Menu

Najbardziej wyczekiwany powrót na polskiej scenie! Kolejny arysta na METAL MINE FESTIVAL 2024!

Najbardziej wyczekiwany powrót na polskiej scenie! Kolejny arysta na METAL MINE FESTIVAL 2024!
W tym roku, po trzech latach przerwy na mapę festiwali muzycznych w naszym kraju powrócił Metal Mine Festival.Organizatorzy ujawnili kolejnego wykonawcę, który swoim występ uświetni 6-tą edycję wałbrzyskiego muzycznego święta. W przyszłym roku festiwal potrwa aż trzy dni i odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia 2024 roku (wydarzenie na Facebooku).

Kolejnym artystą na festiwalu będzie OBSCURE SPHINX w składzie:

Zofia Fraś - wokal, sample
Mateusz Badacz - perkusja
Michał Rejman - gitara basowa
Aleksander Łukomski - gitara elektryczna, wokal

Wcześniej potwierdzono udział zespołów:

WATAIN (black metal)
FURIA (black metal, nekrofolk),
MEPHORASH (black metal),
TRYLION (djent),
GUTALAX (goregrind).


Organizatorzy otwierają się jeszcze bardziej na nowe gatunki muzyczne. Teren imprezy to oczywiście wyjątkowa i niesamowita przestrzeń Starej Kopalni w Wałbrzychu. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu to największa postindustrialna atrakcja turystyczna w Polsce, zlokalizowana na terenie dawnej kopalni. Między kopalnianymi maszynami na terenie festiwalu powstanie strefa z food truckami i zimnym piwem, stoiska z merchem wykonawców oraz pole namiotowe.

Obserwujcie profil METAL MINE, dołączajcie do wydarzenia i zapraszajcie znajomych!

OBSCURE SPHINX (sludge/doom metal/post-rock/metal, Polska)

To jeden z najważniejszych zespołów na polskiej scenie muzyki metalowej. W 2012 roku dzięki wygranej w „New Blood Award" wystąpili na niemieckim Summer Breeze Open Air. Ponadto mieli okazję gościć na trasach takich grup jak Behemoth czy Batushka, a także pojawić się na Summer Dying Loud i Off Festivalu. Własnym sumptem wydali trzy znakomite albumy studyjne, które odbiły się szerokim echem zarówno w polskich, jak i zagranicznych muzycznych mediach oraz zostały wyjątkowo dobrze odebrane przez fanów. Muzyka stanowi połączenie hipnotyzującego post rocka i metalu ze sludge/doomowym ciężarem, które dopełniono charyzmatycznym wokalem Zosi Fraś. Po kilku latach przerwy powraca OBSCURE SPHINX! To bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych powrotów w naszym kraju. Przygotujcie się na wyjątkowe show!

źródło: Solid Rock PR

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.