Menu

czerwiec 2026

Rock radio 24.08.2026 r g.20.05

Już w środę 24 czerwca w audycji Rock Radio nadawanej w Polskim Radiu Rzeszów zagra album Placebo RE:CREATED. To potężna, na nowo zaaranżowana wersja ich przełomowego, debiutanckiego krążka z 1996 roku.Trzydzieści lat po oryginalnej premierze album powraca w nowej odsłonie – odbudowany z taśm-matek, ukształtowany przez trzy dekady występów na żywo i uderzający dokładnie taką energią, jaką zespół reprezentuje dzisiaj.
Piotr Lekki wydaje kolejny singiel pełen gwiazd rocka do nadchodzącej solowej płyty. Zagramy go !

Start audycji godz. 20.05

Czytaj dalej...

Ron „Bumblefoot” Thal gitarzysta Guns N' Roses i Vinny Appice z Black Sabbath na płycie polskiego gitarzysty!

Piotr Lekki, gitarzysta TSA MNKWL i twórca cyklu "Bochnia Rocks", zapowiada solowy album. Drugim utworem promującym wydawnictwo jest „Enemy of Good”. Teledysk do piosenki można obejrzeć na kanale YouTube Piotra. Premiera już we wtorek 23 czerwca 2026 roku.

W utworze zagrali światowej sławy muzycy: perkusista Vinny Appice (m.in. DIO, Black Sabbath) oraz gitarzysta Ron „Bumblefoot” Thal (ex Guns’n’Roses, Sons of Apollo).

Obok wymienionych wyżej legendarnych muzyków w nagraniu zaśpiewał Damian Michalski (TSA MNKWL), a na basie zagrał włoski muzyk sesyjny Francesco Caporaletti (m.in. Gus G, Vinnie Moore). W teledysku gościnnie na perkusji pojawił się Sławek Puka.

„Ta piosenka w żartobliwym tonie opowiada o tym że lepsze jest wrogiem dobrego, a podobno to moja ulubiona maksyma :)” - wyjaśnia Piotr Lekki.

Premiera albumu "Ghost Of Rock" planowana jest na jesień 2026 roku. Grają na niej gościnnie grają gwiazdy światowego rocka. W trzech utworach na bębnach zagrał Vinny Appice (DIO, Black Sabbath) w dwóch Brian Tichy (Dead Daisies, Billy Idol, Whitesnake).

Gitarowe partie gościnnie nagrali Ron "Bumblefoot" Thal (eks- Guns’n Roses), Rowan Robertson (DIO), Andre Nieri (Virgil Donati, x Grand Discovery), Andy Martongelli (Arthemis, David Dellefson) czy Emiliano Tessitore (Carl Santance, Tim "Ripper" Owens).

Za partie wokalne odpowiada w większości Damian Michalski, kolega z TSA MNKWL, ale w dwóch utworach zaśpiewał także Robert "Sierściu" Mastalerz (4Szmery), wokalista z którym Piotr koncertuje i nagrywa w projekcie akustycznym PiS (Piotrek i Sierściu).

Na płycie wsparli też Piotra także przyjaciele znani z cyklu koncertów "Bochnia Rocks", włoscy muzycy sesyjni: Francesco Caporaletti - bas, Alessio Palizzi - bębny, Tita Tani – bębny. Oraz polscy koledzy: Artur Olkowicz - bas, Robert Świątek - bas, Sławek Puka - bębny i Adam Harris - bas.

Piotr Lekki to doświadczony gitarzysta, kompozytor i producent. Współpracował i dzielił scenę z takimi artystami jak Paul Gilbert, David Ellefson (Megadeth) czy John Corabi (The Dead Daisies).

Jest właścicielem KWART Studio i Leonardo27, gdzie realizuje brzmienie nadchodzącego wydawnictwa. Lekki jest też jednym z filarów grupy TSA MNKWL, z którą wydał dobrze przyjęty album "Niezwyciężony".

Współtworzy też akustyczny skład PiS (Piotrek i Sierściu) ze wspomnianym Robertem Mastalerzem oraz blues-rockowy Evening Standard. Występował w kultowym klubie Whisky a Go Go w Los Angeles.

W 2018 roku wraz z zespołem One otwierał koncert Deep Purple w krakowskiej Tauron Arenie.

Piotr Lekki odpowiada za brzmienie wielu wydawnictw, w tym nominowanej do Fryderyka płyty "Republika 69" zespołu Agressiva 69.

