróżnienia (w tym do nagrody Grammy).

Ich poprzednia płyta „Rewind, Reply, Rebound” ukazała się 2 sierpnia 2019 i przyniósł takie hity jak „Last Day Under The Sun”, „Die To Live” ft. Neil Fallon i „Leviathan”. Podczas trasy promującej tournée, grupa nagrała album koncertowy „Rewind, Replay, Rebound: Live in Deutschland”, który ukazał się 27 listopada 2020 roku. Niedawno zespół nagrał swoją wersję „Don’t Tread on Me” na wydawnictwo „The Metallica Blacklist”. Cały dochód z singla zostanie przekazany na cele charytatywne, a dokładnie na rzecz fundacji All Within My Hands Foundation oraz Børne Cancer Fonden of Denmark.

źródło: Univesal Music Polska

ZEAL & ARDOR – “Golden Lair” – nowy utwór z nadchodzącej studyjnej płyty!

Szwajcarscy ekstremiści z Zeal & Ardor zbliżają się wielkimi krokami do wydania swojego trzeciego, autorskiego albumu, publikując epicki, sugestywny utwór 'Golden Liar'.
Frontman Manuel Gagneux zapewnia: "'Golden Liar' to jeden z tych utworów na płycie, z których jestem najbardziej dumny. W przeciwieństwie do wcześniej wydanych singli z nowego albumu, ten numer jest jak powolne spalanie. Zamiast używać ostrych tonów do przekazania ciężaru, wykorzystuję do tego tekst i atmosferę. To zarówno dym, jak i ogień".

Na album składa się 14 kompozycji – z każdego poru syczy i sączy się uzsadniona wściekłość – ale to jeszcze nie jest bezlitosna muzyczna chłosta. Krążek “Zeal & Ardor”, ukaże się 11 lutego 2022 roku nakładem wytwórni MVKA. Dzieło zostało nagrane przez Marca Obrista i Manuela Gagneux w Hutch Sounds, a zmiksowane i zmasterowane przez Willa Putneya w Graphic Nature Audio. Wszystkie piosenki zostały napisane i wykonane (z wyjątkiem perkusji) przez wielojęzycznego frontmana Gagneux, a w kilku utworach teksty w języku angielskim przemieszane zostały z tekstami w języku niemieckim.
Awangardowi alchemicy stopniowo dzielili się z fanami wyczekiwanym albumem w ciągu ostatnich kilku miesięcy, systematycznie udostępniając nowe utwory. Są wśród nich takie single jak: "Run", „Erase”, 'Bow' i wydany ostatnio wściekły "Götterdämmerung". Wszyscy fani, którzy nie chcą czekać do premiery, mogą złożyć zamówienie przedpremierowe już teraz i otrzymają natychmiast te utwory oraz kolejne, które pojawią się w późniejszym czasie, w miarę udostępniania kolejnych singli.


Lista utworów:
1. Zeal & Ardor
2. Run
3. Death To The Holy
4. Emersion
5. Golden Liar
6. Erase
7. Bow
8. Feed The Machine
9. I Caught You
10. Church Burns
11. Götterdämmerung
12. Hold Your Head Low
13. J-M-B
14. A-H-I-L

Album 'Zeal & Ardor' dostępny będzie w następujących formatach:
• Płyta w wersji cyfrowej
• CD digipak
• 140g czarny winyl
• 140g biały winyl (dostępny tylko w niezależnych sklepach)
• 180g 45rpm, podwójny czarny winyl, składane opakowanie (deluxe)


Formacja Zeal & Ardor występuje obecnie na koncertach w Stanach Zjednoczonych z Mastodonem i Opeth. Zespół powróci do Wielkiej Brytanii na przełomie maja/czerwca 2022 roku, na wspólną trasę z Meshuggah. Bilety są już w sprzedaży na następujące koncerty, w tym na niezapomnianą noc w londyńskim Royal Albert Hall.

2022/05/26 - NOTTINGHAM, ANGLIA
2022/05/28 - MANCHESTER, ANGLIA
2022/05/29 - BRISTOL, ANGLIA
2022/05/30 - GLASGOW, SZKOCJA
2022/06/01 - DUBLIN, IRLANDIA
2022/06/03 - LONDYN, ANGLIA
Zespół jest też stałym bywalcem największych festiwali (m.in. Montreux Jazz Festival, Download, Lowlands, Wacken, Reading & Leeds, The Great Escape, Primavera Sound, Graspop), w tym roku formacja wystąpi na Hellfeście i Graspop w 2022 oraz na brytyjskim ArcTanGent w sierpniu ’22, a wkrótce ogłoszone zostaną kolejne festiwale z udziałem grupy.
Powszechnie chwalony drugi album Zeal & Ardor, „Stranger Fruit”, został wydany przez MVKA w 2018 roku, po przykuwającym uwagę na całym świecie, wielomilionowym debiucie „Devil Is Fine”. The Guardian opisywał „Stranger Fruit” jako „niezwykłą i genialną” płytę, Upset określił ją mianem ‘facynującej’, a Metal Hammer zachwalał „czysty muzyczny geniusz”. Rock Sound podsumował, że był to „jeden z najbardziej wyjątkowych, odważnych i całkowicie poruszających albumów 2018 roku”, a pochwał nie szczędziły i inne media (m.in. Rolling Stone, Kerrang!, Noisey, Alternative Press i nie tylko). Wg brytyjskiej gazety Metro „Stranger Fruit” został albumem roku nr 2 w kategorii cross – genre,(„W tym oszałamiającym połączeniu czarnej amerykańskiej muzyki ludowej i black metalu szwajcarski artysta Manuel Gagneux wpadł na coś naprawdę oryginalnego”). W marcu 2019 roku, po niesamowitym grudniowym występie w Londynie, zespół wydał podwójny album koncertowy „Live In London”. Następnie, w październiku 2020 roku, w trakcie prowokującego i stymulującego 18-miesięcznego okresu głębokiej refleksji, który doprowadził do stworzenia nadchodzącego albumu – zespół po cichu podzielił się samodzielną EP-ką z 6 utworami „Wake Of A Nation”. Ich intensywny trzeci album, krystalizujący wszystko, czym jest zespół, ukaże się w lutym 2022 roku.

ZEAL & ARDOR ONLINE
Facebook Twitter Instagram YouTube

HEDONE feat. Guma (Moskwa) - "Wstyd" / nowy singel dla Rock Radia

3 grudnia ukaże się trzeci singiel Hedone z doskonale przyjętej płyty „2020”. „Wstyd”, z gościnnym udziałem Gumy (Moskwa), doczeka się także teledysku.

Hedone powróciło po piętnastu latach przerwy albumem „2020”, wydanym w wersji CD 31 grudnia 2020 roku. Materiał zamykał te dziwny i nietypowy rok w dwunastu premierowych kompozycjach, które zostały entuzjastycznie przyjęte zarówno przez słuchaczy, jak i dziennikarzy. Wiosną 2021 roku „2020” ukazało się także na płycie winylowej, a całej kampanii promocyjnej towarzyszyło wydanie singli CD zawierających m.in. remiksy i niepublikowane nigdzie indziej nagrania. Po „What Dickens Says About Loneliness” i „Jak?” przyszedł czas na najbardziej rockową odsłonę Hedone: „Wstyd”, w którym gościnnie zaśpiewał Paweł „Guma” Gumola z legendarnej punkowej grupy Moskwa.

Na potrzeby singla zespół zarejestrował utwór od nowa, gdyż jak twierdzi lider i wokalista zespołu, Maciej Werk: było zbyt wolno. Teraz jest już idealnie, a na singlu – oprócz nowej, radiowej wersji utworu – znajdują się trzy remiksy utworu: dwa autorstwa Procesor Plus (projekt Fagota z 19 Wiosen) i Clicks (projekt członka zespołu Hedone – Wojtka Króla).

Do „Wstydu” powstał teledysk, w którym Guma zagrał główną rolę. Autorem obrazka jest Wojtek Bryndel, który stworzył zarówno okładkę albumu “2020”, jak i dwa poprzednie teledyski. „Wstyd” jest częścią tryptyku i nawiązuje do dwóch poprzednich.

Hedone powraca także w wydaniu koncertowym. Po gorąco przyjętym powrocie na Castle Party, jesienią zespół zagrał krótką trasę koncertową (Opole, Wrocław, Łódź). Grupa przygotowuje kolejne występy na 2022 rok. Daty i miejsca – już wkrótce. Wiadomo już jednak, że 25 kwietnia Hedone zagra jako gość przed brytyjską formacją Nitzer Ebb w warszawskiej Progresji.

„Wstyd” w wersji CD oraz w dystrybucji cyfrowej ukaże się 3 grudnia 2021 roku nakładem labelu New Sun, prowadzonym przez GAD Records i skupiającym się na nowych, wartych uwagi dźwiękach.


źrodło: Cantaramusi
Subskrybuj to źródło RSS