Menu

Setheist "Tre Colori" Premiera EP: 05.03.2022 r

Setheist  "Tre Colori"  Premiera EP: 05.03.2022 r
Wywodzący się z Lublina Setheist to wybuchowa mieszanka progresywnych riffów gitarowych, agresywnej perkusji i porywających melodii linii wokalnych. Skład zespołu tworzą: Wioleta Kowalczyk (wokal), Tomasz Lato (gitara), Tomasz Ciecieląg (gitara), Tomasz Krawczyk (perkusja) i Michał Krasoń (bas).

Od swojego powstania w 2013 roku, Setheist nagrali jedną EP “The Flash Of Creation” (2014) oraz debiutancką płytę "They" w 2017 r. Poza tym zespół grał u boku takich u boku takich zespołów jak KAT & Roman Kostrzewski, Saratan, Exlibris, Thermit, Wild Pig czy Spirit oraz na festiwalach Przystanek Woodstock Festiwal, Rockovani Fest, Michnowice CZ i Rock'n'Rose Fest Kutno. W 2019 roku Setheist wystąpił na festiwalu Bloodstock Open Air w Anglii, jednym z największych festiwali metalowych w Europie.

5 marca 2022 roku premierę będzie miało kolejne wydawnictwo Setheist, EP „Tre Colori”. Płyta w całości jest inspirowana kultowymi włoskimi filmami grozy z lat 70-tych należącymi do tzw. nurtu „Giallo”. Nagranie materiału miało miejsce w słynnym Heinrich House Studio na początku 2019 roku jednak zmiana na stanowisku wokalistki, a potem wybuch pandemii opóźniły publikację. Do utworów powstały teledyski, z których jeden pt. „Rosso” zrealizowany został przez studio filmowe Grupa 13.

EP „Tre Colori” ukaże się w formie CD (digipack) oraz na portalach streamingowych.

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.