Menu

SOLOWY ALBUM BETH GIBBONS (Portishead)!

SOLOWY ALBUM BETH GIBBONS (Portishead)!
fot. Netti Habel
Beth Gibbons wyda swój debiutancki solowy album zatytułowany "Lives Outgrown" już 17 maja 2024 roku! Płyta ukaże się nakładem Domino Recording!
Zawierający dziesięć nowych utworów nagranych w ciągu 10 lat, album został wyprodukowany przez Jamesa Forda (Arctic Monkeys, Depeche Mode, The Last Dinner Party) i Beth Gibbons we współpracy z Lee Harrisem. (Talk Talk).

"Lives Outgrown" jest, w pewnym sensie, najbardziej osobistym dziełem Beth do tej pory, wynikiem okresu ciągłej refleksji i zmian - "wielu pożegnań", jak mówi Beth. Pożegnań z rodziną, przyjaciółmi, a nawet z dawną sobą. Są to piosenki z napisane w momencie, kiedy patrzenie w przyszłość nie daje już tego, co kiedyś, a spojrzenie wstecz staje się nagle wyraźniejsze.

„Uświadomiłam sobie, jak wygląda życie bez nadziei" – mówi Beth. „I to był smutek, jakiego nigdy nie czułam. Wcześniej miałam możliwość zmiany swojej przyszłości, ale kiedy walczysz ze swoim ciałem, nie możesz zmusić go do zrobienia czegoś, czego nie chce". Piosenki poruszają również kwestie macierzyństwa, niepokoju i menopauzy a także, co nieuniknione, śmiertelności. „Ludzie zaczęli umierać" – mówi Beth. „Kiedy jesteś młody, nigdy nie znasz końca, nie wiesz, jak to się potoczy. Myślisz: wyjdziemy poza to. Będzie lepiej. Niektóre zakończenia są trudne do przyswojenia".

Teledysk do pierwszego singla "Floating On A Moment" został wyreżyserowany przez uznanego artystę multimedialnego i reżysera Tony'ego Ourslera, odpowiedzialnego za teledysk "Where Are We Now?" Davida Bowiego.


Tracklista:
1.Tell Me Who You Are Today
2.Floating On A Moment
3.Burden Of Life
4.Lost Changes
5.Rewind
6.Reaching Out
7.Oceans
8.For Sale
9.Beyond The Sun
10.Whispering Love

źródło: sonicrecords.pl

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.