Menu

styczeń 2021

ADRIAN SMITH I RICHIE KOTZEN zapowiadają płytę i prezentują nowy teledysk!

Adrian Smith i Richie Kotzen, dwóch gitarzystów i wokalistów których nawet nie trzeba przedstawiać, postanowili połączyć siły i stworzyć nowy projekt. Efektem współpracy będzie album zatytułowany po prostu „Smith / Kotzen”, który znajdzie się na półkach sklepowych 26. marca.
Pierwszym singlem zapowiadającym krążek jest utwór „Taking My Chances”, który został nagrany na początku 2020 roku na Turks & Caicos. Kawałek przywodzi na myśl klasyczne, rockowe zespoły z lat 70 - tych; jednocześnie jest chwytliwy i oczywiście pełen gitarowej wirtuozerii. Muzycy zaprezentowali właśnie teledysk do tego kawałka: https://youtu.be/OOyeowWVwN8

Adrian Smith, grający na codzień w Iron Maiden, tak komentuje współpracę: „Myślę, że Richie i ja bardzo dobrze się uzupełniamy. On jest prawdziwym wirtuozem, ale ma też świetne wyczucie melodii - wszystko wychodzi mu bardzo naturalnie”.
Richie Kotzen dodaje: „Znaleźliśmy wspólny język grając klasycznego rocka i blues rocka - obaj mamy tą samą mentalność. Komponowaliśmy i graliśmy razem przez ostatni rok i jestem zachwycony efektami”.

Album „Smith / Kotzen” będzie dostępny jako CD, LP i w wersji elektronicznej.

Tracklista:

Taking My Chances
Running
Scars
Some People
Glory Road
Solar Fire
You Don’t Know Me
I Wanna Stay
‘Til Tomorrow

źródło: Mystic Productin
Czytaj dalej...

WHISPERING SONS POWRACA Z NOWYM SINGLEM


fot. Daniil Lavrovski
Zespół Whispering Sons spędził zeszłe lato w Ardenach, by pracować nad nowym materiałem. Grupa wzięła na warsztat najmocniejsze elementy swojej starej twórczości i udoskonaliła je, skupiając się na swojej największej sile - czystej, bezpretensjonalnej intensywności. Rezultatem tej pracy jest nowy singiel „Surface”, do którego powstał teledysk.


Whispering Sons - Surface (Official Video)
„ W klipie wykorzystano temat izolacji w cyklicznym świecie poprzez połączenie obrazów śpiewającej kobiety w jasnym, białym świetle z migającymi krajobrazami zniszczenia, zaginionego miasta, kamiennych formacji i surowych, strukturalnych pejzaży. Jest to wynik instynktownego poszukiwania przez fotografa Sybrena Vanoverberghe’a i filmowca Jonasa Hollevoeta obrazów, w których na próżno szukać człowieczeństwa” - tak o klipie mówi zespół.

Singiel jest zwiastunem nadchodzącego drugiego krążka formacji, który ukaże się jeszcze w tym roku. Więcej szczegółów wkrótce.

W 2016 roku grupa wygrała Humo's Rock Rally, jeden z najbardziej prestiżowych krajowych konkursów w Belgii. Od tego czasu Whispering Sons intensywnie koncertuje po Belgii i Europie, budując swoją reputację.

Zespół Whispering Sons tworzą: Fenne Kuppens (wokal), Kobe Lijnen (gitara), Sander Hermans (syntezator), Tuur Vandeborne (gitara basowa) oraz Sander Pelsmaekers (perkusja)

źródło: PIAS
Czytaj dalej...

Rock Radio 27.01.2021 r g.19.08

W audycji Rock Radio w roli głównej Steve Hackett, który w listopadzie 2019 roku podczas wyprzedanego koncertu w Hammersmith Apollo w Londynie zaprezentował legendarny album „Genesis - Selling England By The Pound”. Dziś cieszymy się płytą CD z tego wydarzenia i jej posłuchamy. Będzie też telefoniczna rozmowa z Adamem Pucykowiczem z grupy Krusher, który opowie co ciekawego dzieje się w zespole. Rock Radio środa 27.01.2021 r godz. 19.08
Czytaj dalej...

Nowy album Royal Blood "Typhoons" ukaże się 30 kwietnia!

