Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

Cegłowski rockowy ELASTIC GOLF wydał debiutancką płytę "Driving Until 2022"

Ukazała się pierwsza płyta w dorobku pochodzącej z Cegłowa niedaleko Warszawy grupy Elastic Golf.

To klasyczne muzyczne trio (gitara, perkusja, bass), które sięga również po dźwięki innych instrumentów tj. trąbka i saksofon. Materiał zarejestrowany na płycie jest ich muzyczną jazdą, która zabiera słuchacza w różne rejony szeroko rozumianej muzyki rockowej. Bywa etnicznie, poważnie, z przymrużeniem oka, a nawet tanecznie. Ta muzyka ma aspirację przekazania myśli wolnej od jakiejkolwiek kontroli umysłu, poza względami moralnymi i estetycznymi. Ta płyta to kompilacja ich dźwiękowych poszukiwań.

W tym zestawieniu zespół gra razem około czterech lat, jednak każdy z nich grał już ze sobą w przeszłości w innych składach. Inspiracje muzyczne, z których czerpią są bardzo różne i tradycyjnie właśnie to jest przyczyną tego jak i co grają. Choć perkusista Jarek mówi, że muzyki lepiej słuchać niż o niej mówić, to nie kryje swoich zamiłowań do takich klasyków jak Led Zeppelin czy bardziej współcześnie KXM. Lubi potężne (jak sam o nim mówi) brzmienie bębnów i co do tego nie idzie na kompromisy. Szuka w swojej grze niebanalnych rozwiązań, lub czasem paradoksalnie czegoś zupełnie prostego, co tylko podkreśli ogólny wyraz utworu. W ostatnim czasie czerpie grovoo’ve pomysły z takich gatunków jak funk, salsa oraz szeroko rozumiane rytmy kubańskie i brazylijskie.

Grzegorz Jarek - gitara i wokal

Jarek Wójcicki - perkusja

Jarek Wrzosek - bass i wokal

Jeśli chodzi o Grześka, to sięga On po bardzo różną muzykę, od jazzu po heavy metal. Jako dzieciak zaczynał od Metalliki, uwielbia słuchać Komedy, Niemena, Davisa, Santany, The Police czy Vintage Trouble. Grzesiek pisze również teksty piosenek Elastic Golf, w których porusza bliskie nam wszystkim tematy tj. relacje z drugim człowiekiem, duchowość czy niepewność naszych ziemskich poczynań.

Na płycie “Driving Until 2022” są również utwory o zabarwieniu bardziej humorystycznym jak “DANCE”, w którym słuchacz może się poczuć jakby był uczestnikiem imprezy, czy wręcz surrealistycznym jak w piosence “DRYNGY DONGA”, w której Grzesiek śpiewa w wymyślonym języku, a jego interpretacja celowo pozostawiona jest w całości odbiorcy.

Basista zespołu Jarek nie wskazuje ulubionego zespołu czy muzyka. Jak mówi: “Dla mnie muzyka jest wszędzie i we wszystkim co słyszę. Każdy dźwięk rozpoczyna jakąś kompozycję. Z każdych kilku dźwięków układam utwór, który odtwarzam sobie w głowie. Potem jak mam gitarę w ręku to to gram. Grając, wyrażam w dźwiękach strun swoje emocje, radości czy smutki, czasem złość lub wątpliwości. Inspiruje mnie całe moje otoczenie: przyroda, ludzie, świat!”

Muzycy wspólnie skomponowali materiał na ten album, który jest ich pierwszym wydawnictwem. Piosenki zarejestrowali w studiu Imienia Charyzmatycznego Adama K. w Cegłowie, które jest również miejscem ich prób. Osobiście czuwali nad rejestracją dźwięku, a masteringiem zajął się ich przyjaciel Robert Rogowski.

Elastic zaprosił do współpracy muzyków z pozornie innej bajki. W numerach “TANK” oraz “FUNKY” zagrali: Rafał Gańko (trąbka), znany z nagrań m.in. z Anią Rusowicz i Karol Piątkowski (saxofon), występujący m.in w zespole Desorientacja. W utworze “DANCE” na akordeonie zagrał Marek Mikoda. Okładkę i zdjęcia do niej stworzył perkusista Jarek Wójcicki.

Chłopaki samodzielnie zajmują się również klipami do swojej muzyki, dbając o to, by nie były przypadkiem jednoznaczne.

Dlaczego swój pierwszy album nazwali “Driving Until 2022”? Bo jest to kawałek ich wspólnego muzycznego czasu, który przebyli do teraz. Jest to “historyczny zapis” dźwiękowej jazdy, w którą teraz chętnie zabiorą Ciebie.


źródło: Cantaramusic.pl

Rock Radio 06.04.2022 r g.18.05

W audycji Rock Radio Red Hot Chili Peppers przedstawiają nowy album "Unlimited Love" zrealizowany w składzie z Johnem Frusciante. To pierwsza płyta kapeli z udziałem legendarnego gitarzysty od 2006 roku. Na łączach będzie Wojtek Wojtyczek muzyk zespołu Wind Down. Polskie Radio Rzeszów - środa godz.18.05

Lista utworów:

Red Hot Chili Peppers: Aquatic Mouth Dance, She's A Lover, These Are The Ways, Veronica
Tool: Bottom, Undertow
Placebo: Hugz, Went Missing
Marillion: Murder Machines, The Crow And The Nightingale
Wind Down: Uśpieni ludzie, Martwy Sen
Łukasz Łyczkowski & 5 Rano: Credo
Keith Richards: Take It So Hard, How I Wish

Masked Wolf i Bring Me The Horizon przekraczają granice gatunków w mrocznym "Fallout"

Masked Wolf, twórca przeboju "Astronaut In The Ocean", wraca z nowym singlem "Fallout". W przekraczający gatunkowe granice nagraniu gościnnie pojawia się nominowana do Grammy rockowa kapela Bring Me The Horizon.

Artyści latem 2021 roku weszli do studia, by zrealizować wspólny utwór. W efekcie powstał numer, w którym Masked Wolf swoje hiphopowe wersy łączy z potężnym refrenem zaśpiewanym przez Olego Sykesa jego charakterystycznym głosem. "Fallout" ukazuje się niedługo po współpracy Bring Me The Horizon z Edem Sheeranem i wspólnym wykonaniu hitu "Bad Habits". Zespół gościł ostatnio również w piosence "maybe" Machine Gun Kelly.

- Nigdy wcześniej nie stworzyłem tak mrocznej kooperacji. Zawsze czułem, że w moim stylu jest coś mrocznego i po prostu czekałem, aż nadarzy się odpowiednia okazja - opowiada Masked Wolf. - "Fallout" od razu mnie chwyciło. Czułem się, jakbym był przywalony gruzami, ale wciąż miał szansę, że ktoś mnie wyciągnie. To takie właśnie uczucie. Dla mnie to doskonale skonstruowana piosenka, która dostarcza emocji, w które uwielbiam się zagłębiać, pisząc utwory.

- Współpraca przebiegała bardzo ciekawie - dodaje Oli Sykes. - Rozmawialiśmy o zrobieniu czegoś na potrzeby filmu, więc musieliśmy podejść do tego w inny sposób. W efekcie powstało coś naprawdę mrocznego z kinowym klimatem. Uważaliśmy, że wpływ HVDES idealnie pasuje do tego stylu, a wokal Wolfa nadał całości głębszego charakteru. To kolejny nowy świat, w który wkroczył Bring Me The Horizon.

Jesienią ubiegłego roku Masked Wolf wydał składający się z 17 utworów, debiutancki mixtape "Astronomical", na którym znalazł się m.in. podwójnie platynowy w USA hit "Astronaut In The Ocean" oraz utwór "Pandemonium". Singiel "Astronaut In The Ocean" okazał się fenomenem, trafiając na 1. miejsce w ośmiu krajach na całym świecie i gromadząc do tej pory ponad miliard odtworzeń. Ponadto był to ósmym najczęściej słuchanym numer 2021 roku. Piosenka spędziła 22 tygodnie na liście Billboard Hot 100 i dotarła do Top 10 notowania Top 40 Radio w Stanach Zjednoczonych. Oficjalny teledysk do piosenki zanotował ponad 280 milionów wyświetleń na YouTube.


Z łagodnego człowieka, jakim jest na co dzień, gdy wchodzi do studia Harry Michael przeobraża się w nieokiełznaną, rapującą bestię i jako Masked Wolf staje się prawdziwym, hiphopowym żywiołem.

Po ukończeniu szkoły, pochodzący z Sydney Australijczyk znalazł pracę w handlu, by zebrać środki na nagrania. Wziął nawet kredyt, by zbudować domowe studio, gdzie nagrał setki piosenek. W 2018 roku wypuścił swoją pierwszą, niezależną płytę "Space Racer". Zestaw zdobył miliony streamów i wywołał niemałe zamieszanie w Australii.

Później były single "Night Rider" i "Water Walkin", po których wydał "Astronaut in the Ocean" - intonowany gitarowym riffem, najeżony dźwiękami syntezatorów 808 i neonową elektroniką, szczery numer, w którym poprzez zmyślną grę słów Masked Wolf mówi o depresji. Do tej pory hit zgromadził ponad miliard streamów.


Nominowany do nagród BRIT i Grammy kwintet Bring Me The Horizon jest jednym z najbardziej elektryzujących i odnoszących sukcesy brytyjskich zespołów rockowych. W 2020 roku wydali pierwszą z serii czterech EP-ek "Post Human: Survival Horror", która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem dziennikarzy i fanów, docierając na 1. miejsce w Wielkiej Brytanii. W 2021 roku ukazał się najnowszy singiel zespołu, "DiE4u". W tym roku zespół pojawili się na scenie podczas BRIT Awards, gdzie wraz z Edem Sheeranem wykonali elektryzujące "Bad Habits", które 18 lutego ukazało się w oficjalnej studyjnej wersji.

Bring Me The Horizon sprzedali ponad 4 miliony albumów i wyprzedali koncerty w ponad 40 krajach. Łącznie mają miliard odsłon klipów na YouTube. W skład kapeli wchodzą: wokalista Oli Sykes, gitarzysta Lee Malia, basista Matt Kean, perkusista Mat Nicholls i klawiszowiec Jordan Fish.

żródło; Warner Music Poland

Steel Panther - zmiany w terminarzu i lokalizacji polskich koncertów

W związku ze zmianami logistycznym i niemożliwością organizowania koncertów w poprzedniej lokalizacji, polska trasa Steel Panther musiała zostać nieznacznie zmodyfikowana. Zgodnie z nowym harmonogramem zespół
zagra 28 czerwca 2022 roku w krakowskim klubie Kwadrat, a 29 czerwca 2022 roku zaprezentuje się w warszawskiej Proximie. Bilety w sprzedaży, zapraszamy!

Wszystkie wejściówki zakupione na koncerty, które pierwotnie miały odbyć się w 2020/2021 roku, zachowują swoją ważność.

"Polsko! Trochę to zajęło, ale teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zobaczyli się na koncercie! Nie możemy się doczekać!" - Steel Panther

Metal Mind Productions
zaprasza

28.06.22
STEEL PANTHER + support
Kraków, Kwadrat

29.06.22
STEEL PANTHER + support
Warszawa, Proxima

Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00

Ceny biletów:
130 zł przedsprzedaż / 150 zł w dniu koncertu

Bilety już w sprzedaży na stronach:

https://shop.metalmind.com.pl/bilety_22,pl.html
(KOLEKCJONERSKIE)
www.Eventim.pl
www.ebilet.pl
www.biletin.pl

Steel Panther, debiutujący w 2009 roku albumem „Feel The Steel”, to zespół bezkompromisowy w swoich poczynaniach. Kolejne płyty szybko zyskały uznanie wśród dziennikarzy muzycznych, a także samych muzyków. Corey Taylor (Slipknot, Stone Sour) określił pierwszą płytę Steel
Panther jako „wspaniałą od początku do końca”. Podczas swojej kariery zespół grywał na najważniejszych festiwalach na świecie (m.in. Download Festival) i wspierał trasy koncertowe Aerosmith, Alter Bridge czy Stone
Sour. Michael Starr, wokalista kapeli, twierdzi: „My naprawdę kochamy heavy metal i grać koncerty. Steel Panther podbije świat!” Satchel: „Pamiętajcie! „Heavy Metal Rules!” Ich najnowszy, piąty album „Heavy
Metal Rules” jest jeszcze głośniejszy, szybszy i bardziej niegrzeczny!

Skład:
Michael Starr - wokale
Satchel - gitara
Rikki Thrash – gitara basowa
Stix Zadinia – perkusja


źródło: Metal Mind Productions
Subskrybuj to źródło RSS