Menu

Gorgonzolla prezentuje "Renatę G"

Gorgonzolla prezentuje "Renatę G"
Warszawska formacja Gorgonzolla zaprezentowała nowy teledysk promujący płytę "Eksploatowani". Teledysk został zarejestrowany podczas koncertu grupy na 22 Przystanku Woodstock.
Utwór "Renata G." to prawdopodobnie najlżejsza muzycznie i lirycznie kompozycja z płyty zespołu Gorgonzolla zatytułowanej "Eksploatowani". Wesoły i skoczny utwór, idealnie wpasował się w klimat 22 Przystanku Woodstock, na którym Gorgonzolla miała przyjemność występować. W teledysku zobaczymy drogę zespołu do Kostrzyna nad Odrą, backstage sceny VIVA Kultura, która znajdowała się na Pokojowej Wiosce Kryszny oraz niesamowitą atmosferę jaka towarzyszyła występowi grupy. Realizacją klipu zajął się zespół Gorgonzolla oraz Michał Broś, za montaż obrazu odpowiedzialny jest gitarzysty grupy – Bogumił "Boogie" Panuciak.

Zespół Gorgonzolla powstał w 2009 roku, w Warszawie z inicjatywy Bogumiła Panuciaka i Dominika Pajewskiego. Dwóch przyjaciół, znających się od dziecka, zainspirowanych twórczością takich zespołów jak: Korn, System Of A Down, Rammstein i Sweet Noise postanowiło założyć zespół pełen zróżnicowania muzycznego, który nie mieściłby się w sztywnych ramach gatunkowych.
Gorgonzolla do 2013 roku działała na zasadzie projektu muzycznego, który umieszczał swoje utwory w sieci, gromadząc przy tym dużą ilość odbiorców, która domagała się występów na żywo.
Pierwsze koncerty pozostawiły w pamięci słuchaczy takie utwory jak "Eksploatowani” czy ,,Razem”. Przez trzy lata intensywnego koncertowania, zespół wystąpował w całej Polsce, zdobywając wyróżnienia, występując podczas eliminacji do festiwalu LUXFEST, na przeglądzie kapel Rykowisko oraz grając przed takimi zepsołami jak: Luxtorpeda, KSU, 2tm2,3 czy Proletaryat.
W kwietniu 2016 roku swoją premierę miał debiutancki krążek Gorgonzolli zatytułowany "Eksploatowani”. Jest to zbiór 10 autorskich kompozycji grupy, które w poetyckiej przenośni poruszają ważne tematy jak: niesprawiedliwość i wykluczenie społeczne, brak perspektyw dla młodego pokolenia, narkomania, czy trudne wybory życiowe. Jak mówi zespół:
Nasza muzyka to my, nasze obserwacje otoczenia, przeżycia, i osobiste doświadczenia. Chcemy też, by ludzie mogli wynieść z tego coś, co pomoże im w trudnych chwilach.
Całość utrzymana została w gatunku metalowym z domieszką ciężkich riffów inspirowanych muzyką thrash metalową oraz partii wokalnych na zmiane rapowanych i melodyjnie śpiewanych na dwa głosy: kobiecy i męski.

cantaramusic.pl

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.