Z dwoma albumami na szczycie listy w Wielkiej Brytanii, 2 milionami sprzedanych płyt oraz sukcesami na całym świcie, wydawać by się mogło, że wiadomo, czego można się spodziewać po Royal Blood. Wszelkie przewidywania legły w gruzach, gdy latem ukazał się singiel "Trouble's Coming". Reakcja na nową piosenkę była niesamowita, czego dowodem 20 milionów streamów i najwyższa rotacja w BBC Radio 1. Singiel trafił ponadto na okładkę flagowej, rockowej playlisty Spotify, "Rock This" i do alternatywnych rozgłośni oraz innych mediów na całym świecie. Krótko mówiąc, wszystko wskazuje na to, że Royal Blood będą odnosić jeszcze większe sukcesy niż dotychczas, o czym zapewne przekonamy się kiedy 30 kwietnia ukaże się wyczekiwany przez fanów trzeci album "Typhonns".

Kiedy Mike Kerr i Ben Thatcher zaczęli pracę nad nowym albumem, dokładnie widzieli, co chcą stworzyć. Postanowili wrócić do korzeni, do muzyki, którą grali zainspirowani takimi artystami jak Daft Punk, Justice czy Phillipe Zdara z Cassius. Ponadto, tak jak przy debiucie, chcieli wrócić do podstaw, do ekscytującego, surowego i oryginalnego grania.

- W pewnym sensie przypadkiem wpadliśmy na to brzmienie i nagle okazało się, że mamy z takiego granie niezłą frajdę . To popchnęło nas we właściwym kierunku. W sumie to nieco dziwne, bo jeśli dobrze posłuchać "Figure It Out", można usłyszeć zalążek tego albumu. Zdaliśmy sobie sprawę, że musimy całkowicie zniszczyć to, co stworzyliśmy do tej pory, odbić w bok i zmienić naszą muzykę. Na papierze wygląda to na drobną korektę, ale kiedy słuchasz tych piosenek brzmią niesamowicie świeżo - mówi Kerr.

Wszystko to słychać w pulsującym nowym singlu, a zarazem nagraniu tytułowym. Wirujący bas Kerra jednocześnie hipnotyzuje i nabiera mocy, podczas gdy jego wokal raz brzmi surowo, rockowo, kiedy indziej wchodzi na falsetowe, soulowe rejestry. Całość oparta jest na potężnych bitach Thatchera, nerwowym rytmie oraz smakowitym groovie.

Podczas gdy "Trouble's Coming" nadaje ton płycie, otwiera ją ognisty, pełen metalicznego groove'u numer z kategorii "nie bierzemy jeńców" - "Who Needs Friends". Dalej słyszymy nowe inspiracje, jak chociażby głos przepuszczony przez vocoder w "Million & One" czy najbardziej zaskakujący brzmieniem "Limbo". W zestawie znalazł się znany już z koncertów i od razy będący jednym z ulubionych numerów fanów "Boilermaker" oraz "Mad Visions", który przypomina hiper-agresywnego Prince'a. Całość wieńczy ostatnia niespodzianka - fortepianowa ballada "All We Have Is Now", która przypomina, by żyć chwilą.

Czasem bezpośrednio a czasem tylko insynuując, album przybliża tę gorszą stronę sukcesu, której muzycy osobiście doświadczyli. Zrozumieli wówczas, że sukces jest bardziej skomplikowany niż się wydaje i potrzeba czasu, by zyskać odpowiednią perspektywę. Kerr przytacza sytuację w Las Vegas, gdy postanowił, że właśnie pije swego ostatniego drinka. Wkrótce odkrył, że trzeźwość ma pozytywny wpływ nie tylko na jego kreatywność, ale i całe życie.

Z nowym podejście, duet postanowił sam wyprodukować większość płyty "Typhoons". Nad brzmieniem "Boilmaker" czuwał jednak Josh Homme z Queens of the Stone Age, z którym muzycy poznali się, gdy Royal Blood supportowali QUOTSA na trasie po Ameryce Północnej. Ponadto wielokrotny laureat Grammy, Paul Epworth, wyprodukował "Who Needs Friends" oraz pomagał przy "Trouble's Coming".

Album dostępny będzie w formacie cyfrowym, na winylu oraz na CD.

