Menu

UGORY POWRACAJĄ Z NOWYM SINGLEM "GNĘBA"

UGORY POWRACAJĄ Z NOWYM SINGLEM "GNĘBA"
fot. press
„Gnęba” to drugi singiel Ugorów wydany przez Peleton Records. To kolejne wydawnictwo, zapowiadające album „Wicher”, który będzie miał premierę na początku 2023 r. „Gnęba” to równoległa perspektywa gnębiącego i gnębionego, przypominająca o tym, że licho wciąż się czai i wykorzysta każdą okazję, żeby o sobie przypomnieć. W dystrybucji cyfrowej singiel jest dostępna dzięki [Integral] Distribution Service.


Pod względem muzycznym mamy do czynienia z klasyczną orką na nomen omen ugorze. Poranne żniwa po pierwszej zimnej nocy, balansujące gdzieś na granicy pomiędzy noise-rockiem a sludge metalem w stylu The Body czy Thou.


Ugory - Hałas, ambient, sludge metal, zaburzenia osobowości i sporo dronów. Kolektyw z Poznania, który jako główny punkt obserwacji obrał polską wieś oraz występujące w niej patologie, zwyczaje, codzienne życie oraz pracę. Nagrali 8 albumów i epek, utwór do Cyberpunka 2077 oraz split z Soil Troth, a w przygotowaniu znajduje się ich nowy materiał. Na scenie występują w różnych konfiguracjach (trio-oktet), a koncertom często towarzyszą rekwizyty i wizualizacje autorstwa Tomka Rolniaka i Karoliny Karpowicz.

źródło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.