Od 2014 roku wraz z żoną Elą organizuje cykl "Bochnia Rocks", w ramach którego sprowadził do Polski około 80 światowej klasy artystów.

FULL BIO PIOTRA LEKKIEGO:

Piotr Lekki to gitarzysta, kompozytor, producent oraz realizator dźwięku prowadzący KWARTstudio i Studio Leonardo27. Od 2019 roku jest filarem grupy TSA MNKWL, w której odpowiadał również za realizację i produkcję dobrze przyjętego albumu "Niezwyciężony".

Jego portfolio obejmuje współpracę z czołowymi muzykami światowej sceny, takimi jak Paul Gilbert, David Ellefson (Megadeth), Ron Bumblefoot Thal (eks-Guns N' Roses), John Corabi (The Dead Daisies), Tim Ripper Owens (eks-Judas Priest), Gus G (Ozzy Osbourne) czy Vinny Appice (Black Sabbath, DIO). Występował także z bluesmanem Darylem Strodesem i dwukrotnie koncertował w legendarnym klubie Whisky a Go Go w Los Angeles.

Na polskim rynku muzycznym współpracuje z Marcinem Furmańskim oraz współtworzy od 2008 roku akustyczny projekt PiS (Piotrek i Sierściu). W ramach tej inicjatywy regularnie koncertuje z uznanymi instrumentalistami: Jerzym Styczyńskim (Dżem), Markiem Raduli oraz Wojciechem Hoffmannem (Turbo).

Jako producent:

Współprodukował nominowaną do Fryderyków płytę Republika 69 zespołu Agressiva 69.

Produkował i realizował utwór "Water, Water" grupy Stirwater Pawła Mąciwody (Scorpions), który zdobył uznanie na Liście Przebojów Trójki.

Realizował i produkował album "Tysiące Szuflad" projektu Szepta (2023).

W swojej historii ma również otwarcie koncertu Deep Purple w krakowskiej Arenie z zespołem One oraz współtworzenie w latach 90. grupy Obcy, w której składzie znaleźli się m.in. Janusz Radek i Piotr Żaczek. Jest także założycielem blues-rockowej formacji Evening Standard.

Od 2014 roku wraz z żoną Elą jest organizatorem koncertów pod szyldem "Bochnia Rocks", w którym to cyklu odbyło już się około 80 koncertów, na których wystąpili m.in. Simon Phillips, Andy Timmons, Michael Angelo Batio, Richie Kotzen, Carmine i Vinny Appice, Stu Hamm, Jennifer Batten, Virgil Donati, Aleks Skolnick, Vinnie Moore, Doogie White, Paul Gilbert, Ron "Bumblefoot Thal, Carl sanance, Rowan Robertson, Tim "Ripper" Owens, Greg Howe, Mohini Dey i wielu innych. Wielokrotnie wystąpił gościnnie z gwiazdami koncertów.

źródło: Managament

Czytaj dalej...

Dorian Wayne NOWY SINGIEL "HORNS"

Niezależny polski artysta darkwave/post-punk Dorian Wayne prezentuje nowy singiel „Horns”, rockową podróż przez gloryfikację ludzkich wad i niedoskonałości. Piosenka nawiązuje do pracy z własnym cieniem, akceptacji swoich demonów i ciemności, która drzemie w każdym z nas. Łącząc gitary, klimatyczne syntezatory i nawiedzony wokal, „Horns” czerpie inspirację od takich artystów jak Depeche Mode, Twin Tribes i She Past Away, zachowując jednocześnie odrębne i osobiste brzmienie. Dorian Wayne działa na niezależnej scenie undergroundowej od 2025 roku, tworząc muzykę łączącą elementy darkwave, elektroniki, rocka gotyckiego i post-punka. Dla fanów: Depeche Mode, Sad Boy Skeleton, Lebanon Hanover, Drab Majesty, She Past Away.

DATA WYDANIA SINGLA: 15.06.2026 R.

źródło: Dorian Wayne

Czytaj dalej...

SEEFEEL "Sol.Hz"

Seefeel, grupa uznawana za pionierów gitarowego brzmienia w katalogu Warp, wraca z materiałem opartym na rozmytych melodiach i eterycznych teksturach. Album Sol.Hz jest pierwszym pełnym wydawnictwem zespołu od piętnastu lat.

W pewnym sensie Sol.Hz można traktować jako „dubowy” album Seefeel. Kompozycje Marka Clifforda przy cichym odsłuchu mają charakter zbliżony do ambientu, jednak w pełni wybrzmiewają dopiero na odpowiednim systemie nagłośnienia — wtedy wyraźniej słychać głęboki bas i precyzyjnie użyte efekty, które wpływają na percepcję słuchacza. Mimo eksperymentalnego podejścia, muzyka zespołu nie traci kontaktu z bardziej przystępną formą — przetworzone wokale Sarah Peacock nadają utworom ludzki wymiar, a zapętlone, przekształcone partie gitary wprowadzają elementy melodii.

Pod względem stylistycznym Sol.Hz rozwija kierunek obrany na minialbumie Squared Roots z 2024 roku. Materiał został dopracowany w szczegółach i wielokrotnie przetwarzany, aż do osiągnięcia ostatecznej formy. Twórczość Seefeel od lat opiera się na zacieraniu granic między formą a przestrzenią — w tym kontekście często przywoływane zdanie z „Manifestu komunistycznego”, „wszystko, co stałe, rozpływa się w powietrzu”, dobrze oddaje charakter ich muzyki.

Zespół Seefeel, założony w Londynie na początku lat 90. przez Marka Clifforda, Sarah Peacock, Justina Fletchera i Darena Seymoura, był jednym z najbardziej nowatorskich projektów łączących shoegaze z muzyką elektroniczną. Ich charakterystyczne, pełne tekstur brzmienia, minimalistyczne rytmy i ambientowy klimat wyznaczyły nowy kierunek w muzyce alternatywnej.

Seefeel podpisał kontrakt z Warp w 1994 roku po wydaniu dobrze przyjętego debiutanckiego albumu Quique w wytwórni Too Pure (wówczas znanej z wczesnych wydawnictw takich artystów jak PJ Harvey czy Stereolab). Początkowo prasa muzyczna zaliczała ich do nurtu shoegaze, reprezentowanego przez zespoły takie jak My Bloody Valentine, ale ich elektroniczne inklinacje i użycie samplerów sprawiły, że zaczęto ich również łączyć z rodzącym się brzmieniem IDM. To skojarzenie wzmocnił Aphex Twin, będący wielkim fanem Seefeel, który za darmo stworzył dwa różne remiksy ich wczesnego utworu „Time To Find Me”.

Współzałożyciel Warp, Steve Beckett, wspominał w jednym z wywiadów: „Seefeel byli pierwszym zespołem, który podpisał kontrakt z Warp, mając w swoim składzie gitary... To była odważna decyzja z ich strony, bo stali się 'starszym rodzeństwem' w rodzinie i zebrali wiele krytyki za złamanie niepisanych zasad wytwórni, która do tej pory była wyłącznie taneczna/elektroniczna”.

Ich drugi album, Succour, ukazał się nakładem Warp w marcu 1995 roku i odszedł od bardziej melodyjnego, opartego na gitarach brzmienia debiutu, eksplorując rytmiczne i quasi-industrialne tekstury. Jego zapowiedzią były dwa EP-ki, Starethrough i Fracture/Tied. W 1996 roku w Rephlex wydano 6-utworowy mini-album (Ch-Vox)", który pokazał jeszcze bardziej eksperymentalny kierunek, w dużej mierze zrealizowany samodzielnie przez Marka Clifforda. Był on zapowiedzią jego późniejszych nagrań dla Warp pod pseudonimami Woodenspoon i Disjecta.

Seefeel zawiesili działalność w 1997 roku, a powrócili w 2011 z albumem Seefeel nagranym dla wytwórni Warp, po głośnym koncercie podczas festiwalu Warp20. W 2021 roku Warp wydał antologię ich wczesnych nagrań w postaci albumu Rupt & Flex (1994 - 96) oraz mixtape’u Rapture To Rupt. W zespół 2024 roku zespół powrócił z minialbumami Everything Squared i Squared Roots, a w 2025 roku wznowiono reedycje albumu Quique i wczesnych EP (Pure/Impure).

Od dawna postrzegana jako połączenie muzyki elektronicznej i eksperymentalnej gitarowej, twórczość Seefeel, zacierająca granice gatunków, zyskuje coraz większy wpływ. Cytowani przez młodsze pokolenie artystów, takich jak Maria Somerville i Yu Su, powracają w 2026 roku z albumem Sol.Hz, który potwierdza, że nadeszła wreszcie chwila Seefeel.

