Menu

EELS PREZENTUJE KOLEJNY MUZYCZNY ZWIASTUN NOWEGO KRĄŻKA

EELS PREZENTUJE KOLEJNY MUZYCZNY ZWIASTUN NOWEGO KRĄŻKA
fot. Gus Black
Dzisiaj EELS dzieli się kolejnym utworem "Steam Engine", który zwiastuje czternasty studyjny krążek EELS, zatytułowany „Extreme Witchcraft”. Płyta ukaże się 28 stycznia, nakładem wytwórni [PIAS] oraz E Works Records


Lider EELS, Mark Oliver Everett, aka E, współprodukował płytę z producentem i gitarzystą PJ Harvey - Johnem Parishem. To pierwszy wspólny album od czasu "Souljacker" z 2001 r. W marcu 2022 r. zespół wyrusza w trasę koncertową po Europie i Stanach Zjednoczonych.

"John Parish jest jednym z najbardziej opanowanych, uprzejmych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem. Prawdziwy dżentelmen, ale kiedy wchodzi do studia, staje się szalonym naukowcem. Jeśli tworzysz muzykę z Johnem Parishem, dostajesz rzeczy, których nie ma nikt inny. On ma naprawdę unikalny zestaw narzędzi i muzyczne spojrzenie. Być może jego uprzejmość jest mechanizmem, który pozwala mu utrzymać Mr. Hyde'a pod kontrolą, kiedy jest poza swoim laboratorium” - mówi E.


EELS to ciągle zmieniający się projekt głównego wokalisty/songwritera E (Mark Oliver Everett), który od swojego debiutu „Beautiful Freak” z 1996 r. wydał 13 albumów studyjnych. W 2008 r. EELS opublikował uznaną przez krytyków książkę "Things the Grandchildren Should Know" i wystąpił w nagrodzonym filmie dokumentalnym "Parallel Worlds, Parallel Lives" o próbach zrozumienia swojego ojca fizyka kwantowego, Hugh Everetta III. Album „Earth To Dora” z 2020 r. zebrał wiele dobrych recenzji, które ukazały się na łamach takich mediów jak The Independent, MOJO czy NME.

Oto tracklista "Extreme Witchcraft":


1. Amateur Hour

2. Good Night On Earth

3. Strawberries & Popcorn

4. Steam Engine

5. Grandfather Clock Strikes Twelve

6. Stumbling Bee

7. The Magic

8. Better Living Through Desperation

9. So Anyway

10. What It Isn’t

11. Learning While I Lose

12. I Know You’re Right

fot. PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.