Menu

Fiński metalowy band Red Eleven wydaje nowego singla

Fiński metalowy band Red Eleven wydaje nowego singla
fot. Panu Räsänen
Red Eleven nadal prezentuje swoje odnowione brzmienie, wydając drugi singiel „Destination Unknown”. Utwór jest ciężki z mnóstwem wrzeszczących wokali. Jednak piosenka jest wyraźnie rozpoznawalna jako utwór Red Eleven. Teksty opisują przemijanie życia.

Pisanie nowego materiału miało miejsce podczas pandemii, kiedy Teemu Liekkala i Tony Kaikkonen zaczęli spotykać się bardziej regularnie, aby zastanowić się, co dalej z Red Eleven. Motywy piosenek z łatwością zaczęły się ze sobą łączyć, a apokaliptyczna atmosfera pandemii od samego początku wprowadzała w nastrój. Kluczową rolę w nowym brzmieniu zespołu podczas procesu twórczego odegrał fakt, że Teemu zdecydował się przestawić swoją gitarę na strojenie F-drop. Riffy są więc głębsze niż kiedykolwiek, ale wciąż chwytliwe!

Teledysk został stworzony przez Arto Kettunena z udziałem artysty tańca Tuisku Talvikki.

„Chciałem połączyć taniec jako formę sztuki z teledyskiem o cięższym przekroju i zabawą kontrastami. Efekt końcowy jest szorstki, ale seksowny, zupełnie jak Red Eleven” – mówi Kettunen. Jeśli chodzi o samą piosenkę, zespół opisuje ją jako głębszą prezentację odnowionego i cięższego brzmienia zespołu. Jest więcej przesterowanych wokali niż wcześniej, ale zwrócono też uwagę na łagodniejsze brzmienie.

źródło: Inverse Records

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.