Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

Śląska Grupa Bluesowa – nowy album w lutym!

Fantastyczna wiadomość dla fanów muzyki gitarowej i bluesa! Nowa płyta Śląskiej Grupy Bluesowej, projektu składającego się z czołowych muzyków polskiej sceny bluesowej i rockowej, ukaże się 11 lutego 2022 roku nakładem Metal Mind Productions.

„Tu i teraz" to pierwsze wydawnictwo, nagrane po ponad 7 latach od poprzedniej płyty „Kolory bluesa", już bez udziału śp. Jana Skrzeka i śp. Michała Giercuszkiewicza, dwóch bliskich przyjaciół i wieloletnich członków zespołu. Płyta jest zbiorem premierowych utworów. Muzyka
zawarta na płycie jest odwołaniem do blues-rockowej tradycji, z której wywodzi się zespół. To przywołanie niepowtarzalnego klimatu, który towarzyszył przez dekady muzykom oraz wejście w nowy okres działalności
koncertowej.

Śląska Grupa Bluesowa zaprasza również 11 lutego o godz.19 do Sztygarki w Chorzowie na oficjalną premierę nowej płyty zespołu zatytułowanej "Tu i Teraz"!

Lista utworów:

1. Zawierzenie
2. Dni nie moje
3. Staczanie się na szczyt
4. Uskrzydlone nadzieje
5. Chcę być otwarta
6. Poniewierka uczuć
7. Ty wybierasz
8. Możesz móc
9. Czasem warto
bonus:
10. Był sobie muzyk

Śląska Grupa Bluesowa - skład:

Agnieszka Łapka – śpiew
Krzysztof Głuch – piano, śpiew
Michał Kielak – harmonijki
Mirek Rzepa – gitara basowa
Max Ziobro – perkusja, gitara akustyczna
Leszek Winder – gitary

źródło: Metal Mind Productions

Rock Radio 02.02.2022 r g.19.08

Kolejna audycja Rock Radio w środę 02.02 o godz. 18.05 w Polskim Radiu Rzeszów. Na łączach będzie Przemek Skrzypiec z formacji Animate a z nowości płytowych zagrają: Jethro Tull, Je T'aime i Neil Young And Crazy Horse.

Lista utworów:

Jethro Tull: Mrs Tibbets
Je T'Aime: Another Day In Hell
Animate: Treshold, Still Water, Force Gravity
Neil Young And Crazy Horse: Welcome Back

Dead Star Talk:nowy singiel, płyta w lutym, koncert w Warszawie w kwietniu

W sieci ukazał się kolejny singiel zapowiadający debiutancki album niemiecko-duńskiego zespołu Dead Star Talk. Numer „Soul On The Wire”, podobnie jak cały album, wyprodukował Flemming Rasmussen –legenda branży muzycznej znana ze współpracy z Metalliką.

Płyta „Too Many Too Much” ukaże się 18 lutego.Kawałkiem„Soul On The Wire”Dead Star Talk po raz kolejny wskrzeszają ducha britpopui punk-rocka, a tekst utworu odzwierciedla współczesne nastroje. Piosenka opowiada o niekontrolowanych procesach, jakie ukochana osoba może wywołać w naszych głowach i o skomplikowanej drodze do spokoju.

„Soul On The Wire” dostępny jest pod linkiem: https://youtu.be/WPJVAtA23dc
Debiutancki album muzyków, którzy grają i występują od lat, ale zespół założyli w czerwcu 2020 roku, ukaże się 18 lutego. Krążek „Too Many Too Much” oprócz tytułowego singla (https://youtu.be/DtsME81t4Fo), zapowiadały również utwory „Top Of Our Lungs” (https://youtu.be/jzq5js49yak), „Love Leash” (https://youtu.be/hQlUXM7Fpbs), „Giant Child” (https://youtu.be/lXv4GBFcdjA), “My Amore” (https://youtu.be/f4cK0BN19W0).       

Dead Star Talk wystąpią 29 kwietnia w warszawskim  klubie  Hydrozagadka.  Jako  support pojawi  się  brytyjski  singer-songwriter  George  Hennessey,  który  sprawnie  łączy  ze  sobą grunge z britrockiem. Organizatorem koncertu jest FKP Scorpio Poland.


źródło: Spontan Productions
Subskrybuj to źródło RSS