Tracklista:

1. Brazen Haze

2. Everydays

3. Ever No Way

4. Humidity Switch

5. Behind The Seen

6. AM Flares

7. Falling First

8. Until Now

9. Scrambler

źródło: sonicrecords.pl

Czytaj dalej...

Samael - nowy singiel radiowy „Hail To The Sun”

Szwajcarskie legendy Samael, jeden z najbardziej trwałych i wpływowych zespołów na scenie industrialnego i black metalu, prezentują swój nowy singiel. „Hail To The Sun” to utwór jednocześnie ciężki i monumentalny, poruszający temat życiowych trudności oraz odwagi do podejmowania ryzyka.

Ikony ekstremalnego metalu SAMAEL wkraczają w nową erę z nowym singlem „Hail To The Sun”

Szwajcarskie legendy Samael, jeden z najbardziej wpływowych i najdłużej działających zespołów sceny industrialnej i blackmetalowej, prezentują swój nowy singiel. „Hail To The Sun” to utwór równie ciężki, co podniosły. Tekst opowiada o mierzeniu się z przeciwnościami losu i wykorzystywaniu życiowych szans. Porywający kawałek, oparty na mocnym, marszowym rytmie, kontynuuje nowy rozdział w historii zespołu, zapoczątkowany w 2025 roku utworem „Black Matter Manifesto” – pierwszym premierowym materiałem grupy po ośmiu latach.

Założony w 1987 roku zespół Samael ma za sobą niemal 40 lat nieprzerwanej działalności i należy do najważniejszych formacji w historii ekstremalnego metalu. Albumy takie jak Worship Him (1990) oraz Passage (1996) wywarły ogromny wpływ na rozwój mrocznych odmian metalu dzięki unikalnemu połączeniu black metalu, industrialu i symfonicznych aranżacji. Dzięki swojemu charakterystycznemu stylowi zespół nieustannie przesuwa granice gatunku, zachowując mroczną precyzję i apokaliptyczny rozmach. „Hail To The Sun” jest równie surowy, potężny i imponujący jak wcześniejsze dokonania grupy.

SAMAEL o „Hail To The Sun”:

„W niespokojnych czasach dobrze jest jednoczyć się wokół czegoś, co ma znaczenie dla nas wszystkich… A czy jest coś lepszego niż słońce, które jest jedno, ale każdy z nas doświadcza go na swój sposób?

‘Hail To The Sun’ to hymn, który przeprowadzi was przez lato i ogrzeje, gdy nadejdzie zima. Ta piosenka opowiada o pokonywaniu przeciwności losu i wykorzystywaniu szans, jakie daje życie.”



źródło: Napalm Records

Czytaj dalej...

Przełomowy debiut Placebo w nowej odsłonie. Premiera „Placebo RE:CREATED”

Placebo wydaje album Placebo RE:CREATED. To potężna, na nowo zaaranżowana wersja ich przełomowego, debiutanckiego krążka z 1996 roku. Wydawnictwo jest już dostępne nakładem wytwórni Elevator Lady Ltd we współpracy z AWAL. Trzydzieści lat po oryginalnej premierze album powraca w nowej odsłonie – odbudowany z taśm-matek, ukształtowany przez trzy dekady występów na żywo i uderzający dokładnie taką energią, jaką zespół reprezentuje dzisiaj.

Debiut Placebo, który ukazał się u szczytu ery britpopu, stanowił stanowił całkowite zaprzeczenie ówczesnych trendów kulturowych. Podczas gdy większość brytyjskiej muzyki gitarowej tamtych lat skłaniała się ku podszytej maskulinizmem nostalgii i tożsamości narodowej, Placebo zaserwowało coś znacznie bardziej prowokacyjnego i konfrontacyjnego. Piosenki poruszające tematy seksualności, androgynii, uzależnień i alienacji – z uczciwością rzadko spotykaną wówczas w rockowym mainstreamie – ugruntowały pozycję zespołu jako jednego z najbardziej wyrazistych głosów swojego pokolenia.

