Menu

maj 2024

KSU ogłasza trasę koncertową "Idź Pod Prąd"

Zespół KSU zaprasza na wyjątkową trasę koncertową "Idź pod prąd 2024"! Świętuje 35-lecie wydania kultowego albumu "Pod Prąd" oraz premierę emocjonującego filmu o historii zespołu! Przeżyjmy razem tę rockową podróż od Ustrzyk Dolnych aż po wielkie sceny Polski. Jako support zagra The Bill.

źródło: Galicja Productions
Czytaj dalej...

Black Sabbath "ANNO DOMINI 1989-1995"

Box set ANNO DOMINI 1989-1995 ukazuje się dzięki BMG w wersjach 4 winylowym i 4 CD. Wydawnictwo zawiera zremasterowane albumy: "Headless Cross" (1989), "Tyr" (1990) i "Cross Purposes" (1994) oraz nową wersję albumu "Forbidden" (1995), którego nowy mix wykonał Tony Iommi specjalnie na tą okazję.

W boxie "Black Sabbath: ANNO DOMINI 1989-1995" kilka albumów ukazuje się po raz pierwszy na winylu, natomiast w wersji CD są dodatkowe utwory: 'Cloak & Dagger' pochodzący ze strony B singla 'Headless Cross', oraz utwory, które wcześniej pojawiły się jako utwory dodatkowe na japońskich wersjach albumów: 'What's The Use' z "Cross Purposes" i 'Loser Gets It All' z "Forbidden".

Poza muzyką, w box secie znajduje się obszerna książeczka okładkowa ze zdjęciami, grafikami oraz tekstem napisanym przez Hugh Gilmoura, a także reedycja plakatu i książeczki koncertowej z trasy Headless Cross.

Tak wyjaśnia wykonanie nowego mixu płyty "Forbidden" Tony Iommi: "Nigdy nie byłem zadowolony z brzmienia gitary, a Cozy zdecydowanie nigdy nie był szczęśliwy z tego jak brzmiała perkusja... Więc pomyślałem, że będzie miło jeśli zrobię to dla niego." i dodaje: "Poczułem, że pojawiła się możliwość do powrotu do tego albumu i że bez zmieniania utworów, można wykręcić takie brzmienie, jakie ludzie oczekiwaliby od Black Sabbath.".

źrodło: BMG
Czytaj dalej...

Rock Radio 29.05.2024 r g.20.05

Dziś w audycji Rock Radio jeden klasyk w rocznicę wydania oraz małe podsumowanie płytowe pierwszych pięciu miesięcy 2024 r. Zapraszam: Polskie Radio Rzeszów godz.20.05

Lista utworów:

Iron Maiden: The Wicker Man, Brave New World
Bruce Dickinson: Afterglow Of Ragnarok
Saxon: Hell, Fire And Damnation
Accept: Man Up
Judas Priest: Crown Of Horns
Lenny Kravitz: TK421, Paralyzed
Ace Frehley: 10000 Volts
Blue Oyster Cult: Late Night Street Fight, So Supernatural
Czytaj dalej...

Nowy album zespołu MAYA – „Fading Tomorrow" – Premiera już 7 czerwca!

Mamy ogromną przyjemność ogłosić premierę debiutanckiego albumu węgierskiego zespołu MAYA, zatytułowanego "Fading Tomorrow", który ukaże się 7 czerwca nakładem OSKAR Records.

"Fading Tomorrow" to sześć starannie przemyślanych kompozycji, które tworzą swoisty wehikuł czasu, dzięki któremu słuchacz odbędzie muzyczną podróż do epok, kiedy to szeroko rozumiany prog-rock emanował feerią barw. Słuchając materiału "Fading Tomorrow" można natknąć się na akcenty kojarzące się z ELP, by po chwili przeskoczyć do czasów dawnego Genesis czy Marillion, kończąc na mocnej charakterystyce rodem z Dream Theater...

źródło: OSKAR Records
Czytaj dalej...

MY OWN ABYSS (metalcore) wydał nową EPkę "Dead End"

My Own Abyss to zespół prezentujący własną, nowoczesną wizję połączenia klasycznego brzmienia metalcore'owego z elektroniczną świeżością.

Czteroosobowa grupa z Krakowa dała się poznać światu pod koniec 2018 roku, wydając swój debiutancki album "Abyss EP". Ich dotychczasowy dorobek artystyczny wzbogacają metalcore'owe interpretacje popularnych przebojów, takie jak "Sweet But Psycho" - Ava Max [2019] oraz "Flowers" - Miley Cyrus [2023], a także najnowsze autorskie single z 2023 roku: "Let's Go W!LD", "The First Nail" oraz "Without Control". Dwa ostatnie z nich są owocem współpracy z amerykańskim producentem Matt'em Thomas'em, czego finałem jest kolejny mini album "Dead End", którego premiera miała miejsce 5 kwietnia 2024.

Przez kilka lat aktywności, My Own Abyss zagrali dziesiątki koncertów, dzieląc scenę m.in. z takimi zespołami jak Paledusk, Space Of Variations, The Materia, The Sixpounder czy Virgin Snatch. 19 kwietnia 2024 zespół wyruszył w Polskę, by na trasie pt. "Dead End Tour" promować swoje najnowsze wydawnictwo.

Music na najnowsze wydawnictwo została zmiksowana i wyprodukowana przez Matt'a Thomas'a, masteringu dokonał Joel Wanasek w JTW Recording (Carnation, Machine Head, Dååth). Okładkę stworzył Woeismel, a edycji poddał ją Mikołaj Mędrala. EPka została wydana 5 kwietnia 2024 roku w formie cyfrowej oraz na płycie CD, która jest dostępna w sklepie internetowym zespołu.

Tak zespół komentuje najnowsze wydawnictwo: "Dead End to mini album, który jest głębokim przeżyciem skrajnych emocji. Opowiada historię wewnętrznego konfliktu między umysłem a sercem, który wykiełkował w człowieku w wyniku przebywania w toksycznym środowisku. Presja otoczenia, narzucająca swoje zepsute normy, prowadzi podmiot liryczny do niekontrolowanych czynów, które miały przynieść mu spokój i poczucie ulgi. Jednakże efekt okazał się odwrotny - jego działania tylko zwiększyły w nim negatywne emocje, z którymi na koniec dnia pozostaje sam."

OBEJRZYJ KLIP do utworu "Dead End" ⤵

https://youtu.be/z25gi5QJhII

my own abyss
Tracklista:

1. Without Control
2. The First Nail
3. Dead End


źródło: Solid Rock PR
Czytaj dalej...

Within Temptation – premiera pierwszego utworu koncertowego z “Worlds Collide Tour - Live in Amsterdam”!

Zespół Within Temptation opublikował pierwszy koncertowy utwór z nadchodzącego wydawnictwa „Worlds Collide Tour – Live in Amsterdam”. Fani mogą teraz posłuchać „The Reckoning” z udziałem Amy Lee z Evanescence, piosenka nagrana została podczas występu zespołu w Ziggo Dome 29 listopada 2022 r. podczas trasy „Worlds Collide Tour”.

Wraz z rosnącym oczekiwaniem na trasę koncertową Within Temptation „Bleed Out 2024”, która rozpoczyna się w październiku 2024 r., wydawnictwo to daje fanom przedsmak tego, co ma nadejść. Trasa „Worlds Collide Tour”, po czterokrotnym przełożeniu jej z powodu pandemii, była jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń 2022 roku, a album koncertowy dostępny będzie na winylu, CD, Blu-Ray/DVD oraz w specjalnym 64 -stronicowym artbooku w twardej oprawie. Płyta ukaże się już 21 czerwca tego roku!

Worlds Collide Tour
Niewiele kolaboracji w karierze Within Temptation wzbudziło tak duże oczekiwania jak ich trasa koncertowa z Evanescence, która była czterokrotnie przekładana z powodu Covid-19.
Gdy tylko świat został ponownie otwarty w 2022 roku, trasa Worlds Collide Tour w finalnie doszła do skutku. Trasa trwała ponad cztery tygodnie i obejmowała łącznie 19 występów w 17 miastach w Europie i Wielkiej Brytanii. Na to tournee obydwie formacje sprzedały niesamowitą liczbę ponad 200 000 biletów, przejechały 7703 km, korzystając z 8 tour busów pełniących rolę mobilnych domów dla artystów i ekipy oraz z dwunastu przyczep załadowanych sprzętem. Zespołom towarzyszyła też oddana ekipa, składająca się z ponad 80 doświadczonych osób, których niestrudzone wysiłki sprawiły, że każdy aspekt tego przedsięwzięcia przebiegał bezproblemowo.

Już teraz przeżyj audio-wizualny spektakl, który miał miejsce w Ziggo Dome 29 listopada 2022 r. Zamów swój egzemplarz już na Within Temptation music store .

źródło: press
Czytaj dalej...

Po 5 letniej przerwie topowa marka ze świata prog-rocka, zespół MYSTERY, powraca do Polski!

W listopadzie, z trasą promującą ostatni krążek REDEMPTION, zespół zawita do trzech Polskich miast! Mystery cieszy się wyjątkową popularnością w krajach Europy zachodniej, czemu trudno się dziwić, a płyta Redemtpion znalazła się na szczycie notowań najlepiej sprzedawanych albumów gatunku w 2023! To jednak Polska jest wyjątkowym miejscem w sercach kanadyjczyków. Właśnie u nas, podczas pierwszej klubowej wizyty, nagrano koncert Live in Poznań, który ukazał się w wyjątkowym, kolekcjonerskim zestawie!

Muzycy wielokrotnie wspominali o chęci powrotu do naszego kraju i na pewno nie zawiodą fanów wygłodniałych ich fenomenalnych, ponad dwugodzinnych występów!

Zespół wystąpi w trzech miastach:

22.11.2024 - Poznań, 2Progi

23.11.2024 - Łódź, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych (AOIA)

24.11.2024 - Piekary Śląskie, OK Andaluzja

Cena biletów:

119 zł - 1 pula (do końca września lub do wyczerpania)

129 zł - 2 pula

139 zł - w dniu koncertu

Bilety dostępne na bilety24 oraz jako bilety kolekcjonerskie na IndependentMusicMarket.com


To będzie wielka muzyczna uczta dla fanów rocka progresywnego!

źródło: OSKAR Records
Czytaj dalej...

Black Sabbath: ‘Evil Eye’ i ‘Get A Grip’. Podwójny singiel promuje 'ANNO DOMINI 1989-1995' box set z albumami ery z Tony Martinem

Swoją premierę mają dwa utowry z tego okresu. Na nowo zremasterowane 'Evil Eye' z albumu "Cross Purposes" i 'Get A Grip' z "Forbidden", a na dodatek do tego ostatniego zremasterowane zostało też animowane wideo.

Box set ANNO DOMINI 1989-1995 będzie dostępny dzięki BMG od 31 maja 2024 w wersjach 4 winylowym i 4 CD. Wydawnictwo zawierać będzie zremasterowane albumy: "Headless Cross" (1989), "Tyr" (1990) i "Cross Purposes" (1994) oraz nową wersję albumu "Forbidden" (1995), którego nowy mix wykonał Tony Iommi specjalnie na tą okazję.
W boxie "Black Sabbath: ANNO DOMINI 1989-1995" kilka albumów ukaże się po raz pierwszy na winylu, natomiast w wersji CD będą dodatkowe utwory: 'Cloak & Dagger' pochodzący ze strony B singla 'Headless Cross', oraz utwory, które wcześniej pojawiły się jako utwory dodatkowe na japońskich wersjach albumów: 'What's The Use' z "Cross Purposes" i 'Loser Gets It All' z "Forbidden".

Poza muzyką, w box secie znajdzie się obszerna książeczka okładkowa ze zdjęciami, grafikami oraz tekstem napisanym przez Hugh Gilmoura, a także reedycja plakatu i książeczki koncertowej z trasy Headless Cross.

Tak wyjaśnia wykonanie nowego mixu płyty "Forbidden" Tony Iommi: "Nigdy nie byłem zadowolony z brzmienia gitary, a Cozy zdecydowanie nigdy nie był szczęśliwy z tego jak brzmiała perkusja... Więc pomyślałem, że będzie miło jeśli zrobię to dla niego." i dodaje: "Poczułem, że pojawiła się możliwość do powrotu do tego albumu i że bez zmieniania utworów, można wykręcić takie brzmienie, jakie ludzie oczekiwaliby od Black Sabbath.".

Wydaniu tego box setu towarzyszy seria wywiadów, które zarejestrowane zostały w domowym studio Tony'ego Iommiego. Wszystkie dostępne są na YouTube. Iommi i Martin rozmawiają w nich o tamtych czasach i swojej współpracy.

źródło: Wytwórnia BMG
Czytaj dalej...

ZEAL & ARDOR – premiera nowego singla "CLAWING OUT". Zespół laureatem prestiżowej Swiss Music Prize

ZEAL & ARDOR to nie tylko zespół, to żywa i oddychająca istota. Jak każda inna czująca istota, konsumuje, ewoluuje i przekształca się z jednej pory roku na drugą. Coraz bardziej nieprzewidywalna, przez lata zahartowała się i zaostrzyła pazury.

Po wydaniu w zeszłym miesiącu delikatnego, harmonijnego singla „to my ilk”, który zapowiada najnowszy album formacji “GREIF”, dziś szwajcarscy ikonoklaści oferują coś wręcz przeciwnego, prezentując swój nowy utwór - „Clawing out”.

Manuel Gagneux oznajmia: „Lubimy zaskakiwać ludzi. Więc oczywiście po wydaniu naszej najłagodniejszej w dotychczasowej historii piosenki „to my ilk” chcemy wywołać szok z „Clawing out”! Nie zadowala nas zwykła piosenka z ciężkimi riffami, zdecydowaliśmy się więc zapożyczyć pewne elementy z innych stylów muzycznych, by zwiększyć siłę uderzenia.

W tym tygodniu zespół ZEAL & ARDOR miał także zaszczyt zdobyć upragnioną, prestiżową Swiss Music Prize, najwyższe krajowe wyróżnienie w dziedzinie muzyki w Szwajcarii. Celem konkursu jest nagradzanie wybitnej i innowacyjnej szwajcarskiej twórczości muzycznej oraz popularyzowanie jej, kandydaci wybierani są ze wszystkich regionów Szwajcarii i reprezentują wszystkie kategorie muzyczne.

Manuel komentuje: „Rzadko zdarza się, że otrzymujemy nagrodę cieszącą się takim szacunkiem jak ta. Nie tylko ze względu na to, że jest to nagroda ogólnokrajowa, ale także ze względu na niezwykle utalentowanych absolwentów, których mamy zaszczyt nazywać naszymi rówieśnikami. To niezwykle budujące i pochlebne. Szczerze dziękujemy.”

Po dziesiątkach milionów odtworzeń i zdobyciu szerokiego uznania krytyków, muzyczna bestia ciągle pozostaje dynamiczna i niebezpieczna. Czwarty pełnometrażowy, samodzielnie wyprodukowany album Zeal & Ardor zatytułowany „GREIF”, ukaże się 23 sierpnia 2024 roku.

Zamiast stagnacji i rozkoszowania się światowym uznaniem zdobytym dzięki poprzednim albumom – “Devil Is Fine” [2017], “Stranger Fruit” [2018] i “Zeal & Ardor” [2022] – Manuel zdecydował się nagrać kolejny krążek,”GREIF”. Nie jest to już efekt solowego wysiłku artysty, który tym razem powitał w studiu swoich kolegów z zespołu. Tiziano Volante [gitara], Marc Obrist [wokal], Denis Wagner [wokal], Lukas Kurmann [bas] i Marco Von Allmen [perkusja] – rozwinęli skrzydła wraz z nim. Po przeniesieniu się do studia Marca Hutch Sounds w Szwajcarii, płyta powstała w ciągu zaledwie pięciu miesięcy. Frontman z podekscytowaniem wykorzystał talenty swoich kolegów, po raz pierwszy prezentując trzy głosy i coraz śmielsze brzmienie.

„Naprawdę staliśmy się zgraną jednostką” – dodaje Marc. „Przed Zeal & Ardor byliśmy w zasadzie sobie obcy, ale teraz jesteśmy jak mała rodzina. Każdy członek wnosi do miksu swój własny, niepowtarzalny smak, a my wszyscy staramy się ulepszyć piosenki Manuela na swój własny sposób. Najciekawszą częścią dla mnie było nowe podejście do naszej wspólnej pracy w studiu.”

„Chciałem rozszerzyć naszą ofertę i wprowadzić nowe kolory” – kontynuuje Manuel. „Są chwile złości i oskarżeń, ale jest też pocieszenie i szczęście. Poszerzam paletę barw, którymi mamy malować. To sposoby, których nie próbowaliśmy”.

“GREIF” będzie dostępny na płycie CD, na przezroczystym winylu oraz w wersji cyfrowej.

GREIF lista utworów:

1. the Bird, the Lion, and the Wildkin
2. Fend You Off
3. Kilonova
4. are you the only one now?
5. Go home my friend
6. Clawing out
7. Disease
8. 369
9. Thrill
10. une ville vide
11. Sugarcoat
12. Solace
13. Hide in Shade
14. to my ilk

„Zapraszamy odbiorców, by posłuchali pełnego spektrum różnych dźwięków, które tworzą Zeal & Ardor” – kończy Tiziano. „Jest kilka wspaniałych momentów, ale jest w nich mnóstwo intensywności i uroku. W pisaniu piosenek Manuela i procesie pracy z każdym członkiem jest pewna intencjonalność, a także element przypadkowości. Nie mogę się doczekać reakcji ludzi”.

źródło: press
Czytaj dalej...

TOŃ nowy singiel zespołu "Wdech / Wydech"

Singiel zapowiada debiutancki album “Korzenie” remiera 14.06.2024 r.

TOŃ to nowy zespół na polskiej scenie muzycznej, który łączy elementy stonera, psychodeli i post-punka z motywami ludowymi, leśnymi, aż po metalową ekstremę. Tworzą go przedsiębiorca z branży pogrzebowej, prawnik od prądu, nauczycielka śpiewu, pilotka boeingów i tłumacz z MTV. Grają razem muzykę z pogranicza jawy i snu, w której ciężar i gardłowy krzyk mieszają się z harmonią, wyrazistym kobiecym wokalem i subtelnością.

“Utwór opowiada o stanie zagubienia i strachu przed nieznanym. O uczuciu, które towarzyszy Ci, kiedy nie pytasz już “czy”, a “kiedy” Twój świat się rozsypie.” mówi o swojej piosence zespół TOŃ. “Wszystko jest w Twojej głowie, a świat dookoła po prostu trwa - był, jest i będzie.” dodają muzycy.

Pierwszy album zespołu zatytułowany “Korzenie” premierę będzie miał 14 czerwca. Zawierać będzie 8 utworów, płytę zapowiadały inne single z płyty: ‘Odwilż’, ‘Las, głaz, ćma’ i ‘Niesława’. Zarejestrowany został w Nebula Studio przez Tomka Stołowskiego (Tides From Nebula), a większość z nich zmiksowana i zmasterowana przez Maćka Karbowskiego (także TFN). Tytułowy utwór został zmiksowany przez Roberta Szydło (Mikromusic).

Premierowy koncert płyty TOŃ “Korzenie” odbędzie się 14 czerwca w Warszawie w klubie Hydrozagadka. TOŃ zagra wspólnie z gośćmi specjalnymi: Moriah Woods i Shagreen.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/445994014776367

TOŃ to:
Monika Adamska-Guzikowska – wokal
Jagoda Podskarbi - perkusja
Jakub Guzikowski – gitara, wokal
Robert Wiśniewski – gitara, sample, synthy
Wojtek Górecki – bas

„Korzenie” - playlista:

1. Wdech/Wydech
2. Las, głaz, ćma
3. Korzenie
4. Nic pomiędzy
5. … A dom niewoli zniszcz i spal
6. Niesława
7. Krzyk
8. Odwilż

źródło: Filip Sarniak
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS