Menu

NOCTI ZAPOWIADA PRACĘ NAD DRUGĄ PŁYTĄ

NOCTI ZAPOWIADA PRACĘ NAD DRUGĄ PŁYTĄ
Foto: Wojciech Kusiński
We wrześniu ub. roku na sklepowych półkach i popularnych serwisach streamingowych pojawił się „Nic o miłości”, pierwszy studyjny album długogrający toruńskiego zespołu NOCTI. Cały materiał z płyty został zaprezentowany podczas koncertu w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej a redaktor Tomasz Żąda uznał zespół za swoje „odkrycie roku” w ankiecie redaktorów Programu Trzeciego PR za 2021 rok.

Wspólnym mianownikiem piosenek obecnych na płycie o przewrotnym tytule „Nic o miłości” jest właśnie miłość, która, choć ma tak różne oblicza, każdemu jednakowo gra w sercu. Materiał jest swoistą manifestacją tego, że miłość zawsze będzie ponad polityką czy wszelkim uprzedzeniom, choć tak często nam się jej zakazuje i tak często się ją piętnuje.

- Piosenki na płytę napisałem w dość krótkim czasie - był to strumień świadomości, zbiór doświadczeń życiowych, uczuciowych ale także przemyśleń na temat sytuacji, w jakiej znajduje się zarówno nasz kraj, jak i szerzej - nasza planeta - tłumaczy Michał Juszkiewicz, wokalista i autor tekstów. - Z drugiej strony na płycie jest też piosenka, która powstała spontanicznie, już w trakcie pracy nad albumem w studio nagraniowym. Wśród 11 autorskich utworów znaleźć można m.in. piosenki o zakochaniu (single "Szeptem" i "Staromodny SMS"), różnych sposobach jego odczuwania i okazywania ("Pokaż mi miłość"), rozstaniu ("Nie tak miało być"), a także erotyk ("Wpuść mnie") oraz pełen subtelności utwór o oddaniu i poświęceniu dla najbliższych ("Wiadomości"). Zespół nie boi się dotykać również tematów trudnych- na płycie pojawiły się utwory o cierpieniu i tęsknocie po stracie bliskiej osoby („Ikony”), czy konsekwencjach dalszej degradacji klimatu ("Huragan").

NOCTI to barwna muzyczna mikstura, w której rock romansuje z muzyką popularną, a energetyzujące gitarowe riffy przeplatają się zgrabnie z nietuzinkowymi balladami, które niosą ze sobą spory ładunek emocji. Efektem kilkuletniej pracy zespołu jest bogaty stylistycznie, ciekawy i różnorodny gatunkowo materiał. NOCTI może pochwalić się Nagrodą Prezydenta Miasta Torunia w kategorii Nadzieja Roku 2020 w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy Radia GRA.


- Obecnie skupiamy się na tworzeniu nowego materiału w sytuacji zagrożenia kolejnym lockdownem i perspektywą niemożności grania koncertów jest to paradoksalnie czynnik sprzyjający pracy - mówi o dalszych planach zespołu Zbyszek Prylewski, basista. - Ciągle zmieniamy strategie z uwagi na czynniki zewnętrzne, jak i wewnątrzzespołowe. Dobrą informacją w obozie jest dołączenie do składu obecnego jego producenta, Bartosza Mielczarka na co dzień zawodowego muzyka znanego z długoletniej współpracy m.in. z Moniką Brodką i Dawidem Kwiatkowskim.

NOCTI: Michał Juszkiewicz – wokal, autor tekstów / Bartosz Mielczarek – moog, gitara, klawisze / Sebastian Pras – gitara / Zbyszek Prylewski – gitara basowa / Piotr Wituszyński – perkusja


Więcej o nas na www.nocti.pl

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.