Trzy dekady później, na albumie Placebo RE:CREATED, zespół wraca do tego kluczowego momentu z zupełnie nowej perspektywy. Nowa płyta zawiera odświeżone i wzbogacone wersje wszystkich dziesięciu utworów z oryginalnego albumu oraz dwa utwory bonusowe. Materiał oddaje sposób, w jaki te piosenki ewoluowały przez dekady koncertów, zachowując jednocześnie surowego ducha, który je ukształtował. Wśród nagrań znalazły się definiujące tamtą erę single „Nancy Boy” i „36 Degrees” – utwory, dzięki którym Placebo zyskało reputację zespołu o bezkompromisowych tekstach i wymykającym się gatunkom brzmieniu – a także nowa aranżacja „Lady of the Flowers”. Te świeże nagrania potęgują siłę przekazu i buntowniczy charakter, które zdecydowały o sukcesie oryginałów, odzwierciedlając zarazem rozwój i doświadczenie zdobyte przez zespół od czasu debiutu.

Mówiąc o albumie, członkowie Placebo wyjaśniają:
„Myślimy o tej płycie jak o wersji reżyserskiej. Nie stworzyliśmy jej od zera. Wróciliśmy do oryginalnych taśm-matek i tchnęliśmy w te nagrania 30 lat doświadczeń z grania tych utworów na żywo.

W tym projekcie chodziło o to, aby w końcu dokończyć ten album i przenieść go brzmieniowo w XXI wiek, zachowując przy tym integralność i ducha oryginału. Nie chodziło o ulepszanie – z tamtą płytą wszystko jest w porządku – chodziło o jej dopełnienie.

Kiedy nagrywaliśmy pierwszy album, nie mieliśmy jeszcze doświadczenia ani wiedzy studyjnej, by w pełni oddać to, co działo się w naszych głowach. Przez lata te piosenki zaczęły żyć własnym życiem na scenie; rosły, rozwijały się i w pewien sposób same się dopełniły.

To świętowanie naszych początków i punkt spotkania tego, kim byliśmy wtedy, z tym, kim jesteśmy teraz. To sposób na oddanie hołdu tamtej niewinności, a jednocześnie pozwolenie tym utworom na współistnienie z rozmachem, pewnością siebie i energią zespołu, jakim się staliśmy”.

Zespół Placebo skomponował niedawno muzykę do spektaklu Royal Shakespeare Company – poruszającej satyry Bertolta Brechta Kariera Artura Ui (The Resistible Rise of Arturo Ui). Przedstawienie wyreżyserował Seán Linnen, a w roli tytułowej występuje dwukrotny zdobywca nagrody Laurence'a Oliviera, Mark Gatiss. Sztuka została zaprezentowana w nowej adaptacji Stephena Sharkeya. Produkcja podbiła już serca krytyków i publiczności, zbierając entuzjastyczne recenzje w trakcie całkowicie wyprzedanej serii spektakli, będąc jednocześnie pierwszą tak dużą współpracą teatralną w karierze zespołu.

W dalszej części roku Placebo wyruszy w wielką brytyjską i europejską trasę koncertową po największych halach, aby uczcić ten wyjątkowy jubileusz. Zespół wykona utwory ze swoich dwóch pierwszych albumów, Placebo oraz Without You I’m Nothing – z których część nie była grana na żywo od ponad 20 lat. Trasa rozpocznie się w Portugalii, następnie obejmie całą Europę i zakończy się w Wielkiej Brytanii. W ramach 36 koncertów zespół zagra dla setek tysięcy fanów.
Wszystkie bilety są dostępne tutaj:
Placebo Live - Tour dates


Daty koncertów z okazji 30-lecia:

