Menu

Birdbrain-30Th Anniversary (Limited Edition Mint Green Vinyl) Buffalo Tom

Birdbrain-30Th Anniversary (Limited Edition Mint Green Vinyl) Buffalo Tom
Nowa edycja „Birdbrain” Buffalo Tom z okazji 30-lecia albumu!

Buffalo Tom (Bill Janovitz, Chris Colbourn i Tom Maginnis) powstał na Uniwersytecie Massachusetts w Amherst w 1984 roku, miejscu będącym wylęgarnią post punkowych zespołów gitarowych, takich jak Dinosaur Jr. i Pixies. Trzej wieloletni koledzy uznają osiągnięcie swojej długowieczności jako twórczej jednostki. Początkowo oferując surowe brzmienie, które podkreślał imponujący gitarowy jazgot Janovitza, które słychać na wczesnych wydawnictwach, jak „Buffalo Tom” z 1989 roku i „Birdbrain” z 1990 roku, wczesne podejście Buffalo Tom ustąpiło miejsca bardziej melodyjnemu, ale nie mniej charakterystycznemu stylowi na „Let Me Come Over” z 1992 roku (przynoszącym m.in. przebojową balladę „Taillights Fade”), „Big Red Letter Day” z 1993 roku (z przebojem „Soda Jerk”) i „Sleepy Eyed” z 1995 roku.

Ich przyjaźń z J. Mascisem, który był producentem dwóch pierwszych płyt, pomogła w karierze zespołu. Od czasu wydania „Birdbrain” 30 lat temu wiele piosenek z tego albumu stało się koncertowymi faworytami, w tym utwór tytułowy „Birdbrain” i nie mniej wyjątkowy „Enemy”. Trouser Press napisał, że „Birdbrain” szczyci się większością najlepszych piosenek Buffalo Tom.

Buffalo Tom nadal tworzy fantastyczną muzykę, która z wiekiem staje się coraz lepsza. Ich ostatni album „Quiet and Peace” ukazał się w 2018 roku.

A1. Birdbrain

A2. Skeleton Key

A3. Caress

A4. Guy Who Is Me

A5. Enemy

B1. Crawl

B2. Fortune Teller

B3. Baby

B4. Directive

B5. Bleeding Heart

źródło: sonicrecords.pl

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.