Menu

Joe Jackson przedstawia album „What A Racket!"

Joe Jackson przedstawia album „What A Racket!"
24 listopada to data premiery najnowszego wydawnictwa słynnego muzyka i producenta Joe Jacksona. Album „What A Racket!" stanowi żywe wskrzeszenie dawno zaginionego artysty Maxa Championa i przenosi słuchaczy do tętniącego życiem świata tradycji Music Hall.
Fani, oczarowani enigmatycznym Maxem Championem, spekulowali i od kilku tygodni szukali informacji na jego temat. Nowo wydany dokument wreszcie rzuca światło na angielskiego artystę z początku XX wieku:https://www.youtube.com/watch?v=sLN9OehqnrY

„What A Racket!" po raz pierwszy od ponad wieku prezentuje jedenaście piosenek Maxa Championa. Jak mówi Joe Jackson: „W swoim czasie były to wspaniałe piosenki, które są zaskakująco nowoczesne. Czasami mam wrażenie, że Max przemawia ze swojego Londynu z początku XX wieku bezpośrednio do nas na początku XXI wieku".
Album „Mr. Joe Jackson presents: Max Champion in „What A Racket!'" jest dostępny jako CD i na płycie winylowej.
W planach jest także zaprezentowanie tego projektu w formie występu na żywo w 2024 roku.

Angielski Music Hall powstał w XIX-wiecznym Londynie i obok swojego amerykańskiego kuzyna wodewilu, był pierwszą formą masowej rozrywki stworzoną przez klasę robotniczą. Uważany był za „nieprzyzwoity" i przyciągał zróżnicowaną publiczność, od zwykłych ludzi po arystokratów. Przedstawiał życie w epoce wiktoriańskiej i edwardiańskiej z humorem, satyrą, poruszając też mroczniejsze tematy. Wielu artystów z tamtych czasów ma obecnie status legendy, a ich piosenki są nadal znane w Wielkiej Brytanii.

źródło: Mystic Production

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.