· 28 września 2026 – Super Bock Arena - Pavilhão Rosa Mota, Porto, Portugalia – WYPRZEDANE
· 29 września 2026 – Sagres Campo Pequeno, Lizbona, Portugalia – WYPRZEDANE
· 1 października 2026 – Movistar Arena, Madryt, Hiszpania
· 3 października 2026 – Sant Jordi Club, Barcelona, Hiszpania – WYPRZEDANE
· 5 października 2026 – Zénith De Toulouse, Tuluza, Francja – WYPRZEDANE
· 7 października 2026 – Zenith Nantes Metropole, Saint-Herblain, Francja – WYPRZEDANE
· 9 października 2026 – Rockhal, Esch-Sur-Alzette, Luksemburg – WYPRZEDANE
· 12 października 2026 – QUARTERBACK Immobilien AG, Lipsk, Niemcy – WYPRZEDANE
· 15 października 2026 – Arena Vilnius, Wilno, Litwa
· 16 października 2026 – Arena Riga, Ryga, Łotwa
· 18 października 2026 – Hartwall Arena, Helsinki, Finlandia
· 20 października 2026 – Annexet, Sztokholm, Szwecja
· 22 października 2026 – Oslo Spektrum, Oslo, Norwegia
· 24 października 2026 – K.B. Hallen, Frederiksberg, Dania – WYPRZEDANE
· 26 października 2026 – Barclays Arena, Hamburg, Niemcy
· 27 października 2026 – Ziggo Dome, Amsterdam, Holandia – WYPRZEDANE
· 29 października 2026 – Festhalle Messe Frankfurt, Frankfurt nad Menem, Niemcy
· 1 listopada 2026 – AFAS Dome, Antwerpia, Belgia
· 2 listopada 2026 – Lanxess Arena, Kolonia, Niemcy
· 4 listopada 2026 – Hallenstadion, Zurych, Szwajcaria
· 6 listopada 2026 – Unipol Forum, Mediolan, Włochy – WYPRZEDANE
· 9 listopada 2026 – Olympiahalle München, Monachium, Niemcy
· 10 listopada 2026 – Wiener Stadthalle, Wiedeń, Austria
· 13 listopada 2026 – Papp László Budapest Sportaréna, Budapeszt, Węgry
· 15 listopada 2026 – Sportovní Hala, Praga, Czechy
· 16 listopada 2026 – Uber Arena, Berlin, Niemcy – WYPRZEDANE
· 18 listopada 2026 – Atlas Arena, Łódź, Polska
· 21 listopada 2026 – Hanns-Martin-Schleyer-Halle, Stuttgart, Niemcy
· 23 listopada 2026 – LDLC Arena, Lyon, Francja – WYPRZEDANE
· 25 listopada 2026 – Accor Arena, Paryż, Francja – WYPRZEDANE
· 28 listopada 2026 – Motorpoint Arena Nottingham, Nottingham, Wielka Brytania
· 2 grudnia 2026 – 3 Arena, Dublin, Irlandia
· 4 grudnia 2026 – Co-op Live Arena, Manchester, Wielka Brytania
· 5 grudnia 2026 – OVO Arena Wembley, Londyn, Wielka Brytania – WYPRZEDANE
· 7 grudnia 2026 – Utilita Arena, Cardiff, Wielka Brytania

źródło: Sony Music
Czytaj dalej...

Behemoth prezentuje nowy singiel i teledysk

Behemoth prezentuje nowy singiel i teledysk, „I, Scvlptor". Nergal tak komentuje nowy utwór:

„I, Scvlptor" to nowa kompozycja Behemoth, zakorzeniona w tradycji monumentalnych utworów, takich jak „O Father O Satan O Sun!", „Lucifer" czy „Nieboga Czarny Xiądz", a jednocześnie otwierająca nowy rozdział. Tekstowo jest metaforą niekończącego się procesu kształtowania siebie — nierównej walki z materią i osobistymi ograniczeniami. Paradoks polega na tym, że od momentu narodzin jesteśmy skazani na śmierć, więc być może nie chodzi o samo zwycięstwo, ale o nieustanny akt kształtowania siebie".

Jest to ekskluzywne wydawnictwo, zawierające osiem niepublikowanych utworów - siedem nowych nagrań studyjnych i jeden utwór koncertowy. Dwa zawarte na „I, Scvlptor" utwory, „Rise of the Blackstorm of Evil" (z dema „The Return of the Northern Moon" z 1992 roku) i „In Thy Pandemaeternum" (z albumu „Pandemonic Incantations" z 1998 roku) to nagrane na nowo wersje wcześniejszych kompozycji Behemoth, opatrzone współczesnym brzmieniem, przy jednoczesnym zachowaniu ich pierwotnego ducha. Behemoth składa także hołd zespołom, które miały ogromny wpływ na ich twórczość: „In League With Satan", utwór z repertuaru Venom, zarejestrowany z udziałem Shagratha z Dimmu Borgir, oraz „The Return of Darkness and Evil", klasyk Bathory w wersji koncertowej, w którym gościnnie wystąpił Sakis Tolis z Rotting Christ.

Wydawnictwo ukazuje się w spektakularnej formie – w licznych wariantach kolorystycznych na LP, w limitowanym boxie, na płycie CD i na kasecie.

Nergal tak opisuje „I, Scvlptor":

„Jesteśmy cholernie podekscytowani premierą „I, Scvlptor". Chociaż nie jest to klasyczny album studyjny, sam fakt, że zawiera utwory, których nikt wcześniej nie słyszał, czyni go bardzo ważnym wydawnictwem. Co więcej, niektóre z tych utworów różnią się od tego, co zaprezentowaliśmy na naszym poprzednim albumie, „The Shit Ov God". „I, Scvlptor" jest megaistotny – to pomost między tym, gdzie jesteśmy teraz, a tym, co może nastąpić w przyszłości".


