Menu

Jean-Michel Jarre na specjalnym show w Bratysławie

Jean-Michel Jarre na  specjalnym show w Bratysławie
Artysta właśnie ogłosił swój występ „Brigde From The Future” na The Starmus Festival, który odbędzie się 12 maja w Bratysławie. Gościem specjalnym będzie Sir Brian May.

Wyjątkowy koncert na żywo otworzy tegoroczną edycję festiwalu. We współpracy z firmą ESET – światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego, pionier muzyki elektronicznej wystąpi w Incheba Bratysława na Słowacji, na tle mostu SNP (UFO). Na scenie dołączy do niego gość specjalny Sir Brian May, a wstęp na festiwal jest bezpłatny. Transmisja w słowackiej telewizji krajowej RTVS będzie na żywo, jak również na kanale YouTube Jeana-Michela Jarre’a.
„The Bridge From The Future” czyli most z przyszłości, to specjalnie wymyślony przez artystę projekt, który zainauguruje siódmą edycję The STARMUS Festival, jedną z najważniejszych muzycznych wydarzeń na świecie, które łączy naukę, sztukę i muzykę. W tym roku festiwal, którego tematem przewodnim jest przyszłość naszej rodzimej planety i gromadzi laureatów Nagrody Nobla, wybitnych naukowców i badaczy, astronautów, intelektualistów i artystów, aby wymieniać się wiedzą i spostrzeżeniami podczas eksploracji pytań egzystencjonalnych. Został założony przez astrofizyka Garika Israeliana, doktora oraz gitarzystę Queen i doktora astrofizyki Sir Briana Maya, pod auspicjami zmarłego Stephena Hawkinga. Nauka często nazywa jest mostem do jutra i niesie ze sobą obietnicę przełomowego postępu, jeśli tylko bez wahania przyjmiemy jej odkrycia i przewidywania.

STARMUS ma na celu zainspirowanie kolejnego pokolenia odkrywców i odrodzenie ducha odkryć, angażując przy tym ludzkość w jak największe problemy naszych czasów. Gdy świat stoi przed wyzwaniami, które grożą zawężeniem naszej wizji, koncert otwierający festiwal STARMUS zaprasza nas do poszerzenia horyzontów i otwarcia się na przyszłości napędzanej ciekawością, kreatywnością i współpracą. Wartości te podziela firma ESET, która organizując koncert i festiwal Starmus w Bratysławie, demonstruje przy tym swoje zaangażowanie i ambicje w promowaniu potęgi nauki, kultury i edukacji wśród lokalnej i globalnej publiczności.
Dzięki „The Bridge From The Future”, Jean-Michel Jarre stoi na czele tego właśnie ruchu nie tylko jako kultowy muzyk i futurysta, ale także jako Ambasador Narodów Zjednoczonych ds. Edukacji, Nauki i Kultury UNESCO od ponad trzydziestu lat. Do artysty dołącza Sir Brian May, który jest nie tylko członkiem i założycielem Queen, światowej sławy gitarzystą, autorem tekstów, producentem, ale także genialnym doktorem astrofizyki. Dołączy do Jarre’a na scenie nie tylko jako legendarny muzyk, ale także jako partner i założyciel STARMUS.

Występując w Bratysławie JMJ zajmie centralne miejsce w Europie, kontynencie który na przestrzeni dziejów był centralnym punktem wielu rewolucyjnych ruchów w sztuce, kulturze i technologii. Czerpiąc inspiracje z wizjonerskich myślicieli epoki renesansu i rozciągając się na przestrzeni wieków, „The Bridge From The Future” zwiastuje początek współczesnego renensansu, w którym najwybitniejsze umysły naszej planety wzywają następne pokolenia myślicieli i odkrywców aby przyczyniły się do większej regeneracji ducha odkryć i zaangażowania ludzkości w największe problemy naszych czasów.

„Kontynuując naukę z przeszłości, powinniśmy dziś słuchać przyszłości, będąc otwarci i uważni na napływające ze świata sygnały. Przełomy, odkrycia i rozwiązania we wszystkich dziedzinach istniały już przed nami, w przyszłości i czekają na nas aby je znaleźć. Naszym powołaniem jako artystów, naukowców, przedsiębiorców i obywatelu jest angażowanie się i aktywowanie postępu tworzenia mostu z przyszłości. Taki jest duch STARMUS.”

Tegoroczna edycja festiwalu podtrzymuje temat „przyszłości naszej planety”, podkreślając istotną rolę, jaką nauka i sztuka odgrywają w zapewnianiu zrównoważonej przyszłości Ziemi. Podczas gdy nauka naświetla prawdy o naszym wszechświecie, sztuka i muzyka inspirują nas do poszukiwania dalszych odkryć. Pięciodniowe wydarzenie (13-17 maja) obejmuje wykłady i dyskusje na takie tematy jak środowisko, sztuczna inteligencja i cyberbezpieczeństwo, a nawet przestrzeń kosmiczna. W tym roku Jean-Michel Jarre zostały ogłoszony najnowszych członkiem Rady Doradczej STARMUS.

źródło: Sony Music

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.