Menu

marzec 2023

The Smashing Pumpkins prezentuje singiel „Spellbinding!

Zespół The Smashing Pumpkins udostępnił swój nowy singiel „Spellbinding" który jest zapowiedzią długo oczekiwanego, dwunastego albumu studyjnego. Nowa płyta zatytułowana „ATUM", która będzie rock operą w trzech aktach, ukaże się 5 maja.
Na „ATUM" znajdą się 33 utwory. Album napisany i wyprodukowany przez Billy'ego Corgana w ciągu ostatnich czterech lat będzie kontynuacją płyt „Mellon Collie and the Infinite Sadness" z 1995 roku oraz „Machina/Machine of God" z 2000 roku.
Dwie z trzech części albumu pojawiły się już w serwisach streamingowych, jednak finałowy akt będzie można usłyszeć w całości dopiero 5 maja. Tego dnia album zawierający wszystkie 33 utwory ukaże się też w formie CD i na winylu.

źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

ARMIA - nowy, wyjątkowy album już w kwietniu

To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich fanów Armii! 28 kwietnia ukaże się "Antologia", nowe dwupłytowe wydawnictwo zespołu! Ten podwójny album to zbiór niepublikowanych dotąd archiwalnych utworów tej kultowej formacji.

Wydawnictwo zawiera ponad trzydzieści utworów z lat 1987 - 2010. Większość z nich, nigdy dotąd nie ujrzała światła dziennego. Pochodzą z różnych sesji nagraniowych i prób. Znajdziemy wśród nich utwory nigdy potem niewykonywane przez zespół, ale też takie, które doskonale znamy, lecz w innych wersjach. Ułożone chronologicznie tworzą swoistą podróż w czasie w towarzystwie wielu znakomitych muzyków, którzy przewinęli się przez szeregi ARMII pozostawiając po sobie charakterystyczne brzmienia.

Lista utworów:
CD1
1. To jest możliwe
2. Okna
3. Kochaj mnie
4. Światło
5. Ogień
6. Opowieść zimowa
7. Legenda
8. Nie ja
9. Trzy Bajki
10. Ciebie zachowam
11. Nigdy
12. I'll Be Right Where You Are
13. Kret
14. Psalm
15. Nieznany
16. Hamlet
17. Fiołki
18. Bracia
CD2
1. Legia
2. Piosenka po nic
3. Pięknoręki
4. Bóg jest Miłością
5. Nocny lot
6. Delirium wszechmocy
7. Pałacyk Michla
8. Warszawskie dzieci
9. Wczorajszemu
10. Jeszcze raz jeszcze dziś
11. Krzyżokmiet
12. Boney Z
13. Wannoloci
14. Nu
15. Wieczna miłość
16. Teraz teraz

źródło: Metal Mind Productions
Czytaj dalej...

Majestat "Słońce zaszło za daleko" (rock progresywny/pop minimalistyczny)

Jesteśmy zespołem Majestat i 1 kwietnia wydajemy nasz debiutancki album pt. "Pole do interpretacji". Będziemy niezmiernie wdzięczni za poświęcenie choćby chwili uwagi naszej twórczości, tj. piosence którą mamy do zaprezentowania.

Zapraszamy do posłuchania: https://www.youtube.com/watch?v=FPCx8ji6fLQ

Muzykę, którą gramy, sami określamy jako mieszankę rocka progresywnego, psychodelicznego oraz etnicznego. Z rocka progresywnego zaczerpnęliśmy melotron, nieco zapomniany już instrument używany m.in. przez King Crimson. Do rocka psychodelicznego najbardziej zbliżamy się poprzez teksty. Blisko nam również do muzyki etnicznej, tak więc sekcję rytmiczną opieramy na szamańskich bębnach.

W utworze "Słońce zaszło za daleko" jak i na całym naszym albumie "Pole do interpretacji", nie dajemy jasnych i oczywistych odpowiedzi. Jest to piosenka o sytuacjach które są bez wyjścia, co uświadamiamy sobie dopiero po fakcie. Brak spójności w tekście ma na celu ukazanie zmagań podmiotu lirycznego z osiągnięciem pełnego kontaktu z rzeczywistością. Słońce zachodzące zbyt daleko stanowi metaforę przekroczenia pewnej granicy, za którą powrót do pierwotnego stanu staje się niemożliwy.

Pozdrowienia od Majestatu!

źródło: Majestat
Czytaj dalej...