Tracklista:

1. I, Scvlptor

2. Lord ov the Horizons

3. Rise of the Blackstorm of Evil

4. In Thy Pandemaeternum

5. Begotten

6. In League with Satan

7. The Return of Darkness and Evil [Live]

8. Lord ov the Horizons [Alt. Version]

Tej jesieni Behemoth wystąpi w roli co-headlinera europejskiej trasy „In League With Satan", wraz z norweskimi mistrzami symfonicznego black metalu, Dimmu Borgir, a gośćmi specjalnymi będą black metalowcy ze Szwecji, Dark Funeral. Trasa jest już określana jako jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń ekstremalnego metalu dekady. Niedawno ogłoszono polski koncert: 25 października zespoły wystąpią w katowickim Spodku.

Szczegóły trasy:

9 października — Zurych, Szwajcaria — Halle 622

10 października — Zwickau, Niemcy — Sparkassen-Arena

11 października — Esch-sur-Alzette, Luksemburg — Rockhal

13 października — Mediolan, Włochy — Alcatraz

14 października — Monachium, Niemcy — Zenith

16 października — Paryż, Francja — Zenith

18 października — Den Bosch, Holandia — Mainstage

20 października — Kolonia, Niemcy — Palladium

22 października — Hamburg, Niemcy — Inselpark Arena

23 października — Berlin, Niemcy — Columbiahalle

24 października — Brno, Czechy — Hala Vodova

25 października — Katowice, Polska — Spodek

27 października — Helsinki, Finlandia — Ice Hall

29 października — Sztokholm, Szwecja — Berns

30 października — Kopenhaga, Dania — K.B. Hallen

BEHEMOTH:
Nergal - Lead Vocals, Guitars
Inferno - Drums, Percussion
Orion - Bass, Backing Vocals


***
Seth - Guitar, Backing Vocals

źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...

The Bullseyes. Drugi singiel ‘This Is Wild’ zapowiada kolejny album rockowego duetu

Zespół The Bullseyes jest znany słuchaczy wielu rozgłośni radiowych, bywalcom festiwali i showcase'ów. Byli zwycięzcami konkursu festiwalu Jarocin, jak i finalistami plebiscytu Gazety Wyborczej "Sanki", a nawet ich utwór był wykorzystany w kampanii sponsora UEFA Euro 2024! Nie wiele jest w Polsce zespołów które grają tak rocka jak oni.

Gotowi na wielkie sceny!

The Bullseyes to rockowy duet, który tworzą Darek Łukasik (gitara) i Mateusz Jarząbek (perkusja). Zespół łączy riffowy fundament z nowoczesną produkcją, tworząc krótkie i dynamiczne utwory o wyraźnej strukturze rytmicznej. Formacja jest zwycięzcą Jarocińskich Rytmów Młodych oraz finalistą nagrody SANKI „Gazety Wyborczej".

„To obecnie najlepszy polski zespół parający się klasycznie pojmowanym rockiem. Nie debiutant - najlepszy zespół w kategorii open" – Jarosław Szubrycht (Gazeta Wyborcza).

'This Is Wild' to utwór, który uderza w temat niezaspokojonego głodu doświadczeń i świadomości uciekającego czasu, z którego nie sposób w pełni czerpać w trakcie jednego życia. Szybki, punkowy numer o czystej, letniej energii opierający się na surfrockowym shuffle, dynamicznym riffie, wybuchowych solówkach oraz chwytliwych liniach melodycznych rozpisanych na harmoniczne wokale.

Singiel 'This Is Wild' to druga piosenka zapowiadająca nadchodzący album duetu, którego premiera zaplanowana jest na jesień tego roku.

The Bullseyes:
Dariusz Łukasik: gitara
Mateusz Jarząbek: perkusja

Koncerty:
13.11.2026 - Podrówko Art (Gdynia)
15.11.2026 - DK Słowianin (Szczecin)
20.11.2026 - 2PROGI (Poznań)
27.11.2026 - Hype Park (Kraków)
28.11.2026 - Niebo (Warszawa)
05.12.2026 - Łącznik (Wrocław)
11.12.2026 - Zgrzyt (Lublin)

źródło: Filip Sarniak
Czytaj dalej...

Alcantara - In Concert

Istnieje pewien szczególny rodzaj zespołu, który zdobywa swoje miejsce nie poprzez agresywne zabieganie o uwagę słuchacza, a przez bycie blisko odbiorcy. Alcantara, sycylijska formacja progresywno-rockowa, należy właśnie do tej kategorii. Ich nowy album koncertowy „In Concert" stanowi zarówno znakomite wprowadzenie dla tych, którzy dopiero odkrywają zespół, jak i wartościową pozycję dla słuchaczy już pozostających pod jego urokiem.

„In Concert" dokumentuje wykonanie przez Alcantarę całego albumu „Tamam Shud" (2025), uzupełnione o najważniejsze utwory z debiutanckiego „Solitaire" (2019). Powstał dzięki temu zapis koncertowy, który nie tylko odtwarza materiał studyjny, ale wręcz go rozwija i pogłębia. Muzyka oddycha tutaj inaczej — przestrzenie, które na albumie studyjnym budowały nastrój zadumy, na żywo nabierają energii i pulsują życiem. Powolne, niemal niezauważalne budowanie atmosfery, będące jednym z największych atutów „Tamam Shud", podczas koncertu działa jeszcze mocniej, pozwalając usłyszeć, jak zespół świadomie i cierpliwie rozwija każdy muzyczny moment.

„In Concert" funkcjonuje jako pełnoprawne nowe wydawnictwo właśnie dlatego, że nie jest jedynie pamiątką z trasy koncertowej. Dla osób, które dopiero poznają Alcantarę, jest to idealny punkt wejścia do ich twórczości. Dla tych, którzy już znają „Tamam Shud" i „Solitaire", pozycja wręcz obowiązkowa.

źródło: OSKAR Records
Czytaj dalej...

Zespół The Pretty Reckless wkrótce wyda nowy album Dear God!

Bardzo popularny, wielokrotnie platynowy zespół rockowy The Pretty Reckless rozpoczął nowy, pełen energii rozdział swojej kariery, ogłaszając wydanie piątego albumu studyjnego Dear God oraz światową trasę koncertową w 2026 roku.

Album „Dear God” otwiera nowy etap twórczości zespołu, stawiając na szczerość, intensywność i artystyczną swobodę. To jedno z najbardziej surowych i bezkompromisowych wydawnictw w ich dorobku. Podczas pracy nad płytą muzycy postawili na bardziej osobiste, niemal pamiętnikowe teksty.

Nowy singiel When I Wake Up prezentuje punkową energię, pozostając jednocześnie wierny charakterystycznemu brzmieniu grupy: potężnym gitarom i wyjątkowemu wokalowi Taylor Momsen.

Na albumie znajdzie się również przebój For I Am Death, który w listopadzie ubiegłego roku osiągnął 1. miejsce na liście Billboard Mainstream Rock Airplay. Był to czwarty z rzędu numer 1 zespołu oraz drugi raz, gdy grupa dokonała takiego wyczynu.

Zespół wyruszy także w nową trasę koncertową DEAR GOD Tour, podczas której odwiedzi fanów na całym świecie. Europejskie daty koncertów mają zostać ogłoszone poniżej w pełnym harmonogramie. Trasa nastąpi po niezwykle udanych dwóch latach koncertowania u boku AC/DC podczas trasy PWR UP Tour.

Nadchodzący rok jest kontynuacją wyjątkowo udanego okresu dla zespołu. W ciągu ostatnich 12 miesięcy grupa wystąpiła m.in. na prestiżowej gali MusiCares Person of the Year Gala, gdzie Taylor Momsen oddała hołd Mariah Carey wraz z zespołem Foo Fighters. Wystąpiła także podczas ceremonii Rock & Roll Hall of Fame Induction Ceremony, wykonując utwory z zespołem Soundgarden z okazji ich wprowadzenia do Galerii Sław Rock and Rolla.

Dodatkowo zespół wydał świąteczną EP-kę Taylor Momsen's Pretty Reckless Christmas, zawierającą nową wersję utworu Where Are You Christmas?. Singiel promujący wydawnictwo osiągnął 1. miejsce na liście Billboard Hot Hard Rock Songs, ponownie rozbudzając zainteresowanie fanów na całym świecie i wywołując nostalgię po ponad dwóch dekadach od premiery oryginału.

źródło: Fearless Records
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS