Menu

ZEAL & ARDOR – premiera nowego singla "CLAWING OUT". Zespół laureatem prestiżowej Swiss Music Prize

ZEAL & ARDOR – premiera nowego singla "CLAWING OUT". Zespół laureatem prestiżowej Swiss Music Prize
fot.Noemi Ottilia Szabo
ZEAL & ARDOR to nie tylko zespół, to żywa i oddychająca istota. Jak każda inna czująca istota, konsumuje, ewoluuje i przekształca się z jednej pory roku na drugą. Coraz bardziej nieprzewidywalna, przez lata zahartowała się i zaostrzyła pazury.

Po wydaniu w zeszłym miesiącu delikatnego, harmonijnego singla „to my ilk”, który zapowiada najnowszy album formacji “GREIF”, dziś szwajcarscy ikonoklaści oferują coś wręcz przeciwnego, prezentując swój nowy utwór - „Clawing out”.

Manuel Gagneux oznajmia: „Lubimy zaskakiwać ludzi. Więc oczywiście po wydaniu naszej najłagodniejszej w dotychczasowej historii piosenki „to my ilk” chcemy wywołać szok z „Clawing out”! Nie zadowala nas zwykła piosenka z ciężkimi riffami, zdecydowaliśmy się więc zapożyczyć pewne elementy z innych stylów muzycznych, by zwiększyć siłę uderzenia.

W tym tygodniu zespół ZEAL & ARDOR miał także zaszczyt zdobyć upragnioną, prestiżową Swiss Music Prize, najwyższe krajowe wyróżnienie w dziedzinie muzyki w Szwajcarii. Celem konkursu jest nagradzanie wybitnej i innowacyjnej szwajcarskiej twórczości muzycznej oraz popularyzowanie jej, kandydaci wybierani są ze wszystkich regionów Szwajcarii i reprezentują wszystkie kategorie muzyczne.

Manuel komentuje: „Rzadko zdarza się, że otrzymujemy nagrodę cieszącą się takim szacunkiem jak ta. Nie tylko ze względu na to, że jest to nagroda ogólnokrajowa, ale także ze względu na niezwykle utalentowanych absolwentów, których mamy zaszczyt nazywać naszymi rówieśnikami. To niezwykle budujące i pochlebne. Szczerze dziękujemy.”

Po dziesiątkach milionów odtworzeń i zdobyciu szerokiego uznania krytyków, muzyczna bestia ciągle pozostaje dynamiczna i niebezpieczna. Czwarty pełnometrażowy, samodzielnie wyprodukowany album Zeal & Ardor zatytułowany „GREIF”, ukaże się 23 sierpnia 2024 roku.

Zamiast stagnacji i rozkoszowania się światowym uznaniem zdobytym dzięki poprzednim albumom – “Devil Is Fine” [2017], “Stranger Fruit” [2018] i “Zeal & Ardor” [2022] – Manuel zdecydował się nagrać kolejny krążek,”GREIF”. Nie jest to już efekt solowego wysiłku artysty, który tym razem powitał w studiu swoich kolegów z zespołu. Tiziano Volante [gitara], Marc Obrist [wokal], Denis Wagner [wokal], Lukas Kurmann [bas] i Marco Von Allmen [perkusja] – rozwinęli skrzydła wraz z nim. Po przeniesieniu się do studia Marca Hutch Sounds w Szwajcarii, płyta powstała w ciągu zaledwie pięciu miesięcy. Frontman z podekscytowaniem wykorzystał talenty swoich kolegów, po raz pierwszy prezentując trzy głosy i coraz śmielsze brzmienie.

„Naprawdę staliśmy się zgraną jednostką” – dodaje Marc. „Przed Zeal & Ardor byliśmy w zasadzie sobie obcy, ale teraz jesteśmy jak mała rodzina. Każdy członek wnosi do miksu swój własny, niepowtarzalny smak, a my wszyscy staramy się ulepszyć piosenki Manuela na swój własny sposób. Najciekawszą częścią dla mnie było nowe podejście do naszej wspólnej pracy w studiu.”

„Chciałem rozszerzyć naszą ofertę i wprowadzić nowe kolory” – kontynuuje Manuel. „Są chwile złości i oskarżeń, ale jest też pocieszenie i szczęście. Poszerzam paletę barw, którymi mamy malować. To sposoby, których nie próbowaliśmy”.

“GREIF” będzie dostępny na płycie CD, na przezroczystym winylu oraz w wersji cyfrowej.

GREIF lista utworów:

1. the Bird, the Lion, and the Wildkin
2. Fend You Off
3. Kilonova
4. are you the only one now?
5. Go home my friend
6. Clawing out
7. Disease
8. 369
9. Thrill
10. une ville vide
11. Sugarcoat
12. Solace
13. Hide in Shade
14. to my ilk

„Zapraszamy odbiorców, by posłuchali pełnego spektrum różnych dźwięków, które tworzą Zeal & Ardor” – kończy Tiziano. „Jest kilka wspaniałych momentów, ale jest w nich mnóstwo intensywności i uroku. W pisaniu piosenek Manuela i procesie pracy z każdym członkiem jest pewna intencjonalność, a także element przypadkowości. Nie mogę się doczekać reakcji ludzi”.

źródło: press

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.