Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

Klaus Schulze prezentuje nowy utwór i zapowiada album!

Kompozytor, muzyk i producent, Klaus Schulze gra swoje legendarne kompozycje i tworzy tę wyjątkową atmosferę od ponad 50 lat. Nowy album legendy elektroniki zatytułowany będzie „Deus Arrakis”. Płyta, która ukaże się 10 czerwca to ponad 77 minut muzyki. Pierwszym opublikowanym fragmentem albumu jest kompozycja „Osiris - Pt#1”.

Dzięki jego współpracy z Hansem Zimmerem przy nagrodzonej Oscarem ścieżce dźwiękowej do remake'u klasycznego filmu „Diuna”, Klaus Schulze poczuł twórczy zryw. „Od tego momentu poczułem się całkowicie uwolniony i po prostu grałem i grałem… Zdałem sobie sprawę, że „Deus Arrakis” stał się kolejnym salutem dla Franka Herberta i daru życia w ogóle”.

Klaus Schulze rozpoczął karierę w zespołach Tangerine Dream i Ash Ra Tempel, po czym wydał ponad 50 solowych albumów, od „Irrlicht”, „Mirage”, „X” i „Dune” po „Farscape”, „Kontinuum”, „Silhouettes”. Nagrywał pod pseudonimem „Richard Wahnfried” i w różnych kolaboracjach z takimi wielkimi artystami, jak Arthur Brown, Michael Shrieve, Rainer Bloss, Lisa Gerrard czy ostatnio Hans Zimmer. Klaus Schulze zawsze pozostawał wierny swojemu niepowtarzalnemu stylowi, będąc jednocześnie otwartym na innowacje i eksperymenty.

Lista utworów „Deus Arrakis”:

1. Osiris 18:26

2. Seth 31:45

3. Der Hauch des Lebens 27:06

źródło: MYSTIC PRODUCTION

Spotkanie z zespołem CHEMIA!

Metal Mind Productions, Strefa Music Art. i Winylowa zapraszają 28 kwietnia na godzinę 19:15 na spotkanie z zespołem Chemia. Porozmawiamy o nowej płycie - „Something To Believe In”, koncertach, planach i
inspiracjach!

Najnowsze wydawnictwo grupy – „Something To Believe In” – ukaże się 29 kwietnia 2022 roku. Na płytę składa się dziesięć rockowych kompozycji, najlepszych w karierze Chemii. Za brzmienie albumu odpowiada producent
Andy Taylor, gitarzysta i kompozytor znany ze współpracy z Duran Duran, The Almighty, Robertem Palmerem i Rodem Stewartem. Taylor jest również autorem wszystkich znajdujących się na krążku tekstów.

Single „Modern Times”, „Angina”, „The Widows Soul" i „New Romance" znalazły uznanie wśród fanów, a radiostacje dodały je do stałych playlist. Na początku 2022 roku zespół rozpoczął współpracę z Odyssey
Music Network (Apocalyptica, Royal Republic, Asaf Avidan).

Obecny skład Chemii to Łukasz Drapała na wokalu, Wojciech Balczun i Maciek Papalski na gitarach oraz sekcja rytmiczna: Błażej Chochorowski (bas) i Adam Kram (perkusja).

ZAPRASZAMY!

źródło: Metal Mind Productions

Galeria: Bastard Disco - płyta “Satelity”

„Pisanie tekstów do nowych piosenek stało dla mnie pewnym wyzwaniem. W pewnym momencie poczułem się głupio śpiewając po angielsku do Polaków, sam będąc Ukraińcem. W pewnym momencie poczułem nutę nieszczerości. Że udaję, że jestem z zespołu z Washington D.C., a angielski to mój ojczysty język. Ale przecież tak nie jest” – mówi Iurii Kasianenko, wokalista zespołu Bastard Disco i autor tekstów do utworów z najnowszej płyty „Satelity”.
„Pomyślałem, że skoro mam coś do powiedzenia, warto to powiedzieć prosto, warto być usłyszanym i zrozumianym. Później zastanowiłem się dlaczego chcę to powiedzieć i czy warto w ogóle to mówić. Myślałem też czym jest piosenka w swojej istocie, czemu ma służyć” – dodaje Kasianenko.
„Dlatego nowe teksty są nie tyle o tematach globalnych, ile o mnie, moich bliskich, znajomych, ich problemach i tragediach. Te nigdy nie są zbyt małe i błahe. Starałem się, żeby w tekstach było również trochę humoru. Pod tym względem, jest to płyta bluesowa. I mimo tego, że jest ona przeważnie smutna, to – przewrotnie - jest też pełna optymizmu” – podsumowuje.
Trzecia płyta Bastard Disco jest nowym wcieleniem zespołu. Teksty zostały napisane po polsku, a muzyczny klimat nieco odszedł od wcześniejszej stylistyki emo-grunge’owej i powędrował w bardziej mroczną, wręcz gotycko-post punkową stronę.
Nowy tragiczny kontekst wielu utworów dopisała koszmarna rzeczywistość, która wdarła się do naszego wspólnego świata z hukiem rosyjskich bomb zrzucanych na ukraińską ziemię. Część tekstów pisanych przez Iurę zyskała nową, upiorną wymowę.
Jeden z kawałków zaczyna się słowami „Nikt nie chciał umierać”. Każda wojna jednak kiedyś się kończy, a zbrodniarze zostają osądzeni i zapamiętani. Ten sam utwór kończy się słowami „Nie jesteś w tym sam/nie jesteś w tym sama”.
Materiał został zarejestrowany w kultowym studiu Wieloślad pod okiem i uchem Michała Ścibiora. Nad miksem i masteringiem albumu czuwali kolejno Zach Weeks z legendarnego God City Studio w Salem w Stanach Zjednoczonych i Magnus Lindberg (gitarzysta Cult Of Luna) z VRTKL Audio w Sztokholmie.
Bastard Disco dzielili scenę z takimi zespołami, jak Japandroids czy Shame, grali również m.in. na scenie głównej OFF Festivalu, Soundrive, Spring Break. Ich dotychczasowy dorobek to dwa albumy wydane we współpracy z wytwórnią Antena Krzyku. Płyty zostały entuzjastycznie przyjęte przez prasę i recenzentów, w tym Gazetę Wyborczą, radiową Trójkę, Noisey Magazine Poland, Red Bull Music, Porcys, Gonzo Circus czy Ox Fanzine

źródło: Antena Krzyku

DECAPITATED PREZETUJĄ NOWY KLIP Z UDZIAŁEM TATIANY SHMAYLUK Z JINJER!

Decapitated opublikowali drugi singiel z nowego albumu „Cancer Culture”. Utwór nazywa się „Hello Death” i można w nim usłyszeć jedną z najbardziej niesamowitych i wybitnych współczesnych wokalistek metalowych, Tatianę Shmayluk z odnoszącego coraz większe światowe sukcesy, Jinjer.

Lider zespołu, Wacław „Vogg” Kiełtyka, tak mówi o nowym utworze:

„Jinjer to bez wątpienia jeden z najciekawszych zespołów ostatnich lat. A wokal Tatiany jest naprawdę wyjątkowy i niesamowity. W „Hello Death” połączyliśmy dwa różne światy muzyczne i efekt końcowy jest doskonały. Jak wszyscy wiecie, nieustannie uwielbiamy dodawać nowe elementy do naszej muzyki. W „Hello Death” udało nam się połączyć techniczny death metal z wokalem Tatiany, co nadaje utworowi epicki wręcz wymiar. Tekst opowiada o walce życia ze śmiercią - brutalne, ciężkie riffy połączyliśmy z kobiecym, spokojnym wokalem i ta kombinacja to absolutna nowość w muzyce Decapitated. Czasami trzeba opuścić własną strefę komfortu i zaryzykować, aby osiągnąć coś całkowicie epickiego.”

27 maja Decapitated wydają nowy materiał, zatytułowany „Cancer Culture”. Vogg o nowej płycie:

"Nie było tak łatwo wybrać pierwszego singla z "Cancer Culture". Każda kompozycja ma inny klimat, każdą z nich chcielibyśmy Wam zaprezentować jak najszybciej. Ponieważ "Cancer Culture" jest utworem, który otwiera album, uznaliśmy, że będzie to idealny sposób na wprowadzenie Was w naszą nową muzykę. Oczekiwania, jeśli chodzi o nową płytę, były ogromne, nagrywanie jej było więc dla nas olbrzymim wyzwaniem. Ale ciężka praca się opłaca. Mieliśmy okazję zgromadzić niesamowitych ludzi, którzy zajęli się produkcją i pomogli nam osiągnąć jak najlepszy efekt. Jarek Szubrycht ponownie napisał dla nas niesamowite teksty o dysproporcji między marzeniami, ambicjami i aspiracjami ludzkości. Głównym inżynierem dźwięku był Tomasz Zed Zalewski, David Castillo odpowiada za miks, a Ted Jensen nadał całości ostateczny szlif przy masteringu. Okładkę stworzył Fabio Timpanaro, włoski artysta, którego twórczość doskonale oddaje to, co chcieliśmy przekazać. Tytuł albumu ma znacznie szerszy kontekst, niż to może się na pierwszy rzut oka wydawać. Będziecie zaskoczeni”.

Po opublikowaniu albumu „Anticult” w 2017 roku, Metal Hammer ogłosił DECAPITATED „następcą Pantery i Lamb Of God”.

źródło: Mystic Production
Subskrybuj to źródło RSS