Menu

FOALS podgrzewają atmosferę przed płytą "Life Is Yours"

FOALS podgrzewają atmosferę przed płytą "Life Is Yours"
fot. press
FOALS konsekwentnie podgrzewają atmosferę przed premierą nadchodzącego albumu "Life Is Yours". Po znakomicie przyjętych singlach "2AM" i "Wake Me Up", trio prezentuje najnowszą odsłonę pełnego pozytywnej energii następcy dwuczęściowego "Everything Not Saved Will Be Lost" - utwór "Looking High".

"Looking High" przykuwa uwagę radosnymi balearycznymi bitami, słonecznymi syntezatorami, falsetem Yannisa Philippakisa i gitarami w klimacie disco dekadencji. To piosenka, która mocno ewoluowała. Zaczęło się od demo gitarzysty Jimmy'ego Smitha, utrzymanego raczej w klimacie Prince'a w średnim tempie. Kiedy jednak wszyscy muzycy spotkali się po lockdownie, energia utworu została spotęgowana przez żywiołowy entuzjazm tria, które w końcu mogło razem grać.

Tematami przewodnimi płyty "Life Is Yours" są nostalgia i odrodzenie, które pojawiają się również w singlu "Looking High".

To powrót do bardziej hedonistycznego okresu w moim życiu i bardziej niewinnych czasów w ogóle. Przed pandemią i przed egzystencjalnym zagrożeniem, jakim jest zmiana klimatu. Akcja rozgrywa się w zaułku Oxfordu, gdzie znajdują się dwa kluby - The Cellar i The Wheatsheaf - do których ciągnęło całe nocne życie miasta. Oczywiście, było to zanim zaczęto zamykać kluby, a nasze miasta zaczęły zmieniać się w korporacyjne, jałowe miejsca. Jest tu wciągający klimat nocnego życia, którego już nie ma - opowiada Yannis.

"Looking High" to również doskonały przykład muzycznych eksperymentów FOALS, którzy postanowili przy poszczególnych piosenkach pracować z różnymi producentami. Głównym producentem został John Hill (Portugal. The Man, Florence + The Machine), ale nad brzmieniem czuwali również Dan Carey (Tame Impala, Fontaines D.C.), Miles James i A.K. Paul (współzałożyciel Paul Institute). Za miksy odpowiada 10-krotny laureat Grammy, Manny Marroquin (Post Malone, Kanye West, Rihanna).

Tracklista:
1. Life Is Yours
2. Wake Me Up
3. 2AM
4. 2001
5. (summer sky)
6. Flutter
7. Looking High
8. Under The Radar
9. Crest of the Wave
10. The Sound
11. Wild Green

Nasycona dopaminą wariacja na temat nieprzyzwoitej wolności, za którą wszyscy tęskniliśmy, "Life Is Yours" to solidna dawka orzeźwienia - NME.

"Wake Me Up" to najbardziej radosna, popowa piosenka FOALS od lat - Rolling Stone.

Nowy singiel przywołuje skojarzenia z Talking Heads, LCD Soundsystem czy Duran Duran z czasów "Notorious" - Sunday Times Culture.

Konkretny i melodyjny, "2AM" eksploduje energią, a tekst skutecznie odwraca uwagę od serii toksycznych sytuacji. To śmiały, dynamiczny powrót i piosenka, która wali prosto z mostu - Clash.

FOALS wracają i są gotowi eksperymentować z innymi dźwiękami, czego owocem poprawiający humor "Wake Me Up", muzyczny eskapizm w czystej postaci - Gigwise.

źródło: Warner Music Poland

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.