Tracklista:
1. Trouble’s Coming
2. Oblivion
3. Typhoons
4. Who Needs Friends
5. Million & One
6. Limbo
7. Either You Want It
8. Boilermaker
9. Mad Visions
10. Hold On
11. All We Have Is Nowźródło: Warner Music Poland
Czytaj dalej...

NOWY SINGIEL I TELEDYSK SMASH INTO PIECES!

Smash Into Pieces to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się skandynawskich kapel na polu alternatywnego rocka. Zespół ma na koncie 5 albumów studyjnych, wydał już 22 single, na Spotify liczba odtworzeń utworów kapeli sięga 140 mln, a na YouTube klipy formacji wyświetlano już ponad 65 mln razy.

W sierpniu zeszłego roku zespół wydał album “Arcadia”, który był czymś więcej niż zwykłą płytą, był to początek historii, w której przy pomocy niezwykłych teledysków formacja odkrywała przed słuchaczami nowy, cyfrowy świat, świat Arkadii.

Teraz historia ta trwa dalej, własnie dziś premierę ma pierwszy singiel zatytułowany “Rise Up”, który zapowiada najnowsze studyjne wydawnictwo Szwedów.

“…Apocalypse DJ toczy bój, by ostatecznie zniszczyć S4F, diabelski system, który poprzez potężny sygnał nazywany ‘syreną’ kontroluje każdą informację, jaka dociera do ludzi w świecie Arkadii. S4F czyni z nich nieświadomych niewolników, a bitwa trwa nadal….Od czasów wielkiej eksplozji określanej przez Arkadyjczyków mianem Big Bang , która złamała kontrolę nad transmisją S4F, kilku dzielnych obywateli zaczęło się budzić…Ci, którzy się przebudzili, nazywani są “smash heads” i tworzą ruch oporu, a reżim reaguje na to w najbardziej brutalny sposób.Z bezdusznym przywódcą bez twarzy, który przewodzi siłom reżimu, mając do pomocy niewielką liczbę ‘smash heads’ Apoc toczy prawie niemożliwą do wygrania walkę…
Apoc: “Wojna właśnie się rozpoczęła, nadszedł czas, by nasze głosy zostały usłyszane, by POWSTAĆ!”

Dołącz do podróży Apocalypse DJ przez świat Arkadii, walcząc z tyranią S4F, historia ta toczy się dalej….”

Nowy album Szwedów ukaże się w 2021 roku, zespół zapowiada także liczne koncerty. Potwierdzono już ponad 60 koncertów, wśród których znajduje się też trasa “World Collide Tour”, gdzie kapela występować będzie u boku Evanescence i Within Temptation.
Czytaj dalej...

NOWY ALBUM THERION !

„Leviathan” to już siedemnasty studyjny album Therion. Lider zespołu, Christofer Johnsson i jego długoletni współpracownik Thomas Vikström stworzyli coś, czego od lat oczekiwali fani - album, który od pierwszego do ostatniego utworu wypełniony jest prawdziwymi przebojami.

Therion powstał w 1987 roku (pod nazwą Blitzkrieg) i na początku Christofer czerpał inspirację z płyt w rodzaju „Reign In Blood” Slayer. Szwedzi byli mocno osadzeni w death metalu (o czym świadczy ich debiutancki album „Of Darkness…” (1991)), jednak już wówczas w ich sposobie komponowania można było wyczuć chęć stworzenia czegoś innego. Żeńskie wokale i chóry pojawiły się już na drugim pełnometrażowym krążku „Beyond Sanctorum” (1992). Na kolejnych albumach „Symphony „Masses: Ho Drakon Ho Megas” (1993) i „Lepaca Kliffoth” (1995), Christofer kontynuował rozwój charakterystycznego brzmienia Therion, stopniowo zwiększając ilość „czystych” wokali i liczbę instrumentów klawiszowych. Dzięki "Theli" Szwedzi ugruntowali swoją pozycję zespołu odważnie przekraczającego granice w metalu w latach 90-tych, a na następnych albumach Therion kontynuował odkrywanie nowych ścieżek muzycznych.

Na album „Leviathan” składają się następujące utwory:

01. The Leaf on the Oak of Far
02. Tuonela
03. Leviathan
04. Die Wellen der Zeit
05. Aži Dahāka
06. Eye of Algol
07. Nocturnal Light
08. Great Marquis of Hell
09. Psalm of Retribution
10. El Primer Sol
11. Ten Courts of Diyu

źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...

XXXV lat Sexbomby i amerykańskie wydawnictwo

W 2021 roku zespół Sexbomba będzie obchodził 35-lecie swojej działalności. Specjalnie na tę okazję zespół ma przygotowane wyjątkowe wydawnictwa fonograficzne.
Historia zespołu zaczęła się od bowiem od koncertu na FMR w Jarocinie’86 i trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Na rok 2021 zespół szykuje niespodzianki fonograficzne oraz serię specjalnych koncertów, na których połączy siły z inną, zaprzyjaźnioną formacją – Farben Lehre.

Puken N Vomit Records z USA jest odpowiedzialne za pierwsze jubileuszowe wydawnictwo Sexbomby. Winyl z pierwszego dema zespołu nagranego w 1989 roku w studiu ARP w Szczecinie wraz z bonusami. Jednym z nich jest dołączona do winyla 16 stronicowa książeczka, która była dodawana do kaset rozprowadzanych w drugim obiegu w 1989 roku. Ponieważ zachował się jej oryginał, była możliwość wyprodukowania jej w kolorze i w o wiele lepszej jakości niż dawniej. Zespół Sexbomba nagrywał w składzie: Robert Szymański – śpiew, Bogdan Kozieł – gitara, śpiew, Piotr Welcel – bass, śpiew i Dominik Dobrowolski – perkusja. Płyta pojawiła się już na stronie wydawcy w USA.

Jak wspomnieliśmy, historia zespołu zaczęła się od koncertu na FMR w Jarocinie’86 i trwa nieprzerwanie do dzisiaj.

Aktualny skład zespołu:
Robert Szymański – śpiew
Maciek Gortatewicz – gitara, śpiew
Piotr Welcel – bass, śpiew
Hubert Traczyk – perkusja


źródło: RockersPro
Czytaj dalej...

BALTHAZAR PREZENTUJE KOLEJNY ZWIASTUN NOWEJ PŁYTY

W oczekiwaniu na premierę nowej płyty „Sand”, zespół Balthazar podzielił się kolejnym singlem „On A Roll”. Do utworu powstał klip.

„Piosenka i wideo opowiadają o powtarzającym się braku kontroli nad swoim życiem. Nawet jeśli przez chwilę wydaje ci się, że uciekniesz od swojego koła, to w pewnym momencie i tak lądujesz w tym samym miejscu. Odkrywasz, że zmiany nie zmieniły ani Ciebie ani ostatecznego wyniku” - tak o utworze mówi jeden z liderów zespołu Jinte Deprez.


Album "Sand" trafi na półki sklepowe 29 lutego nakładem wytwórni Play It Again Sam.


Niewątpliwie solowe projekty obydwu liderów grupy Jinte Pereza (J. Bernardt) i Maartena Devoldere (Warhaus) są katalizatorem nowego, mniej skrępowanego brzemienia.

„Tym razem wiele rzeczy robiliśmy po raz pierwszy. Nigdy wcześniej nie używaliśmy tylu sampli perkusyjnych czy syntezatorów basowych. To był ekscytujący krok do przodu” - mówi Maarten. „Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, musieliśmy pracować zdalnie, a nie w studiu. Dlatego pojawiło się tyle elementów elektronicznych” - dodaje Jinte.


„Sand” to album mniej obciążony melancholią przeszłości, podąża nowo odkrytą drogą, czego efektem jest najbardziej spójny materiał zespołu. Podkreśla niuanse miłości, straty i życia.


Na okładce albumu znajduje się dzieło znanej holenderskiej artystki Margiet Van Breevort, która specjalizuje w tworzeniu niezwykle realistycznych from. Rzeźba pierwotnie powstała na zlecenie kliniki medycznej w Holandii i jest jednym z wielu firmowych znaków artystki. Humunculus Loxodontus aka The One Who Waits, jak mówi Maarten, „oddaje emocje związane z oczekiwanem na wizytę u lekarza, ten moment, w którym jesteś jednocześnie świadomy, ale który wywołuje w tobie pewne poczucie dyskomfortu. Im więcej wiedzieliśmy o tej rzeźbie, tym bardziej pasowała nam do naszego albumu”. „Są pewne tematy, które przewijają się w każdym utworze na płycie - oczekiwanie, niepokój, niezdolność do bycia tu i teraz czy pokładanie nadziei w przyszłości. Jesteśmy obecnie na takim etapie, że musimy te wszystkie aspekty uwzględnić, dlatego zatytułowaliśmy naszą płytę „Sand” od życia przelewającego się przez palce jak piasek w klepsydrze” - dodaje Maarten.

Oto tracklista albumu "Sand":


1. Moment

2. Losers

3. On A Roll

4. I Want You

5. You Won’t Come Around

6. Linger On

7. Hourglass

8. Passing Through

9. Leaving Antwerp

10. Halfway

11. Powerless

źródło: PIAS
Czytaj dalej...

Premiera nowego albumu Wardruny „Kvitravn”

Cieszymy się, że w końcu możemy zaprezentować projekt. Przed premierą otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii na temat utwórów, które do tej pory wypuszczaliśmy. Mamy szczerą nadzieję, że spodoba Wam się reszta płyty! Dla mnie osobiście ten album reprezentuje naturalną kontynuację tematyki z poprzednich wydawnictw. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i nieustannemu pragnieniu rozwoju staliśmy się lepszymi ludźmi, badaczami i muzykami. Oprócz jeszcze bardziej dbamy o detale. Ten album odzwierciedla nas jako ludzi, a piosenki odnoszą się do naszego człowieczeństwa. Pomimo, że w utworach często używamy prastarych słów, ich treść i przekaz są jak najbardziej aktualne. Opowiadają o ścieżkach, które na przestrzeni lat obraliśmy. Słuchajcie ich z uwagą, a być może utwierdzicie się w przekonaniu, że natura to coś świętego. – mówi o „Kvitravn” Einar Selvik.

Album „Kvitravn” ukazuje ewolucję artystyczną Wardruny jako zespołu. Na tym projekcie usłyszymy zarówno instrumenty tradycyjne jak i historyczne takie jak: Kravik-lyre, Trossingen-lyre, Taglharpa, Sotharpa, Langeleik, Crwth, czy kozi róg. Na płycie gościnnie pojawiła się wokalistka Kirsten Bråten Berg, jedna z najważniejszych tradycjonalnych norweskich piosenkarek. W 11 piosenkach będą przewijały się motywy północnej magii, świętych zwierząt, cieni, natury, animizmu oraz różnych mądrości płynących z mitów.
Autentyczność przekazu zespołu jak również zapierające dech w piersiach krajobrazy zostały uchwycone w kilku teledyskach, które grupa zdążyła wypuścić. Jednym z nich jest video do utworu „Grá” - oda do wilka i przypomnienie, że ludzkość od wieków współistniała ze zwierzętami w harmonii. Klip do tytułowego „Kvitravn” przedstawia narrację skupioną wokół życia nieuchwytnego Białego Kruka. Ostatnie liryczne wideo do kawałka „Skugge” opowiada o dialogu pomiędzy człowiekiem i cieniami, które go otaczają. Pełny zadumy wstęp może przypominać subtelny majestat uwielbianego przez fanów „Helvegen”. To idiosynkratyczna synteza hipnotyzujących perkusjonaliów i delikatnego wokalu. Singiel, który nie znajdzie się na albumie „Lyfjaberg” to opowieść o Nordyckich mądrościach.

Gdy wspinamy się na szczyt uzdrawiającej góry, rozpoczynamy podróż nie tylko naszym ciałem, ale też umysłem i duchem. Za wszystko co cenne, trzeba zapłacić. - Einar Selvik.
Ostatnio mogliśmy się także dowiedzieć, że Einar wystąpi jako headliner specjalnego wydarzenia online zorganizowanego przez największy festiwal o tematyce Nordyckiej – The JORVIK Viking Festival. W ramach wydarzenia, które odbędzie się od 15 do 20 lutego 2021 roku, Einar będzie opowiadał o swojej muzyce, zademonstruje swoje instrumenty i zagra swoje najnowsze dzieła. Sam koncert będzie można zobaczyć 20 lutego o 19:30.

Tracklista:
1. Synkverv
2. Kvitravn
3. Skugge
4. Grá
5. Fylgjutal
6. Munin
7. Kvit hjort
8. Viseveiding
9. Ni
10. Vindavlarljod
11. Andvevarljod

źródło: Sony Music Poland
Czytaj dalej...

Lenny Valentino „Uwaga! Jedzie tramwaj” Premiera specjalnego wznowienia LP i CD

Rok 1998. W Mysłowicach spotykają się Artur Rojek, gitarzysta i wokalista grupy Myslovitz oraz basista i wokalista Mietall Waluś. Dołączają do nich perkusista Wojciech Kuderski oraz gitarzysta Michał Koterba i w takim składzie powstaje grupa Lenny Valentino, która nagrywa swoje pierwsze demo. Rok po powstaniu grupę opuszcza Wojciech Kuderski, którego miejsce zajmuje Bartek Królikowski. W 2000 roku po odejściu ze składu Michała Koterby do Rojka i Walusia dołącza „desant z wybrzeża” – Maciek Cieślak, Jacek Lachowicz oraz Arek Kowalczyk z zespołu Ścianka. Połączone śląsko - pomorskie siły w studiu im. Adama Mickiewicza w Sopocie nagrywają jedną z najciekawszych płyt pierwszej dekady nowego stulecia.

Premiera albumu „Uwaga! Jedzie tramwaj” wydanego nakładem legendarnej wytwórni Sissy Records / BMG Poland miała miejsce jesienią 2001 roku. Na płycie znalazło się dziesięć utworów w tym singlowe „Chłopiec z plasteliny” oraz „Dom nauki wrażeń.” Album został pozytywnie przyjęty przez fanów i media. Wysoko oceniane wydawnictwo zostało przez niektórych recenzentów okrzyknięte najlepiej zrealizowaną polską płytą.

Album promowały dwa single: "Dom nauki wrażeń" i "Chłopiec z plasteliny," do których nakręcono teledyski. 

Po wydaniu płyty zespół ruszył w klubową trasę po Polsce a po jej zakończeniu rozwiązał się. Muzycy wrócili do macierzystych zespołów: Ścianka pracowała nad albumem „Białe wakacje,” Artur Rojek przygotowywał nowy album Myslovitz a Mietall Waluś szykował debiutancki materiał zespołu Negatyw.

Dwadzieścia lat temu "Uwaga! Jedzie tramwaj" narobił dużo zamieszania w polskiej muzyce. I choć tej jednej z najciekawszych polskich grup rocka alternatywnego więcej albumów nie przybyło to ten jedyny wydany przez nich zapadł głęboko w pamięć fanów.

Aby ułatwić fanom dostęp do niezwykłej muzyki grupy ten kultowy album 13 listopada ubiegłego roku udostępniony został w serwisach cyfrowych. 

To nie koniec niespodzianek dla fanów zespołu. Możesz zamówić wytłoczony w ilości 500 egzemplarzy kolekcjonerski, numerowany album wydany na niebieskim 180 gramowym winylu z dodatkowymi trackami. Wzbogacony o dwa utwory: „W-21” oraz „W-34” limitowany album winylowy „Uwaga! Jedzie tramwaj” w tej formie dostępny będzie po raz pierwszy.

Zamknij oczy, i posłuchaj muzyki, która przeniesie Cię na brukowane śląskie uliczki wypełnione (co niezwykłe) nadmorską atmosferą swobody oraz bardzo osobistymi tekstami, które stały się mocną stroną tego kultowego wydawnictwa.

Tracklista LP (limited)
Strona A
1.Zniszczyłaś to czy zniszczyłem to ja
2.Karuzele, skutery, rodeo
3.Jesteśmy dla siebie wrogami
4.Chłopiec z plasteliny
5.Dzieci 2
6.Uwaga! Jedzie tramwaj
Strona B
1.Dom nauki wrażeń
2.Dla taty
3.Trujące kwiaty
4.Otto Pilotto
5. W-21
6. W-34
Tracklista CD
1.Zniszczyłaś to czy zniszczyłem to ja
2.Karuzele, skutery, rodeo
3.Jesteśmy dla siebie wrogami
4.Chłopiec z plasteliny
5.Dzieci 2
6.Uwaga! Jedzie tramwaj
7.Dom nauki wrażeń
8.Dla taty
9.Trujące kwiaty
10.Otto Pilotto
bonus:
11. Dom nauki wrażeń - live
12. Otto Pilotto - live
13. Uwaga! Jedzie tramwaj - live
14. W-21
15. W-34

źródło: Sony Music Poland
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS