Menu

SHADOHM - nowy zespół Pavulona prezentuje klip do premierowego utworu

SHADOHM - nowy zespół Pavulona prezentuje klip do premierowego utworu
Znany polski wszechstronnie utalentowany muzyk metalowy Paweł Jaroszewicz (Vader, Decapitated, Hate, Antigama, Obscure Sphinx) wraz z doświadczonymi muzykami polskiej sceny metalowej: Adrianem Meissnerem, Rafałem Tarlachanem, Błażejem Kasprzakiem oraz Jakubem Śliwowskim inaugurują swój najnowszy projekt - SHADOHM.

Przygotujcie się na najnowszą porcję czystego, niezmąconego mroku black metalu, energii groove metalu, klimatycznych i ciężkich melodii doom metalu oraz absurdalnie niskich dźwięków.

"Through Darkness Towards Enlightenment" to nowoczesne połączenie stylów: Architects, Lorna Shore, Meshuggah, Gojira i Katatonia szokujące słuchacza od początku do końca.
Pięć utworów melodyjnego transu z niesamowitymi wokalami, które przeniosą Cię w inny wymiar nowoczesnego metalu. Zespół jest konglomeratem doświadczonych profesjonalistów skupionych na jednym wspólnym celu - przedstawieniu naszej wizji masom.

Muzyką na debiutancki album zarejestrowano:

perkusja w Santa Studio z Mikołajem Kiciakiem, Filipem Hałucha, Sebastianem Hasem jako realizatorzy nagrań;
wszystkie gitary w Heinrich House Studio we współpracy z Filipem Hałucha;
wokale w Santa Studio z Sebastianem Hasem za konsolą.
Całość została zmiksowana i poddana maseringowi przez Sebastiana Hasa w Santa Studio (Behemoth, Obscure Sphinx). Za oprawę graficzną odpowiada duet: wokalista Adrian Meissner oraz grafik Michal "Xaay" Loranc (God Dethroned, Kamelot, Nile). Zdjęcie zespołu wykonała Aleksandra „Kosa" Majak.

Pavulon o płycie: "Through Darkness Towards Enlightenment"jest komentarzem do tego, jak postrzegam otaczającą mnie rzeczywistość i jest wypadkową wszystkiego z czym mierzyłem się na przestrzeni lat. Jest to forma uwolnienia narastającego od wielu lat napięcia i frustracji, forma katharsis, rodzaj terapii – pogodzenia się ze swoimi demonami i znalezienia siły do realizacji swoich celów wbrew wszelkim przeciwnościom."

Debiutancki album zostanie wydany 8 marca 2024 roku w formie cyfrowej na najpopularniejszych platformach streamingowych oraz na płycie CD nakładem dobrze znanej polskiej wytwórni Selfmadegod Records. Pre-order płyty jest możliwy w sklepie internetowym wydawcy.

W dniu premiery, Shadohm wyruszy w trasę koncertową Czarna Pascha 2024 razem z black/doom metalową grupą Batushka.

08.03.2024 - Zabrze, CK Wiatrak (fb event)
09.03.2024 - Gostynin, Strefa Chaosu (fb event)
10.03.2024 - Gdańsk, Drizzly Grizzly (fb event)
15.03.2024 - Wrocław, Zaklęte Rewiry (fb event)
16.03.2024 - Szczecin, D.K. Słowianin (fb event)
17.03.2024 - Poznań, U Bazyla (fb event)
22.03.2024 - Skarżysko-Kamienna, Semafor (fb event)
23.03.2024 - Krosno, Rock Klub Iron (fb event)
24.03.2024 - Bielsko-Biała, Rudeboy (fb event)


SHADOHM - Through Darkness Towards Enlightenment ( Album Preview )
Tracklista:

1. Through Darkness
2. Blurred
3. Fair Weather Friend
4. Ripped Apart
5. Towards Enlightenment


Line-up:

Adrian "Klama" Meissner (Batushka, It Follows) - wokal
Paweł "Pavulon" Jaroszewicz (Batushka, Antigama) - perkusja
Rafał "Tarlachan" Łyszczarz (Batushka, Hore) - gitara, wokal
Błażej Kasprzak (Batushka) - gitara basowa
Jakub "Szatan" Śliwowski (Batushka, Hore) - gitara

Selling points:

Jednym z naszych wyróżniających się elementów w Shadohm są zdecydowanie nasze customowe gitary, zbudowane na zamówienie u naszego przyjaciela, Kriza Ramireza z Meksyku, w jego firmie – K. Ramirez Guitars. Ze względu na to, że stroimy się nisko (nawet bardzo nisko), wiedzieliśmy, że Kriz będzie odpowiednią osobą do wykonania ich, biorąc pod uwagę jego wieloletnie doświadczenie jako lutnik, ale także jako muzyk.

Zdecydowaliśmy się na kształt, który jest wariacją modelu Iceman, produkowanego przez firmę Ibanez. Wszystkie trzy gitary to 9-strunowe modele „Spitfire", wyposażone w przetworniki od Fishman Fluence (zrobione na zamówienie). Mostek został od podstaw zbudowany specjalnie dla nas przez ekipę Kriza na bazie mostka Hipshot, ponieważ nie produkują oni fabrycznie takich mostków dla dziewięciostrunowych gitar multiscale. Skala wynosi 30" dla najniższej struny i 28" dla najwyższej, co czyni z nich idealne połączenie dla wygody (ułatwia to trochę łapanie różnych dziwnych akordów), ale również pozwala wybrzmieć wszystkim, nawet najniższym dźwiękom, bez odstrajania się. Zdecydowaliśmy się na taki setup, gdyż na gitarach schodzimy na najgrubszej strunie aż do F# (oktawę niżej niż klasyczne F# w gitarze ośmiostrunowej) i klasyczne, dostępne na rynku rozwiązania były niewystarczające.

Jeśli chodzi o dobór drewna, za radą Kriza zdecydowaliśmy się na klon, natomiast sama podstrunnica jest wykonana z egzotycznego drewna Granadillo, które bardzo dobrze sprawdza się w niskich strojeniach.

Zależało nam na oryginalnym wyglądzie. Wszystkie trzy gitary są w odcieniu beżowym, klasyczne potencjometry zamieniliśmy na naboje, a logo na 12-tym progu i lumin laye mienią się na błękitno pod wpływem światła UV - skojarzenia z Diuną są jak najbardziej poprawne. Szczegóły możecie zobaczyć na zdjęciach, a już w marcu, na nadchodzącej trasie "Czarna Pascha", będziecie mogli usłyszeć i zobaczyć na żywo, jak te instrumenty się prezentują w całej okazałości.


źródło: Solid Rock PR

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.