Penthouse z trzecim singlem: Bumpin' i wideo z wersją na żywo

Penthouse pragnie zaanonsować nowy singiel Bumpin' – utwór, który zajmuje się istotą niezobowiązującego spaceru w gorące popołudnie. Może zostać Twoim nowym przyjacielem, kiedy tych starych nie ma blisko. Nie zadaje ci głupich pytań, pójdzie z Tobą na drinka - jeżeli tylko na to zasługujesz...

Trzymaj go blisko swojej poobijanej duszy i keep bumpin'.

Z poważaniem,
Penthouse.

Bumpin' to trzeci, po 'Eyes on the prize' i 'I'been thinking of you' singiel zespołu Penthouse. Pełen album grupy ukaże się 18 maja br. dzięki wytwórni Antena Krzyku. Do ‘Bumpin’ Penthouse nagrał sesję z wykonaniem tego utworu na żywo, którą można zobaczyć i posłuchać na youtube zespołu.

Zespół pisze o tym czego można się po nich spodziewać: “To co robimy wskazuje na poszukiwanie nowych wizji, tekstur i piosenek w niezamieszkałym miejscu w którym można odnaleźć zakurzone soulowe winyle z 70s-ów i studyjne produkcje z syntetycznych lat 80tych. Na żywo Penthouse to siła życia. W swojej pracy łączymy pewność siebie i enigmatyczność. Używając grubych plam dźwięku, kombinacji głosów poszerzamy oraz wzbogacamy swój warsztat pisania i komponowania.”

Penthouse to:
Michał Strażewski - wokal
Tomek Sierajewski - gitara
Tomek Szewczyk - bass
Amadeusz Górski - klawisze
Dawid Ryski - perkusja
Zosia Gąsiorowska - chórki
Magda Gąsiorowska - chórki

źródło: Filip Sarniak
Czytaj dalej...

Rockowa Noc 2023 – rzeszowski festiwal muzyczny

Rockowa Noc – rzeszowski festiwal muzyczny i zarazem najhuczniejsza 18-tka w kraju ogłosiła dwa kolejne zespoły tegorocznej edycji. To grający heavy metal z przymrużeniem oka Nocny Kochanek oraz zyskująca coraz większą rzeszę fanów alternatywy - Dziwna Wiosna. Natomiast konferansjerem najhuczniejszej 18-stki w Polsce będzie pozytywny bohater polskiej alternatywy, laureat kultowego Jarocina, muzyk Dzieci Kapitana Klossa, Apteki, Homo Twist, Pudelsów, zespołu Kury i KnŻ - Olaf Deriglasoff. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia 2023 roku.

Znamy dwa kolejne zespoły – Nocny Kochanek i Dziwna Wiosna

25 i 26 sierpnia na festiwalowej scenie tegorocznej edycji Rockowej Nocy obok ogłoszonych wcześniej zespołów Vader i WaluśKraksaKryzys zobaczymy i usłyszymy „zdrajców metalu”- Nocnego Kochanka oraz świeże spojrzenie na rocka alternatywnego - Dziwną Wiosnę. Kolejne muzyczne ogłoszenia mają się pojawić już wkrótce. Organizatorami Rockowej Nocy są Estrada Rzeszowska oraz Rzeszów Stolica Innowacji, a partnerami strategicznymi są agencja Arto-Music&Media i Politechnika Rzeszowska.

Nocny Kochanek

Nocny Kochanek gra klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku. Grupa powstała w 2012, jako alter ego Night Mistress. Muzycy wykorzystując humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, rysują obraz polskiej subkultury metalowej i nie tylko. Aktualnie to stali bywalcy muzycznych rankingów popularności tj. Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce czy zestawienia Turbo Top Antyradia.
Przez kilka ostatnich lat zaliczyli największe sceny klubowe i festiwalowe w Polsce, a ich koncerty wyprzedają się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Swój frekwencyjny rekord pobili w 2018 roku na festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą, gdzie zgromadzili ponad 700 tysięczną publiczność. W październiku 2020 roku ich album „Randka w Ciemność” uhonorowany został najważniejszą nagrodą muzyczną w kraju – Fryderykiem jako najlepszy album roku w kategorii metal. Najświeższe wyróżnienia na koncie Nocnego Kochanka to statuetki Płyta Rocku, Zespół Rocku i Wokalista Rocku przyznane podczas marcowej Gali Płyty Rocku Antyradia oraz nominacja do Fryderyka 2023 w kategorii Album Roku Metal za płytę „O Jeden Most Za Daleko”.

Dziwna Wiosna

Dziwna Wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal i basista Wojtek Traczyk zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando. Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa. Tak powstała Dziwna Wiosna. Zaczęli od „Niepewności”, wydanej w sierpniu 2020 piosenki, która jest historią o miłości, z walącym się światem w tle. Potem był jeszcze niepokojący „Sen”, przebojowe „Stracone” i „Odejdź” i „Miłość bez końca”. Wszystkie te numery hulały w radiach jak szalone. W sierpniu 2021 zespół wydał swój debiutancki album, za który otrzymał nominację do Fryderyka. Latem zespół zagrał na największych festiwalach muzycznych w Polsce takich jak Pol’and`Rock, Męskie Granie, Olsztyn Green Festiwal oraz wystąpił na Tarczyński Arena jako support zespołu Kings Of Leon. W tym roku ma się ukazać ich drugi album studyjny.


Miejsce i termin Rockowej Nocy 2023

18-ta edycja Rockowej Nocy odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia w Rzeszowie, na terenie Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorzy poza koncertami zapowiadają liczne atrakcje w tym strefę motocyklową i ognisko do białego rana.


źródło: ARTO Music&Media
Czytaj dalej...

CieszFanów 2023 - kolejni wykonawcy

Niezwykle miło nam poinformować, że podczas CieszFanów Festiwal 2023 wystąpią:


IZZY AND THE BLACK TREES

Ich drugi album „Revolution Comes In Waves” stał się jedną z sensacji końca zeszłego roku. Ekscytujące połączenie gitarowej alternatywy ze świetnymi tekstami Izzy Rekowskiej i jej ekstatycznym śpiewem spodobały się na tyle, że album pojawił się w wielu podsumowaniach rocznych, a w plebiscycie „Teraz Rocka” został uznany najlepszą płytą zeszłego roku.

GOORAL

Nazywa się Mateusz Górny i wyniósł muzykę góralską na zupełnie nowy poziom łącząc ją z elektronicznymi beatami. Nie boi się eksperymentowania, co pokazał występując na jednej scenie z zespołem Mazowsze czy tworząc oprawę dźwiękową do spektaklu teatralnego „Krakowiacy i górale”.

DIRTY SHIRT

Wyjątkowy gość z Rumunii, który w swojej muzyce miksuje metal z muzyką słowiańską i world music. Nie na darmo do ich muzyki przywarło określenie „crossover folk metal”. Dirty Shirt uważany jest za jeden z najoryginalniejszych zespołów pochodzących z Europy Wschodniej i występuje w całej Europie zarówno na festiwalach metalowych, jak i tych z muzyką folkową.

NANGA

Niezwykłe połączenie doświadczenia trzech muzyków nieistniejącego już zespołu Lao Che (Filip Różański, Maciej Dzierżanowski, Karol Gola) z wyjątkową Magdą Dubrawską (Gang Śródmieście, Utrata Skład), wokalistką obdarzoną intrygującym głosem i autorką błyskotliwych tekstów, które trafnie, choć czasem z elementami abstrakcyjnego humoru, opisują trudną współczesność.

Przypominamy, że podczas tegorocznego festiwal w Cieszanowie wystąpią też:

Dezerter, Hunter, Słoń, Cool Kids Of Death, Strachy Na Lachy, Majka Jeżowska, Spięty, Frontside.

KONKURSUJEMY

1 marca ruszył konkurs młodych zespołów. Zgłoszenia można wysyłać na stronę cieszfanow.pl, do specjalnej zakładki „konkurs”. Czekamy na nie do 31 marca. Przesłuchiwać i wybierać będzie jury, w skład którego wchodzą m.in. Bartłomiej Stolarek (Pol’and’rock Festival), Joanna Zientarska (Antyradio), Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza), Leszek Gnoiński (Antyradio). Laureaci z poprzednich lat świetnie sobie radzą, a są wśród nich takie zespoły jak Transgresja czy Klangor.

źródło: Leszek Gnoiński - Biuro Prasowe
Czytaj dalej...

Linkin Park: nowy niepublikowany utwór z czasów "Meteory"

Linkin Park wypuścili nowy niepublikowany utwór z czasów "Meteory". Premiera płyty "Meteora 20th Anniversary Edition" już 7 kwietnia 2023.

Po największym rockowym debiucie ostatnich czasów - singlu "Lost", Linkin Park prezentuje kolejny niepublikowany utwór "Fighting Myself". Nagranie powiększa spuściznę nominowanego do Grammy, multiplatynowego albumu "Meteora" i uzupełnia tracklistę jubileuszowej reedycji "Meteora 20th Anniversary Edition", która ukaże się 7 kwietnia 2023 roku. Wydawnictwo dostępne będzie w wielu formatach: Limited Edition Super Deluxe Box Set, Deluxe Vinyl Box Set, Deluxe 3-CD oraz w do pobrania formacie cyfrowym.

Kiedy zespół przeszukiwał archiwa z okresu płyty "Meteora", Mike Shinoda wiedział, że instrumentalny "Fighting Myself" to mocny kandydat, by stać się jednym z opublikowanych po latach rarytasów, był jednak bardzo zaskoczony, gdy odkrył ścieżki wokalne do nagrania – zarówno swoje, jak i Chestera. Za sprawą zmyślnego miksu wielu ścieżek, piosenka zyskała ostateczny kształt stając się, jak to ujął Shinoda, "klasycznym kawałkiem Linkin Park". Dopełniony wyrazistymi wersami Mike'a, podbity przesterowanymi gitarami gitarami i z porywającym refrenem Chestera, który krzyczy: "Walcząc ze sobą, zawsze przegrywam".

"Fighting Myself" jest następcą głównego singla "Lost". W chwili premiery, utwór stał się największym rockowym przebojem 2023 roku. Był to pierwszy debiut Linkin Park na szczycie listy Rock & Alternative Airplay Billboardu od ponad dekady. Do tej pory piosenka zgromadziła 93 miliony streamów i 30 milionów wyświetleń zachwycającego teledysku na YouTube. Consequence of Sound wybrał "Lost" na "Piosenkę tygodnia" i ogłosił, że singiel pasuje do sejsmicznego, wspomaganego elektroniką majestatu innych utworów z albumu "Meteora", jak "Breaking the Habit" czy "Numb".

Bennington nigdy nie brzmiał lepiej, na przemian rozsierdzony i zraniony - zauważył dziennikarz MTV. Kolejny sztos z najlepszego okresu działalności Linkin Park z wysokooktanową mocą typową dla najbardziej ukochanych piosenek zespołu - dodał recenzent "Revolver".

Linkin Park dał się poznać jako innowacyjny muzyczny żywioł i jednym z najlepiej sprzedających się zespołów ostatnich dwudziestu lat. Ich pierwszy długogrający album "Hybrid Theory" (diamentowy status w USA) to "najlepiej sprzedający się debiut XXI wieku". Sprzedaż płyty w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 11 milionów, a na całym świecie ponad 55 milionów. Wśród licznych nagród i wyróżnień, grupa zdobyła 2 nagrody Grammy, 5 American Music Awards, 4 MTV VMA Awards, 10 MTV Europe Music Awards i 3 World Music Awards. Kapela wyprzedała stadiony na całym świecie, występując w roli gwiazdy wieczoru na takich festiwalach, jak Download i Reading & Leeds w Wielkiej Brytanii, Rock in Rio w Portugalii i Summer Sonic w Japonii. Linkin Park pozostają również pierwszym i jedynym zachodnim zespołem rockowym, który zagrał pięciostadionową trasę w Chinach. W 2017 roku ukazał się pokryty złotem album "One More Light", który był ich piątym album, który zadebiutował na szczycie listy Billboard 200.

źródło: Warner Music Poland
Czytaj dalej...

WARSZAWSKIE HANAKO WRACA Z NOWYM MATERIAŁEM

„Fajerwerki” to pierwszy singiel z drugiej, długogrającej płyty zespołu „Śluza”, która ukaże się w kwietniu nakładem Peleton Records. W dystrybucji cyfrowej singiel jest dostępny dzięki [Integral] Distribution Service.

Inspiracją do “Fajerwerków” było budowanie przestrzeni akceptacji dla zmagań się z ruminacjami, poszukiwaniem możliwości ucieczki w teraźniejszość i badaniem, co w życiu jest możliwe do zmiany, a co tylko do zaakceptowania. Wymiany krzyków dwójki wokalistów_ek Hanako w końcówce kompozycji jest hardcore’ową wariacją na punkcie medytacyjnej praktyki tonglen: poczuciem jedności w chęci niesienia innym istotom ulgi w cierpieniu.

Nowy materiał, to dalej post-hardcorowa wściekłość oraz emocjonalna rezygnacja, jednak tym razem zespół pokazuje się z nieco innej strony i odważnie skręca w bardziej piosenkowe, a momentami wręcz popowe uliczki.

Od poprzedniego wydawnictwa „Powiedz mi, że to przetrwasz” minęły już ponad 4 lata, ale zespół wykorzystał ten czas na intensywne koncertowanie, również za granicą – m.in. w Pradze, Berlinie, Hamburgu, Amsterdamie czy Kopenhadze – zyskując tym samym spore grono oddanych słuchaczy i słuchaczek.

źródło: PIAS
Czytaj dalej...

Depeche Mode „Memento Mori”

Wyczekiwanie dobiegło końca – zespół Depeche Mode z dumą prezentuje 15. album studyjny „Memento Mori”. Krążek jest już dostępny na podwójnym winylu, CD, kasecie i w wersji cyfrowej.

Już dziś w warszawskim salonie EMPIK w Westfield Arkadii otwiera się specjalna strefa Depeche Mode. Pierwsi fani, którzy kupią album „Memento Mori”, otrzymają specjalne gadżety z okazji premiery płyty. Ich liczba jest ograniczona, jednak sama strefa fana pozostanie otwarta aż do 25 kwietnia. Limitowane gadżety dla pierwszych klientów czekają na Was w całym kraju!

„Memento Mori” to 15. album studyjny Depeche Mode – pierwszy w dwuosobowym składzie (Dave Gahan i Martin Gore), po tragicznej śmierci współzałożyciela zespołu, Andrew „Fletcha” Fletchera w 2022 roku. Płyta została wyprodukowana przez Jamesa Forda i Martę Salogni.

Krytycy są jednomyślni. „The New York Times” chwali „wyjątkowy mrok”, „Rolling Stone” docenia „charakterystyczne muzyczne piękno i liryczną głębię” albumu, a „Associated Press” zachwyca się: „Depeche Mode może stawić czoła własnej śmiertelności, ale ich moc jako muzyków jest nieskończona”. „Guardian” wychwala powrót „największego kultowego zespołu na świecie”, nazywając album „doskonałą mieszanką złowrogiego nastroju, elektronicznych tekstur, od intensywnych po eteryczne”. Podobnie „NME” i „Uncut” nazywają płytę „majestatyczną”, a także „ich najpotężniejszym dziełem w tym stuleciu”.
Pomysł na „Memento Mori” zaczął rodzić się na początku pandemii, co zaowocowało piosenkami inspirowanymi bezpośrednio tym okresem. Kolekcja składa się z 12 utworów obejmujących różnorodne nastroje: od złowrogiego początku – paranoi i obsesji – do ostatecznego rozwiązania – katharsis i radości – ze wszystkimi punktami pomiędzy.

W październiku artyści ujawnili, że organizowana przez Live Nation trasa „Memento Mori World Tour” rozpocznie się specjalną serią występów w północnoamerykańskich arenach. Tournée zainaugurowane zostało wyprzedanym koncertem w Sacramento. 16 maja Depeche Mode powróci do Europy. 2 sierpnia zagra na PGE Narodowym, natomiast 4 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie.
Zespół sprzedał już ponad dwa miliony biletów. Ze względu na ogromne zainteresowanie, dodano sporo nowych przystanków, w tym powrót do Ameryki Północnej jesienią. „Memento Mori World Tour” ma szansę stać się jedną z największych tras w historii.
Depeche Mode sprzedali już ponad 100 milionów płyt i zagrali dla ponad 35 milionów fanów na całym świecie. Pozostają wciąż rozwijającą się i niezwykle wpływową siłą muzyczną. Nowy album i trasa koncertowa stanowią otwarcie najnowszego rozdziału ich niezrównanego dziedzictwa.

źródło: Sony Music Poland
Czytaj dalej...

Coldplay powraca do kin. Transmisja z koncertu w Buenos Aires już w kwietniu

Przeżyj oszałamiający spektakl, bijącej rekordy, światowej trasy koncertowej Coldplay „Music Of The Spheres”. Po ogromnym sukcesie Coldplay "Music Of The Spheres" Live Broadcast z Argentyny, które trafiło do kin na całym świecie w październiku zeszłego roku, zespół powraca na duży ekran w zupełnie nowej, reżyserskiej wersji tego show.

Nakręcony podczas dziesięciodniowych występów Coldplay na stadionie River Plate w Buenos Aires, ten spektakularny film ma zremasterowany dźwięk i oszałamiające efekty wizualne uchwycone przez zdobywcę nagrody BAFTA i nominowanego do nagrody Grammy reżysera Paula Dugdale’a, w tym mnóstwo wcześniej niepublikowanych materiałów.

Światła, lasery i fajerwerki wypełniają ekran podczas koncertu, który The Times okrzyknął mianem „najwspanialszego pokazu muzyki na żywo w historii”. Oprócz hitów, takich jak Yellow, Fix You, Viva La Vida, My Universe i A Sky Full Of Stars, w filmie uslyszeć możemy również The Astronaut w wykonaniu Jina z grupy BTS.

Co więcej film ten zawiera specjalny materiał dokumentalny zza kulis – wzbogacony niepublikowanym dotąd wywiadem z zespołem.
Termin filmu koncertowego w Multikinie.

19 kwietnia, godz. 19:00 i 23 kwietnia godz. 15:00

źródło: Warner Music Poland
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS