Menu

Charlie Watts "Anthology" - Pierwsza antologia nagrań jazzowych perkusisty The Rolling Stones

Charlie Watts "Anthology" - Pierwsza antologia nagrań jazzowych perkusisty The Rolling Stones
Legendarny członek The Rolling Stones, Charlie Watts zmarł w 2021 roku. Przez ponad 55 lat stanowił filar tego legendarnego i najsłynniejszego, a zarazem nieprzerwanie koncertującego zespołu świata. Samemu próbując stać z boku sławy, słynął ze swojej skromności. Nigdy nie ukrywał, że mimo że granie w The Rolling Stones było jego największym dokonaniem i najlepszą rzeczą, która przytrafiła mu się w życiu, w głębi serca był wierny jazzowi i jego pasją jest granie w zespołach jazzowych.

Jak na swoją skromność przystało, Charlie Watts mimo swoich możliwości zdecydował się wydać pierwszy album pod własnym nazwiskiem dopiero w 1986 roku (a więc 'zaledwie' po 25 lat po swoim debiucie na scenie). Nagrywał, koncertował i zapraszał do współpracy wielu muzyków jazzowych, a byli to m.in. kontrabasista Dave Green, saksofoniści: Peter King, Evan Parker i Courtney Pine, trębacz Gerard Presencer, inny perkusista Jim Keltner.

"Anthology" to pierwsza kompleksowa próba podsumowania jego dokonań jako muzyk jazzowy. Zbiór nagrań, które się na niej pojawią pokaże całe spectrum jego kariery i albumów od 1986, aż do 2004 roku i nagranych różnym składzie, jako kwartet, kwintet i orkiestra.

Dodatkowo na "Anthology" pojawią się na niej trzy utwory nigdy niepublikowane, pochodzące z koncertu Wattsa ze swoją grupą ze Swindon Arts Centre: 'Rockhouse Boogie,' 'Ain't Nobody Minding Your Store' oraz 'Swindon Swing'.

źródło: BMG

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.