Menu

Liam Gallagher: tytułowy singiel z nowej płyty

Liam Gallagher: tytułowy singiel z nowej płyty
fot. press
Liam Gallagher szykuje się do wydania trzeciego solowego albumu "C'MON YOU KNOW", który trafi do fanów 27 maja 2022. Muzyk właśnie opublikował najnowszy, a zarazem tytułowy singiel z płyty.

"C'MON YOU KNOW" to z jednej strony typowy dla Liama hałaśliwy rockandrollowy hymn, z drugiej jednak to krok naprzód zarówno jeśli chodzi o charakter, jak i brzmienie, na które składają się motownowe chórki, skrzekliwy saksofon Ezry Koeniga z Vampire Weekend oraz vintage'owe Moogi. Tekst także może zaskoczyć. Liam nie jest już bowiem zadziorny i bojowy, ale pełen pozytywnej energii i radości, które wynikają ze spotkania z przyjaciółmi, rodziną i fanami.

Mam dość bycia twardzielem - przyznaje artysta.

Gallagher sam napisał piosenkę, a jej produkcją zajął się jego stały współpracownik, zdobywca Grammy, Andrew Wyatt.

Zarówno singiel tytułowy, jak i wcześniejszy "Everything's Electric" dają dobre rozeznanie na temat tego, czego można spodziewać się po albumie "C'MON YOU KNOW", a są to zasadniczo klasyczne, rockowe hymny z odrobiną muzycznych eksperymentów.

Andrew Wyatt jest głównym producentem, ale w realizacji dzieła udział brali także Ezra Koenig, Greg Kurstin (Adele, Sir Paul McCartney), Dave Grohl, Ariel Rechtshaid (HAIM, Brandon Flowers), Adam Noble (Biffy Clyro), Michael Tighe i Simon Aldred oraz członkowie koncertowego zespołu Liama, Dan McDougall i Mike Moore.

Wcześniejsze solowe płyty Liama Gallaghera to "As You Were" (2017) i "Why Me? Why Not" (2019), które dotarły na szczyt UK Official Album Chart. Podobnie zresztą było z jego "MTV Unplugged" (2020).

źródło: Warner Music Poland

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.