Menu

Worms of Senses: premiera albumu "Give Up!"

Worms of Senses: premiera albumu "Give Up!"
fot. Stasiek Nietrzebka
Dzisiaj premierę ma zapowiadana przeze mnie płyta Worms of Senses: "Give Up!". Zespół, który z powodzeniem miesza ze sobą rock, mathrock, pop, psychodelia, jazz, elektronika, czy metal świętuje wydanie swojego drugiego albumu. Jednak tak naprawdę to ich debiut!

Worms of Senses to zespół grający muzykę w której mieszają się takie gatunki jak: rock, mathrock, pop, psychodelia, jazz, elektronika, eksperyment. Grupa założona została przez muzyków znanych z m.in. Searching For Calm, Fair Weather Friends, ARRM, 52um, czy Æther Ctrl.

Nowy album "Give Up!" to gitarowy brud, zagęszczenie rytmów i warstw brzmień. Nie jest ani czysto ani równo. Są tu dziwne podziały i niby-jazzowe wycieczki. Kraut rockowy puls i punkowa energia. Worms of Senses poddają się temu wszystkiemu, bo to jedyna droga. Wy też się poddajcie brzmieniu "Give Up!".

"Give Up!" zapowiadany był singlami 'Body' i 'Fade Away'. Ta płyta wybudza przez lata uśpiony projekt i powołuje go na powrót do życia.

O czym jest "Give Up!" mówi zespół: "Przekaz „Give Up!" to czysta zabawa, nie ma tu ciężkich znaczeń. Nawet jeżeli są teksty o lękach, kompleksach, czy walce ze stagnacją, to wszystko pretekst, żeby posklejać kilka brył, a potem zeszlifować kanty i zobaczyć w tym nową rzecz. „Give Up!" nie ma praktycznego zastosowania, to nie otwieracz do puszek, narzędzie do zabawy, transportu, ani odpoczynku. To forma kreatywnej wyżywki."

Michał Maślak – wokale, gitary, synthy
Rafał Miciński – bas, fx
Piotr Jeziorko – perkusja, synthy, pady

Worms of Senses zagrają koncerty:
06.04: Piąty Dom, Katowice, koncert z okazji wydania płyty
19.04: Wiatrak, Zabrze (w ramach: Kury "Wiosenna Deprecha Tour")
28.06: Piąty Dom, Katowice, razem z .WAVS
29.06: Chmury, Warszawa, razem z .WAVS

źródło: Filip Sarniak

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.