Menu

Koncertowy przewodnik od winiary Bookings

1. THE CASUALTIES - 30.06/ Poznań, 2Progi oraz 1.07/ Warszawa, Hydrozagadka

Największe irokezy i kolce na amerykańskiej scenie street punk? To oczywiście The Casualties! Grupa pod dowództwem Marca Eggersa i Jake'a Kolatisa wystąpi 30 czerwca w 2Progach w Poznaniu oraz 1 lipca w Hydrozagadce w Warszawie. The Casualties powstali w 1990 roku z misją wskrzeszenia prawdziwego, ulicznego punk rocka - tego bardziej zadziornego, a przede wszystkim krytycznie podchodzącego do rzeczywistości. Muzycznie grupa wzorowała się na brytyjskiej scenie i takich zespołach jak The Exploited, GBH, The Varukers czy Sex Pistols. Formacja z Nowego Jorku łączy agresję z przebojowością oraz wyrazistym przekazem, którego braku dopatrywała się wśród nowo powstających zespołów określających się jako punkrockowe.

2. GEORDIE GREEP - 4.07/ Kraków, Hype Park; 5.07/ Warszawa, Niebo oraz 10.08/ Poznań, 2Progi

Geordie Greep zagra latem trzy koncerty w Polsce! Wizjoner brytyjskiej alternatywy wystąpi 4 lipca w krakowskim klubie Hype Park, dzień później w warszawskim Niebie oraz 10 sierpnia w klubie 2Progi w Poznaniu. Gdy Frank Zappa wydawał swój pierwszy album z The Mothers of Invention, miał wówczas 26 lat. Często porównywany do niego Geordie Greep w tym wieku zdążył już zapracować na miano jednej z najbardziej wyrazistych postaci współczesnej alternatywy - zaczynając od współtworzenia z Black Midi sceny Windmill, z której wywodzą się też m.in. Black Country, New Road, Squid, Shame czy Maruja, po działalność solową. Dwa lata temu Geordie zadebiutował płytą "The New Sound", na której porusza się we własnym muzycznym świecie - prog rock spotyka się tu z jazzem, funkiem czy art rockiem, a przy tym daje upust swojej niepohamowanej wyobraźni.

3. STARBENDERS - 5.07/ Warszawa, VooDoo oraz 6.07/ Kraków, Gwarek

Starbenders wracają do Polski z rock'n'rollowym show pełnym bezczelnej energii i przebojowych melodii! Zespół zagra 5 lipca w warszawskim VooDoo oraz dzień później w krakowskim klubie Gwarek. Dowodzeni przez charyzmatyczną Kimi Shelter, Starbenders od lat poruszają się na styku glam i alt rocka, czerpiąc z ducha Joan Jett, Blondie i Davida Bowiego, ukazując te wpływy w swoim kreatywnym, nowoczesnym wydaniu. Silną stroną zespołu z Atlanty są przede wszystkim koncerty - dzielili sceny m.in. z Alice In Chains i Palaye Royale, a część z Was mogła zobaczyć ich na żywo w 2023 roku, gdy otwierali dwa koncerty Palaye Royale w naszym kraju i zostali przyjęci bardzo entuzjastycznie.

źródło: Winiary Bookings

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.