Menu

WARPAINT ZAPOWIADAJĄ NOWY ALBUM!

WARPAINT ZAPOWIADAJĄ NOWY ALBUM!
fot. materiały prasowe
23 września ukaże się nowy album Warpaint zatytułowany 'Heads Up'. Zapraszamy na przedsmak albumu, singiel 'New Song'. Dwa lata od ukazania się poprzedniego album, zatytułowanego po prostu 'Warpaint', kalifornijska formacja powraca z nowym albumem zatytułowanym 'Heads Up'.

Łatwo jest odnieść mylne wrażenie w przypadku Warpaint. Na płytach studyjnych mają tendencję do podkreślania nastroju, wykorzystując do tego lekkie brzmienia instrumentów klawiszowych, hipnotyczne harmonie i niepokojące rytmy.

Jednak na koncertach ten kwartet z Los Angeles – w którego skład wchodzą śpiewające gitarzystki Emily Kokal i Theresa Wayman, basistka Jenny Lee Lindberg oraz grająca na klawiszach perkusistka Stella Mozgawa – zamieniają ten nastrój na szybkie tempo i mocne rytmy. Ich muzyka nie jest już tak mroczna, a jej energia może być zaskoczeniem dla wielu ludzi. Na najnowszym albumie udało im się tę energię przenieść także do studia. "Nasze koncerty zawsze były bardziej energetyczne w porównaniu do naszych płyt" – mówi Kokal. Wszystkie lubimy tańczyć. Nie chciałyśmy rezygnować z emocji, czyli tego, co jest podstawą tego zespołu – zresztą to by się nie udało, bo takie jesteśmy – ale chciałyśmy trochę przyspieszyć i wnieść do tego nieco więcej radości." Z kolei Lindberg na temat nowego albumu dodaje: "czujemy się dumne z tego, co udało nam się zrobić – niemal zaskoczone i zaszokowane. Gdy go tworzyłyśmy, to było jak: „ciekawe jak to będzie brzmiało? Jak to się sprawdzi razem?” Jestem pod wrażeniem tego, co z tego wyszło. Jesteśmy dumne i czujemy, że to jest ewolucja naszego zespołu. Brzmi jak dojrzała wersja Warpaint."


Tracklista:

1. Whiteout

2. By Your Side

3. New Song

4. The Stall

5. So Good

6. Don't Wanna

7. Don't Let Go

8. Dre

9. Heads Up

10. Above Control

11. Today Dear

sonicrecords.pl

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.