Menu

Black Sabbath: ‘Evil Eye’ i ‘Get A Grip’. Podwójny singiel promuje 'ANNO DOMINI 1989-1995' box set z albumami ery z Tony Martinem

Black Sabbath: ‘Evil Eye’ i ‘Get A Grip’. Podwójny singiel promuje 'ANNO DOMINI 1989-1995' box set z albumami ery z Tony Martinem
Swoją premierę mają dwa utowry z tego okresu. Na nowo zremasterowane 'Evil Eye' z albumu "Cross Purposes" i 'Get A Grip' z "Forbidden", a na dodatek do tego ostatniego zremasterowane zostało też animowane wideo.

Box set ANNO DOMINI 1989-1995 będzie dostępny dzięki BMG od 31 maja 2024 w wersjach 4 winylowym i 4 CD. Wydawnictwo zawierać będzie zremasterowane albumy: "Headless Cross" (1989), "Tyr" (1990) i "Cross Purposes" (1994) oraz nową wersję albumu "Forbidden" (1995), którego nowy mix wykonał Tony Iommi specjalnie na tą okazję.
W boxie "Black Sabbath: ANNO DOMINI 1989-1995" kilka albumów ukaże się po raz pierwszy na winylu, natomiast w wersji CD będą dodatkowe utwory: 'Cloak & Dagger' pochodzący ze strony B singla 'Headless Cross', oraz utwory, które wcześniej pojawiły się jako utwory dodatkowe na japońskich wersjach albumów: 'What's The Use' z "Cross Purposes" i 'Loser Gets It All' z "Forbidden".

Poza muzyką, w box secie znajdzie się obszerna książeczka okładkowa ze zdjęciami, grafikami oraz tekstem napisanym przez Hugh Gilmoura, a także reedycja plakatu i książeczki koncertowej z trasy Headless Cross.

Tak wyjaśnia wykonanie nowego mixu płyty "Forbidden" Tony Iommi: "Nigdy nie byłem zadowolony z brzmienia gitary, a Cozy zdecydowanie nigdy nie był szczęśliwy z tego jak brzmiała perkusja... Więc pomyślałem, że będzie miło jeśli zrobię to dla niego." i dodaje: "Poczułem, że pojawiła się możliwość do powrotu do tego albumu i że bez zmieniania utworów, można wykręcić takie brzmienie, jakie ludzie oczekiwaliby od Black Sabbath.".

Wydaniu tego box setu towarzyszy seria wywiadów, które zarejestrowane zostały w domowym studio Tony'ego Iommiego. Wszystkie dostępne są na YouTube. Iommi i Martin rozmawiają w nich o tamtych czasach i swojej współpracy.

źródło: Wytwórnia BMG

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.