Menu

Oto nowy projekt gitarowy - Sir Nylon McSteel

Oto nowy projekt gitarowy - Sir Nylon McSteel
fot. press
Duet gitarowy, wykonujący autorską muzykę instrumentalną. Zespół powstał w połowie roku 2021. Tworzący go muzycy wywodzą się z dość odległych muzycznych światów. Andrzej Olewiński to przede wszystkim gitarzysta klasyczny, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Maciek Papalski to wychowanek Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy, na co dzień związany ze sceną rockową. Połączenie tych dwóch, na pozór odległych od siebie światów, otworzyło przed członkami zespołu nieograniczone możliwości muzyczne i aranżacyjne. Dzięki temu, w kompozycjach zespołu odnaleźć można inspiracje muzyką klasyczną, jazzową, latynoamerykańską, a także bluesem, popem, jak również cięższymi odmianami rocka. Nieustanne zmiany nastrojów, przenikanie się stylistyk, nietypowe
rozwiązania rytmiczne sprawiają, iż kompozycje zespołu nie mieszczą się w jednej konwencji. Charakterystyczną cechą jest również brzmienie duetu, oparte na niecodziennym połączeniu gitary klasycznej i akustycznej.

Tytułowy „Sir Nylon McSteel”, to fikcyjna postać, ukazująca w krzywym zwierciadle charakterystyczne cechy członków zespołu i ich instrumentarium.

W roku 2023 zespół wydał swój debiutancki album zatytułowany Sir Nylon McSteel (Spotify, YouTube). Od tego czasu duet promuję płytę podczas licznych koncertów i festiwali.

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.