Menu

“Humanoid” – nowe arcydzieło ACCEPT!

“Humanoid” – nowe arcydzieło ACCEPT!
foto: Christoph Vohler
ACCEPT przygotowuje się do wydania swojego nowego albumu „Humanoid”, który ukaże się w najbliższy piątek, 26 kwietnia. Zespół opublikował właśnie swój trzeci singiel „Frankenstein”. Utwór jest elektryzującym podejściem do klasycznej historii Frankensteina, zawiera rytmiczny refren i epickie riffy w charakterystycznym dla ACCEPT stylu, a do zestawu dołączono mocny teledysk.

Po ponad 40 latach działalności ACCEPT pozostaje jedną z czołowych sił światowej sceny heavy metalowej, kolejny raz występując na najważniejszych festiwalach rockowych i metalowych latem 2024 roku, w tym na Wacken Open Air i Hellfest.

W przyszłym tygodniu zespół rozpocznie trasę koncertową po Ameryce Południowej. Tej jesieni europejscy fani będą mieli okazję zobaczyć ponad 20 koncertów ACCEPT na całym kontynencie, a gośćmi specjalnymi będą Phil Campbell and The Bastard Sons oraz Sister Sin. Obejrzyj lyric video do utworu „Frankenstein” poniżej i zamów w przedsprzedaży swój egzemplarz “Humanoid” już teraz.

ACCEPT o utworze “Frankenstein”:
„Historia Frankensteina jest stara, ale wciąż aktualna. Potwór został stworzony bez pytania. Frankenstein jest istotą ludzką, a mimo to wszyscy go nienawidzą i boją się go”.

Zobacz porywające lyric video do “Frankenstein” tutaj:

„Na ‘Humanoid’ ACCEPT po raz kolejny odniósł sukces w przekazywaniu esencji heavy metalu: ostrych riffów, wysublimowanych solówek, wielkich melodii. Trzeba tego posłuchać głośno!”
- Metal Hammer (Niemcy) -

Po raz kolejny sfinalizowany przez wiodącego producenta metalowego Andy'ego Sneapa (Judas Priest, Amon Amarth, Testament, Saxon itp.) w jego Backstage Recording Studios Ltd. w Derbyshire w Wielkiej Brytanii, „Humanoid” jest niesamowitym osiągnięciem muzycznym i kolejną światowej klasy pozycją w katalogu ACCEPT. Album będzie dostępny w różnych formatach na całym świecie, niektóre z nich są ściśle limitowane.
“Humanoid” dołącza do absolutnych klasyków gatunku, takich jak “Balls To The Wall”, który pokrył się złotem w USA i Kanadzie, “Metal Heart” oraz nowszych arcydzieł, takich jak “Blood of the Nations” i album “Blind Rage”, który zajął pierwsze miejsce na listach przebojów. Płyty Accept regularnie plasują się na krajowych listach przebojów Top 10, a globalna sprzedaż przekracza 17 milionów egzemplarzy.

ACCEPT nigdy nie unikał gorących tematów i ten krążek nie jest wyjątkiem. Jednak siedemnasty album studyjny zespołu z pewnością nie jest albumem koncepcyjnym. Porusza takie tematy jak sztuczna inteligencja i to, jak nasza zależność od technologii stopniowo pozbawia nas indywidualności.To swoiste ostrzeżenie. Ponieważ wokalista Mark Tornillo nigdy nie będzie zwolennikiem ery cyfrowej, utwór tytułowy równoważy surowymi emocjami, słabościami, znaczącymi Rytuałami Przejścia, które spotykamy na ścieżce życia i cechami, które czynią nas ludźmi: uczuciem dyskomfortu, starzeniem się, radzeniem sobie z bólem, rozczarowaniem i ostatecznym przystankiem dla każdego: śmiercią.

Lista utworów:
1 Diving Into Sin
2 Humanoid
3 Frankenstein
4 Man Up
5 The Reckoning
6 Nobody Gets Out Alive
7 Ravages Of Time
8 Unbreakable
9 Mind Games
10 Straight Up Jack
11 Southside Of Hell

“Humanoid” dostępny będzie w następujących formatach:
- Ltd Box z CD Mediabook + flaga, breloczek/ multitool w kształcie gitary, zapalniczka, fotokarta, naklejka tekstylna - wyłącznie w sprzedaży wysyłkowej Napalm Records (ściśle limitowany format do 1000 egzemplarzy na całym świecie)
- 1-LP Gatefold Winyl SPLATTERED CRISTALLO, CZARNY, NIEBIESKI, ZIELONY, ŻÓŁTY, BIAŁY Wydanie Die-Hard + 12-calowa książeczka + slipmata + naszywka + record butler – tylko w sprzedaży wysyłkowej Napalm Records (ściśle limitowana do 666 kopii na całym świecie)
- 1-LP Gatefold Winyl SOLID BABY BLUE – wyłącznie w sprzedaży wysyłkowej Napalm Rebords (ściśle limitowany do 300 egzemplarzy na całym świecie)
- 1-LP Gatefold Winyl TRANSLUCENT TURQUOISE – wyłącznie Napalm Records w Ameryce Północnej (ściśle limitowany do 300 kopii na całym świecie)
- 1-LP Gatefold Winyl CRISTALLO – wyłącznie w JPC (ściśle limitowany do 300 kopii na całym świecie)
- 1-LP Gatefold Winyl TRANSLUCENT ORANGE – wyłącznie w EMP (ściśle limitowany do 300 egzemplarzy na całym świecie)
- 1-LP Gatefold Winyl SILVER – wyłącznie w Platekompaniet (ściśle limitowany do 400 egzemplarzy na całym świecie)
- 1-LP Gatefold Winyl SOLID ROYAL BLUE – dostępny tylko w Ameryce Północnej (ściśle limitowany do 1100 egzemplarzy na całym świecie)
- 1-LP Gatefold Winyl BLACK
- 1-CD Mediabook z / 28-stronicową książeczkę + 1 utwór bonusowy – edycja limitowana
- 1-CD 6-stronicowy Digisleeve + 12-stronicowy booklet
- ekskluzywny 7“ winyl z utworem”Humanoid” oraz “The Reckoning”, (fizycznie niewydane) – dostępny tylko z majowym wydaniem niemieckiego Metal Hammera z Accept na okładce
- Album w wersji cyfrowej

“Humanoid” to niesamowicie elektryzujący, dynamiczny i subtelnie dopracowany album z żartobliwym humorem, co można usłyszeć w biblijnych odniesieniach w „The Reckoning” – odzie do koncertowej publiczności – w ekscytującym nowym spojrzeniu na historię „Frankensteina” oraz w „Straight Up Jack” – numerze, który z pewnością byłby piosenką zatwierdzoną przez Bona Scotta do picia.
Otwierający utwór „Diving in Sin” wywołuje u słuchaczy energetyczny wstrząs, jeżący włosy na głowie, dzięki intro inspirowanemu Bliskim Wschodem i niemal agresywnym, wykrzyczanym partiom wokalnym Tornillo. „Unbreakable” dotyczy zarówno zespołu, jak i więzi pomiędzy ACCEPT a jego fanami na scenie koncertowej – jest to spokojna rockowa piosenka w stylu „Hey, let’s do this”. Z drugiej strony „Mind Games” ma klimat vintage, przypominający „Metal Heart”. „No One Gets Out Alive” wydaje się być stworzony na potrzeby występów na żywo. Mówi, że niezależnie od okoliczności życia, bogactwa, sławy, śmierć wyrównuje wszystko. Optymistyczny i agresywny „Southside Of Hell” kończy płytę wspaniałą grą słów, dzięki uprzejmości Tornillo.

ACCEPT znajduje się na okładce bieżącego wydania niemieckiego Metal Hammera. Wydanie zawiera ekskluzywny 7-calowy winyl, na którym zawarto dwa jeszcze nie wydane fizycznie single „Humanoid” i „The Reckoning”!

ACCEPT :
Wolf Hoffmann – gitara
Mark Tornillo – wokal
Uwe Lulis – gitara
Martin Motnik – bas
Christopher Williams – perkusja

źródło: press

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.