Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

BOOZE & GLORY "Raising The Roof"-nowy singiel

Zespół założony w 2009 w Londynie rozpoczął działalność jako hołd dla hałaśliwego brytyjskiego street punka z lat 70tych i 80tych. Pierwszy skład tworzyło 3 Polaków i Irlandczyk, ale potem doszło do kilku roszad i w składzie przewinęli się muzycy z Anglii, Francji, Włoch, Hiszpanii i Grecji. To dzięki tym najbardziej zaraźliwym ulicznym hymnom oraz heroicznemu i bezwzględnemu poświęceniu dla grania na żywo Booze & Glory ciągnie za sobą ogromną i ciągle rosnącą, międzynarodową rzeszę fanów, a ich debiutanckie video przekroczyło już 24 miliony wyświetleń w serwisie You Tube.

Booze & Glory w ciągu 12 lat istnienia wydało 5 albumów, a płyty „As Bold As Brass” czy “Chapter IV” są absolutnie niezbędne dla fanów ulicznego rock’n’rolla.

Podczas tras promujących w/w wydawnictwa Booze & Glory zagrali ponad 300 koncertów na całym świecie. Zespół pojawił się na Hell Fest we Francji, Pol’And’Rock w Polsce, With Full Force w Niemczech czy Punk Rock Bowling w Las Vegas. Objechał całą Europę, Azję, Australię i Amerykę Północną. Został również zaproszony do Niemiec na wspólną trasę z Broilers grając 10 koncertów w największych arenach kraju - dla średnio 8000 ludzi każdej nocy. Grupa zagrała również trasy w USA i Brazylii z bostońskim Dropkick Murphys, podczas których zagrała w najbardziej renomowanych klubach Ameryki Północnej takich jak: House Of Blues w Orlando, Miami czy Bostonie. W 2018 roku Booze & Glory wygrali nagrodę dla najlepszego młodego zespołu dla magazynu Vive Le Rock w UK (Best new band - Vive Le Rock Awards 2018). 2019 rok zespół rozpoczął europejską trasą Persistence Tour na której - obok tuzów muzyki hardcore i metal jak Sick Of It All, Ignite czy Municipal Waste - Booze & Glory pojechali jako pierwszy zespół punkowy od 10 lat.

18 października 2019 roku ukazała się długo oczekiwana piąta płyta “Hurricane” nagrana w Szwecji przy współpracy z producentem Mathiasem Farmem (Millencollin, No Fun At All) Album został wydany przez wytwórnię Scarlet Teddy Records - należącą do zespołu. Powstało 6 nowych teledysków. Album otrzymał świetne recenzje, a sprzedaż płyty Hurricane przewyższyła sprzedaż wszystkich czterech wcześniejszych płyt razem, i dzięki temu zespół znalazł się na oficjalnej liście przebojów stacji MTV (w Niemczech) Pod koniec 2019 zespół zagrał składające się z 30 koncertów europejskie tournee.

Po 2 latach pandemicznego zastoju i szeregu odwołanych tras koncertowych, zespół napisał i nagrał 4 nowe utwory - które ukażą się w postaci teledysków w pierwszych miesiącach 2022 roku, planowany jest też winyl, który będzie wydany na wiosnę przez amerykańską wytwórnię Pirates Press Records.




Skład:




Marek - wokal, gitara (Polska)

Kahan - gitara (Polska)

Frank - perkusja (Włochy)

Chema - bas (Hiszpania)


źródło: Cantaramusic.pl

MUSE POWRACA Z NOWYM UTWOREM 'Won't Stand Down'

Dwukrotni zdobywcy nagrody GRAMMY, Muse, powracają dziś z nowym utworem 'Won't Stand Down', który ukazał się nakładem Warner Records. Wyprodukowany przez Muse i zmiksowany przez Dana Lancastera (Bring Me The Horizon, Enter Shikari), 'Won't Stand Down' to numer pełen ciężkich gitar i industrialnych zniekształceń wzmacnianych mocnymi tekstami Matta Bellamy'ego o odbieraniu władzy.

Matt Bellamy o utworze: " 'Won't Stand Down' to piosenka o stawianiu czoła tyranom, czy to na placu zabaw, w pracy, czy gdziekolwiek indziej. O ochronie przed przymusem i socjopatyczną manipulacją oraz o stawianiu czoła przeciwnościom losu z siłą, pewnością siebie i agresją."

'Won't Stand Down' ukazuje się wraz ze swoim oficjalnym teledyskiem. Wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego filmowca Jareda Hogana (Dziewczyna w czerwieni, Joji) i nakręcony w Kijowie na Ukrainie, przedstawia kruchą, tajemniczą postać, która wysysa kolektywną energię mrocznej armii, aby przekształcić się w powiększoną istotę.

Muse tworzą Matt Bellamy, Dominic Howard i Chris Wolstenholme. Ich ostatni album, 'Simulation Theory', zadebiutował na 1 miejscu i był szóstym z rzędu albumem zespołu, który podbił listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Ich poprzedni album studyjny, 'Drones', zdobył nagrodę GRAMMY w lutym 2016 za Najlepszy Album Rockowy, drugą w karierze zespołu. Od momentu powstania w 1994 roku, Muse wydali osiem albumów studyjnych, sprzedając ponad 20 milionów płyt na całym świecie.

Powszechnie uznawani za jeden z najlepszych zespołów koncertowych na świecie, Muse zdobyli liczne nagrody muzyczne, w tym między innymi dwie GRAMMY Awards, American Music Award, pięć MTV Europe Music Awards, dwie BRIT Awards, jedenaście NME Awards i siedem Q Awards. Obecnie zespół pracuje nad kolejnymi nowymi utworami.

źródło: Warner Music Poland

4szmery "Roll"

Działająca od 20 lat i pochodząca z Bochni formacja "4szmery", znana dotąd z wykonywania coverów legendarnego AC/DC, wydała swój pierwszy, w pełni autorski album.Płyta zatytułowana "Roll",zawiera 10 kompozycji, będących wypadkową fascynacji poszczególnych członków zespołu. Materiał został zarejestrowany na przełomie 2018 i 2019 roku. Pochodzący z płyty singiel "Profil", dotarł do pierwszego miejsca "Turbo -top" Antyradia i utrzymywał się na liście przez 36 notowań.
Zespół "4szmery" tworzą : Andrzej Tabor dr, Robert "Sierściu" Mastalerz voc, Grzegorz "Gabi"Gruca bg. Jacek Szwed g i Arkadiusz Kluczewski g.

Track Lista:

1. Profil


2. Roll


3. Czekolada


4. Pies


5. Żulietta


6. Ślad


7. Nuda


8. Ja


9. Pułapka


10. Okazja

Śląska Grupa Bluesowa – nowy album w lutym!

Fantastyczna wiadomość dla fanów muzyki gitarowej i bluesa! Nowa płyta Śląskiej Grupy Bluesowej, projektu składającego się z czołowych muzyków polskiej sceny bluesowej i rockowej, ukaże się 11 lutego 2022 roku nakładem Metal Mind Productions.

„Tu i teraz" to pierwsze wydawnictwo, nagrane po ponad 7 latach od poprzedniej płyty „Kolory bluesa", już bez udziału śp. Jana Skrzeka i śp. Michała Giercuszkiewicza, dwóch bliskich przyjaciół i wieloletnich członków zespołu.

Płyta jest zbiorem premierowych utworów. Muzyka zawarta na płycie jest odwołaniem do blues-rockowej tradycji, z której wywodzi się zespół. To przywołanie niepowtarzalnego klimatu, który towarzyszył przez dekady muzykom oraz wejście w nowy okres działalności koncertowej.

Lista utworów:

1. Zawierzenie
2. Dni nie moje
3. Staczanie się na szczyt
4. Uskrzydlone nadzieje
5. Chcę być otwarta
6. Poniewierka uczuć
7. Ty wybierasz
8. Możesz móc
9. Czasem warto

bonus:
10. Był sobie muzyk

Śląska Grupa Bluesowa - skład:

Agnieszka Łapka – śpiew
Krzysztof Głuch – piano, śpiew
Michał Kielak – harmonijki
Mirek Rzepa – gitara basowa
Max Ziobro – perkusja, gitara akustyczna
Leszek Winder – gitary
Realizacja, miks i mastering – Michał Kuczera
Produkcja – Leszek Winder
Projekt okładki – Agnieszka Łapka
Zdjęcia – Jacek Raciborski

źródło: Metal Mind Productions
Subskrybuj to źródło RSS