Menu

The Answer – „Rise” zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach

The Answer – „Rise” zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach
The Answer, znakomity hard rockowy zespół z Irlandii Północnej, powraca 7 sierpnia do Polski, aby zagrać koncert w warszawskim klubie Proxima. W związku z tym wydarzeniem, Cormac, wokalista The Answer, udzielił wywiadu dziennikarzowi serwisowi Cantaramusic.pl. Sporo miejsca poświęcono debiutanckiemu albumowi „Rise”, którego 10. rocznica wydania jest powodem wyruszenia w trasę. Cormac: „(…) podczas letnich koncertów zaprezentujemy także kilka premierowych kompozycji, choć podczas tego tournée będziemy prezentować przede wszystkim materiał naszej pierwszej płyty „Rise’, która ukazała się 10 lat temu. Traktujemy tę trasę koncertową jako zamknięcie jednego rozdziału w historii zespołu i rozpoczęcie kolejnego.” Na pytanie, co jest takiego wyjątkowego w tym krążku, Cormac odpowiada: „Myślę, że na sukces tej płyty złożyło się kilka czynników. Przede wszystkim to, że podczas jej nagrywania spotkali się odpowiedni ludzie w odpowiednim czasie i odpowiednim studio nagraniowym. Ważne tez było to, że piosenki, które trafiły na ‘Rise’ zostały wyselekcjonowane z puli utworów, które komponowaliśmy przez kilka lat popredzających wydanie tego krążka. Wiesz, od tamtej pory wydaliśmy cztery kolejne albumy, kochamy każdy z nich, ale to ‘Rise’ zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach. To od tej płyty zaczęła się nasza kariera, ten album zdefiniował naszą karierę muzyczną i ‘ustawił’ nasze życie prywatne na kolejnych 10 lat.”

Całość wywiadu dostępna jest w TYM miejscu.

W ubiegłym tygodniu zespół potwierdził datę i tytuł premiery nowej płyty. „Solas” (w języku gaelickim oznacza „światło) ukaże się 14 października, a za jej produkcję odpowiada, podobnie jak to było przy „Rise”, duet Andy Bradfield / Avril Macintosh.

Polski koncert The Answer już 7 sierpnia w warszawskiej Proximie. Zanim jednak wejdą na scenę, publiczność rozgrzeją dwa znakomite polskie zespoły – RusT i Superhalo.

Metal Mind Productions
prezentuje

THE ANSWER

+ Rust

+ Superhalo


07.08.2016
Warszawa, Proxima

Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00

Ceny biletów:
70 PLN - przedsprzedaż
80 PLN - w dniu koncertu

Bilety w sprzedaży na stronach:
Eventim.pl, ticketpro.pl, ebilet.pl, biletin.pl oraz na stronie shop.metalmind.com.pl


The Answer to zespół, który nie boi się łączyć dźwięków zainspirowanych tak klasycznymi zespołami jak Led Zeppelin, Free, AC/DC czy The Black Crowes z graniem typowym dla XXI wieku. Nie używa przy tym przestylizowania czy powielania starych schematów. Ich utwory są świeże, przebojowe, pozbawione pretensjonalności. To znakomity „mainstreamowy” rock z ogromną klasą i szczyptą nostalgii. Formacja zrobiła piorunujące wrażenie nie tylko na miłośnikach klasycznego rocka i dziennikarzach, ale również i na innych artystach - do fanów The Answer zaliczają się między innymi Jimmy Page (Led Zeppelin) i Joe Elliott (Def Leppard). 17 czerwca ukaże się specjalna, rocznicowa edycja debiutanckiego albumu „Rise” (2006), którą będzie wspierać promocyjnie trasa koncertowa, w ramach której 7 sierpnia zespół zagra w warszawskim klubie Proxima!

The Answer – skład:
Cormac Neeson – wokal
Paul Mahon – gitara
Michael Waters - bas
James Heatley – perkusja

The Answer – strony oficjalne:
http://www.theanswer.ie/
https://www.facebook.com/theanswerrock

Metal Mind Productions

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.