Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

ROCK NA BAGNIE 2022

Organizatorzy Rock na Bagnie właśnie ogłosili ostatniego wykonawcę tegorocznej edycji festiwalu - zespół HUNTER i w ten sposób poznaliśmy program Rock na Bagnie XII, który odbędzie się jak zwykle w malowniczych okolicach Biebrzańskiego Parku Narodowego w Goniądzu na Podlasiu, nad rzeką Biebrzą, w dniach 1-2 lipca 2022r.

Legendarne U.K. SUBS z Wielkiej Brytanii, DEZERTER, HUNTER, CLOSTERKELLER, KARCER z koncertem z okazji 40 lat istnienia, CAŁA GÓRA BARWINKÓW, DAREK DUSZA I DEMONY – czyli weteran Darek Dusza (Śmierć Kliniczna, Shakin Dudi, Absurd, DiM) z młodym pokoleniem muzyków, PO PROSTU, PUNK OFIARY – czyli Anja Orthodox i Para Wino w przedwojennych piosenkach z jedynym koncertem w historii, IDEE FIXE ORKIESTRA - jeden z nielicznych koncertów promujących wydanie płyty Idee Fixe z archiwalnymi nagraniami zespołu m.in. z Jarocina 84 i 85, KRZYKI , ABSOLUTE BEGGINERS – międzynarodowy punkowy hołd zespołowi The Jam, PULL THE WIRE, TRANSGRESJA, QULTURKA, VALERY MESS, PSYCHO BEETS, OYATE, GORGONZOLLA, , MAX CADY, SHRIFT –polscy hardcorowcy z USA + wyłonieni z przesłuchań otwieracze festiwalu.

Jak widać po powyższej liście festiwal Rock na Bagnie stawia na różnorodność gatunków niezależnego rocka: punk, gotyk, metal, ska, psychobilly, hardcore to wszystko usłyszymy podczas tegorocznego „Bagna". Do tego wyjątkowe koncerty, których nie zobaczymy nigdzie indziej. W zestawie znalazły się jak zwykle uznane legendarne nazwy światowego formatu, tuzy krajowego undergroundu i młode zespoły.

Oprócz koncertów organizatorzy jak zwykle przygotowali wiele innych atrakcji: spotkania, kino festiwalowe, wystawy, jarmark z małą sceną. Do tego nieskazitelna okolica Biebrzańskiego Parku Narodowego na terenie którego odbywa się festiwal, oraz położona nieopodal Twierdza Osowiec są dodatkowymi atutami skłaniającymi do odwiedzenia Goniądza na przełomie czerwca i lipca 2022r.

Karnety na festiwal w promocyjnej cenie 170zł są do nabycie w sieci sprzedaży GoOut oraz EVENTIM.

Więcej informacji:

www.rocknabagnie.com.pl

www.facebook.com/RockNaBagnieofficial

Chimera prezentuje pierwszy singiel do nadchodzącego albumu"Gloria Mortis" - specjalna wizualizacja.

Zespół Chimera promuje nadchodzący album "Gloria Mortis". Pierwszy z dwóch singli zapowiadających album zatytułowany "Madness" właśnie trafia do mediów i sieci. Do utworu powstała wyjątkowa wizualizacja autorstwa Andrzeja Ruszkowskiego, perkusisty kapeli. Sam utwór do posłuchania i zrealizowana do niego wizualizacja - tutaj : https://youtu.be/Oo8YSl3EQNY
Premiera 04.02.22 godz. 19.00. "Gloria Mortis" to muzyczna opowieść, skonstruowana wokół przewodniej myśli, którą jest śmierć lecz jako początek a nie ostateczny koniec, jak podkreślają muzycy kapeli. Chwała śmierci, to kolejny album w dorobku Chimery a w chwili obecnej trwają już pracę nad kolejnym krążkiem. Warto dodać, że "Gloria Mortis" została zrealizowana jeszcze z Dantem, poprzednim wokalistą zespołu. Obecnie przed mikrofonem pojawi się Krzysztof Gałecki z którym zespół realizuje już powoli nowy materiał. Lecz zanim to nastąpi pojawi się jeszcze następny singiel do nowego albumu a sam album juz wkrótce. Termin premiery podamy na dniach. Trwa juz również promocja singla "Madess" w rozgłośniach radiowych w Polsce i poza granicami.


źródło: M-ART Artistic Agency & M-ART Mundus

Korn z albumem „Requiem”

Wyczekiwany album Korna zatytułowany „Requiem” już dostępny w sklepach i serwisach cyfrowych. Na wydawnictwo trafiło 9 utworów, w tym świetny singiel „Start the Healing”, jak również wybuchowe (wg dziennikarzy „Rolling Stone”) „Forgotten” czy ujawnione kilka dni przed premierą „Lost In The Grandeur”. Za produkcję „Requiem” odpowiadają Korn oraz Chris Collier. Pełen energii w nowym procesie twórczym, wolnym od ścisłych deadline’ów, zespół mógł na nowym albumie pozwolić sobie na tak dużą wolność twórczą, jakiej nie miał szansy zaznać w ostatnich dwóch dekadach – jak np. dodatkowy czas na wspólne eksperymenty w studiu czy skrupulatne nagrywanie wszystkiego na taśmy analogowe. Dzięki tym procesom w muzyce Korna pojawiło się miejsce na nowe wymiary oraz warstwy brzmieniowe.

Aby odpowiednio uczcić premierę albumu „Requiem”, który magazyn „GQ” określił jako „odważny i obrazoburczy”, Korn wystąpi w dniu premiery i dzień później na stadonie Banc of California w Los Angeles, wspólnie z System of a Down, Helmet oraz Russian Circles. Obie daty są wyprzedane. Korn przygotwał także wirtualne listening party w Hollywood United Methodist Church, którego retransmisja zaplanowana jest na niedzielę, 6 lutego, o 19:00 polskiego czasu.


źródło: Universal Music

Marillion prezentują zaraźliwy singiel „Murder Machines”!

Marillion nagrali jeden z najbardziej optymistycznych albumów w swojej karierze, a jednocześnie po raz kolejny nie stronili od niewygodnych tematów. W najnowszym utworze dzielą się swoją refleksją na temat relacji międzyludzkich w obecnej sytuacji na świecie. „Murder Machines” to piosenka, która narodziła się w trudnych czasach zamknięcia i dystansu społecznego, a stała się czymś więcej niż tylko lustrem naszych czasów. To utwór, który opowiada zarówno z jasnych, jak i ciemnych stronach ludzkich relacji.

Steve Hogarth mówi o „Murder Machines”: Starałem się nie pisać o wirusie. Ale przez ostatnie dwa lata był tak dużą częścią życia, że ​​wciąż się wkradał do moich tekstów. Ta przerażająca rzeczywistość, w której owinięcie ramion wokół ojca lub matki może ostatecznie ich zabić, dała początek tej piosence. Tekst ewoluował i opowiada o zazdrości i złamanym sercu; bólu związany z patrzeniem, jak kobieta, którą kochasz, obejmuje innego mężczyznę. No i oczywiście ramiona supermocarstw i psychopatów, trzymających palec na spuście.

Dwudziesty studyjny album Marillion zatytułowany „An Hour Before It’s Dark” ukaże się 4 marca.


źródło: MYSTIC PRODUCTION
Subskrybuj to źródło RSS